Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

Master19

Film netečný a prázdný, jako hlavní hrdina. Podle mě je spíš cílený (možná nevědomky) na ženy. U ženského pohlaví tu totiž nejde o nic "převratného" (i co se týká mainstream produkce), tak muži, respektive muž je tu zobrazován do největších detailů. A taky tohle ňahňání v sexualitě je spíš doménou žen. Plusem určitě je přirozenost podání až na hraně nechutnosti, a hlavně scénky s dcerkou. Mínusem, jak už jsem zmínil prázdnota, zacyklení v nicotě a podivný střih. ()

sskrblik

V podstatě se mě líbilo, že příběh lásky je zde interpretován jako až drogově temně. Nicméně se scénky jakoby opakovaly a byly až příliš dlouhé. Koneckonců délka 130 minut je v tomto případě jako jeden nekonečný příběh. Po stránce děje je to tak na půl hodiny, zbytek tvoří erotomanské fantazie režiséra. ()

nevermore

Za mě tak 65-70%. Threesome scéna byla dobrá, i když já osobně bych ty m*dací scény zkrátil, aby to netrvalo ty, podle mě tak tak únosný, 2 hodiny. "Jestli seš zamilovanej, tak seš břídil" :) ()

ZeroCZ1233

Lásku už jsem vůči někomu párkrát sám cítil (není to tak časté, o to víc to pak bolí), ale nikdy mi nebyla opětovaná, takže jsem jí ještě nestihl tak úplně pochopit, pokud se to vůbec dá. Přesto mám filmy právě o lásce poměrně velmi rád. Nemluvím teď o romantických filmech německé produkce běžící každý den na vybraném programu TV Barrandov, ani amerických romantických komediích, při kterých se doslova řežu smíchy. Spíš miluji například Before trilogy, jelikož nádherně ukazuje, jak by láska měla mezi dvěma jedinci přirozeně vzniknout a jak se její síla bude po čase měnit. Nebo Only Lovers Left Alive, které zase nádherně prezentuje onu nezpochybnitelnou a těžce zničitelnou oddanost, která by mezi partnery měla být. Proto jsem se rozhodl, že jako první film od Gaspara Noého si vyberu právě počin Love, o kterém jsem mimo jiné slyšel mnohé, stejně jako o samotném režisérovi. Noé na vyjádření lásky jednoho k druhému nejde skrz typicky vyšlapané cestičky čistých emocí, to by od něho ani nikdo nečekal, místo toho ze stezky razantně vykročuje a zkoumá lásku z úhlu dravé sexuální náklonosti. Jak sex, v nejzákladnějším slova smyslu jen fyzická aktivita, která zúčastněním přináší fyzické vzrušení, vlastně souzní s city, kteří mezi sebou mají právě zamilovaní? Je velký rozdíl v požitku z aktu, když osobu, s níž tento akt sdílíte, máte rádi, nebo je sex a výsledné požitky na citech nezávislý? Jak moc je sex vlastně důležitý? Nejen na tyto otázky se Noé snaží skrz filmový jazyk odpovídat, ale povedlo se mu to? Řekl bych, že napůl. Režisérova zvrhlost je v průmyslu pověstná už řadu let, připomeňme si známou šokující scénu z jeho staršího filmu Zvracený, kde Monicu Bellucci nechá velmi sugestivně znásilnit Vincentem Casselem, což ještě dodnes pár opravdu silných puritánců nedokázalo rozdýchat. V Love na to šel samozřejmě od lesa a když tedy chce udělat film založený na sexu, tak ten musí být přirozený, nesimulovaný. Na jeho vyobrazení si dává zvlášť záležet, kamera virtuózně vyměřeným rámováním snímá klidně i několik minut, jak si dva či více náruživců užívají, což s dobře vybraným osvětlením (hra s barvami, intenzitou, stíny) a hudebním podkresem vytváří pro někoho až uchvacující obrazce čistého vzrušení. Tyto technické atributy naštěstí fungují i v ostatních nesexuálních scénách, ve kterých kompozice obrazu a ladnost kamerového pohybu vytváří v kombinaci s plynulou střihovou skladbou produkt, na který se pěkně kouká. Tuto jinak hodinářskou práci záměrně drtí narace, která si skáče z jednoho časového úseku do druhého a diváka tím zpočátku krásně mate, než si na to potenciálně zvykne. Jak je to po technické stránce skvělé a po narativní stránce artově roztříštěné, tak hlavní myšlenka filmu, tedy sex, láska a jak to jde dohromady vlastně nedojde k uspokojivému vyjádření, jakého asi chtěl Noé dosáhnout. Může za to zbytečné množství sexuálních scén, na které se sice pěkně kouká, ale po čase omrzí. Díky tomu vzniká nepoměr s ostatními scénami, které se právě nad výše položenými otázkami a tématem celého filmu přes vnitřní monology hlavního hrdiny a dialogy s dalšími postavami zamýšlí, zajímavě je rozvádí a vedou jakoby dialog s divákem, který implicitně předkládané názory pojímá a přemýšlí nad nimi. Když to přeženu, tak je z toho jen vlastně artověji natočené porno, které nakousává něco strašně zajímavého, ale přes režisérovu zahleděnost do sebe samého, že on je přece ten pověstný zvrhlík / gurmán, tak to přeci musí ukázat, vlastně nedochází k té intelektuální katarzi, kterou se snímek snaží bohužel neúspěšně dodat. Rozhodně je to však zajímavý projekt, který koncept lásky prezentuje ne tak konvenčním stylem, proto bych řekl, že stojí za zhlédnutí. () (méně) (více)

Pedross800

Atmosféra to je oč tu běží. Tanec vášně a touhy odvážně nasnímaný a intenzivně podchycený znepokojivou, bodavou a v pravdě úchvatnou hudbou. Nádherná brunetka, svůdná blond koketka.....tajné touhy, trojky, swingers, transky.....kdo by nebyl vzrušen, ale kde je ta tolik zmiňovaná láska? Hloubky a intenzity jako je v Životě Adele to sice nedosahuje, ale Electra mě dostávala :-) ()

zsn

Mám ráda filosofické filmy o sexu. - Tohle je mé poprvé, co se mi líbí popisek k filmu. - Musím jej ve svém komentáři zkopírovat. - Mluví totiž za vše. - Bez potřeby dalšího komentování. - "LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE.". ()

Almásy

asi iba Gaspar Noé a Lars von Trier dokážu pracovať s týmito témami TAKTO. trochu pokulhávalo herecké obsadenie , ale koncept, hudba prosto všetko úplne luxusné. treba si to dať. ()

coscarelli

Serem na to. Love, jeden z najlepsich filmov bez zvratkov a kydania hoven, ziadne "porno" (to vie kazdy) a nebesky vizual. Lebo Gaspar Noe. A este zasadny detail: Funkadelic- Maggot brain a threesome !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Maynard.

Respekt za odvahu a 4 hvězdy taky... Jakmile se objeví 1.scéna, hned asi každýmu bude jasný, že tohle není jen tak obyčejný film, nýbrž téměř péčko s dějem. A to si fakt nedělám legraci, jsou tady fakt hodně "přísný" záběry, který se v obyčejných filmech jen tak nevidí. Docela čumím, že tohle dávali celkem dostkrát v Centrálu, nějak si nedokážu představit reakce lidí, který od filmu čekali jen tak jako romanťárnu :o). No, na druhou stranu tenhle rejža je tímhle vyhlášenej, takže se asi čeká, že se tam nějakej ten čuryn objeví :o) ()

Sdoom

Zkrátit o polovinu, oholit herečky a mohlo to být docela fajn soft porno s příběhem a filozofickým podtextem. Takhle je to rozvleklá nuda, u které se asi většina diváků neubrání častému koukání na hodinky...(HD, orig.) ()

Devadesát Dva

Noé má rukopis a pořád je to lepší investice času, než drtivá většina veškeré dnešní produkce, která vás nikam neposune. Jeho 'Love' je francouzská romance 21. století - jednoduchá story se spoustou (real) sexu a když se zrovna nešoustá, řeší se politika v pozadí vztahů a jak to okořenit. Řádně ulepené stylem, který nechává běžnou fake erotiku ve filmech blednout závistí. Všem neposkvrněným liberálním áčkovým herečkám bych doporučil být otevřenější vůči Stanislavského metodě a namísto ojíždění slipů jejich kolegů a brečení na Oscarech, jak to bylo těžký (o používání dablérek nemluvě), jít tímhle směrem a ukázat, o čem že je herecké řemeslo. Už je to zase nějakej ten pátek, co jsem viděl něco, co by mělo jednoduchým přímočarý a silný příběh, nehrálo na mě divadlo a nemlelo mi do očí kecy, tohle mi zase připomnělo jaký účinek dokážou mít prostá slova a záběry, když člověk ví, jak je má použít. (Island, 4.12.2015) ()

klukluka

Uff...tak takovou jízdu jsem vážně nečekal. Po dvou letech to otřáslo mou TOP 10 a to tak, že ji musím obměnit. Na rychloposuv je to takový opatrný, ne moc vynalézavý péčko, ale pokud si dáte tu práci a uvolíte se na to koukat přes 2 hodiny, uvidíte příběh moderní, opravdové, hluboké, upřímné, bohužel zpackané lásky a vášně. Uvidíte dokonalou studii chování mladého muže se všemi jeho přednostmi (progresivní myšlení například) i nedostatky (naprostá lehkovážnost). Hodlám tady vršit superlativy na všechno a na všechny, přitom stačí vážně napsat: tenhle film je jako život sám v jedné z jeho nejkrásnějších fází. Pokud ji máte teprve před sebou, nebo pokud už ji máte za sebou (a to je určitě smutnější, nicméně pro pochopení LOVE asi ten lepší případ), tak otevřete oči, obměkčete svoje srdce a nechte do něj proudit všechnu tu lásku. Ve filmech jste ji v této podobě patrně ještě neviděli, přesně takhle si ji ale pamatujete, přesně takto, když se to všechno hezky sejde, vypadá. LOVE mě vážně dostalo, jméno Gaspar Noé už nezapomenu. ()

jakeer

Nevedieť, že to nakrútil Francúz, tak si myslím, že to je len povrchná predstava Američanov o živote v Európe. Že tu len fetujeme, šukáme (pokojne s neplnoletými) a neholíme si prirodzenie. Takto mi len zostáva krútiť hlavou, že o čo pánu režisérovi vlastne išlo. Jednu hviezdu predsa len udelím, lebo ku koncu som začal chápať, že tie porno scénky nie sú až tak samoúčelné a istú myšlienku film má, ale inak... Ťažká pseudoartovka. A vzhľadom na metráž aj poriadne nudná... ()

Hanys_

Art porno. Fain. U Adele to fungovalo znamenitě, tady mi to definování lásky přišlo zdlouhavé a strašně onanistické. ()

F.W.Colqhoun

Žít se ženou je jako sdílet lože s CIA. Hlavní hrdina se chce stát filmařem a dělat filmy z krve, slz a spermatu, z esence života, tvrdí. Své apartmá zdobí plakáty Zrození národa, Salo, Taxikář. Jeho snem je pravdivě vylíčit sentimentální sexualitu, proč jsme ještě něco takového ve filmu nikdy neviděli? Bullshit. Gaspar Noé mě svým hezky nasvíceným péčkem připravil o dvě hodiny života (obvykle mi stačí 20 minut - a bez keců), takže je to osobní. Polovinu filmu jsem tedy sbíral důkazy Gasparovy perverze a exhibicionismu (ano, dojde i na prezentaci JEHO ptáka, děkuji mockrát), druhou polovinu doklady slabomyslnosti. Myslí si, že je Bertolucci a ono hovno. Scénář filmu, okrouhaný o obrazově celkem zvládnuté trojky, ejakulace, blowjoby, nůžky atd. atd. atd. představuje dvaasedmdesátkrát vylouhovaný Brucknerův / Polanskiho Bitter Moon. Jelikož je ale napsán angličtinou osmé třídy ZŠ (péčko jak známo lze pohodlně sledovat bez titulků) a je opentlen strašně prázdnými monology / dialogy, možná si toho vůbec nevšimnete a tomu nefér srovnání se narozdíl ode mě vyhnete. Už dlouho jsem se u filmu plného nahoty tak strašně nenudil. Nebojte, na pravdu o sentimentální sexualitě nedojde, to by bylo teprve zaděláno na tu správnou nepřístupnost!, zato na Gasparův oblíbený sport, píchačku v podchodu (zeptejte se Moniky Bellucci), ano. ()

caffelina

Váhala som medzi 3 a 4*. Za mňa najlepší film od tohto režiséra ktorý som doteraz videla, ale aj tak škoda nevyužitého potenciálu. Opäť to, čo mi vadí na Noého filmoch- zbytočne dlhé, takže miestami to spadá do nudy..Postavy také nijaké, neviem s nimi sympatizovať. Aj keď myšlienku to malo dobrú. Hudba, kamera, erotické scény top..teda až na tie bobry :( ()

Disease

Banální příběh s banálními dialogy, proložený erotickými scénami, které jsou svojí stylizovaností občas na hranici směšnosti. Na Gaspara Noé slabší kousek, který se mi ovšem líbil víc než Trierova Nymfomanka. ()

Prochy38

Víc takových, proč ne. Ano, je to porno. Regulérní porno, akorát že herci krom postelových scén zvládají skvěle i ty ostatní. Režie se soustředí na vše, na co má a scénář je o něčem. Jak jednoduché. Vznikne z toho seriózní záležitost. Možná nový žánr... Líbilo se mi to. Znovu si to nepustím, už asi nikdy. Ale jsem rád, že jsem to viděl. Víc takových. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz