Reklama

Reklama

Dáma v dodávce

  • Velká Británie The Lady in the Van (více)
Trailer 2

VOD (1)

V komediální filmové adaptaci proslulé hry Dáma v dodávce od britského dramatika Alana Bennetta exceluje dvojnásobná držitelka Oscara Maggie Smithová (Panství Downton). Představí se v jedné ze svých nejslavnějších rolí - svobodné slečny Shepherdové - kterou si zahrála už na divadle. Film vznikl podle skutečného příběhu slečny Shepherdové, ženy neznámého původu, která svou dodávku "dočasně" zaparkovala na příjezdové cestě k londýnskému domu Alana Bennetta, kde nakonec zůstala patnáct let. Zpočátku vynucená laskavost postupně přerůstá ve vztah, který oběma hrdinům navždy změní život. Uznávaný režisér Nicholas Hytner znovu spojil síly se slavným autorem Alanem Bennettem (Šílenství krále Jiřího, Šprti), aby v ulici a domě, kde Bennett a slečna Shepherdová celé ty roky žili, společně natočili výjimečný a dojemný snímek plný životního optimismu. (Cinemax)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (47)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tak moc jsem se na tenhle film těšila a tak moc jsem zklamaná. Maggie Smith ale rozhodně nezklamala, naopak mě moc mile překvapila, že i ve svém věku dokáže zahrát tak velkou roli, ale nelíbilo se mi zpracování filmu. Už ze začátku jsem tušila, že se mi styl jakým je film natočený nebude zamlouvat. Škoda, že to prostě nebyl životopisný snímek bez zbytečných dodatků o tom, co kdo řekl a neřekl. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $6miliónovTržby USA $10,021,175Tržby Celosvetovo $41,387,687Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,063Tržby za predaj DVD v USA $1,338,338║ suchopárny anglický humor, ktorý sa nemá kam moc hýbať /40%/ ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Dost smutná (ne) komedie s četnými divadelními prvky (vnitřní monology, rozdvojení postav). Hodně reálně zobrazená postava nešťastné bezdomovkyně, včetně vykreslení zápachu a výkalů. Je to fakt smutné. Obdivuji britský sociální systém, který se stará i o lidi žijící takto na ulici a přitom se je nesnaží násilím donutit například vykoupat se nebo nechat se umístit v ústavu. Stejně jako přístup bohatých sousedů k ženě, co na prahu jejich luxusních domů parkuje v zasmrádlém karavanu – většinou se k ní chovali fakt hezky a ohleduplně. Ale, popravdě, děj není moc zajímavý, spíš je to jen popis jednoho zvláštního soužití. /4. 8. 17./ ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Drama s lehkým záchvějem anglického humoru a fantastickou 81letou Maggie Smithovou. 1) Spoiler. Hra o duševně nemocné (možná jen nekonformní) staré paní a homosexuálním spisovateli, který si jejím prostřednictvím ujasňuje vztah ke své matce, mě nebavila, čemuž nezabránily ani inteligentní dialogy. Oba společenští vyvrženci svou osamělost a výlučnost snášejí rozdílně: ona je zbožná a bezohledná extrovertka, on je do sebe zavinutý introvert, který svým běsům čelí u psacího stolu. Does Jesus Christ dwell in this house? 2) Film pěkně poukazuje na typicky britskou neochotu řešit vzájemné spory hádkou či násilím...zdvořilost je nade vše, i když vlastně nic nezmůže. 3) Rezervovanost sousedů chápu. Také nemám rád bezdomovce. Neumím rozlišit, kdo z nich je nevinnou obětí a kdo si tento životní styl zvolil dobrovolně. Zjišťovat to je obtížné, namáhavé a tuším, že dost neproduktivní. 4) Ovšem osamění uprostřed lidí je daleko horší, než být sám někde v pustině. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je koncert Maggie Smith, která ukazuje, že velkou herečkou je možné být v jakémkoli věku, stačí jen dobrá role. Tahle role je dobrá, ale celkově snímek trochu pokulhává a nedovedl jsem se do něj většinu stopáže dostat. Hlavně jako komedie funguje tak nějak podivně a rozhodně vás nemusí uhranout. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (2)

  • Dej príbehu sa prvýkrát objavil ako súčasť eseje v roku 1989. Neskôr v roku 1990 bola napísaná kniha. Podľa nej vznikla v 99tom predloha pre divadelnú hru a v roku 2009 sa podľa príbehu napísala rádiová hra pre BBC Radio 4. (Scraffy)

Reklama

Reklama