Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Parodie zrovna nevyhledávám. Tenhle film jsem už kdysi viděla, ale včera jsem si jej připomněla. Byla jsem docela ráda, když jsem zjistila, že si ho ještě vcelku pamatuju. Třeba jsem věděla, co zrovna přijde za scénu. Takže to svědčí o tom, že tenkrát mě zaujal. Jak říkám, parodie nevyhledávám, ale tohle není trapné, ba navíc to má vtipné scény a hlášky, což k takovému typu filmů prostě patří. Nepřemýšlet, ale užívat si to.(17.6.2013)

• hendrich6

Jsou tam vtipné momenty,ale celkově to je pro mě dost zklamání.Žhavé výstřely jsem viděl poměrně dávno a co jsem si pamatoval bylo,že je to parádní parodie,ale po dnešku už si to nemyslím.Bláznivá Střela 1 i 2 je podle mě o několik tříd výš.Sice se ve filmu objevují dobrý herci jako Charlie Sheen nebo jeho parťák z Dva a půl chlapa,ale i přesto musím dát pod 50 %(13.11.2010)

Co udělá parodii parodií? Znalost parodovaných filmů. A zde bohužel na rozdíl od dvojky (kde jsem se snažil rozluštit i ten sebemenší gag) nejsou mé znalosti ntak hluboké. Např. TOP GUN jsem v životě neviděl a ani neplánuju, a tak tohle pro mě zůstává jen skvělou bláznivou komedií s pár dobrými odkazy na jiné filmy.(27.5.2006)

Čo k tomu napísať. Paródie neobľubujem, ako som už raz spomínal, pretože žnejú slávu vďaka filmom, ktoré parodujú, ale ak sa na to nebudem dívať, máme tu asi najlepší film z kategórie paródií. Predčila aj všetky filmy s Lesliem Nielsonom, či všetky Scary Movie. Tento film vypustil do sveta dve, veľmi obľúbené postavy a to Topera Harleyho a Ramadu Thompson, ktorých skvele zahrali Charlie Sheen a Valeria Golino. Ďalej nezabudnuteľný, úžasný a vynikajúci Lloyd Bridges, ktorý sa stará o polovicu gagov a všetky sú nezabudnuteľné. Ani Terminátor nieje poskladaný z toľkých dielov ako Admirál Benson. Vynikajúci film, ktorý si púšťam asi každý týždeň, pre zlepšenie nálady.(2.2.2015)

Horúce strely predstavujú podľa môjho názoru takmer dokonalú paródiu. Neriešim, či je lepšia jednotka alebo dvojka, nezaoberám sa ich porovnávaním s Bláznivou strelou. Iba sa bavím. Dobre a takmer nepretržito napriek tomu, že film už vidím štvrtý, či piaty krát. Skvelá je kombinácia vizuálnych a slovných gagov. S mojou slabosťou pre klasické filmové grotesky som obzvlášť vďačným divákom ich modernejších pokračovateľov. Divákom, ktorý úprimne nechápe tých, ktorí Top Gun hodnotia vyššie, ako Hot Shots!(16.11.2010)

• - Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme je ale vidět jen na okamžik na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)

• - Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve filmu Top Gun (1986). Odtud také pocházejí některé letecké záběry. (Foxhound#1)

• - Hned na začátku titulků za jmény producentů je místo dalších jmen recept na polevu na brownies. Recept je: půl hrnku másla, dva a čtvrt hrnku cukru, 2 žloutky, 3 kostičky hořké čokolády (rozpustit), 1 nebo 2 lžičky skořice (pokud možno). Šlehejte máslo, dokud nezesvětlá a nemá barvu citronu. Postupně přidejte cukr a žloutky. Dobře prošlehejte. Přidejte čokoládu. (newer_more)