Žhavé výstřely

Hot Shots!

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Po filmoch 'Platoon' a 'Wall Street' si Charlie vybral túto cestu svojej kariéry. Na jej počiatkoch, ako vidíme, možno zožal nejaké úspechy, no postupne sa paródie tohto typu stávajú čím ďalej tým neznesitelnejšie. Škoda. Táto rýchla vecička však určite dobre pobaví, no treba dať zatiaľ mozgu poriadnu platenú dovolenku. 80%.(22.9.2007)

Opravdu hodně dobrá parodie, která tak trochu nechtěně naznačovala, že léta rozkvětu akčních mazáků se chýlí ke svému konci. Laskavé a příjemné odkazy se mísí s hodně drsnou a cynickou satirou, která logicky útočí na to drahé, co postupně začalo blednout. Budete se smát i slabšímu, protože film jede ve zběsilém tempu a Charlie Sheen si to vychutnává ze všech nejvíc.(29.4.2006)

Jedna z niekoľkých komédií mojej mladosti, ktorú mal sused na VHS, takže sme si ju pomerne dosť často púšťali. Je to prípad komédie, ktorá funguje aj po rokoch a v staršom veku, čo nie je vôbec zanedbateľné pozitívum. Pre nás bol vtedy Charlie Sheen komediálny boh, okrem druhého dielu sme fičali aj na Mužoch v práci, dnes je ale práve on tým prvkom, ktorý mi na tejto sérii najviac prekáža. No bolo ho už akosi odvtedy všade moc. Tým komediálnym kráľom je ako vždy Lloyd Bridges. VIDENÉ ZNOVA: Prekvapuje ma, že komentár, ktorý som sem napísal niekoľko rokov potom, čo som film videl, aj po dnešnom (2/2013) zhliadnutí presne vystihuje moje pocity. Proste nestarnúca paródia s nadčasovými fórikmi. Občas nie úplne geniálnymi, ale občas aj áno a to je dnes rarita. Lloyd Bridges valcuje všetko, čo mu príde do cesty.(11.1.2013)

Pořád zapomínám: parodují "Žhavé výstřely" "Top Gun" nebo je to naopak? Když se mi o víkendu podařilo vidět nejprve "Hot Shots" a o pár hodin později závěrečný kousek z "Top Gun", měla jsem vážný problém rozeznat, který z filmů byl humornější. O tom, který je debilnější, mám naprosto jasno - a "Žhavé výstřely" ten souboj v demenci nevyhrály;-). 70%(9.2.2011)

Mezi parodiemi jsou oba díly Žhavých výstřelů na samém vrcholu – hlavně díky nezapomenutelnému podání (parodování) známých filmů a podotýkám, že nejen akčních, ale i díky až šibeničnímu humoru, spoustě nezapomenutelných situací, hlášek a především hereckých výkonů. Je taky pravdou, že od tohoto kousku se Charlie Sheen stal mým oblíbeným hercem a začal jsem se v té době poohlížet i po jiných filmech, ve kterých se během své bohaté kariéry objevil.(12.4.2018)

• - Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme je ale vidět jen na okamžik na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)

• - Částí propagace bylo i tvrzení, že roli Saddáma Husajna hraje on sám. (duklak2)

• - V čase 1:11:16, kdy Topperovi (Charlie Sheen) předává muž v obleku balík peněz, mu poté gratuluje levou rukou. (mr.rubik)