Detectorists (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 2014 - 2017, 9 h 3 min (Minutáž: 27–30 min)

Mackenzie Crook si Detectorits napsal, zrežíroval a zahrál jednu z hlavních postav a já mu gratuluji. Za co? Za jeho DKDK - Danburský klub detektoristů kovu a za jeho lidsky laskavý humor. Film, který vás sice nezvedne ze židle, ale je s ním setsakra krásně. Pro mě srdeční záležitost a s každým dalším dílem jsem ty dva kluky čím dál víc milovala. Andyho za jeho lásku k Becky a jeho umění zapnout telku, Lanceho za jeho pěvěcký výstup a nadšení pro věc a v neposlední řadě Larryho s jeho neviditelnými psy. Nelituji ani trochu těch šest půlhodinek s bezvadnou muzikou jako bonusem navíc. - A jak tady už někdo píše, tak po druhé sérii mohu říct totéž, pohladí po duši a na srdci. Díky datličce za titulky k takovým minisériím jako je i tahle♥ a ano vyšel i sedmý díl, díky za něj, ten to akorátně zakončil(1.1.2016)

Geniální seriál zdánlivě o ničem, o lidech tak obyčejných, až divákovi evokují jeho vlastní život. Některé postavy - no, upřímně, v podstatě všechny - působí - hlavně ze začátku, než si oko zvykne - jako totální lůzři, sociální zkrachovanci nebo polomagoři. Po několika dílech a nějakém tom pivě před úvodní podtitulkovou písní si však zvyknete a hlavně odhalíte příčinu - Britové prostě takoví jsou. Krátké trefné rozhovory dvou hlavních postav o životě jsou pak často labužnickou ukázkou slovní ekvilibristiky scénáristů. Škoda jen krátké stopáže. God save the Queen...!(9.3.2016)

Neskutečně pohodová oddechovka a režijní debut Mackenzieho Crooka (Gareth z Kanclu), který si zde zároveň střihl jednu z hlavních rolí. Seriál ocení zejména ti, kteří si sami vyzkoušeli brouzdání po polích s detektorem a nenechali se rozhodit faktem, že mezi jejich nejčastější nálezy patřily očka od konzerv.(8.1.2017)

Vraj v jednoduchosti je krása. Zábavné a milé postavy a charaktery, ktoré sa chovajú naozaj ako ľudia. Žijúce si svoje jednodocho-krásne a zároveň niekedy trpké, niekedy sladké a stále svoje životy. Plné krásnych metafor, v parádnom vidieckom prostredí. Z toho súčasného seriálového sveta, kde sa každý snaží šokovať a prichádzať s niečím neuveriteľne pokrokovým sú Detectorists krok úplne mimo mainstream. A mne sa to veľmi páčilo.(3.5.2018)

Seriál, ve kterém se vlastně nic dramatického neděje. Jsou to jen krátké příběhy všedního dne. A přesto jsem všechny díly shlédla během několika dní. Tenhle seriál je totiž lepší než dlouhá řada těch, které jsem v poslední době viděla. Poklidný anglický venkov, barvité postavy, ... vlastně to není seriál, ale román, i když to zní zvláštně. A hlavně humor! Takový tichý potměšilý humor, který není pro každého - pokud jste jako Simon a Garfunkel, asi ho neoceníte. Dám si pár dní pauzu, a jdu si to pustit celé znovu. Mezitím si dám alespoň jednou denně úvodní píseň, coby preventivní pilulku proti splínu.(18.9.2018)

• - Jednu z hlavních postav - Lance Statera v podání Tobyho Jonese - vybavili autoři tak zvaným nomen omen (jméno, které vyjadřuje určitou charakteristiku nositele). Stater je totiž označení pro starověkou zlatou minci a běžně se takto označují i nejstarší maloasijské mince a také keltské duhovky nacházené i na našem území. (Klot)