Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Malarkey

Výborná film parodující hlavně Top Gun samozřejmě od jednoho z tvůrců filmového stylu: parodie . Podle mě je tohle největší role Charlieho Sheena i když má obličej na akční filmy on se do tohoto filmu fakt hodí. I když je tohle opravdu výborný film myslím si že dvojka je ještě lepší. Také se ve filmu objevuje herec, který s parodiemi žil a kde se objevil, tak ten film stál za to Lloyd Bridges. Konec je opravdu výborný, kde se ve vzduchu střetnou s nepřítelem nebo rozpadající se letadlo. To jsou naprosto výborné a velmi vtipné scény. --- Musíte mě navézt ručně jsem poškozený - Dobře Toppere tak do toho - Nefunguje podvozek - Dobrý - Ani radar - Tak trošku přidej - Došlo palivo - Srovnej se - Urvalo se křídlo - To bude dobrý - Druhý křídlo taky - Dobře Toppere klesej - Klesám!! ()

Marigold

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky... ()

Djkoma

Skvělá jednička s božskou dvojkou. Skvělé vtipy, skvělý herci... Hodně smíchu!! Co více si přát? :)) Dobrá, po letech jsme ochutnal znovu Abrahamsův nápoj parodie a opět jsem si potvrdil jeho výjimečnost. Žhavé střely ani Bláznivé střely nemají v žánru konkurenci a dnešní komedie jsou proti nim jen smutné depresivní bláboly. ()

Matty

"You have the whitest white-part-of-the-eyes I've ever seen. Do you floss?" Nestárnoucí komedie, ve které snad není záběru bez vtipu. Ne všechny jsou sice tak vynikající jako ty s admirálem Bensonem, na druhou stranu mi žádné nepřišly úplně blbé či urážlivé, což zároveň neznamená, že by humor nebyl místy hodně černý a nekorektní (přezdívky nepřátelských pilotů podle arabských pokrmů). Absurdní dialogy à la bratři Marxové s odstupem času fungují o něco lépe než slapstickový humor jako z animovaných grotesek, ale spektrum humoru a filmových referencí je tak široké, že si na své přijdou intelektuální cinefilové i vyznavači lidovější zábavy. A rozhodně se vyplatí vydržet až do konce titulků, které také obsahují několik výborných vtípků. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, tron, JayKey ()

Dever

Soundtrack Sylvester Levay: 1. "Hot Shots" Main Title ,2. Sea Maneuvers ,3. Flash Back ,4. This Is for You Dad ,5. Saboteurs ,6. Enemy Planes ,7. Topper Returns ,8. Love Theme (The Fruit Seduction) ,9. The Take Off ,10. Rescue/Drive to Hospital ,11. Father's Theme ,12. Training Flight ,13. The Man I Love ,14. Aerial Combat ,15. The Man I Love (Reprise) ,16. The Kiss ,17. Dream Lover , ()

• V momentě, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) hraje na klavír, se nedíváme na jeho ruce, ale na ruce muže, jehož hlavu lze spatřit v čase 29:58 za Topperem. (jokis)
  • Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve filmu Top Gun (1986). Odtud také pocházejí některé letecké záběry. (Foxhound#1)
  • Když admirál Benson (Lloyd Bridges) nabízí Blockovi (Kevin Dunn) pudink, mihne se v levé části obrazu hadice, která mu prskne pudink do tváře. (BadCat)