poster

Dáma v dodávce

 • Velká Británie

  The Lady in the Van

Drama / Komedie

Velká Británie, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • terunka003
  ***

  Bláznivé, anglické, tvrdohlavé, barevné, žluté, životní. Příjemné vyprávění o přátelství mezi lidmi z ulice a bláznivou ženskou z dodávky. Je o vtipné, smutné i vlezlé. Maggie je báječná, tempo vyprávění je poklidné, bez větších dějových zvratů se špetkou tajemna. ..pohodových snímků je poslední dobou nějak málo.. (30.12.2016)

 • kaylin
  ***

  Tohle je koncert Maggie Smith, která ukazuje, že velkou herečkou je možné být v jakémkoli věku, stačí jen dobrá role. Tahle role je dobrá, ale celkově snímek trochu pokulhává a nedovedl jsem se do něj většinu stopáže dostat. Hlavně jako komedie funguje tak nějak podivně a rozhodně vás nemusí uhranout.(6.3.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $6miliónovTržby USA $10,021,175Tržby Celosvetovo $41,387,687Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,063Tržby za predaj DVD v USA $1,338,338║ suchopárny anglický humor, ktorý sa nemá kam moc hýbať /40%/(21.8.2016)

 • dr.fish
  ****

  Ne každý film musí být udělaný stejně. Nemusí být hlavní postava hezoun, který potká krásnou blondýnu a spolu přes různé peripetie dosáhnou svatebního obřadu. Jsou i filmy z druhé strany mince, strany stáří, samoty a opuštěnosti. I tahle smutná část se dá ale vyprávět s nadhledem a vtipem. Tak se nám taky představí Mary neboli Margaret, která to v životě rozhodně neměla jednoduché a na stará kolena bydlí v dodávce na ulici. Je neovladatelná až protivná. Odpor sousedů je značný. Slušnost však velí nevyhnat ji z ulice a mění se až ve zvyk, a cosi možná jako toleranci, snad místy i přátelství. Těžko vyprávět, lépe film rovnou vidět. Příběh nemá velká dramata ani zlomy, ale paní Smithová hraje brilantně, stejně jako Alex Jennings. Dokonale rozehraná partie pro dva samotáře a klavír. Závěr možná moc rozvleklý, jinak velmi slušný snímek. 80%(10.7.2016)

 • Malarkey
  ***

  Maggie Smith si střihla roli babky ze známé britské divadelní hry. Babky, co smrdí jak pukavec a nadává jak dlaždič. Babka, co se nakvartýruje před barák tomu nejnudnějšímu spisovateli pod sluncem. A jelikož se tím Alex Jennings vůbec netají, probíhá tak podobně vlastně celý film. Nebýt Maggie a anglického prostředí, bylo by to ještě horší.(20.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace