Dobrý režisér méně známých krimidramat s naprosto vytříbeným vkusem pro sirovost atmosféry snímků..(22.8.2008)

ČST 2 = 20.4.1986, réžia českého znenia (ÚPF) = LUDVÍK ŽÁČEK - Film, ktorým nás kedysi boľševici strašili pred skorumpovaným a prehnitým západným imperializmom, sa stal našou každodennou a mrazivou realitou. Teda s výnimkou toho, že u nás žiaden "donkichotský idealistický ŠERIF" nepôsobí. (12.10.2010)(12.10.2010)

Je tu silná podobnost s filmy jako Proč je zabit soudce, Den sovy, Vyšetřování skončilo - zapomeňte, Úctyhodní lidé, Není kouře bez ohně, Mám strach, a obecně značnou částí tvorby pana režiséra Damiana Damianiho. Zmíněné tituly spadají povětšinou do sousední Itálie, tady jsme ale ve Francii, jen metody jsou podobné. Konec nepřekvapí, fanoušci zvířat nebudou rádi ani z prvních náznaků temna. Sám proti promazanému (doslova) soukolí, toť věru těžká věc. Skvělý původní dabing z Barrandova, jemuž vévodí dvojice Postránecký, Mrkvička. Herecký duel sympaťáků Patrick Dewaere a Philippe Léotard, v roli padoucha potěší přítomnost Marcela Bozzuffiho, velmi protežovaného francouzského herce, jehož si diváci budou pamatovat z mnoha u nás uváděných titulů, za všechny jmenujme velkou roli mafiánského bosse v seriálu Černý stín Vesuvu.(30.12.2017)

Tvrdohlavý vyšetřovací soudce Fayard zprvu řeší různé případy, které se později začnou sbíhat do jednoho velmi temného bodu. Noviny jej překřtí na šerifa. Přítelkyně od něj odchází. A přesto jde dál, aby rozpletl klubko zločinu. Je varován. Upozorňován. Je mu vyhrožováno. V okamžiku kdy zjistí, že došel až příliš daleko, je již pozdě... Při tomto snímku mě napadlo, jak asi u nás jsou provázáni poslanci na komerční sektor, takový Paroubek, Topolánek, Bursík nebo Řebíček a jeho Viamont. Co by tihle mizerové byli schopni udělat, kdyby jim někdo začal šlapat na kuří oka?(6.7.2009)

Jako by to z oka vypadlo italským (proti)mafiánským filmům. (Skoro) sám proti zkorumpované chobotnici.(8.4.2015)