Reklama

Reklama

Dáma v dodávce

  • Velká Británie The Lady in the Van (více)
Trailer 2

V komediální filmové adaptaci proslulé hry Dáma v dodávce od britského dramatika Alana Bennetta exceluje dvojnásobná držitelka Oscara Maggie Smithová (Panství Downton). Představí se v jedné ze svých nejslavnějších rolí - svobodné slečny Shepherdové - kterou si zahrála už na divadle. Film vznikl podle skutečného příběhu slečny Shepherdové, ženy neznámého původu, která svou dodávku "dočasně" zaparkovala na příjezdové cestě k londýnskému domu Alana Bennetta, kde nakonec zůstala patnáct let. Zpočátku vynucená laskavost postupně přerůstá ve vztah, který oběma hrdinům navždy změní život. Uznávaný režisér Nicholas Hytner znovu spojil síly se slavným autorem Alanem Bennettem (Šílenství krále Jiřího, Šprti), aby v ulici a domě, kde Bennett a slečna Shepherdová celé ty roky žili, společně natočili výjimečný a dojemný snímek plný životního optimismu. (Cinemax)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (46)

silentname 

všechny recenze uživatele

Zväčša podľa skutočného príbehu? Viem si to úplne pohodlne predstaviť. Mal som z filmu dobré pocity a po dopozeraní som si ich len potvrdil. "The Lady In The Van" je podľa mňa skutočne dobre spracovaným filmom. Veľmi dobre natočený, plný veľmi dobrých hercov a (ako som už veľakrát spomínal) som vždy rád keď vidím film, ktorý nepoužíva všetky súčasné moderné hračky a potrebuje ich zakomponovať. Maggie Smith tu podľa mňa absolútne kraľuje a človeku je z nejakého dôvodu tá stará nepríjemná dáma veľmi sympatická. Vôbec... kto natiera autá nažlto kefou od záchoda? To je vskutku vtipné. Plus aj niektoré jej hlášky ostanú trefné. Plus je to tiež film, ktorý ukazuje ako môže niektoré veci vnímať spoločnosť a kam to môže dôjsť. Nemusí to byť plynulý a ľahký film na pozeranie, no minimálne je veľmi zaujímavý a stojí za pozretie. Svoj čas neľutujem. Hodnotenie: B ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli jsem blbej já nebo je blbej ten film. Ale sledovat jak se nějaká protivná babka bezdomovkyně vždy nakvartíruje k někomu domů nebo jenom na záchod, to mi jako moc zajímavý příběh nepřijde. Hlavně je nereálné, že ti lidé jí vždy k sobě pustí, i když jí tam nechtějí. Já mít barák a přijít mi tam taková bába bezdomovkyně, tak jí ženu svinskou holí a né, že si jí tam ubytuju... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Maggie Smith si střihla roli babky ze známé britské divadelní hry. Babky, co smrdí jak pukavec a nadává jak dlaždič. Babka, co se nakvartýruje před barák tomu nejnudnějšímu spisovateli pod sluncem. A jelikož se tím Alex Jennings vůbec netají, probíhá tak podobně vlastně celý film. Nebýt Maggie a anglického prostředí, bylo by to ještě horší. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Maggie je dáma, Maggie je bezdomovkyně, Maggie umí zahrát královsky cokoliv. Já jí tleskám a bude můj drahoušek nejen z Jane Brodyové, Panství Downton a nebo z Dámy v dodávce, je jí stále. Tohle byl neuvěřitelně uvěřitelný příběh, kde se mnou lomcovaly protichůdné pocity, přesně jako v reálu a z toho je patrné, jak dokonale ztvárnila tu babču, kterou jsem chvílemi nesnášela, pak zase litovala a tak stále dokola. Bravo Maggie! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $6miliónovTržby USA $10,021,175Tržby Celosvetovo $41,387,687Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,063Tržby za predaj DVD v USA $1,338,338║ suchopárny anglický humor, ktorý sa nemá kam moc hýbať /40%/ ()

Galerie (50)

Zajímavosti (2)

  • Dej príbehu sa prvýkrát objavil ako súčasť eseje v roku 1989. Neskôr v roku 1990 bola napísaná kniha. Podľa nej vznikla v 99tom predloha pre divadelnú hru a v roku 2009 sa podľa príbehu napísala rádiová hra pre BBC Radio 4. (Scraffy)

Reklama

Reklama