Žhavé výstřely

Hot Shots!

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Stejně jako u dvojky, jsem se opět bavil jen tak napůl. Dvojka parodovala atraktivnější téma než je Top Gun. Asi tady se Charlie Sheen potkal se svým pozdějším sitcomovým bratrem Jonem Cryerem. Vtipů je hodně, ale jejich kvalita opět rozdílná. Od trefných až po naprosto trapné a absurdní. A byly tady i delší pasáže, kdy jsem se nezasmál ani jednou. Od smíchu jsem rozhodně neumřel. 60%(29.10.2011)

Opravdu hodně dobrá parodie, která tak trochu nechtěně naznačovala, že léta rozkvětu akčních mazáků se chýlí ke svému konci. Laskavé a příjemné odkazy se mísí s hodně drsnou a cynickou satirou, která logicky útočí na to drahé, co postupně začalo blednout. Budete se smát i slabšímu, protože film jede ve zběsilém tempu a Charlie Sheen si to vychutnává ze všech nejvíc.(29.4.2006)

• salahadin

Trocha bezduché poezie: Jak přibývají léta / slábne u tohoto filmu kdys dětský smích / Charlie měl raději zůstat u filmu Četa / a umřít na vietnamských tržnicích. Jak přibývají roky / slábne z filmu požitek / rdím se, že je hloupý jak troky / jak ten vietnamský dobytek. Tenhle humor slábne jako vzpěrač po sedmdesátce.(18.9.2006)

CITÁT - Vem si to. To ti sehnal Ten, co tančí z motory.......... Klasická parodie, která si převážně bere na paškál film Top Gun. Můj vkus akorát kazí, ty velice nechutné scény z jídlem okolo 35 minuty. Někdy se mi i zvedal žaludek, takový jsem já. DIALOG : RAMADA THOMPSON ( Valeria Galoni ) - Kente ? KENT GREGORY ( Gary Elwes ) - Přišel jsem si pro svou pánev. RAMADA - Jenže ta pánev není tvoje. KENT - Ale je. RAMADA - Ne, není. KENT - Dobře, já ji nechci. REMADA - Vem si jí ! TOPPER HARLEY ( Charlie sheen ) - Tak ji dejte mě.......... Následuje krásný hudební vstup. Zpívá Topper. Letadlová loď nese zajímavý název : S.S. Essess. Krom těch jídelních scén jsem se královsky bavil. CITÁT - Chci se tě na něco zeptat. Co to bylo za pánev ?..........(28.9.2011)

• Frajer42

Film se snaží být vtipný prakticky celou stopáž, ovšem zřídka kdy se daný žertík vydaří. Celou tuhle smršť vtipů táhne Lloyd Bridges. Ostatní mu pouze dopomáhají, aby jeho vtipné momentky byly co nejvtipnější. Asi 2x či 3x jsem se opravdu od srdce zasmál. Zbytek je průser či nuda. Někdy i obojí současně. Myslím, že tento film je zde značně nadhodnocený. Já mu nemohu dát více než 2*. To bych lhal sám sobě.(14.12.2011)

• - Když Ramada (Valeria Golino) předvádí svou gymnastiku na stromě, je možné vidět gymnastickou tyč těsně nad větví. (BadCat)

• - V čase 1:11:16, kdy Topperovi (Charlie Sheen) předává muž v obleku balík peněz, mu poté gratuluje levou rukou. (mr.rubik)

• - Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme je ale vidět jen na okamžik na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)