Bob Stone (Johnson) byl na střední oplácané „cosi" a sloužil jen jako terč brutální šikany. Calvin (Kevin Hart) stál na úplně opačném konci středoškolského potravního řetězce, ale to jsou teď v jeho případě už jen loňské sněhy, protože se užírá špatně placenou prací v účetní firmě a zoufale sleduje, jak mu život utíká mezi prsty. Léta o sobě neslyšeli, ale nyní se „potkali" na internetu a následně také fyzicky, v hospodě, kde chtějí zavzpomínat na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí nejen svou vypracovanou muskulaturou, ale také informací, že jako elitní agent CIA pracuje na těch největších světových případech. Stále ohromený Calvin u sebe nechá Boba přespat, z čehož se vyklube kardinální chyba, protože hned ráno Calvina doma překvapí trestná výprava Bobových kolegů. Ti jdou svému parťákovi po krku, podle nich je až po uši namočený v přípravách na teroristický útok. Zdá se, že Bob Calvinovi tak trochu kecal. Naštěstí si to budou moci vyříkat, protože Bob vezme na úprku před spravedlností Calvina s sebou a s jeho pomocí bude chtít očistit své jméno a jako návdavkem zachránit svět. To by neměl být pro bývalého třídního šprta žádný problém. (Cinemart)

Wally

Tento film postrádá...ano...inteligenci... Nečekal jsem nic extra, ale překvapilo mne, jak to bylo nezajímavé a ani moc vtipné... K. Hart byl jako vždy neskutečně afektovaný a uječený...nevím, kdo mu řekl, že když bude hystericky ječet, šklebit se a máchat rukama, tak že se tomu lidé budou smát... D. Johnson zase po vzoru A. Schwarzeneggera musí za každou cenu po hromadě akčňáků natočit komedie...moc nechápu. Ve finále z těch dvou byl ale Dwayne paradoxně ten lepší herec. Nejlepší tak byly až potitulkové scény, které pobavily...jinak hodnocení nad 3* může vysvětlit jen záliba ve filmařském nevkusu... ()

Junglista

Prdlajs Král Škorpion nebo San Andreas, pro tyhle akční komedie se Dwayne hodí nejvíc. Po scénáristický stránce pochopitelně všechno, co jsme mnohokrát viděli, ale Rock chovající se občas jak přerostlý batole prostě nemá chybu. Happyend opět dohnanej do největších extrémů... ach jo. ()

Corpsegrinder

Těžce podprůměrná komedie od režiséra kterej měl na kontě jen ty nadprůměrný. Škoda. Rock zde hraje naprostýho dementa a Kevin Hart pro změnu zase taky. Celej film se skládá pouze z jedný a tý samý scény která se děje dokola a sice že ty dva jsou chvíli spolu dokud Rocka neudá Hart CIA která si pro ně přijede aby mohli utéct a znovu se skamarádit aby se to celý stalo ještě čtyřikrát. Nudil jsem se jak kráva. Cameo role ovšem povedený. ()

Hanys_

Ouč. Fakt nesnesitelné. Asi poprvé mi Hart permanentně lezl na nervy, a ikdyž si Johnson tu roli nejspíš dost užíval, tak ten scénář prostě kope céčkovou ligu. A vlastně to většinu času není ani napínavé, ani zábavné. ()

F.W.Colqhoun

Dělat si poznámky ke zhlédnutým filmům je dobrý způsob, jak prodloužit a prohloubit divácký zážitek. Potíž je ale s filmy, na než už prostě po do-rolování titulků myslet už fakt nechcete. Nebo prostě říci není co. [Vážně geniálně lokalizovaná] Centrální inteligence je ale jedním z nich. Dwayne Johnson působí obecně jako celkem fajn týpek. V mých očích ho šlechtí především skutečnost, že jej pasování na nového Arnieho nezničilo, nýbrž jaksi navzdory tomuto polibku smrti nasměrovalo na kurz nejlépe placeného muže Hollywoodu. Své nevtíravé kvality zde uplatňuje stejně dobře a vlastně stejně naprosto jako ve kterémkoliv jiném svém filmu. Na druhé misce vah je toho ale víc. Kevin Hart se sice považuje za komika, ale jeho žlučovitý projev postrádá dokonce i ten emericky prvoplánový rozměr komiky, jaký přes všechny ostatní nedostatky ovládají jiní v jeho kategorii cca Seth Rogen či Adam Sandler. Temný, žraločí pohled tohoto vzteklého ebenového skrčka by mi lépe pasoval k filmům jiných žánrů a já v zájmu jeho, diváků i kinematografie doufám, že si toho někdo tvůrčím způsobem všimne a zbaví nás komediálních pokusů Kevina Harta jednou provždy. Někdo si od kombinace sympaťák+debil zjevně sliboval funkční chemii. Dokonce jí věřil natolik, že se naobtěžoval scénářem - kdy konfrontace malého a velkého, bodrosti s hysterií nezabrala, že? Inu nezabrala tentokrát. A i když bych měl k filmu ještě leccos na srdci, ovládnu to a už nic neřeknu. Snad kromě toho, že nikdy víc. ()

Mauric

Mix povrchního psychologického dramatu a komedie se ani zbla nevydařil. Předlouhé konverzace o ničem, ždímání soucitu v každé druhé větě a kloudných vtipů pomálu. Jednoduše nuda k uzoufání a ještě k tomu dosti divná. Kdyby se film ubíral dle atmosféry nastolené v traileru, asi by mi mnohem více kápnul do noty. ()

Lefty86

Kevina Harta sice znám, ale snad niky jsem s ním nic neviděl a musím říct že mě bavil, těch užvaněných černochů je sice mraky ale tady mi to nevailo. film nabral pěkné obrátky a paradoxně mě víc než ta akční část bavila ta s "přípravou" na sraz. Bohužel až na konec kterej byl vyloženě trapnej. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 35 535 250 $ (3508 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 650 672 Kč (67 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 4 681 diváků // Náklady na výrobu: 50 mil. $ ()

Strandmon

Tenhle film mě hodně překvapil. Rozhodl jsem si ho pustit i přes celkem špatné hodnocení, ale bavil mě víc než kdejaké lépe hodnocené filmy. Johnson a Hart jsou príma dvojka a ve filmu jim to náramně šlape. Na odreagování tento film vřele doporučuji. ()

Prochy38

Já nevím. Potenciál to mělo. Jasně, podobných už bylo že až, ale stejně jsem první půl hodinu myslel, že směr to má skvělý. Vtipné jo, akční dost, ale nějak to pak ztratilo ten prvotní nádech. Vtipy pak už dost trapné. Co se povedlo, bylo udržet diváka v takové nějaké té nevědomosti, jak to teda ve skutečnosti je, až do samotného konce. K. Hart mě tu ale neštval jako jinde a jindy. A Dwayne si drží svůj standard u mě pohodového čehokoliv schopného univerzála. ()

bobstock

Občas se mi podaří narazit na nějakou tu nenápadnou émerickou komédii v doufání, že v ní najdu něco k zasmání pro Evropana. Vtipy ve stylu něco rychle za sebou řeknu, a aby to bylo ještě vtipnější, tak to okořením opičími posunky. Amíkům to asi stačí. Pro mne nehumorný a o to tady jde. 35% ()

Zombi

Podíval jsem se jen díky Rockovi a není to tak hrozné, jak jsem podle obsazení Harta čekal. Hart je snesitelný, Rock je zde v netypické poloze, dělá si ze sebe srandu a docela mu to sedí. Sem tam vtipné, občas trapné, ale koukatelné. 3 hvězdy. ()

Marys

Žiadna diera do sveta. Stávka na istotu v podaní Kevina Harta s Dwaynom Johnsonom. Jeden z pominuteľných filmov. Hoci v dobe pozerania relatívne vtipný, v konečnom dôsledku ale veľmi jednoducho zabudneme, že taký film existuje. ()

TheSpearCZ

Zasmál jsem se a to bylo to hlavní, Rock s Hartem se k sobě hodí jako prdel na hrnec. Opravdu dokonalá komedie, která "neměla chybu". Lepší 3* ()

Jiu

Totálne americký námet - šikanovaný loser zo strednej verzus školská superstar, po 20 rokoch musia zachrániť svet. U mňa to celé zachránilo herecké obsadenie - Rock je sympaťák, postavy ťulpasov mu sedia rovnako dobre, ako "badass" zabijaci, vie to zahrať s chuťou a humorom + ukecaný Kevin Hart našťastie tu až toľko nekecá a nevyrušuje. Ak vám títo dvaja nevadia, bude to ľahká a pohodová jednohubka na nedelné popoludnie ku koláču a kávičke. ()

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem