Snímek Bleed For This vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o jednom z nejinspirativnějších a nejpřekvapivějších návratů na výsluní v dějinách sportu. Miles Teller exceluje v roli Vinnyho Pazienzy, boxera z Providence přezdívaného "Pazmánský čert," který se katapultoval ke slávě dvojnásobným vítězstvím v soubojích o světový titul. Při téměř smrtelné autonehodě si však Vinny přerazil páteř a bylo mu řečeno, že už možná nikdy nebude znovu chodit. Navzdory všem očekáváním a nařízením lékařů přistoupil proslulý trenér Kevin Rooney (Aaron Eckhart) na to, že Vinnymu pomůže vrátit se pouhý rok po nehodě zpátky do ringu na možná poslední zápas v životě. (Cinemax)

slunicko2

Skutečnost někdy předčí scénáristovu fantasii aneb Jak se uzdravit navzdory lékařům. 1) Nízkorozpočtový (za 6 miliónů dolarů natáčeli 24 dní) film sám o sobě není nic moc. Naštěstí se režisér a scénárista 44letý Ben Younger nezaměřil primárně na boxování, ale spíš na psychologický profil hlavních postav a jako takový má snímek co říci i člověku, kterému je jinak boxování šumafuk._____Od podobných výtvorů se film liší ve dvou aspektech._____ 2) Především je natočen podle fascinující skutečnosti. Pazienza po nehodě nosil tři měsíce nákrčník přišroubovaný do lebky na čtyřech místech a podpořený čtyřmi kovovými tyčemi, jak je ukázáno ve filmu. Během té doby intenzivně posiloval a po 13 měsících od nehody se vrátil vítězně do ringu. Historické nepřesnosti nebrání poselství snímku i skutečného Pazienzy: ...if you just do the thing that they tell you, you can't, then it's done. And you realise it is that simple... And that it always was._____ 3) Dále je tu 29letý vynikající Miles Teller (boxer Vinny), který tentokrát tvrdě zapracoval i na svém sportovním vzhledu, což potvrdí každý, kdo jeho bývalou lehce oplácanou postavu viděl v dřívějších filmech._____ 4) Dojemně výstižný koment: kazatelSVK*****._____ 5) I mean, you just don't know how to give up, říká trenér. Vinnyho odpověď si zaslouží vytesat do kamene: No, I do. Trust me, I do. I know exactly how to give up. You know what scares the shit out of me, Kev? Is that it's easy._____ ()

Aljak

Patrím medzi milovníkov športových filmov, s výnimkou tých boxerských, ktorých je v porovnaní s inými športami pomerne veľa (až príliš veľa). Ale občas siahnem aj po filme z týchto bojových kruhov - stačí keď ma zaujme námet, či herecké obsadenie. V tomto prípade ma zlákal najmä príbeh, ktorý čerpal zo skutočných udalostí a práve životný osud Vinnyho Paza patrí medzi najneuveriteľnejšie príklady športových comebackov celkovo. Tellera som kedysi strašne nemusel, ale čím ďalej, tým viac sa mi dostáva do priazne a obľuby. Vynikajúci výkon! Čo sa týka filmu, to ma napokon až tak nenadchlo, hoci to malo určite úžasné posolstvo... Len keď mne príde box tak neskutočne nudný - proste ma to neberie!. Ale napriek tomu som rád, že som príbeh "Pazmanského čerta" spoznal aspoň prostredníctvom tohto snímku. Klobúk dole pred týmto bojovníkom, ktorého najväčšie životné víťazstvo sa odohralo mimo ringu. ()

Pajky3

Bleed for this je přesně ten film u kterého si řeknete "to už jsem všechno viděl". A vůbec nesejde na tom, že to je truestorka a nechci snižovat to, co skutečný Vinny dokázal. Boxerské filmy jsou prostě populární a tyhle návraty tam víceméně jsou vždycky, ale tady tomu prostě něco navíc chybí, i když obsazení je slušný. Nijak to nestrhne, nevtáhne a prostě si to plyne, aby to odvyprávělo příběh a ani sportovní části nejsou tak skvělé, jak jsme viděli jinde. Průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

Juto

Toto je drsná boxerská dráma, ktorá neúnavne bojuje o svoje uznanie a je odhodlaná získať si vás za každú cenu. MilesTeller je úžasný, čo by nemalo byť prekvapením pre jeho fanúšikov. 6/10 ()

campix

Poměrně nenápadné sportovní drama inspirované skutečnými událostmi a boxerem Vinniem Pazienzou, který i po autonehodě, kdy se nevědělo zda bude vůbec ještě někdy chodit boxuje o světový titul s Robertem Duránem. Veskrze hodně tradiční žánrovka, která ale nic zbytečně nenatahuje a působí docela svižně. Herecky je seběvědomě zahrána a i když nezanechá žádný wow dojem, tak se nemůžu ubránit dojmu, že takhle by se sportovní dramata měla vlastně točit. Dvojice Teller - Eckhart je herecká jistotu a podle toho to také vypadá. ()

chelseaman22

Skrz naskrz průměrné s prapodivným Tellerem v roli hlavní. Podobných filmů jsou kvanta, a proto tento počin nemůže zákonitě vyniknout. Pozitivní závěr mi znechutil sobotní dopoledne, což je k nasrání. Casting se zcela evidentně nevydařil, jelikož tolik nevýrazných herců na jednom place jsem už dlouho neviděl. 61% ()

viperDavid

Miles Teller je multi herec, ale na roly boxera jsem ho netipoval. Nakonec to asi není ani tak o boxu, jako spíš o odhodlání a tak se to docela povedlo. Pravda je, že film stojí na silném příběhu a tím si zaslouží vyšší hodnocení. Boxerské záběry jsou vás však nechají chladným.. I tak velmi dobrá práce ()

Johnny.ARN

V pohode boxerska dráma s Tellerom, ktorý ide z dola hore už zopár filmov. Príbeh nezlomného ľudského odhodlania, šrúbov v hlave a ľudí, čo stoja za vami, aj keď ste dole. Ešte aj tá dobovka bola fajn. 4 z 5 ()

Redi

Bleed for This je nejbolestivější boxerský film, aniž by musel být boxer v ringu. Stačí, když vysedá z auta. Škoda, že samotné zápasy jsou NUDA. To ale tolik nevadí, výsledek je jasný "True story" a jde především o tu omáčku kolem. Nefalšovaný box si můžu pustit na youtube kdykoliv. Překvapil Eckhart, kterého jinak nemusím, a chvíli mi trvalo, než jsem ho poznal (o obsazení vedlejších rolí jsem neměl šajn). Nejen kvůli umělé pleši a panďeru, ale i ten výkon byl jinde, než od něj znám a dost mě kupodivu bavil. Příběh opravdu neuvěřitelný, jak párkrát zazní v samotném filmu. ()

venison

Miles Teller se mi poslední dobou osvědčil jako herec, který umí a hraje v relativně dobrých filmech.. Snímek "Krev šampiona" není špatný, ale chybí mi v něm pár nezapomenutelných scén.. Takhle jen kopíruje klišé amerických sportovních dramat.. Žádný zvrat, vlažná režie, málo srdceryvného drásání.. Příjemná jednohubka, ale nic víc.. ()

Hugo01

A máme tu další boxerský film! A další pecka! Miles Teller hraje úplně tu samou roli, co ve skoro všech svých filmech, zdánlivě namyšleného týpka s podivným knírkem, který se ale během filmu musí poprat s krizí, aby se mohl vrátit zpátky k boxování. To je také v kostce asi zápletka každého filmu s touhle tématikou. Ale to takovým nadšencům, jako mně, vůbec nevadí. A Aaron Eckhart je velmi zábavným zpestřením. Klíčem k úspěchu u těchhle filmů je chemie mezi dvojicí zápasník - trenér a ta tady rozhodně nechybí. ()

sedm.1

Kdo se nějak hlouběji zajímá o svět boxu, případně kdo utrpěl nějakou vážnou nehodu a potřebuje do budoucna povzbudit nějakým inspirativním příběhem, ten si Bleed for This může možná i užít a možná si z něj odnést i solidní filmový zážitek, pro nezaujatého diváka se ale bohužel jedná o dost utahanou, nezáživnou nudu, která vážně, tedy krom zmiňovaného inspirativního příběhu, nemá co jiného nabídnout, a to jak po filmařské, tak dramatické stránce. Samotný film totiž nemá příliš co nabídnout, boxerských dramat o pádu na dno a následném vzestupu zpět na výsluní je mnoho a mnoho, a zpracování tohoto není skutečně nikterak výjimečné, naopak, je to celé velmi předvídatelné a vážně hodně ploché. Samotné boxerské zápasy nejsou navíc nasnímány ani živelně, ani dynamicky, ani příliš přehledně, emočně je to pak neuvěřitelně nepůsobivé a dramaticky zcela nefunkční, postavy na mě působili vesměs nezajímavě a v neposlední řadě musím filmařům vytknout i mdlou atmosféru a nulovou stylovost. Miles Teller je každopádně ve své roli přesvědčivý a celé to dost zachraňuje, ovšem ani jeho výkon už nic nezmění na tom, že se jedná o velice nevýrazné drama, které jsem si zkrátka vůbec neužil. ()

iXtr3m3

Boxerská dráma, kde je box len pozadím príbehu? Nie je to originálne, ale je to podľa skutočných udalostí a hrá v tom skvelý Miles Teller, takže prečo nie? Zápasy boli síce pod úrovňou aj starého Rockyho, to však nič nemení na myšlienke a odkaze, ktorý film v sebe nesie. Hranica medzi rizikom a hazardom je veľmi malá. ()

-Dawe-

Možná je nakonec dobře, že je snímek víc drama. Ty scény z ringu nevypadají moc dobře a nedokážou pořádně vtáhnout do dění. Miles Teller tradičně super a tentokrát se k němu přidává i skvělej Aaron Eckhart. Mít v ruce o trochu lepší scénář a kvalitnější režijní vedení, tak to mohla být pecka. Ten příběh už tam totiž byl, škoda. 70% ()

666Carnage

Miles Teller odložil bicí a šel boxovat. No a boxoval parádně. Opět je to podle skutečné události a líbilo se mi to jak to bylo zahrané a svižné. Nebylo to nijak zdlouhavé ani takové ty dlouhé, nudné scény. Z toho filmu sršela energie a z Milese Tellera taky. Mám rád když objevím filmy o kterých jsem nevěděl a ještě je to pecka. 80% ()

kolemjdouc

ačkoliv jsem zarputilý odpůrce boxu tenhle film , hlavně zpracování, mě zaujal.Teller,pokud neskončí v nějakých nekonečných seriálech,ještě ukáže své kvality.Je fakt dobrej. ()