Komunitní život sebou nese radosti i starosti, jako každý jiný způsob existence. V tomto případě se však děj nezaměřuje ani tak na jednotlivé vztahy a jejich vývoj v rámci společenství samotného, ale komuna je tu spíše jakýmsi specifickým prostředím, v němž se odehrává trošku nestandardní rodinné drama o nevěře v severském stylu, a jejíž změny se odvíjí hlavně od něj. I tak jde ale o poměrně pozoruhodnou sondu do každodenního bytí lidí, kteří se snaží vše vyřešit společně, rádoby rozumnými rozhodnutími. 65 %(11.6.2016)

Na Vinterberga spolu s Lindholmom vcelku priemer. Okrem skvostného výkonu Trine Dyrholm ten film nemá, moc čo ponúknuť. 6/10(13.7.2016)

Viz kritika na webu Cinepuru(9.9.2016)

Dalo by se to snadno cupovat (Proč je to vůbec retro? Proč to má vůbec tolik postav? Z prvního nevyplývá nic a z druhého ne moc.), ale kdovíproč to na mě působilo opět velmi intenzivně. Podivný mix černého humoru a dramatu, v němž sledujeme lidi, kteří se snaží být křečovitě racionální, ale podřezávají si tím pod sebou větev. Rekviem rozumných rozhodnutí, jaké se moc často nevidí.(2.6.2016)

Celý snímek jsem přemýšlela nad tím, jak pěkný koncept to je, a jak z něj nikdy nemůže vzejít nic dobrého. V závěru se mi potvrdilo, že kdo chce moc, nemívá nic. A většina z hrdinů si tohle pořekadlo užila po svém.(18.6.2016)