Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

"Můj otec mi říkával, že hrát bez snahy o vítězství je jako spát s vlastní sestrou. Jasně, je to kusanec, s pořádnejma kozičkama, ale.... je to prostě nezákonné. Udělá to takový ty vrozený věci. Děti, co nemají žádné zuby a celý den jenom hrajou na banjo..... jedí jablečnou šťávu brčkem....zvířata z prasečích farem. A takových průpovídek jsou tam tuny.(16.10.2007)

Uz po neviem kolkykrat som videl tuto blaznivu komediu a vzdy ma bavi. Zboznujem tie odkazy na filmy TOP GUN (1986), TANEC S VLKMI (1990), ODVIATE VETROM (1939), SUPERMAN (1978) FLASHDANCE (1983) a myslim si, ze i na 9 a 1/2 TYZDNA (1986). Bolo uz natocenych vela parodii, ale Horuce strely spolu s BLAZNIVYMI STRELAMI (1988, 1991, 1994) s Leslie Nielsonom patria medzi tie najlepsie a moje najoblubenejsie. _________ Charlie Sheen - (Topper Harley / Rhett Butler / Superman) +++ Cary Elwes - (Kent Gregory) +++ Valeria Golino - (Ramada Thompson / Scarlett O'Hara / Lois Lane) +++ Lloyd Bridges - (Adm. Thomas 'Tug' Benson) +++ Kevin Dunn - (James Block) +++ Jon Cryer - (Jim 'Wash Out' Pfaffenbach) +++ William O'Leary - (Pete 'Dead Meat' Thompson) +++ Kristy Swanson - (Kowalski) +++(20.3.2011)

"Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick(16.8.2016)

HBO COMEDY - Joo, jo. Tak jsem se opět po x letech dostal k této nezapomenutelné komedii. Úplně se mi vybavovaly všechny ty scény, které jsem doslova "žral", když mi bylo mezi 12 - 16 rokem. Zejména úvodní pasáž, jak Charlie dělá frajera na motorce před Valeriou, mě pokaždé pobaví. Nechápu, proč tu scénku mám tak rád. Každopádně i velké množství dalších scének, gagů a hlášek (hlavně od crazy admirála :)) mě do dneška rozesmává. Pokud pomineme, že v českém znění mluví všechny postavy dohromady tak 6 lidí (zejména pan Mahdal si máknul :-)), tak bez CZ dabingu by to absolutně nebylo ono. Příjemná nostalgie! V kategorii "parodie" je to spolu s druhými Hot Shot a Scary movie 1 nejlepší kousek. 80%(25.5.2014)

Stojím si za tím, že Žhavé výstřely jsou jednou z nejlepších parodií všech dob, avšak musí říct, že druhý díl je o poznání lepší. Tak nějak mi příjde, že míra vtipů a hlášek zde není taková, jako ve dvojce, a narozdíl od ní, mi některé vtipy zde příjdou i celkem trapné a nevtipné. Možná je to z části dané i tím, že jsem viděl víc parodovaných filmů ze dvojky, než z jedničky. Každopádně i tak vřele doporučuji oba díly zhlédnout, náramě se pobavíte.(31.8.2011)

• - Americké stíhačky si ve filmu "zahrály" britské letouny Folland Gnat. (Foxhound#1)

• - Než Ramada (Valeria Golino) skočí na větev, kde bude dělat gymnastiku, si lze povšimnout, že koně vede trenér, aby se náhodou nesplašil. (JosefTomas)

• - V momentě, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) hraje na klavír, se nedíváme na jeho ruce, ale na ruce muže, jehož hlavu lze spatřit v čase 29:58 za Topperem. (jokis)