Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

„My eyes are ceramic. Caught a bazooka round at Little Big Horn. Or was it Okinawa? The one without the Indians.“ Geniální joke občas proložen zcela infantilním, naprosto skvělý L.Bridges, který s přehledem zastiňuje Sheena a spol. a památná scéna s rozpálenou pupíkovou plotnou Valerie Golino, po které vždycky dostanu chuť na… omeletu. Blyštivá homoerotická komerce s Maverickem dostala, co si zasloužila..(29.8.2008)

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

Tuhle bláznivou parodii doporučuji shlédnout bezprostředně po Top Gunovi - na spravení chuti.(11.4.2003)

Asi takhle. Nehrát tu Charlie Sheen a Jon Cryer, asi bych si to nepustil. První díl Žhavých výstřelů mne však díky uvedeným hercům patřičně pobavil, ovšem Top Gun si příliš nepamatuji, tudíž různé odkazy k parodování mi nejspíš nemohly přijít tak vtipné, avšak pobavil jsem se třeba u scény a lá Rocky a Adrian. Jedna z těch povedených amerických komedií.(31.5.2014)

Pre mňa stále jedna z najlepších paródii.Charlie Sheen a jeho neskutočne dialógy sú tak dobré ako nápady celého filmu.Neskutočne nápaditý film so skvelým scénami. 90% - 5*(13.11.2010)