Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (Cinemart)

VasaX

Krásná animovaná/loutková pohádka o putování malého "hrdiny" (a jeho parťáků). Příběh je klasický, i když velmi krásně vyprávěný se spoustou hezkých kliček a point (s krásnou japonskou poetikou). Jenže prim tu u mě vede vzhled - vypadá to opravdu úžasně a japonská estetika tomu dává krásný finální dotek. Výsledkem je moc krásná pohádka, s hvězdnými hlasy a fantastickým vizuálem. ()

Vironey

Po dlouhé době zase pěkný animák. Krásná stop motion animace (byť možná až moc digitálně dožehlená), krásný a smutný příběh (možná až moc tlačka na pilu), kupodivu sympatické zvířátko (oproti hystericky vtipným cool zvířátkům nadabovaných černochem je zpruzená opice Charlize Theron více než příjemnou změnou) a absence pseudomoralistických poselství z Kuba dělá opravdu pěkný animák, na který se za čas kouknu znovu a ráda. Ovšem se srovnáním s Miyazakim, jak tu bylo několikrát řečeno, bych byla opatrná, natočili to v Hollywoodu a je to z toho cítit (takový lehce nasládlý pach marshmallows s hnilobným základem rozkládající se mrtvoly), Japonsko to fakt není (to je jako byste srovnávali kung-fu pandu s poetikou filmů Zhang Yimou!). Ale jinak fakt pěkný. ()

drackula

Pravdepodobne top animák roka, ak nie top animák za posledné roky. Skvelý príbeh, animácia, láskavý humor, hororové pasáže, skrátka dokonalosť. 100% ()

vyfuk

Oscars 2017: Velice zajímavě povedený animák. Velice silně se odděluje od jiných jemu podobných především z Pixarovské dílny. Což jednoznačně není na škodu. Film lehce připomíná staré dobré "loutkové" časy v podobě Fimfárum. Asi jsem byl lehce sentimentální. Příběhově je to epický příběh připomínající počátky literatury. Ne, že by mě to nějak extrémně ohromilo, ale na druhou stranu to mělo své kouzlo. To, co film nenasbíral na příběhu, tak nasbíral na úžasné animaci. Letos mě asi ale nejvíc zasáhlo Zootropolis a to asi hlavně protože se to silně dotklo mainstreamu. A asi taky tím, že to spíše připomínalo Blackovu kriminálku. ()

ghatos

Má to pozvolný rozjezd, ale nakonec to celkem chytne za srdíčko. Postavy jsou originální, má to svou poetiku, svůj styl....žádná lacinost. 73%. ()

Herzeleid

Řekl bych, že to je spíše takový animák pro větší děti nebo dokonce pro dospělé. Výborná atmosféra, zpracování, dej pěkně "odcejpal", nejednalo se o žádnou infantilnost, takže za mě super. ()

Hollohlaway

Výborná animace a skvělá hudba, typicky japonsky epický příběh, okořeněný humorem. Atmosféra není pitvořící, hláškující, nebo rádoby drsná, je vyprávěcí !! ()

P1tr

Nádherná, opakuji NÁDHERNÁ animovaná dokonalost, která výtečný a originální vizuál doplňuje neméně kvalitním příběhem, který prezentuje velice zajímavou mytologii vlastního světa, kterou poctivě rozvádí do detailů a tvoří tak funkční a celistvý svět, který diváka hravě pohltí. V rámci příběhu se odehrávají vizuální orgie nádherně zprostředkovávající dojemný příběh, který chytne za srdce a působí na daný žánr překvapivě dospěle. Kubo je nečekaně silným a vyjímečným zážitkem, který by si nikdo neměl nechat ujít. ()

Soweek

Nemohu dát plný počet, jelikož forma převažuje nad obsahem a bez obsahu to dokonalé být nemůže. Jinak ale nemám výhrad. Krásná pohádka. ()

Chmur

Myslím, že se tohle spojení západu a východu moc povedlo. Líbilo se mi, že pohádka obsahovala lásku, vtip, ale i napínavé až temné scény. Tak to má být. Žádní směšní a trapní záporáci ala Troška a tetičky, rozhodně směšné nebyly. Ba právě naopak. Animace působila skvělé, i hudba nebyla špatná. Mé sedmileté dceři se to líbilo, i když byla trochu vystrašená, mně se to líbilo hodně, takže jednoznačně palec nahoru. Navíc konec není kupodivu žádný happyend a má v sobě i určitě poselství pro dospělé. Za mě tedy rozhodně doporučuji k zhlédnutí. ()

Rudinsky

Vizuálne dokonalá (laika už praktický nemá konkurenciu v tomto vesmíre), originálna fúzia medzi východom a západom. Všetky digitálne, preplácané, dubstepom prepchaté animáky bez príbehu popri tom vyzerajú ako videoklipy na propagáciu HappyMeal. Vďaka bohu za takéto produkcie a technické možnosti dnešného sveta.. ()

Zagros

Další z řady amerických animáků, chtělo by se napsat. Naštěstí se Kubo hodně vymyká mainstreamu a to jen v dobrém. Jeho inspirace Japonskem se povedla velmi a to jak po vizuální stránce, tak po stránce příběhu. Hlavní hrdina v podobě malého chlapce Kuba působí uvěřitelně a sympaticky. Má své sny, bojí se o mámu, chce zažít dobrodružství, poznat svého tátu a především kolem sebe nehází jednu hlášku za druhou. Je to zkrátka malý kluk, který si mě od začátku získal. Líbilo se mi i vyznění snímku, kdy ukázal na důležitost vztahů mezi lidmi a především na hodnotu rodinných vazeb. Navíc to ukazuje naprosto přirozeně a ne pateticky. V něčem mi připomenul povedený snímek Coco. Tvůrcům patří díky za krásný filmový zážitek a čtyři hvězdy k tomu. ()

Corpsegrinder

Jeden z těch dospělejších animáků s osobitou animací a moc hezkým soundtrackem. Atmosféra japonský kultury z toho sálá s každým záběrem což je u americkýho filmu relativně nezvyk. ()

Milan25

Muselo do dát práce jak prase to animovat a všecko, takže za to body nahoru. Ale měl jsem pocit, že půlka příběhu chybí. Film nemá vůbec žádný úvod a ani se nedozvíme, co je většina postav zač. ()

bloodline

Kubove hlavné tromfy ukrývajú technické kúzla, pomocou ktorých dáva na frak aj etablovanejším žánrovým monster podnikom. Otázka príbehu osloví viac (podstatne) neskôr narodené ročníky a z tohto pohľadu dostane dospelácka myseľ skôr štandardizovaný model pásovej výroby, prevažne ľahko stráviteľný a ešte ľahšie predvídateľný. Ale po zhodnotení za a proti konštatujem, že Kubo vlial svieži závan do animovaného ringu presýteného od pokračovaní osvedčených značiek. 3 a 1/2* ()

SpaceOdyseus

Moc hezka a prijemna pohadka, ktera ale neni tak odvazna, jak by mohla byt (hlavne v tretim aktu) a hlavne nedava moc smysl po pri hlubsim pohledu na dej a svet, v kterem se odehrava. Btw. Brouk me bavil moc. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska