Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

Marqta

Eh, není to tím, že bych měla něco proti téhle tematice, není to tím, že by mě obsah pohoršoval/znechucoval, nebo že bych si myslela, že je vhodné "tyhle" věci nějak neřešit/neukazovat...Já jen nepochopila pointu tohoto snímku...netuším co tím mělo být sděleno, na co se mělo poukázat, film mi nedává moc smysl. Až tak "jednoduché" to je. Noé se nesnaží být kontroverzní (zní některé komentáře tady..) ..S tím já nesouhlasím. Přijde mi, že všechno o co se tenhle film snaží je být kontroverzním a surrealistickým. Přijde mi právě, že se o to snaží tolik, že už nějak nezbyl "prostor" pro cokoli jiného. A tím cokoli myslím cokoli... Přijde mi, že když už se film/postavy snaží něco říci, tak to je v úplném rozporu s tím co ukazuje ..(je snad tohle pointa ?? ) Abych jen nekritizovala, líbí se mi prolínání časových rovin ve filmu a líbí se mi myšlenkové monology...(tedy ten nápad, že se tam vyskytují myslím, nikoli jejich obsah/ neobsah). Co se týče střihu, tak ten byl zajímavý místy (prostřihy- něco a najednou úplně jiný pohled- nevím jestli to dává smysl, když to takhle napíšu..). Ze začátku mi to občas připadalo trochu jako "pěst na oko", ale potom jsem si zvykla a bylo to originální, pokud nic jiného, a taky lehce zpestření nekonečné stopáže...Vlastně asi stejně jako hudba... Kdyby se někdo rozhodl prostříhat těch 130 minut na 60 minut...myslím, že by se mi to i relativně mohlo líbit jako "umělecký pokus"..nebo něco v tom smyslu. Už jsem přestala, počítat na pokolikáté jsem to nakonec dokoukala....Možné nemám na tenhle film dost "uměleckou duši"...prostě to šlo mimo mě... ()

Hees

Prvá polovica filmu je fakt dobrá a potom sa film nikam nepohne a začína naozaj reálne nudiť teda aspoň mňa už nudil a to je škoda, lebo tá prvá polovica sama o sebe kvalitu má a v druhej sa fakt nič nedeje. ()

Martin741 odpad!

Najviac ma naplo ked sa jedna  entita vyzliekla  - slo o zensku s penisom alebo ak chcete chlapa s kozami. Mal som takmer krv na rukach  : 0 % ()

honajz2

Myslet si, že Noé natočí něžný film o lásce je stejně absurdní, jako myslet si, že Jan Svěrák natočí exploitation. On se nám tady Noé sice snaží říct, že sex a láska jsou vlastně synonyma, ale z toho filmu to prostě nevyplývá. Neustále se tady jenom šuká a nějaké něhy je v těch vztazích (ať už Murphy-Elektra nebo Murphy-Omi) strašně málo. Jo, pak tady ještě máme to, že člověk i v manželství lituje, že mu vztah s nějakou z minulosti nevyšel a že by nejradši vše vrátil zpátky na začátek a udělal to celé líp - a ano, je to pravda. Ale tohle je vidět v tolika různých filmech a Love v tom originální není. Ale jo, má to být film o lásce a to k tomu prostě patří, přece jenom, co můžu od romantického filmu chtít za originální myšlenky? Co se vizuální stránky týče, opět měla zajímavé chvíle a kamera Benoita Debieho byla naprosto skvělá, jenže i tak mě to celé strašně nudilo a celkově to bylo i dost utahané. Děj je tady totiž naprosto minimální a tak to nemá člověka čím zaujmout. Osobně mě spíš než ten "děj" a "hluboké" myšlenky zaujalo to, jak do pozadí Noé zasadil odkazy na své oblíbené filmy a celou dobu tu všemožně odkazuje na své předešlé filmy, ať už stylem, scénami, či pozadím - Sám proti všem (kamera a střih, monlogy hlavního hrdiny), Zvrácený (výrazné ladění do žluté a červené barvy, sex v podchodu (ale normální, žádné znásilnění)) a Vejdi do prázdna (sexuální scény, model hotelu, který má Murphy doma na stole). Jinak mě ale Love bůhvíjak neoslovilo. Ale co já vím, třeba ten film docením časem, jako jsem docenil Vejdi do prázdna. Ačkoli, tady si zrovna nemyslím, že by se to stalo. Lepší 2* ()

BarryLyndon odpad!

Nemůžu napsat než: Ty vole to je fakt porno a ne film a dámy prominou, na porno mám vyhrazenou jinou minutáž.... A jenom to potvrzuje mou tezi, že pustit cinefilům gore porno s tím že jde o něco víc a uměleckého tak tleskají ve stoje. Tohle považuji za větší umění: http://www.youtube.com/watch?v=d_b-5GAdC6U odpádek ()

necisty

No tak ten první záběr mluví za vše :D. Podle mě velice kvalitně natočený erotický film, který umí i pobavit. Jít s holkou, zaručeně... jít bez ní... v žádném případě. Jóóó tak ten výstřik GJ. ... Bio Oko ()

campix

Další Gaspar Noé a jeho koketování s tím, co je ještě možné ukázat na velkém filmovém plátně. Jenže v tomto případě to bylo občas až příliš za hranou a úplně se nedivím reakcím divákům, kteří tento film navštívili v kině. Jelikož tady už ani nejde o hranici mezi filmovým uměním a pornografií. Tady už ta hranice absolutně chybí a otevřenost některých scén je až šokující. Pro mě osobně lehké zklamání, jelikož jsem čekal, alespoň vizuální zpracování ala Vejdi do prázdna. To se tady nekoná a jedná se pouze o sledování vztahů rozbitých lidí, pro které tentokrát nemám větší pochopení, okořeněné otevřenými sexuálními scénami. ()

zette

Noe a jeho touha za kazdou cenu sokovat... Zase jsem cekal vice. Ale i tak v divakovi po zhlednuti neco zustane, i kdyz si tedy nejsem jisty, ze o to uplne stoji... ()

Riley

Velmi zajímavý artový film, který ukazuje lásku velmi fyzicky. Jediné co mi nesedlo bylo, že mi nebyli úplně blízcí hlavní hrdinové. Ovšem super nápad a krásná kamera vše napravuje. Nejlepší scéna: trojka. :) ()

WolfR

Artové porno ukazující lásku skrz nikdy nekončící slet explicitních erotických scén, kde je vidět opravdu všechno. Gaspar Noé říká, že láska prochází přes sex, a že sex s milovanou osobou je to nejvzácnější, přesto ale ukáže i přesně tu mladickou nerozvážnost, které vede k sexuálním omylům. Místy je to sice nudnější, ale přesto zajímavý snímek, 4 hvězdy. ()

fantassia odpad!

Špatný porno a ještě horší film,drama bych neřekla ani bych to tak nenazvala, spíš tragedie intelektu. S láskou to nemá vůbec nic společné. ()

bubun

S hodnocením si nějak nevím rady - nejdřív, hodinu po zkouknutí, jsem dala čtyři (asi to bylo způsobeno lehkým opojením z vína, plus klady, které jsem měla tendenci nadhodnotit). Většinou u prvního hodnocení zůstávám, ale přes noc se mi to nějak rozleželo, a ráno jsem už hodnotila jen dvěmi (protože mi Love najednou přišlo tak nějak plytké a jeho negativa, viz níže, mi vadila najednou mnohem víc)... Nakonec mi to ale přišlo trochu nespravedlivé, protože tenhle film má určitou kvalitu. Chybu vidím hlavně ve výběru hlavních dvou ... hrdinů? Spíš postav: naprosto nesympatický hlavní ... člověk, a to i bez ohledu na to, co pak dělal v průběhu filmu. Takže bylo dost těžké se do něj vcítit. Kdyby se kolem mne zrovna v současné době neodehrávalo podobné "drama", možná by si hlavní muž získal nějaké mé sympatie, takhle ale jen pyká za to, do čeho se sám namočil, a má, co si zasloužil. Havní žena, Electra, mě iritovala ne tak moc svou osobností, ale tím příšerným francouzským přízvukem, na který dal režisér podle mě až moc velký důraz. Pozitivně naopak vidím způsob, jakým dokázal Noé zobrazit jejich vztah, takže je tam znát jistá vazba a pouto mezi nimi je uvěřitelné. Stejně uvěřitelné jsou ty intimní scény, také natočené s citem, poměrně realisticky, ale ne lacině (aspoň ty, kde je zobrazen sex mezi hlavní dvojicí). ()

Qitek

Jak už tu bylo kdesi řečeno. Gaspar má vizuál v ruce i v oku. Bez debat. Ale co nemá v ruce je to, dostat mě jakýmkoliv způsobem k postavám. Opět mi byli všichni buřt, opět sem si k nikomu nevypěstoval sebemenší vztah. Všichni mě vlastně nějakým způsobem iritovali. Z filmu nic nemám, ze "sentimetálního sexu lidí co se milují" (slovy hlavní postavy) taky ne. Film skončí, pokrčím rameny ( i během filmu nesčetněkrát ) a přemýšlím jestli jsem dnes na nic nezapomněl. A to jsem si podobnými situacemi v životě prošel. Film u mě definuje přesně větu pochycenou v Praze v metru “Hele v poho, dá se na to kouknout, taková ta ártovka, víš jak". Mít to 80 minut, řekl bych, že to bude ok film. Ale na to, že se bez jediné emoce prodíráte 130 minutama ve vzpomínkách něčí bývalé lásky, je trochu moc. Záměrně píšu něčí, jelikož postava Karla Glusmanam je člověk, co mi vlastně ani není sympatický. Stejně jako všichni ostatní. Egoistický. Onanistický (teď nemám na mysli sexuální scény). Dosebe zahleděný film (režisér), který se jmenuje tak krásně. ()

Karin.Kiss

Už svojrázny výber prvého záberu značí, že ide buď o geniálny filmársky počin s veľkým režíjnym vkladom alebo o úplný prepadák. Podarila sa stredná cesta. Svet, ktorý sa celý točí okolo jedinej záhady - lásky. Niekto by to mohol označiť ako dvojhodinové porno a mal by v značnej miere pravdu. Nemôžeme však uprieť dej, ktorý je viac-menej prehnaný sentimentom. Výrazný je spomínaný režíjny postup. Film je nevhodný pre príliš “uzavreté” typy a cynikov bez citu pre romantiku. Bohužiaľ, patrím k nim. ()

VasaX

Za prvé mě těší, že jsem to neviděl ve 3D, v tomto případě bych to neviděl jako přínos (a to nejsem odpůrcem 3D i v jemné podobě pro větší optické vtažení do děje). LOVE je takové autorovo osobní přenošené dítě. Zbytečně dlouhé, pokud rozdělím stopáž, tak cca hodina jsou čistě explicitní sexuální scény a zbylých 70+ minut se skládá z hluché vaty, ubulené limonády, koncentrované depky a pár opravdu dobrých a zajímavých scén (po stránce dialogu/monologu i kamery, scény, světla...). K tomu mi ani představitelé Murphyo a Electry nepřišli moc sympatičtí, stejně jako jejich role. Navíc angličtina s francouzským přízvukem, zejména v té formě jako jsou emocionální ukřičené výlevy Elektry, mi způsobuje nevolnost... :-). Ale co mě irituje, a to obecně, jsou křečovité a nesystematické skoky v čase. A Love se v tomhle opravdu vytáhlo. Když si ustanovím jeden bod jako plynoucí přítomnost, tak film začíná už retrospektivním skokem, a v podstatě se v čase pohybuje nějak tak: skok do minulosti, skok do nedávné minulosti, skok do minulosti mezi tou nedávnou a tou předchozí, skok do přítomnosti, skok ještě do starší minulosti jako byla ta první, a pak z ní skok do přítomnosti, pak do minulosti mezi nedávnou a a tou mezi dávnou a nedávnou, pak skok před tu dávnou a nedávnou a pak... no obrázek jste si snad udělali... Chápu, že snímek je hlavně retrospektivou nějakého vztahu, ale zorientovat se v této roztrhanosti bylo náročné. Což je možná plus, protože jinak by mě ty slabá, táhnoucí, pomalá, temná a ušeptaná místa uspala... Bohužel nejsem autor, který zná celý příběh tak, jak si ho stvořil. Já si ho sledováním dávám dohromady a bez toho aniž bych znal šablonu. Je to jako skládat danou Lego stavebnici s tisíci dílky, aniž bych dostal návod... Jako není to špatný, ale rozhodně to není ani dobrý a není to, až na hodinu "porna" tak jiné, extra nebo alternativní, abych to omluvil "artovostí filmu". ()

Redi

Pěkná romantika, v které se ženská při vstávání z postele bleskurychle nezabalí do povlaku, jako by mělo dojít k mumifikaci. 3D úplně zbytečné, jak se dalo čekat, ale Gaspar Noé, který nezapomněl své jméno narcisticky zakomponovat i do samotného příběhu (nevím jestli to tak má ve zvyku často), asi prostě nemohl dívaky ochudit o tu nálož ejakulátu přímo mezi brejle. A když tam pálí posouložního jointa, dýmí s tím člověku do ksichtu, který zrovna nic nemá a má nutkání to nasát přímo z plátna, tak to je taková trochu tyranie. Na Enter the Void ve 3D bych se ovšem podíval s chutí. Ve způsobu vyprávění tady Noé pokulhává a taková Nymfomanka vede 1:0. Ale já mu ty jeho audiovizuální návyky žeru i s navijákem, že nemůžu jít s hodnocením níže, i kdybych chtěl. (Kino Hvězda; 25.9.'15) ()

L_Johnny

Gaspar se vyřádil. Myslel jsem že to teda bude více kontroverzní. Jistě, do jisté míry to určitě dost kontroverzní bylo, ale nakonec to nebyl takový šok. Opravdu jen velmi naturalistické zpracování. Myslím že film byl hlavně otom, a svůj ůčel naplnil stoprocentně. Co musím vychválit, tak famózní hudební doprovod! Sexuální orgie doprovázené kytarovými sóly, EPIC! Také herci mají můj obdiv. Příběh zaujme, žádné klišé, konec je na místě, žádná slaďárna. Jen škoda toho 3D, někdy bych to chtěl vidět i normálně. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz