Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Uz po neviem kolkykrat som videl tuto blaznivu komediu a vzdy ma bavi. Zboznujem tie odkazy na filmy TOP GUN (1986), TANEC S VLKMI (1990), ODVIATE VETROM (1939), SUPERMAN (1978) FLASHDANCE (1983) a myslim si, ze i na 9 a 1/2 TYZDNA (1986). Bolo uz natocenych vela parodii, ale Horuce strely spolu s BLAZNIVYMI STRELAMI (1988, 1991, 1994) s Leslie Nielsonom patria medzi tie najlepsie a moje najoblubenejsie. _________ Charlie Sheen - (Topper Harley / Rhett Butler / Superman) +++ Cary Elwes - (Kent Gregory) +++ Valeria Golino - (Ramada Thompson / Scarlett O'Hara / Lois Lane) +++ Lloyd Bridges - (Adm. Thomas 'Tug' Benson) +++ Kevin Dunn - (James Block) +++ Jon Cryer - (Jim 'Wash Out' Pfaffenbach) +++ William O'Leary - (Pete 'Dead Meat' Thompson) +++ Kristy Swanson - (Kowalski) +++(20.3.2011)

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

• salahadin

Trocha bezduché poezie: Jak přibývají léta / slábne u tohoto filmu kdys dětský smích / Charlie měl raději zůstat u filmu Četa / a umřít na vietnamských tržnicích. Jak přibývají roky / slábne z filmu požitek / rdím se, že je hloupý jak troky / jak ten vietnamský dobytek. Tenhle humor slábne jako vzpěrač po sedmdesátce.(18.9.2006)

Frajeři (nikoliv Žhavé výstřely, to je kravina, ale kdo to mohl tenkrát tušit :D) jsou vcelku zábavná parodie na Top Gun. Určitě se jedná o jednu z nejlepších parodií té doby, ale v dnešní době u mě v oblíbenosti převažuje Leslie Nielsen. Charlie Sheen, jako Topper Harley, je ovšem vynikající. I tak bych ale nečekal, že zrovna tento snímek bude mít tak vysoké hodnocení a bude taková klasika, ovšem jako komedie na nedělní odpoledne parádní..70%(8.5.2013)

Stejně jako u dvojky, jsem se opět bavil jen tak napůl. Dvojka parodovala atraktivnější téma než je Top Gun. Asi tady se Charlie Sheen potkal se svým pozdějším sitcomovým bratrem Jonem Cryerem. Vtipů je hodně, ale jejich kvalita opět rozdílná. Od trefných až po naprosto trapné a absurdní. A byly tady i delší pasáže, kdy jsem se nezasmál ani jednou. Od smíchu jsem rozhodně neumřel. 60%(29.10.2011)

• - Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme je ale vidět jen na okamžik na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)

• - Jméno Topper Harley (Charlie Sheen) pochází z názvu motorového skútru od firmy Harley Davidson z roku 1960. (BadCat)

• - Než Ramada (Valeria Golino) skočí na větev, kde bude dělat gymnastiku, si lze povšimnout, že koně vede trenér, aby se náhodou nesplašil. (JosefTomas)