Dáma v dodávce

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie

Velká Británie, 2015, 104 min

Tohle je koncert Maggie Smith, která ukazuje, že velkou herečkou je možné být v jakémkoli věku, stačí jen dobrá role. Tahle role je dobrá, ale celkově snímek trochu pokulhává a nedovedl jsem se do něj většinu stopáže dostat. Hlavně jako komedie funguje tak nějak podivně a rozhodně vás nemusí uhranout.(6.3.2016)

Dlouho jsem se těšila a doufala, že to bude alespoň z části dobré jako Univerzální uklízečka.. Popravdě jsem se ani jednou nezasmála.. Maggie hrála perfektně ale celá role uřvané Margharet mi vadila.. Vlastně jsem nenašla ani pořádnou zápletku.. Děj by se vešel v klidu do takových 30ti minut.. Zklamanost..(20.3.2016)

Bláznivé, anglické, tvrdohlavé, barevné, žluté, životní. Příjemné vyprávění o přátelství mezi lidmi z ulice a bláznivou ženskou z dodávky. Je o vtipné, smutné i vlezlé. Maggie je báječná, tempo vyprávění je poklidné, bez větších dějových zvratů se špetkou tajemna. ..pohodových snímků je poslední dobou nějak málo.. (30.12.2016)

Maggie Smith si střihla roli babky ze známé britské divadelní hry. Babky, co smrdí jak pukavec a nadává jak dlaždič. Babka, co se nakvartýruje před barák tomu nejnudnějšímu spisovateli pod sluncem. A jelikož se tím Alex Jennings vůbec netají, probíhá tak podobně vlastně celý film. Nebýt Maggie a anglického prostředí, bylo by to ještě horší.(20.12.2016)

• slunicko2

Drama s lehkým záchvějem anglického humoru a fantastickou 81letou Maggie Smithovou. 1) Spoiler. Hra o duševně nemocné (možná jen nekonformní) staré paní a homosexuálním spisovateli, který si jejím prostřednictvím ujasňuje vztah ke své matce, mě nebavila, čemuž nezabránily ani inteligentní dialogy. Oba společenští vyvrženci svou osamělost a výlučnost snášejí rozdílně: ona je zbožná a bezohledná extrovertka, on je do sebe zavinutý introvert, který svým běsům čelí u psacího stolu. Does Jesus Christ dwell in this house? 2) Film pěkně poukazuje na typicky britskou neochotu řešit vzájemné spory hádkou či násilím...zdvořilost je nade vše, i když vlastně nic nezmůže. 3) Rezervovanost sousedů chápu. Také nemám rád bezdomovce. Neumím rozlišit, kdo z nich je nevinnou obětí a kdo si tento životní styl zvolil dobrovolně. Zjišťovat to je obtížné, namáhavé a tuším, že dost neproduktivní. 4) Ovšem osamění uprostřed lidí je daleko horší, než být sám někde v pustině.(30.12.2016)

• - Dodávka, v ktorej žije slečna Shepherdová (Maggie Smith) je značky Bedford. (Scraffy)

• - Dej príbehu sa prvýkrát objavil ako súčasť eseje v roku 1989. Neskôr v roku 1990 bola napísaná kniha. Podľa nej vznikla v 99tom predloha pre divadelnú hru a v roku 2009 sa podľa príbehu napísala rádiová hra pre BBC Radio 4. (Scraffy)