.... řeknu to narovinu plukovníku, Thompsonova smrt pro nás byla šok a zavinil to Harley. Musíme se toho chlapa zbavit, čím dřív zmizí z našeho okruhu tím líp. Musím se toho chlapa zbavit, zdejší morálka nestojí vůbec za nic. Koukejte se flákači, nikdo se ani nehne. Royi, no Royi ... chodil jsem s ním do školy a teď dělá? No ignoruje mě. Musím ho dát zavřít. -Můžu něco říct pane? Harley nejednal zodpovědně. Ale on už je takový. Nade všechno miluje riziko. Právě proto ho potřebujeme, nelze ho nahradit. -To je velká myšlenka. A kromě toho Mrtvola ani tak moc dobře nelítal. Vítě měl rodinu, děti jsou debilní, matka alkoholička. V rakvi je mu určitě líp. Jaký máte číslo bot? -Devítky, pane. -Dobrý, sme dohodnutí. Pošleme Harleyho do boje. Ještě něco? Rád bych poděkoval za včerejší večeři, víte? Sofie si na tom rosbífu ohromně pochutnala. -Ale včera sme na večeří nebyli. -Nebyli? Tak sakra kde jsem to byl? A kdo je Sofíí? Ale no to je fuk. .....(28.10.2010)

Parodie , ktera je vtipná i po 20tém zkouknutí! Není vteřina aby na vás nevybafl nějaký gag,skeč nebo vtip. Charlie Sheen tak jak ho mám rád a jak se mi v hlavě vždy vynoří . Jako Top Harley. "Upadla mi cepice, ihned obratte celou lod" "Obratit celou lod pane?" "Hmm.doufejme , ze tam na zpatecni ceste bude"(15.9.2007)

Uz po neviem kolkykrat som videl tuto blaznivu komediu a vzdy ma bavi. Zboznujem tie odkazy na filmy TOP GUN (1986), TANEC S VLKMI (1990), ODVIATE VETROM (1939), SUPERMAN (1978) FLASHDANCE (1983) a myslim si, ze i na 9 a 1/2 TYZDNA (1986). Bolo uz natocenych vela parodii, ale Horuce strely spolu s BLAZNIVYMI STRELAMI (1988, 1991, 1994) s Leslie Nielsonom patria medzi tie najlepsie a moje najoblubenejsie. _________ Charlie Sheen - (Topper Harley / Rhett Butler / Superman) +++ Cary Elwes - (Kent Gregory) +++ Valeria Golino - (Ramada Thompson / Scarlett O'Hara / Lois Lane) +++ Lloyd Bridges - (Adm. Thomas 'Tug' Benson) +++ Kevin Dunn - (James Block) +++ Jon Cryer - (Jim 'Wash Out' Pfaffenbach) +++ William O'Leary - (Pete 'Dead Meat' Thompson) +++ Kristy Swanson - (Kowalski) +++(20.3.2011)

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

Nejlepší parodie. Autoři na nás chrlí gagy s neuvěřitelnou kadencí a já se jim musím řechtat i počtyřicáté. Jsou to dokonalé hlášky i scény. Někdy se sice poštěstí vtip, který je spíše pro ty jednodušší z nás, nebo nějaké hlušší místo, ale jsou to opravdu jen výjimky. Lloyd Bridges hraje neskutečnou roli. Dvojka se díkybohu drží na úplně stejné úrovni a i když tam ta vtipová kadence není taková, o to jsou geniálnější. Díky Jime!(27.1.2006)

• - V závěrečných titulcích se kromě receptu objeví "Věci, které můžete dělat po filmu", např. pomoci někomu naučit se číst, navštívit mlékárnu a vidět, jak se připravuje mléko na rozvoz, nebo zorganizovat fitness program. Ten samý žert se objevil v titulcích The Kentucky Fried Movie (1977). Dále se na konci objevuje "Kdyby jsi odešel z kina když závěrečné titulky začaly, byl bys už dávno doma." (BadCat)

• - Když Ramada (Valeria Golino) předvádí svou gymnastiku na stromě, je možné vidět gymnastickou tyč těsně nad větví. (BadCat)

• - Sanita, která přejede Mrtvolův (William O'Leary) padák a jede dál, ale v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)