Dáma v dodávce

The Lady in the Van

Drama / Komedie

Velká Británie, 2015, 104 min

Bláznivé, anglické, tvrdohlavé, barevné, žluté, životní. Příjemné vyprávění o přátelství mezi lidmi z ulice a bláznivou ženskou z dodávky. Je o vtipné, smutné i vlezlé. Maggie je báječná, tempo vyprávění je poklidné, bez větších dějových zvratů se špetkou tajemna. ..pohodových snímků je poslední dobou nějak málo.. (30.12.2016)

Tohle je koncert Maggie Smith, která ukazuje, že velkou herečkou je možné být v jakémkoli věku, stačí jen dobrá role. Tahle role je dobrá, ale celkově snímek trochu pokulhává a nedovedl jsem se do něj většinu stopáže dostat. Hlavně jako komedie funguje tak nějak podivně a rozhodně vás nemusí uhranout.(6.3.2016)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $10,021,175Tržby Celosvetovo $41,387,687Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,063Tržby za predaj DVD v USA $1,338,338║ suchopárny anglický humor, ktorý sa nemá kam moc hýbať /40%/(21.8.2016)

Ne každý film musí být udělaný stejně. Nemusí být hlavní postava hezoun, který potká krásnou blondýnu a spolu přes různé peripetie dosáhnou svatebního obřadu. Jsou i filmy z druhé strany mince, strany stáří, samoty a opuštěnosti. I tahle smutná část se dá ale vyprávět s nadhledem a vtipem. Tak se nám taky představí Mary neboli Margaret, která to v životě rozhodně neměla jednoduché a na stará kolena bydlí v dodávce na ulici. Je neovladatelná až protivná. Odpor sousedů je značný. Slušnost však velí nevyhnat ji z ulice a mění se až ve zvyk, a cosi možná jako toleranci, snad místy i přátelství. Těžko vyprávět, lépe film rovnou vidět. Příběh nemá velká dramata ani zlomy, ale paní Smithová hraje brilantně, stejně jako Alex Jennings. Dokonale rozehraná partie pro dva samotáře a klavír. Závěr možná moc rozvleklý, jinak velmi slušný snímek. 80%(10.7.2016)

Maggie Smith si střihla roli babky ze známé britské divadelní hry. Babky, co smrdí jak pukavec a nadává jak dlaždič. Babka, co se nakvartýruje před barák tomu nejnudnějšímu spisovateli pod sluncem. A jelikož se tím Alex Jennings vůbec netají, probíhá tak podobně vlastně celý film. Nebýt Maggie a anglického prostředí, bylo by to ještě horší.(20.12.2016)