Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Trailer 2

MM_Ramone

Herec Charlie Sheen (rodným menom Carlos Irwin Estévez) nikdy nepatril medzi mojich favoritov. Vždy som ho pokladal za protekčného, rozmaznaného synečka. Čím je starší, tým mi je protivnejší. V roku 1991, keď mal dvadsať sedem rokov, som ho ešte ako tak toleroval. Keď sa objavil v satirickej komédii "Horúce strely", tak mi tam celkom zapsaoval. Neváľal som sa pri tom od smiechu po zemi, ale priznám sa, že som sa dosť dobre pobavil. Je to pohodová americká filmová paródia. *** ()

Fiftis

Čo k tomu napísať. Paródie neobľubujem, ako som už raz spomínal, pretože žnejú slávu vďaka filmom, ktoré parodujú, ale ak sa na to nebudem dívať, máme tu asi najlepší film z kategórie paródií. Predčila aj všetky filmy s Lesliem Nielsonom, či všetky Scary Movie. Tento film vypustil do sveta dve, veľmi obľúbené postavy a to Topera Harleyho a Ramadu Thompson, ktorých skvele zahrali Charlie Sheen a Valeria Golino. Ďalej nezabudnuteľný, úžasný a vynikajúci Lloyd Bridges, ktorý sa stará o polovicu gagov a všetky sú nezabudnuteľné. Ani Terminátor nieje poskladaný z toľkých dielov ako Admirál Benson. Vynikajúci film, ktorý si púšťam asi každý týždeň, pre zlepšenie nálady. ()

mchnk

První díl filmu, kterej navazuje na šílený svět z filmu Připoutejte se prosím, nebo Bláznivá střela. Šílenej svět, kde šílení lidé dělají šílené věci. Lloyd Bridges, jako generál a velitel letectva spojených států je pro tento svět ideální. Tohle se pořád dá brát za americkou komediální klasiku, tenhle styl humoru. ()

Anderton

Jedna z niekoľkých komédií mojej mladosti, ktorú mal sused na VHS, takže sme si ju pomerne dosť často púšťali. Je to prípad komédie, ktorá funguje aj po rokoch a v staršom veku, čo nie je vôbec zanedbateľné pozitívum. Pre nás bol vtedy Charlie Sheen komediálny boh, okrem druhého dielu sme fičali aj na Mužoch v práci, dnes je ale práve on tým prvkom, ktorý mi na tejto sérii najviac prekáža. No bolo ho už akosi odvtedy všade moc. Tým komediálnym kráľom je ako vždy Lloyd Bridges. VIDENÉ ZNOVA: Prekvapuje ma, že komentár, ktorý som sem napísal niekoľko rokov potom, čo som film videl, aj po dnešnom (2/2013) zhliadnutí presne vystihuje moje pocity. Proste nestarnúca paródia s nadčasovými fórikmi. Občas nie úplne geniálnymi, ale občas aj áno a to je dnes rarita. Lloyd Bridges valcuje všetko, čo mu príde do cesty. ()

nascendi

Horúce strely predstavujú podľa môjho názoru takmer dokonalú paródiu. Neriešim, či je lepšia jednotka alebo dvojka, nezaoberám sa ich porovnávaním s Bláznivou strelou. Iba sa bavím. Dobre a takmer nepretržito napriek tomu, že film už vidím štvrtý, či piaty krát. Skvelá je kombinácia vizuálnych a slovných gagov. S mojou slabosťou pre klasické filmové grotesky som obzvlášť vďačným divákom ich modernejších pokračovateľov. Divákom, ktorý úprimne nechápe tých, ktorí Top Gun hodnotia vyššie, ako Hot Shots! ()

• Když Ramada (Valeria Golino) předvádí svou gymnastiku na stromě, je možné vidět gymnastickou tyč těsně nad větví. (BadCat)
  • Když Pete Thompson (William O'Leary) hovoří se svou manželkou Mary před startem, v krátkosti absolvuje tři signály, znamenající neštěstí – přes cestu mu přeběhne černá kočka, projde pod žebříkem a při hledání pera kvůli podpisu životní pojistky rozbije Mary zrcátko. (Robbi)

Související novinky

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)