Žhavé výstřely

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

• Tsuki

Parodie na Top Gun, která je ovšem paradoxně v některých ohledech promyšlenější než Top Gun - nezdá se vám například mnohem uvěřitelnější, že hlavní ženská postava není u námořního letectva instruktorkou ale psycholožkou? Na ženskou postavu tahle pozice sedí mnohem více... Je tam toho víc, co zaujme. Film srší nápady a absurdními gagy. Obecně mám absurdní humor moc ráda, ale na druhou stranu je fakt, že tady není vždy dotažený k dokonalosti. V tom mě film malinko zklamal. Co mě bavilo, byla postava admirála, který byl svou zmateností a absolutní absencí zodpovědnosti a zdravého rozumu zkrátka k popukání. To ostatní bylo místy lehce vtipné a místy prostě JENOM absurdní, aniž by mi to přišlo směšné. A to je trochu škoda. Možná jsem měla laťku očekávání až moc vysoko. Navíc mi hlavní postavy (Charlie Sheen, Valeria Golino) nebyly nijak zvlášť sympatické a místy mě nudily. ~(2,3)~(11.1.2019)

CITÁT - Vem si to. To ti sehnal Ten, co tančí z motory.......... Klasická parodie, která si převážně bere na paškál film Top Gun. Můj vkus akorát kazí, ty velice nechutné scény z jídlem okolo 35 minuty. Někdy se mi i zvedal žaludek, takový jsem já. DIALOG : RAMADA THOMPSON ( Valeria Galoni ) - Kente ? KENT GREGORY ( Gary Elwes ) - Přišel jsem si pro svou pánev. RAMADA - Jenže ta pánev není tvoje. KENT - Ale je. RAMADA - Ne, není. KENT - Dobře, já ji nechci. REMADA - Vem si jí ! TOPPER HARLEY ( Charlie sheen ) - Tak ji dejte mě.......... Následuje krásný hudební vstup. Zpívá Topper. Letadlová loď nese zajímavý název : S.S. Essess. Krom těch jídelních scén jsem se královsky bavil. CITÁT - Chci se tě na něco zeptat. Co to bylo za pánev ?..........(28.9.2011)

„Dostane sa z toho?“ – „To ja neviem, nie som dobrý chirurg.“ Troška to zostarlo (ale čo nie?) a niektoré vtipy dnes už nefungujú alebo fungujú len na 40%. No i napriek tomu stále riadna šľaha a to hlavne vďaka perfektnému kastingu, výnimočným dialógom a ešte výnimočnejším hláškam ("Veverka!"). Dvojku mám ešte radšej. "Topper Harley?" - "Kedysi. Teraz mi hovoria Tukačindžo." - "Čo to znamená?" - "Chlpatá pacička."(22.12.2004)

Bláznivá parodie, skoro jako Bláznivá střela, avšak její bláznivosti a vtipnosti bohužel nedosahuje. Styl humoru je hodně ujetý, člověk kroutí hlavou, ťuká si na čelo, nechápe, ale směje se a to je hlavní. Stejně mi ale přišlo, že tohle není úplně ono, ne vždy jsem se bavil a zvláště finální "akce" byla poměrně slabá, navíc i technicky při nejlepším průměrně natočená (ne že by však zrovna na tomhle záleželo)... Celkově tedy příjemná "splachovací" komedie, ale nic víc. 6/10(20.3.2009)

Stejně jako u dvojky, jsem se opět bavil jen tak napůl. Dvojka parodovala atraktivnější téma než je Top Gun. Asi tady se Charlie Sheen potkal se svým pozdějším sitcomovým bratrem Jonem Cryerem. Vtipů je hodně, ale jejich kvalita opět rozdílná. Od trefných až po naprosto trapné a absurdní. A byly tady i delší pasáže, kdy jsem se nezasmál ani jednou. Od smíchu jsem rozhodně neumřel. 60%(29.10.2011)