Obyvatelé městečka Chipping Cleghorn jsou překvapeni oznámením v místních novinách, podle něhož dojde ten večer v Little Paddocks k vraždě. Co je to za podivnou hru? (Viasat)

Redbee

Je to bohužel jediná část, kterou jsem viděl. Christie je moje nejoblíbenější spisovatelka žánru krimi a kupodivu se do filmu dokázala přenést spousta atmosféry, kterou jsou její knihy proslavené. Knihu, která byla tomuto filmu předlohou jsem zatím neměl tu čest číst a nevím jestli to bylo dobře nebo ne. Slečnu Marplovou však jako jednu ze dvou známých postav Christie znám a herečka splnila moje představy na neuvěřitelných 90%. To čím jsem zklamaný je však fakt, že o vrahovi jsem ve filmu byl přesvědčený od samého počátku, což se mi v knize podaří až v okamžiku, kdy autorka uzná za vhodné a vyšetřující pronese větu: "Vrahem je..." Z této tv adaptace se tak stává ženský Columbo, kterého mám rovněž velmi rád, nicméně to malinko nefunguje vzhledem k tomu, že v Columbovi vraha známe od samého začátku a sledujeme, jak se k němu dostane pán v dlouhém kabátu, zde má být vrah utajen do samého závěru a pokud tušíte a vaše tvrzení je pak potvrzeno, přijdete o moment překvapení, které v hodnocení znamená tu 1 chybějící *. ()

FireTight

Ohlášená vražda je další z povedených adaptací s Geraldine McEwan, tentokráte dokonce obohacená tím, že zemře i někdo blízký slečně Marplové (a nutno přiznat, že docela hnusně). A mimochodem, zápletka (nebo spíš všechny motivy pro to, co se nakonec stalo) se sice mohly zdát lehce překombinované, ovšem podle mého měly logický podtext a přesně na sebe navazovaly. ()

karlee

Jeden z lepších dílů, ale hodnocení nezvednu. U Agathy mně trochu vadí, jak furt zakládá zápletky na událostech, co se staly před mnoha lety (v tomto díle to aspoň neschovává na poslední pětiminutovku). U Marpleové chybí navíc Poirotovy hlášky a charisma. Ta herečka na mě moc mazaně nepůsobí, Meryčka Rosůlková ji strčí hravě do kapsy. ()

maoc

Některé díly seriálu překračují únosnou míru uvěřitelnosti. Tento, přestože je hodně zamotaný, mi kupodivu nepřišel přitažený za vlasy. Vlastně ani nevím, kde je ta hranice. Nejspíš je dost subjektivní. Řekl bych, že tady to zachránilo herectví, které prostě postavám a jejich motivům vdechlo uvěřitelnost (Zoeiny perly, živelnost Bunny, výborný opilec Archie, ...). Také výprava, střih a vůbec všechno je jako obvykle na výborné úrovni. Mám tedy jen jedinou výtku. Knihy A. Christie jsem nikdy nečetl, ale neřekl bych že, mohou být tak sexuálně otevřené. Ve všech 3 dílech této série hraje roli lesbická láska a obecně se v nich dost sexuálně haraší (ruka na zadnici). Ubírá to na věrohodnosti filmového zpracování, protože prostě nevěřím tomu, že je to takto v předlohách. I tak jde o jeden z nejlepších dílů s paní Ovečkou a kdykoliv se na něj rád podívám znovu.**** Když už jsem ho viděl potřetí a počtvrté, bylo fajn rozpomínat se na stopy a dojít si k dopadení alespoň z části sám. Summa summarum nadprůměrný díl s velmi pěkným rozuzlením, silnými scénami a velkým množstvím oku lahodících květin, barev a tvarů. Třeba tvarů Sienny Guillory, asi nejkrásnější herečky, kterou jsem v anglických staromilských detektivkách viděl. ()

PetrJulian

Moje druhé setkání s Miss Marple, doteď jsem byl zvyklý spíš jen na Poirota, a vůbec nedopadlo špatně. Jsem zvědav na další zpracování, snad ještě něco uvidím, jestli to bude v tv. ()

megajalec

Čítal som knižnú predlohu, čo v tomto prípade trochu zráža body filmovej adaptácii. Viacero vecí je zmenených, niekedy to pôsobilo rušivo a niekde sa to nehodilo (výstup Mici v závere nedával žiadny zmysel, prišiel tesne pred odhalením a v knihe bola práve Mici tá, ktorá pomáhala odhaliť vraha). Niektoré veci boli prakticky len naznačené a nedotiahnuté. Na druhej strane, samotný príbeh je fajn, divák je v napätí po celý čas, vrahom môže byť hocikto. Pekne vykreslený anglický vidiek. ()

v.indruchova

Zajímavý děj i zápletka, ale co se týká Marplové většinou to uhodnu, já vím, neměla bych srovnávat s Poirotem, ale bylo úžasné, že jsem u něj vraha málo kdy uhodla. Ten složitý charakter detektiva mi chybí, tato vesnická drbna není ani zpoloviny tak charismatická jako ten malý belgičan, moc se mi po něm stýská. Márplová mi připomíná složitější "Jassicu Flacher". ()

hany83

Musím po letech upravit svoje mínění o slečně Marplové Geraldine McEwan. Sice to není Jane Marplová z knih, ale je fakt zábavná a vtipně všetečná, i její dabing se povedl. ()