Akoby som sa pozeral na legendárnu Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain z roku 2015, režisér Jaco van Dormael, je výnimočný vizionár, ktorý nakrúca, raz za uhorský rok, čo si myslím, že je škoda, lebo oplýva fantastickým talentom, kde koľkokrát mi rozum ostáva stáť, nad týmito všetkými nápadmi, ktoré snímok obsahuje, je to pôžitkársky zážitok, aký som ani vopred nedúfal ! Pointa je jednoduchá. Moderný B-O-H žije v belgickom Bruseli, ktorý sa vyžíva v nešťastí druhých, celý čas trávi vo svojej pracovni za počítačom, kde si On určuje podmienky, ako bude S-V-E-T fungovať, a to sa nepáči jeho dcére, ktorá sa odhodlá zmeniť svoj doterajší život, keď zároveň radikálne pozmení fungovanie všetkých ľudí na zemeguli, lebo cez otcov comp pošle sms - ky týmto občanom, v ktorých sa dozvedia - presný dátum svojej smrti, takto sa vydáva po prvýkrát von nájsť výberovo šiestich ľudí, ktorých postihlo toto nešťastie, a je to fascinujúce sledovať ! Jednotlivé epizódky z ich súkromia sa tlačia do popredia, aby vysvetlili svoj vlastný príbeh, ako žili doteraz, a ako budú žiť do svojho úmrtia. A ako to všetko dopadne, neprezradím, žiadny spoiler ! Herecké obsadenie, je nadštandardné, najmä Catherine Deneuve, je stále kus, i keď už má príznačné vrásky, jej epizóda s GORILOU, je dych reprezentatívna, ani ostatní, nezaostávajú, hlavná hrdinka, dcéra Boha, Ea, čiže Pili Groyne, predvádza zázračný herecký výkon, kedy sama utiahne na svojich pleciach takmer celý film, ale s prispením ďalších, ktorých sa to týka. Taktiež perfektná kamera a hudba !!! Kiežby takýchto filmov sa nakrúcalo, viacej...(13.6.2016)

Po natěšení ze skvělého traileru byl celkový film trochu zklamáním, bohužel. Pár počátečních vtípků to na 4 hvězdy prostě nevyžene a o nějaké myšlenkové hloubce zde nemůže být ani řeč...(31.1.2016)

Geniální nápad by byl na plný počet *, bohužel provedení trochu pokulhává, takže jen 3 a půl.(7.2.2016)

Ak po 50 rokoch prichádza zbrusu nová vlna hippies, tak potom toto je jej manifest.↵  Nesie sa v pacifistickom, anti-ideologickom až anarchistickom duchu. Odkazuje "prevratné" posolstvo, že žiadna ideológia nerieši všetky problémy, a preto by sa ľudia nemali žiadnej ideológii podrobovať, ale konať len to, čo uznajú za vhodné. Spochybneniu sa tu jednoducho nevyhne nič - všetci budete relativizovaní! Akýkoľvek odpor je márny! Sme hippies!↵  V kontraste s touto myšlienkovou prostotou je forma, ktorá spája originalitu s naivnosťou a bizarnosťou. Neraz sa objaví i humor založený prevážne na nadsázke.(7.2.2016)

nápad a scénář originální a neokoukaný,zpracování a kvalita super a Bůh vykreslený tak,že to prostě najednou dává smysl,všechen ten bordel v životě...:D Poelvoorde ví,jak si takové role užít..(10.2.2016)

Já sem se výborně bavil. Zbystřil sem hned po informaci, že bůh je zmrd a už mě to nepustilo(15.2.2016)

Jsem si rikal,ze by mel Juraj Jakubisko jako posledni natocit nejakej fakt dobrej film.A je to tu!Trosinku sice obslehnul Amelii ale co,hlavne,ze se zadarilo.Jen mi bylo divny,tam nehrajou Slovaci ani Cesi a pani Bohovou nehraje Deana.No a zjistil jsem,ze to neni posledni reziseruv film a dokonce,ze reziser neni Jakubisko.To nevadi,tak treba priste. Moc se mi libil napad,kdyz nesezenu dobryho cernoskyho herce,vystacim si s opicakem :) P.S.Nehledejte hloubku tam kde zadna neni,film rekne vsechno dost jasne primo do xichtu.P.P.S.Prosil bych pani Bohovou at necha nebe modry.(16.2.2016)

Stejně jako české filmy mají svůj prvotřídní humor a originalitu kombinovanou často se sebeironií, které se žádný americký film nerovná, tak i francouzské filmy mají svou jedinečnost. A tento je toho důkazem. Na povrch se jedná o komedii, nicméně v pozadí se skrývá dojemný příběh a životní moudra. Jinak musím pochválit precizní kameru a Pili Groyne v hlavní roli. Přišlo mi akorát, že ta komediální rovina filmu byla trochu přehnaná. Kupříkladu ta opice. No bože...:/ Kvůli ní 8-9/10(21.2.2016)

Naprosto skvělý film, který mi připomínal Amelii z Montmartru (možná i, protože je z části francouzský). Super scény i příběh z prostředí Bruselu, který na mě působil ve filmu stejně i naživo. Film se musí brát s nadsázkou.(23.2.2016)

V poslední době hodně vtipná kaše s panbíčkářským cukrováním. Sice se tam občas nějaká ошибка najde(paní ripley by s tý vopice měla radost), ale srandy kopec - tak co tady budeme rozmazávat. 80/100(28.2.2016)

Originální, zábavné 3 *, které stojí za vidění. Že frankofonní oblast umí nahlížet "velká" témata i obyčejnou člověčinu ve zkratce výstižně, a přitom civilně a s humorem, to je celkem známá věc a zdeť před vámi stojí další důkaz. ( - i toho, že to všechno umí provádět s ne-za-mě-ni-tel-ným šarmem).(15.3.2016)

Už k tomu vydalo odborný posudek kulturní oddělení Vatikánu? U mě teda celkem dobrý, hlavně pan B. se dočkal konečně přesvědčivého ztvárnění. Ta deadline SMS je další milý a originální nápad i když celkem rychle vyprchá. Od hledání apoštolů už to nějak zadrhávalo a závěr je taková francouzská klasika, rozvařené do měkka a polosladka, aby to zbaštila většina publika.(3.5.2016)

• Dobstaf10

Sněhurka se rozhodne nachytat si svých 6 krypoštolů a společne s dědou homelesíkem píše nový zákon ve stylu: Apoštol Martine a King Kongův nadprůměrný úd(5.5.2016)

• Mark1983

Nevydržel jsem u tohohle ani jednu půlhodinku. Připadalo mi to jako by se někdo procházel před obecenstvem na divadelním jevišti a přemýšlel, co zahraje.(28.5.2016)

• UrsusDom

Tohle vážně není zbrusu nová Amelie z Montmartru. Bohudík a bohužel. Nebudu vysvětlovat, jen připojím poznámku: Zdánlivě neotřelý způsob, jak se vypořádat s teismem a Bohem jako persónou, je v dnešní postmoderní době mírně opožděný a celkem i zbytečný. Ale jo! Dostal ten panák bůch naložíno, jen co pravda a dobře mu tak dědkovi vzteklému! Přítomnost Bohyně či paní Boží a dcery Boží jen potvrdila, že se nejspíš jedná o "Takovou normální rodinku" ředitelů Zeměkoule a nikoliv o personifikaci tvořivého a věčně hravého prinicu. No nic. Nepochybně jsem očekával jiný druh humoru, zdravě neuctivého jako ve filmu Kevina Smitha - Dogma. Zklamání z očekávání je příčinou mého nízkého hodnocení - jedna hvězda za vizuál.(10.6.2016)

• StanleyVanH

Jako komedie mi to teda nepřišlo, doprovázené to bylo totálně depresivní hudbou a to skoro po celou dobu filmu, nápad to byl vcelku dobrý ale utrápenost největší. Chtěl jsem si prostě pustit komedii na pobavení a dobrou náladu a místo toho tento film ze mě vysál poslední zbytky pozivitní energie a nálady, až jsem z toho měl celou noc noční můry a ještě jsem se probudil dvakrát na záchod.(12.6.2016)

Takhle nějak jsem si vždycky představoval boha. A evidentně nejsem jediný. Hravé, poetické, ale pro někoho možná nekomfortní...(24.6.2016)

Úžasné. Miluju evropský humor. Nemá to žádnou extra reklamu a dle mě moc povedené. Stále se usmívám.(21.7.2016)

Vizuálně zajímavej, celkově dost divnej film, někdy v dobrým, někdy ve špatným. Celkem nepovedenej konec, často chybějící pointa (co ten malej transvestita v červenejch šatech? Jak to souviselo s celým příběhem, co tím chtěl autor říct??), tím spíš že nápady ve filmu byly. Celkově se potvrdilo, že Belgičanům prostě chybí smysl pro humor. Škoda, že se mi nepodařilo film vidět jinak než ve strašlivým českým dabingu. V originále jistě lepší, ale na hodnocení by to moc nezměnilo.(24.7.2016)

• Unrealik

Mám pocit, že tvůrci viděli Amélii z Montmartru. Místy nápadité, vtipné, místy nudné, divné.(29.7.2016)

65% - komentář 20ti slovy: Bohužel jsem se občas nudil, ale nápad s datem smrti, jednotlivé příběhy a průderní zobrazení boha byly zajimavé a vtipné.(6.9.2016)