Žhavé výstřely

Hot Shots!

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Čo k tomu napísať. Paródie neobľubujem, ako som už raz spomínal, pretože žnejú slávu vďaka filmom, ktoré parodujú, ale ak sa na to nebudem dívať, máme tu asi najlepší film z kategórie paródií. Predčila aj všetky filmy s Lesliem Nielsonom, či všetky Scary Movie. Tento film vypustil do sveta dve, veľmi obľúbené postavy a to Topera Harleyho a Ramadu Thompson, ktorých skvele zahrali Charlie Sheen a Valeria Golino. Ďalej nezabudnuteľný, úžasný a vynikajúci Lloyd Bridges, ktorý sa stará o polovicu gagov a všetky sú nezabudnuteľné. Ani Terminátor nieje poskladaný z toľkých dielov ako Admirál Benson. Vynikajúci film, ktorý si púšťam asi každý týždeň, pre zlepšenie nálady.(2.2.2015)

• hendrich6

Jsou tam vtipné momenty,ale celkově to je pro mě dost zklamání.Žhavé výstřely jsem viděl poměrně dávno a co jsem si pamatoval bylo,že je to parádní parodie,ale po dnešku už si to nemyslím.Bláznivá Střela 1 i 2 je podle mě o několik tříd výš.Sice se ve filmu objevují dobrý herci jako Charlie Sheen nebo jeho parťák z Dva a půl chlapa,ale i přesto musím dát pod 50 %(13.11.2010)

- "Zajímavý parfém." - "To je stopangin. Jsem nastydlá." Pre mňa stále jedna z najlepších paródii. Charlie Sheen a jeho neskutočne dialógy sú tak dobré ako nápady celého filmu. - "Koukal jsem, co jste prováděla s hřebcem. Víte, když jsem viděl, jak jste mu zabodla kolena do slabin, přitáhla otěže a zlomila jeho odpor, najednou jsem si přál být koněm." 95% - 5*(13.11.2010)

Který film by si víc zasloužil pořádný výsměch, když ne ultrapatetický, neskrývaně promilitaristický Top Gun? Snad jen Rambo... :) Topper Harley v podání Cherlieho Sheena je výtečně obsazená role, ovšem na nestora parodií, Lloyda Bridgese mu ještě nějaký ten stupeň komediálního talentu chybí. Scén, o kterých se dá vyprávět tady najdete spousty, mě vždycky dostane ta, kde se Harley předvádí na Harleyi... "Go, Topper, go!" 70%(23.9.2007)

Co udělá parodii parodií? Znalost parodovaných filmů. A zde bohužel na rozdíl od dvojky (kde jsem se snažil rozluštit i ten sebemenší gag) nejsou mé znalosti ntak hluboké. Např. TOP GUN jsem v životě neviděl a ani neplánuju, a tak tohle pro mě zůstává jen skvělou bláznivou komedií s pár dobrými odkazy na jiné filmy.(27.5.2006)

• - Film vyobrazuje americkou armádu, avšak všechna letadla, která se v něm objevují, jsou britská, které nikdy v armádě USA použita nebyla. (chleba24)

• - Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme je ale vidět jen na okamžik na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)

• - Než Ramada (Valeria Golino) skočí na větev, kde bude dělat gymnastiku, si lze povšimnout, že koně vede trenér, aby se náhodou nesplašil. (JosefTomas)