Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Film vypráví o životě dvou výstředních hledačů s detektory kovu (Mackenzie Crook a Toby Jones), kteří tráví veškeré dny na zoraných a otevřených polích. Každodenní nudu kompenzují největší nadějí, že odhalí své životní bohatství, které jim zařídí spokojenost a pohodlnost do konce života. (Shr1nK)

Videa (5)

Trailer

Recenze (45)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud bych svá hodnocení zprůměroval, hodnotil bych po třech sezónách čtyřmi hvězdičkami, takže ta pátá jen zrcadlí dojem, který ve mně seriál zanechal. Tak pohodovou a člověčinou doslova nasáklou záležitost jsem už dlouho neviděl. Věřím tomu, že spousta diváků bude mít potíže s nedostatkem akce a pomalým dějem, sám jsem si na to po první řadě stěžoval, teď ale můžu s klidem přiznat, že jsem byl bloud. Výborný seriál, který klade důraz na lidský rozměr a který vypráví o lidech, s nimiž se můžete běžně potkat na ulici (pokud nebude karanténa a pokud si odmyslíte angličtinu). ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Detectorists. We're time travellers... Detectorists jsou svým výběrem tématu v podstatě ultimátní niche - a přitom vůbec ne. Snad každý z nás měl koneckonců jednou koníček, který bral pro svou zaslepenou vášeň přece jen krapet moc vážně. Proto Andy a Lance - byť v jádru nerdi, kteří jinde trpí na přetaženost a přílišné vymezení vůči všední realitě - nemají sebemenší problém najít si cestu k, troufám si říct, abnormálně vysokému procentu diváctva. Jejich přemítání nad životem je jakoby vesnicky ctnostné, jejich vzájemné popichování obdivuhodně nenucené, ba nevědomé, jejich pestrobarevné tápání občas brutálně povědomé. A to ještě opomíjím další skvostné nuance jako top ústřední píseň, laskavou sociopatku Sheilu, nám nechápajícím z duše toliko mluvící Becky, nepochopeného Russella... doslova každý si tady musí najít to něco, něco svého či přímo ze sebe. --- Detectorists nutně nestojí na vytříbeném herectví, nicméně Toby Jones si přesto ve druhé sérii (zvlášť scény s dcerou, resp. bez dcery) se svým rejstříkem emocí jede vlastní ligu. --- "I'm thinking British birds not including seagulls!" ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Will you search through the lonely earth for me... Takový nenápadný, ale neskutečně milý seriál, jsem ani nečekal, když jsem ho začal sledovat. Detectorist vypráví příběh dvou chlapíků, kteří mají netradiční zálibu. Chodí po polích s detektorem kovů a hledají "poklady" a díky tomu vytvoří televizní poklad, který stojí za nalezení. Climb through the briar and bramble... Mackenzie Crook a Toby Jones jsou skvělí herci, ale nikdy jsem neměl potřebu je vyhledávat. Coby Andyho a Lance na ně ale nedám dopustit, protože jejich souhra je dokonalá. Mackenzie Crook si navíc celý seriál sám napsal a zrežíroval, takže klobouk dolů. I’ll be your treasure... Nečekejte salvy smíchu, ale milý humor, který vytvoří ten pocit, že na konci epizody chcete zapnout další a vrátit se do toho jejich světa, kdy najít kroužek od plechovky stojí za to. Ono vlastně všechno je tady dobře, souhra perfektně divných vedlejších postav, opakované vtípky (Simon & Garfunkel) a dokonalá hudba. I’m waiting for you... Mám radost, že jsem tenhle seriál našel a vím, že se k němu s chutí vrátím. Teď si totiž nedovedu vybavit jiný, který by ve mně vyvovalal takovou záplavu příjemných pocitů. Vážně není těžké si DMDC oblíbit a zamilovat, jak já jsem jim fandil, aby něco našli. I’m waiting for you... ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Ve světě ujetých, úchylných, přepřisprostlých, uječených, kozatých, nekorektních a šokujících komedy seriálů, jsou Detectorists společně s Moone Boy opravdovou ojedinělostí, především svým laskavým přístupem k divákovi. Geniální románová dvojka a parádní vedlejší postavy. Hlavně Becky a pan Bishop. Tuším, že z tohohle bude klasika. Titulní píseň výborná. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Mackenzie Crook si Detectorits napsal, zrežíroval a zahrál jednu z hlavních postav a já mu gratuluji. Za co? Za jeho DKDK - Danburský klub detektoristů kovu a za jeho lidsky laskavý humor. Film, který vás sice nezvedne ze židle, ale je s ním setsakra krásně. Pro mě srdeční záležitost a s každým dalším dílem jsem ty dva kluky čím dál víc milovala. Andyho za jeho lásku k Becky a jeho umění zapnout telku, Lanceho za jeho pěvěcký výstup a nadšení pro věc a v neposlední řadě Larryho s jeho neviditelnými psy. Nelituji ani trochu těch šest půlhodinek s bezvadnou muzikou jako bonusem navíc. - A jak tady už někdo píše, tak po druhé sérii mohu říct totéž, pohladí po duši a na srdci. Díky datličce za titulky k takovým minisériím jako je i tahle..... a ano vyšla i série, díky za ní, ta to akorátně zakončila.♥ ()

Zajímavosti (1)

  • Jednu z hlavních postav - Lance Statera v podání Tobyho Jonese - vybavili autoři tak zvaným nomen omen (jméno, které vyjadřuje určitou charakteristiku nositele). Stater je totiž označení pro starověkou zlatou minci a běžně se takto označují i nejstarší maloasijské mince a také keltské duhovky nacházené i na našem území. (Klot)

Reklama

Reklama