Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zajímavá parodie na Top Gun s mnoha přemnoha gagy (nejlepší byla oliva vystřelená z pupíku krásky Ramady), často však trochu očekávanými a smích nevyvolávajícími. To Abrahamsova prvotina "Připoutejte se, prosím!" mi přišla mnohem komičtější a lepší. Možná to bylo tehdejší spoluprací s bratry Zuckerovými, možná čerstvými nápady. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8oTbih9goco(24.7.2010)

Asi takhle. Nehrát tu Charlie Sheen a Jon Cryer, asi bych si to nepustil. První díl Žhavých výstřelů mne však díky uvedeným hercům patřičně pobavil, ovšem Top Gun si příliš nepamatuji, tudíž různé odkazy k parodování mi nejspíš nemohly přijít tak vtipné, avšak pobavil jsem se třeba u scény a lá Rocky a Adrian. Jedna z těch povedených amerických komedií.(31.5.2014)

HBO COMEDY - Joo, jo. Tak jsem se opět po x letech dostal k této nezapomenutelné komedii. Úplně se mi vybavovaly všechny ty scény, které jsem doslova "žral", když mi bylo mezi 12 - 16 rokem. Zejména úvodní pasáž, jak Charlie dělá frajera na motorce před Valeriou, mě pokaždé pobaví. Nechápu, proč tu scénku mám tak rád. Každopádně i velké množství dalších scének, gagů a hlášek (hlavně od crazy admirála :)) mě do dneška rozesmává. Pokud pomineme, že v českém znění mluví všechny postavy dohromady tak 6 lidí (zejména pan Mahdal si máknul :-)), tak bez CZ dabingu by to absolutně nebylo ono. Příjemná nostalgie! V kategorii "parodie" je to spolu s druhými Hot Shot a Scary movie 1 nejlepší kousek. 80%(25.5.2014)

„My eyes are ceramic. Caught a bazooka round at Little Big Horn. Or was it Okinawa? The one without the Indians.“ Geniální joke občas proložen zcela infantilním, naprosto skvělý L.Bridges, který s přehledem zastiňuje Sheena a spol. a památná scéna s rozpálenou pupíkovou plotnou Valerie Golino, po které vždycky dostanu chuť na… omeletu. Blyštivá homoerotická komerce s Maverickem dostala, co si zasloužila..(29.8.2008)

Horúce strely predstavujú podľa môjho názoru takmer dokonalú paródiu. Neriešim, či je lepšia jednotka alebo dvojka, nezaoberám sa ich porovnávaním s Bláznivou strelou. Iba sa bavím. Dobre a takmer nepretržito napriek tomu, že film už vidím štvrtý, či piaty krát. Skvelá je kombinácia vizuálnych a slovných gagov. S mojou slabosťou pre klasické filmové grotesky som obzvlášť vďačným divákom ich modernejších pokračovateľov. Divákom, ktorý úprimne nechápe tých, ktorí Top Gun hodnotia vyššie, ako Hot Shots!(16.11.2010)

• - V momentě, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) hraje na klavír, se nedíváme na jeho ruce, ale na ruce muže, jehož hlavu lze spatřit v čase 29:58 za Topperem. (jokis)

• - Natáčelo se od 10. ledna do 11. dubna 1991 v Kalifornii. (Varan)

• - Sanita, která přejede Mrtvolův (William O'Leary) padák a jede dál, ale v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)