Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Topr Harley je asi pěknou noční můrou Lt. Pete 'Maverick' Mitchella z TOP GUNU :-) Zajímalo by mne co na tuhle skvělou parodii říkal T. Cruise. Kdo má nakoukané válečné filmy, letecké zejména, bude se královsky bavit. Ba co víc, já stále nalézám další a další perličky, kterých jsem si dříve nevšiml. Například to, že nepřátelští irátští letci měli na helmách také své callsigny jako Amíci: Hummus, Kuskus a Kebab :-))))) Tohle je za 4 pilule na rozšířené zornice! * * * *(6.9.2013)

tak takto má vyzerať paródia. trio ZAZ sú jednoznačne najlepší tvorcovia paródií na svete. vo filme je obrovské množstvo gagov a citácií rôznych klasik. lloyd bridges a charlie sheen sú skvelý. upozornenie pre slovákov: film si najlepšie vychutnáte po česky, lebo slovenský dabing zničil dosť slovného humoru!!!(24.3.2004)

Velmi dobrá parodie, která dala základy všem gagům do dalších mnoha let. Nejvíce totiž zarazí rok výroby. Já byl ale vždycky fanoušek Franka Drebina a jeho bláznivé střely (rok výroby: 1988). Žhavé výstřely jsou dnes již kultovní záležitostí, ale přesto zde s odstupem je dost trapností, které celkový dojem srážejí. Navíc můj styl humoru je o trošku jinde, což je po 12ti sériích South Parku celkem logické. Neříkám, že jsem se u filmu nebavil, je zde pár vybroušených momentů, ale na 85% je jich setsakra málo. Vzbuďte mě v šest třicet nula nula.(8.11.2008)

Výborná film parodující hlavně Top Gun samozřejmě od jednoho z tvůrců filmového stylu: parodie . Podle mě je tohle největší role Charlieho Sheena i když má obličej na akční filmy on se do tohoto filmu fakt hodí. I když je tohle opravdu výborný film myslím si že dvojka je ještě lepší. Také se ve filmu objevuje herec, který s parodiemi žil a kde se objevil, tak ten film stál za to Lloyd Bridges. Konec je opravdu výborný, kde se ve vzduchu střetnou s nepřítelem nebo rozpadající se letadlo. To jsou naprosto výborné a velmi vtipné scény. --- Musíte mě navézt ručně jsem poškozený - Dobře Toppere tak do toho - Nefunguje podvozek - Dobrý - Ani radar - Tak trošku přidej - Došlo palivo - Srovnej se - Urvalo se křídlo - To bude dobrý - Druhý křídlo taky - Dobře Toppere klesej - Klesám!!(3.8.2006)

"KDYŽ SE TAK NA VÁS DÍVÁM, CHLAPCI, PŘEMÝŠLÍM, JAKÉ BY TO BYLO, KDYBYCH BYL O DVACET LET MLADŠÍ A ŽENA." Po PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM a souběžně s trilogií BLÁZNIVÝCH STŘEL přišli ZAZ se svou třetí a poslední geniální parodickou sérií - ŽHAVÉ VÝSTŘELY. Krásně absurdní gagy dosahují chvílemi až kadence co-záběr-to-fór (ilustrační sekvence z letadlové lodi), nechybí nezapomenutelné dialogy a hlášky, které má na svědomí zejména totálně senilní a dementní generál Lloyda Bridgese ("ULETĚLA MI ČEPICE! OTOČTE LOĎ, MUSÍME SE PRO NI VRÁTIT." - "TO NEJDE, PANE." - "TAK TAM VYSAĎTE NĚKOHO V ČLUNU, VYZVEDNEM HO CESTOU ZPÁTKY A JEHO OBLÍBENÉ POŘADY MU NAHRAJEME NA VIDEO.") a skvělá hudba. Ale dvojku mám radši. Generál u obrazu základny: "MORÁLKA NA ZÁKLADNĚ JE POD PSA. JEN SE PODÍVEJTE SEM. KLID. SKORO NIKDO SE ANI NEPOHNE. ROYI! CHODIL JSEM S TÍM ČLOVĚKEM DO ŠKOLY A ON MĚ CELÝ DEN IGNORUJE."(9.1.2003)

• - Natáčelo se od 10. ledna do 11. dubna 1991 v Kalifornii. (Varan)

• - Sanita, která přejede Mrtvolův (William O'Leary) padák a jede dál, ale v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)

• - Když admirál Benson (Lloyd Bridges) nabízí pudink Blockovi (Kevin Dunn), mihne se v levé části obrazu hadice, která mu prskne puding do tváře. (BadCat)