Mackenzie Crook si Detectorits napsal, zrežíroval a zahrál jednu z hlavních postav a já mu gratuluji. Za co? Za jeho DKDK - Danburský klub detektoristů kovu a za jeho lidsky laskavý humor. Film, který vás sice nezvedne ze židle, ale je s ním setsakra krásně. Pro mě srdeční záležitost a s každým dalším dílem jsem ty dva kluky čím dál víc milovala. Andyho za jeho lásku k Becky a jeho umění zapnout telku, Lanceho za jeho pěvěcký výstup a nadšení pro věc a v neposlední řadě Larryho s jeho neviditelnými psy. Nelituji ani trochu těch šest půlhodinek s bezvadnou muzikou jako bonusem navíc. - A jak tady už někdo píše, tak po druhé sérii mohu říct totéž, pohladí po duši a na srdci. Díky datličce za titulky k takovým minisériím jako je i tahle♥ a ano vyšel i sedmý díl, díky za něj, ten to akorátně zakončil(1.1.2016)

Po zhlédnutí 2. série měním hodnocení na 5 hvězd. A věřte nebo ne, ale "Detectorists Christmas Special 2015" je tou nejlepší tečkou za 2. sérií, ať již věříte jako Sheila nebo ne jako Lance... Škoda jen, že obě série nevyšly také na Blu-ray disku. 1. cena BAFTA v kategorii seriálů je naprosto zasloužená.(17.2.2015)

Vraj v jednoduchosti je krása. Zábavné a milé postavy a charaktery, ktoré sa chovajú naozaj ako ľudia. Žijúce si svoje jednodocho-krásne a zároveň niekedy trpké, niekedy sladké a stále svoje životy. Plné krásnych metafor, v parádnom vidieckom prostredí. Z toho súčasného seriálového sveta, kde sa každý snaží šokovať a prichádzať s niečím neuveriteľne pokrokovým sú Detectorists krok úplne mimo mainstream. A mne sa to veľmi páčilo.(3.5.2018)

Seriál, ve kterém se vlastně nic dramatického neděje. Jsou to jen krátké příběhy všedního dne. A přesto jsem všechny díly shlédla během několika dní. Tenhle seriál je totiž lepší než dlouhá řada těch, které jsem v poslední době viděla. Poklidný anglický venkov, barvité postavy, ... vlastně to není seriál, ale román, i když to zní zvláštně. A hlavně humor! Takový tichý potměšilý humor, který není pro každého - pokud jste jako Simon a Garfunkel, asi ho neoceníte. Dám si pár dní pauzu, a jdu si to pustit celé znovu. Mezitím si dám alespoň jednou denně úvodní píseň, coby preventivní pilulku proti splínu.(18.9.2018)

• fruitixx

Tak příjemné pohlazení po duši a krásné o dvou ubžácích, že jsem se zabořil do polštáře a za chvilku jsem byl tuhý, jeden díl jsem sledoval s přemlouvání tři večery a s druhým jsem už seknul. Nic nepředvídatelného a s nadsázkou se tam neděje... 8/ . Do svých oblíbených seriálů si to rozhodně řadit nebudu.(14.8.2016)

• - Jednu z hlavních postav - Lance Statera v podání Tobyho Jonese - vybavili autoři tak zvaným nomen omen (jméno, které vyjadřuje určitou charakteristiku nositele). Stater je totiž označení pro starověkou zlatou minci a běžně se takto označují i nejstarší maloasijské mince a také keltské duhovky nacházené i na našem území. (Klot)