Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Kiisaki

Trpělivě jsem čekala tři roky a konečně jsem se dočkala! Moana (u nás uvedená jako Odvážná Vaiana) je překrásně animovaný a barvitý příběh z exotického prostředí tichomořských ostrovů, na kterém se tvůrci opravdu vyřádili. Kultura polynéských ostrovanů je podaná s autentickou pečlivostí, která člověka vtáhne téměř okamžitě. Hlavní hrdinka je sympatická a silná, především jako malý prcek na začátku příběhu byla opravdu kouzelná. Děj měl v sobě hlubokou zprávu, ale je protkán spoustou odlehčených a humorných scén (o které se stará především polobůh Maui a jeden skutečně prostoduchý kohout), takže si získá ty nejmenší i jejich rodiče. Některé momenty byly opravdu epické a animátoři v Disney se v tomto ohledu opravdu překonali. Co by se někomu nemuselo příliš líbit je skutečnost, že se tu zpívalo opravdu každou chvíli - někdy to bylo strhující, jiná čísla bych bez zaváhání vyřadila. Pokud jdete na 'princeznovský' Disney film, musíte zkrátka počítat s tím, že se vrháte na muzikál. Věřím, že v původním znění to bude působit mnohem lépe, s překladem písniček mám vždy trochu problém. Celkově jsem z filmu neskutečně nadšená a pokud bych měla Moanu srovnat s trhákem Ledové království, odvážná mořeplavkyně s přehledem vede. ()

Eduardo

Po Frozen ďalšia disneyovka, kde sa stopáž naťahuje otravným spievaním každých 5 minút... našťastie pri tak jednoduchom príbehu sa tie časti dajú preskočiť a človek o nič nepríde... Inak to je fajn. Nahánačka s pirátmi ako vystrihnutá z Mad Maxa bola s prehľadom top a Dwayne ako Maui tiež perfektný. ()

Torgal

Hoci ma polynézske legendy nechávajú chladným a toto tropické dobrodružstvo ma od svojho oznámenia nechávalo chladným, nakoniec si ku mne našlo cestu omnoho lepšie ako tradičnejšie Ľadové kráľovstvo. Vďačí za to osvedčenej kombinácii humoru (kohút Heihei!), sympatických postáv a fantastických songov ("You're welcome" je v tomto jasný highlight). Bez preháňania som bol na mnohým miestach dojatý. A hoci niektoré veci boli vo filme navyše (hlavne kokosový piráti) tak v zásade nemám čo vytýkať. 8/10 ()

figliar

Najlepší animák roku 2016. Výborná grafika, krásna príroda, prepracované postavy, chytľavé piesne a veľmi podarený príbeh. Vaianu som videl aj v originálnom znení, aj po česky a slovensky a musím priznať, že Lukáš Latinák ma po x rokoch donútil napísať, že originál nie je vždy najlepší. ()

Johny M.

Odvážná Vagína je jen hromada příšernejch písniček, přiblblej příběh, divná animace.... Celý je to takový divný a nejspíš by se mi to nelíbilo ani jako malýmu. 80%? Děláte si prdel? ()

Whitebeard

Ideální rodinná podívaná. Dcerka byla jak na trní, takhle jsem ji ještě film žrát neviděl :D No a já můžu říct, že snad poprvé se mi líbily i písničky ve filmu. Viděna česká verze, slušně odzpívaný, ale hlavně parádní melodie. Spolu s bezchybným CGI jsem si vlastně docela chrochtal, do toho občas dost nahlas zasmál. I ta dobrodružná stránka filmu je na úrovni. Takhle nějak si představuju rodinnej animák. Tak kdo jste neviděli, tak sednout s dětma k tv a šup na to! ()

pepa3rd

Polynéská legenda jako předloha pro disneyho animované dobrodružství? Proč ne. Nezvyklé, exotické a neokoukané prostředí nádherných ostrovů oceánie, neznámý příběh na kterém je postaveno dobrodružství v né tak zcela tradičním schematu, mě dokázalo upoutat víc, jak tradiční pohádka o princeznách. Upřímně, bylo to osvěžující, moci se opět jednou upnout k samotnému příběhu a nečak jen na prvoplánové vtípky, které vyplňují jinak nudný příběh. Né, že by tu nebyly, ale byly takové ... příjemné. 80 % ()

Jakubik

Za mě bomba. Po delší době animák, co se mi opravdu líbil. Vizuálně fantastické, příběh je fajn a hlavní postavy jsou sympatické. Mauí má super tetování ;-) Doprovodné písně a soundtrack jsou velmi povedené. Disney poslední dobou prostě jede… ()

Darckol

Pekné! Čo do vizuálu i pointy príbehu. Nadol to ťahajú spievané pasáže (s výnimkou kraba, počuté v slovenčine). Jasným výhercom je však pre mňa kohút s poruchou trávenia a osobnosti :) 8,5/10 ()

aR3Zz

Pro mne celkem tuctový animák z prostředí Hawaie. Jediné, co musím explicitně vyzdvihnout, je soundtrack. 60% ()

BDMarty007

Po úvodních 15 minutách jsem byl připraven k odchodu z kina, neboť jsem nabyl dojmu, že tento film je zajímavý buď pro malé holčičky co mají rády muzikály, anebo pro tech-geeky obdivující možnosti a dokonalost soudobé počítačové animace. Což ani jedno nejsem. Postupně ale začaly postavy i mluvit, příběh začal být zajímavější a asi ve 3-4 momentech se vizualita změnila na cca minutu do něčeho stylizovaného a výtvarně zajímavého. Nakonec jsem ke svému velkému překvapení ani neusnul. Ptal jsem se kluků a jim se to docela líbilo. Je to tak trochu animovaný muzikál, texty písní je třeba neposlouchat, jsou stejně debilní, jako u drtivé většiny všech muzikálů, ale jako celek to nakonec nebylo tak špatné a jednou se to vidět dá. ()

Likan7

Ono to vlastně není špatný. Celou dobu jsem chtěl dát 3*, ale když film skončil a já jsem si přemítal proč dát 3, tak jsem nevěděl proč jen 3. Od 5 mě odradily písničky, který osobně moc nemusím (čest výjimce Princ egyptský). Spíše než pro děti mi film přijde pro odrostlejší publikum, dokonce bych i řekl, že se rodiče budou bavit více než jejich rodiče. Nic tu není vyloženě hloupý, kohout tu působí samozřejmě jako vtipná vložka, ale vůbec to není na sílu a funguje skvěle. Finále je vyloženě epický a z příšery jsem byl vyloženě nadšený, takhle povedený monstrum jsem dlouho neviděl. Good job. ()

E lan

Tak tohle je konečně disneyovská kvalitní podívaná. Super animace, to už dnes zvládne kde kdo, ale výborné postavy a krásný pohádkový příběh. Zatím co u Frozen člověk zažíval radost jen ze zájmu dítěte, zde se opravdu bavím od začátku do konce a navíc se sem tam zasměju. Jen tak dále, Disney nemusí být jen Pixar. ()

haWranka

Opravdu jsem to nečekala, ale tuhle pohádku jsem víceméně protrpěla. Pořád jsem čekala na to NĚCO, z čeho si sednu na zadek. Na pěknou hudbu, pointu... Nic. Ano, grafika je krásná. Ale to je všechno. Příběh mě nezaujal, postavy nudné, hudba... No, až moc se zpívalo a ani jedna písnička mi nepřirostla k srdci, vlastně mě to spíš otravovalo. Navíc téměř u každé scény jsem si mohla říct "Jo, to bylo v tomhle filmu." - vykrádačka! Zbyla tedy opravdu jen ta velice povedená animace a pár vtípků (tím nemyslím tu naprosto zbytečnou a protivnou slepici, ale třeba Mauiho tetování). A už to vidět nechci. ()

Kritik.

Spočiatku značne pútavé, štýlovo čosi medzi Herculesom a Pocahontas, základná myšlienka podobná ako u Krúdovcov. V polovici som sa však začal nudiť. Pesničky ma vyrušovali, neboli vôbec tak pútavé ani výpovedné ako napr. v Tarzanovi. Mystický svet zaujímavý, celý príbeh ale dosť zle rozvinutý. Klasický, ničím ne-originálny priemer. Záver trošku zlepšil celkové skóre. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023