Hrdinou filmu je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do dospělého světa. Prochází životem jako náměsíčný, jeho všední dny ovládá rutina. Když do jeho světa nečekaně vtrhnou temperamentní žena a osmileté děvčátko, je donucen to risknout... Snímek natočený v nejlepším stylu severských černých komediálních dramat se vyznačuje svébytným humorem a zdařile se vyhýbá nabízejícím se žánrovým klišé. (Artcam Films)

owwidius

Mam mrte rad taketo filmy s dobrackymi outsidermi. Nejak si pri tom uvedomim, kolko veci zbytocne riesim(e) a ze stastie a dobro casto spociva v niecom inom. Preto som vzdy rad, ked mi to nieco pripomenie.. myslim ze ma to robi lepsim clovekom, ehm :) A s tym suvisi aj moja jedina vycitka tomuto filmu, kde plne suhlasim s JASM-ovym komentarom. Nehovorim, ze by film bol lepsi ak by mal trochu iny zaver, ale ja by som si ho zelal. Aj napriek tomu sa ma ten film celkom dotkol. [#11/2016] ()

KNTRFKT

Seveřani nám zase jednou naservírovali dost dobrý snímek. Už od prosince jsem se nemohl dočkat, až se na Fúsiho podívám, jenže nakonec to nedopadlo úplně podle mýho očekávání. Myslel jsem totiž, že půjde o komediální drama s černým humorem, jak všichni předesílali a dokonce o tom psali! Jenže, humor tam tedy nebyl, a to ani černý. Spíš bych to viděl jak prozaickou ukázku běžných dní flegmatického chlapíka, který se dávno smířil se svou rolí outsidera a místem ve společnosti. Chlapíka, který se spokojí s málem a vlastně ani nic nečeká a láduje se ad libitum. Na druhé straně chlapíka, který když má možnost milovat, milovat chce a snaží se o to. Jenže, život je hořký, krutý a k chlápkovi, co nosí na kolenou dvě stě kilo živý váhy občas i trochu nespravedlivý. Tyhle dvě roviny se nakonec sbíhají v dramatickém závěru, kdy může být divák vneustálém očekávání, jak to celé skončí. Jé, to jsem to vzal ale nemongolsky. Druhý pohled na věc je ale asi takovýhle: Tlustej nesvéprávnej, lehce degenerovanej primitiv žije na jedný hromadě s matkou, cpe se jak prase a místo toho, aby se sebou něco dělal, akorát tak se hrabe v modelech tanků. Když už dostane možnost poprvý v životě zjistit, jestli to v pornu je fakt pravda, nepohrdne ani tou nejodpornější schyzofreničkou, která kdy na Islandu vyrostla ze symbiotickýho spojení houby a lišejníku a hned se žene do vztahu. Konec pak nenechává diváka klidného především z důvodu, že jen čekáte, kdy dostane Fúsi z té tloušťky infarkt. Ale bylo to miloučký. ()

dodo24

Film, ktorý isté spoločenské konvencie podporuje a naopak iné odmieta. Film o tom, že ľudia očakávajú, že všetci sa k nim budú správať ako Fúsi, ale pritom oni sa správajú ako Sjöfn. Film o tom jednom cliché, ktorému nikto neverí a všetci ho vysmievajú : "Dobro je skryté vo vnútri človeka". Film o poukazovaní na jednoduchých aspektoch humanity a podstaty bytia človeka. Film o hodnotách, ktoré sú zakorenené v nás. Snažme sa byť ako Fúsi. ()

Rockerman

Fúsi je čtyřicetiletý dobrosrdečný a nesmělý podivín, závislý na mamince, který navíc vypadá jak Michal Tučný + 20 kilo navrch. Právě kvůli té nadváhy je terčem posměšků, vtípků i šikany. Jen krátce se zdá, že jeho život bude smysluplnější, když se zamiluje do dívky Sjöfn. Spíše smutný, než úsměvný snímek, na který se dívá dobře. ()

Torpid

Mladí krásní a úspěšní atleti, tohle je film o hrdinství morbidní lůzerské obezity. Je to o lásce, co nepodmiňuje, i o té co se s touhou váže. Je to úsměvné a smutné zároveň, s parádním hercem v hlavní roli. ()

tranquill

"A díky, že jste mě nezamordoval!...Není zač!" Docela "nezávislé" drama, trochu bizarní, víc reálné, ale nadmíru lidské. ()

billyador

IFFKV Island nezklamal, aneb ostrov plný podivínů opet s vtipem ackoli vlastne vážně predstavuje jednoho z nich. Zkratka peckova oddechovka, pri ktere se mnoho nasmejete, ac za brichopopadani to neni. Trochu mi to prislo podobne ladeny jako snimek Mazel, ktery jsme pred par lety videli take ve Varech ()

haWranka

Musím se přiznat, že jsem čekala něco trochu jiného. Nečekala jsem až takovou depresi, takový zmar. Hlavní představitel hrál skvěle, hlavní postava byla fajn, a já mu přála tolik dobrého! No, jdu si pustit nějakou komedii... ()

markotter

Je to takové klišé - typicky severské - ale ono to tak je. Takže člověk nemůže čekat nějak dramaticky ubíhající děj nebo nedej bože šťastný konec. Jak by taky mohl 150 kilo vážící tlouštík, který žije u mámy a baví se rekonstrukcí bitev II. světové války doma v obýváku a barvením letadýlek a tanků skončit, že jo. Ale kouká se na to dobře. ()

hero_bk

Jeden z nejlepších filmů karlovarského festivalu. Skvělý humor, sympatické postavy, silný příběh. Jednoduše pecka! ()

TSZ

Dobrosrdečný islandský asociální panic mě kupodivu nezavraždil nudou, ačkoliv jsem se toho obával. Jakmile našel svou popelářku, kterou mohl léčit z depresí tím, že jí vařil, uklízel a chodil místo ní do práce, šla však celá atmosféra do kopru. P.S.: Sakra, a já si myslel, že z těchto lidí vyrůstají sérioví vrazi... tak zas nic. ()

vladivostok

Fusi je clovek, ktoreho kazdy z nas raz odsudil. Nahlas alebo potichu. Film je okrem ineho podarenou hrou s divakom, rozhodne stoji za videnie. Krasne. 85 % ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Žádné drama, žádné zvraty, prostě pomalu plynoucí film o "ztraceném", stereotypním životě, který mě vtáhnul. Až mi ho bylo líto. ()

celticek

Ach! Já ty Seveřany prostě miluju. Fúsiho si musíte zamilovat. Je to takový ten hodný ňouma. A ti na růžích ustláno rozhodně nemají. A dnes už vůbec. O to víc mu člověk fandí. Pohladí u srdce. ()

wege

Celý ten film je plný nepěkných lidí. Někteří z nich, když jdou na fotbal do hospody, tak nechodí na zápasy třeba Chelsea, ale na Fulham – Aston Villa. Tzn. ten film je s tou ošklivostí dotažen do sebemenšího detailu. Jinak ten příběh o tom, jak obyčejný dobrák potká dívku, vlastně dvě, a to mu změní život, je takový celý bez náboje, žádné charisma na jakékoliv straně. Nic se v tom filmu neděje, nic vás nepřekvapí. Jediné, co tomu nechybí, je ta ponurost a deprese vycházející z každého políčka filmu. ()

LukeKiller

Fúúúúú... si. Mám rád severské filmy. Sú ináč natočené, majú svoju, zväčša ponurú, atmosféru a jazyk je skvelý. Fúsi ma však nejak nebavil. Nebol dostatočne tragikomický, ani temný, ani svetlý, bol pre mňa len dlhý. Strih, réžia, kamera, herci, všetko v poriadku, ale tieto unylé filmy mi absolútne nesedia. ()

Moiseiwitsch

Tak trochu film o dnešní době. Řada lidí žije ve městě, kde je koncentrace lidí obrovská a přesto v osamění. Tvůrci vhodně zasadili děj do ponurého severského klima se vším všudy. ()

SAINTS

Fusi je dojimavy ,nenutene vtipny film ktory sa vyhyba akemu kolvek klise.Empaticky divak bude fusimu fandit aby mu to vyslo.Skvela islandska drama ktora stoji za to. ()