Nejprve Bůh stvořil Brusel. Tento Nový zákon nám hravě přepisuje i ten Starý. ;-) Zatímco Bůh je zlý, tento film si z něj dělá legraci, takže se nakonec po jeho sledování budete cítit asi jako po Amélii z Montmartru (myslím, že to srovnání bude fungovat i u těch, kterým se Amélie nelíbí). Ale když třeba Bůh poprvé přichází ke kostelu, tak už jsem se rovnou začínal bavit a čekal, jak tento střet církve se Stvořitelem dopadne. A základní myšlenka filmu vůbec není hloupá! 90%(29.2.2016)

Jsem si rikal,ze by mel Juraj Jakubisko jako posledni natocit nejakej fakt dobrej film.A je to tu!Trosinku sice obslehnul Amelii ale co,hlavne,ze se zadarilo.Jen mi bylo divny,tam nehrajou Slovaci ani Cesi a pani Bohovou nehraje Deana.No a zjistil jsem,ze to neni posledni reziseruv film a dokonce,ze reziser neni Jakubisko.To nevadi,tak treba priste. Moc se mi libil napad,kdyz nesezenu dobryho cernoskyho herce,vystacim si s opicakem :) P.S.Nehledejte hloubku tam kde zadna neni,film rekne vsechno dost jasne primo do xichtu.P.P.S.Prosil bych pani Bohovou at necha nebe modry.(16.2.2016)

Stejně jako české filmy mají svůj prvotřídní humor a originalitu kombinovanou často se sebeironií, které se žádný americký film nerovná, tak i francouzské filmy mají svou jedinečnost. A tento je toho důkazem. Na povrch se jedná o komedii, nicméně v pozadí se skrývá dojemný příběh a životní moudra. Jinak musím pochválit precizní kameru a Pili Groyne v hlavní roli. Přišlo mi akorát, že ta komediální rovina filmu byla trochu přehnaná. Kupříkladu ta opice. No bože...:/ Kvůli ní 8-9/10(21.2.2016)

Naprosto skvělý film, který mi připomínal Amelii z Montmartru (možná i, protože je z části francouzský). Super scény i příběh z prostředí Bruselu, který na mě působil ve filmu stejně i naživo. Film se musí brát s nadsázkou.(23.2.2016)

V poslední době hodně vtipná kaše s panbíčkářským cukrováním. Sice se tam občas nějaká ошибка najde(paní ripley by s tý vopice měla radost), ale srandy kopec - tak co tady budeme rozmazávat. 80/100(28.2.2016)

Originální, zábavné 3 *, které stojí za vidění. Že frankofonní oblast umí nahlížet "velká" témata i obyčejnou člověčinu ve zkratce výstižně, a přitom civilně a s humorem, to je celkem známá věc a zdeť před vámi stojí další důkaz. ( - i toho, že to všechno umí provádět s ne-za-mě-ni-tel-ným šarmem).(15.3.2016)

Už k tomu vydalo odborný posudek kulturní oddělení Vatikánu? U mě teda celkem dobrý, hlavně pan B. se dočkal konečně přesvědčivého ztvárnění. Ta deadline SMS je další milý a originální nápad i když celkem rychle vyprchá. Od hledání apoštolů už to nějak zadrhávalo a závěr je taková francouzská klasika, rozvařené do měkka a polosladka, aby to zbaštila většina publika.(3.5.2016)

• Dobstaf10

Sněhurka se rozhodne nachytat si svých 6 krypoštolů a společne s dědou homelesíkem píše nový zákon ve stylu: Apoštol Martine a King Kongův nadprůměrný úd(5.5.2016)

• Mark1983

Nevydržel jsem u tohohle ani jednu půlhodinku. Připadalo mi to jako by se někdo procházel před obecenstvem na divadelním jevišti a přemýšlel, co zahraje.(28.5.2016)

• UrsusDom

Tohle vážně není zbrusu nová Amelie z Montmartru. Bohudík a bohužel. Nebudu vysvětlovat, jen připojím poznámku: Zdánlivě neotřelý způsob, jak se vypořádat s teismem a Bohem jako persónou, je v dnešní postmoderní době mírně opožděný a celkem i zbytečný. Ale jo! Dostal ten panák bůch naložíno, jen co pravda a dobře mu tak dědkovi vzteklému! Přítomnost Bohyně či paní Boží a dcery Boží jen potvrdila, že se nejspíš jedná o "Takovou normální rodinku" ředitelů Zeměkoule a nikoliv o personifikaci tvořivého a věčně hravého prinicu. No nic. Nepochybně jsem očekával jiný druh humoru, zdravě neuctivého jako ve filmu Kevina Smitha - Dogma. Zklamání z očekávání je příčinou mého nízkého hodnocení - jedna hvězda za vizuál.(10.6.2016)

• StanleyVanH

Jako komedie mi to teda nepřišlo, doprovázené to bylo totálně depresivní hudbou a to skoro po celou dobu filmu, nápad to byl vcelku dobrý ale utrápenost největší. Chtěl jsem si prostě pustit komedii na pobavení a dobrou náladu a místo toho tento film ze mě vysál poslední zbytky pozivitní energie a nálady, až jsem z toho měl celou noc noční můry a ještě jsem se probudil dvakrát na záchod.(12.6.2016)

Takhle nějak jsem si vždycky představoval boha. A evidentně nejsem jediný. Hravé, poetické, ale pro někoho možná nekomfortní...(24.6.2016)

Úžasné. Miluju evropský humor. Nemá to žádnou extra reklamu a dle mě moc povedené. Stále se usmívám.(21.7.2016)

Vizuálně zajímavej, celkově dost divnej film, někdy v dobrým, někdy ve špatným. Celkem nepovedenej konec, často chybějící pointa (co ten malej transvestita v červenejch šatech? Jak to souviselo s celým příběhem, co tím chtěl autor říct??), tím spíš že nápady ve filmu byly. Celkově se potvrdilo, že Belgičanům prostě chybí smysl pro humor. Škoda, že se mi nepodařilo film vidět jinak než ve strašlivým českým dabingu. V originále jistě lepší, ale na hodnocení by to moc nezměnilo.(24.7.2016)

• Unrealik

Mám pocit, že tvůrci viděli Amélii z Montmartru. Místy nápadité, vtipné, místy nudné, divné.(29.7.2016)

65% - komentář 20ti slovy: Bohužel jsem se občas nudil, ale nápad s datem smrti, jednotlivé příběhy a průderní zobrazení boha byly zajimavé a vtipné.(6.9.2016)

Hravý a hlavne netradičný snímok, ktorý navonok zhadzuje bibliu a náboženské symboly, ale v konečnom dôsledku je to film o láske, porozumení medzi ľuďmi a medziľudských vzťahoch. Jednoznačne feel good movie...(3.1.2017)

• belinko

Film začal skvele a hlavne pri prvom sne s rukou som si ho začal užívať, nakoľko som sa tešil, ako daný nápad a príbeh vyhrotia do dokonalosti. Začínal skvele.. no... avšak, musím sa priznať, že po scéne "200 € na deň" a striptízových sekvenciách to začalo ísť len dolu vodou. A to rapídne.. a zhoršila to hlavne "ženská v stredných rokoch spávajúca s opicou", "9-ročný chlapec nosiaci ženské šaty", "bozkávajúce sa deti" a "tehotný chlap". Takéto somariny mi moc do filmu zaoberajúcim sa Bohom nehodia. Aké filmy točí daný režisér, nad ktorým sa tu všetci rozplývajú neviem, ale ak takéto, tak sa ani nečudujem, že som o ňom jakživ nepočul :D To čo začínalo ako skvelý nápad skončilo ako nezvládnuté a prepísknuté fiasko.. škoda toho utopeného potenciálu, aký sa dal s trochou zdravého rozumu z nápadu vyťažiť.. nadávajte si na mňa ako chcete, no podľa mňa to je prehnané..(5.7.2017)

O co méně jsem od tohoto filmu čekal, tím víc mě v kladném slova smyslu překvapil. Nejsem fanoušek francouzské kinematografie, ale režisérovi se podařilo vytvořit milý a optimistický film, kde se nenásilně mění looseři ve vůdce, zkrachovalci nacházejí své štěstí a vrazi se mění ve svůj pravý opak. Moralizování je nenápadné, humor jemný a zázraky na denním pořádku. Příjemný film na dobrou noc.(28.10.2017)

70%(21.9.2018)

IFFKV 2015 - Surrealisticky gejzir napadu, ktery by se (se spravnym promem) neztratil ani v bezne kinodistribuci. Pozitivni, ale spis ujete nez slunickove, a vzdy kdyz uz to vypada, ze by mohla prijit naloz sentimentu, prijde misto toho nejaky vydareny WTF moment.(5.7.2015)