Žhavé výstřely

Hot Shots!

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Můj strýc měl takové úsloví. "Voják, co nechce vyhrát, ten jako by spal se svou sestrou. I když je to prima holka, pěkně rostlá a vyvinutá. To se prostě nedělá. Potom se jí narodí mrzáčci. Když má štěstí budou jim chybět jen zuby. V horším případě nebudou mít ručičky nebo nožičky."..... KULTová paródia. Spolu s pokračovaním jedna z najvtipnejších a najlepších aké poznám..... poručík na letadlové lodi: Je to potvrzeno, zaútočíme zítra v šest nula nula. admirál Thomas "Tug" Benson: Výborně, vzbuďte mě v půl šestý nula nula.(7.9.2011)

"Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick(16.8.2016)

Horúce strely predstavujú podľa môjho názoru takmer dokonalú paródiu. Neriešim, či je lepšia jednotka alebo dvojka, nezaoberám sa ich porovnávaním s Bláznivou strelou. Iba sa bavím. Dobre a takmer nepretržito napriek tomu, že film už vidím štvrtý, či piaty krát. Skvelá je kombinácia vizuálnych a slovných gagov. S mojou slabosťou pre klasické filmové grotesky som obzvlášť vďačným divákom ich modernejších pokračovateľov. Divákom, ktorý úprimne nechápe tých, ktorí Top Gun hodnotia vyššie, ako Hot Shots!(16.11.2010)

Čo k tomu napísať. Paródie neobľubujem, ako som už raz spomínal, pretože žnejú slávu vďaka filmom, ktoré parodujú, ale ak sa na to nebudem dívať, máme tu asi najlepší film z kategórie paródií. Predčila aj všetky filmy s Lesliem Nielsonom, či všetky Scary Movie. Tento film vypustil do sveta dve, veľmi obľúbené postavy a to Topera Harleyho a Ramadu Thompson, ktorých skvele zahrali Charlie Sheen a Valeria Golino. Ďalej nezabudnuteľný, úžasný a vynikajúci Lloyd Bridges, ktorý sa stará o polovicu gagov a všetky sú nezabudnuteľné. Ani Terminátor nieje poskladaný z toľkých dielov ako Admirál Benson. Vynikajúci film, ktorý si púšťam asi každý týždeň, pre zlepšenie nálady.(2.2.2015)

Soundtrack Sylvester Levay: 1. "Hot Shots" Main Title ,2. Sea Maneuvers ,3. Flash Back ,4. This Is for You Dad ,5. Saboteurs ,6. Enemy Planes ,7. Topper Returns ,8. Love Theme (The Fruit Seduction) ,9. The Take Off ,10. Rescue/Drive to Hospital ,11. Father's Theme ,12. Training Flight ,13. The Man I Love ,14. Aerial Combat ,15. The Man I Love (Reprise) ,16. The Kiss ,17. Dream Lover ,(12.5.2011)

• - V závěrečných titulcích se dozvíte, že herec Richard Crenna vymyslel tatarskou omáčku nebo je tam vložený recept na jídlo zvané nobby buns. (asdfasdf)

• - V momentě, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) hraje na klavír, se nedíváme na jeho ruce, ale na ruce muže, jehož hlavu lze spatřit v čase 29:58 za Topperem. (jokis)

• - Český dabing, zvláště pak verze pro komerční televize, trpěl nepřesnostmi a "zničil" některé dobré vtipy. Když například v závěru admirál Benson (Lloyd Bridges) srazí do nitra lodi proradného Wilsona (Efrem Zimbalist Jr.), ten spadne na zubařské křeslo a dentista ho uvítá narážkou Dr. Oswalda Szela z filmu Maratónec (1976): "Is it safe?", tedy "Je to bezpečné?" V české dabingové verzi přitom dialog vůbec neodpovídá. (Robbi)