Hrdinou filmu je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do dospělého světa. Prochází životem jako náměsíčný, jeho všední dny ovládá rutina. Když do jeho světa nečekaně vtrhnou temperamentní žena a osmileté děvčátko, je donucen to risknout... Snímek natočený v nejlepším stylu severských černých komediálních dramat se vyznačuje svébytným humorem a zdařile se vyhýbá nabízejícím se žánrovým klišé. (Artcam Films)

klukluka

Tak tohle se ovšem povedlo! Dojemná, civilní záležitost. Fórek s voláním do rádia geniální. Moc se mi to líbilo. ()

EKLEKTIK

Neuvěřitelně silný příběh, s neuvěřitelně silným člověkem o nacházení a ztrácení životní motivace, který vás rozesmutní i rozveselí, ale hlavně Vás naučí brát život takový, jaký je. ()

jakeer

Videné v jeden týždeň s ďalším islandským filmom Barani. A veruže ma Barani bavili viac (hoci hodnotenie dávam totožné), lebo pri Fúsim som sa pristihol, že sa občas nudím, ba priam som až sklúčený. Avšak to bol tvorcovský zámer. Inak je hlavná postava veľmi príjemná, ktorú ľutujete, súcite s ňou a nakoniec je aj fandíte. Baví ma ten islandský minimalizmus, aj čo sa týka stopáže a taktiež aj množstva použitých slov. Na rozdiel od Baranov nie je Fúsi až tak spätý s miestom vzniku, ale nechcem si predstaviť ako by takýto film vyzeral, keby sa natočil v našich končinách. ()

Romario

Dlouho jsem s hrdinou takhle neprožíval jeho boj a vztahy, jako bych na tom rande byl vždy místo něj. Dobrá citovka, Fúsiho mi bylo hrozně líto a zároveň jsem mu držel palce. ()

kolemjdouc

člověk si na konci filmu musí položit otázku,kde se v tak velkém chlapovi bere ještě větší srdce.Rozdával a sám nechtěl nic.A že se se na něm určitě podepsala i jeho despotická matka.Kvalitní statická kamera .To se musí dnes vysoce cenit ()

dozana

50. KVIFF - Jeden z nejlepších snímků festivalu. Fúsi úžasný sympaťák, kterýho bych hned brala domů. (Určitě si nebudeme hrát na maminku a na tatínka ale na druhou světovou válku :)) ()

Renfield

A zase ten Island, se svoji typickou atmosférou, se svým typickým filmem a hlavně hrdinou, který zaujme a kterému fandíte. Gunnar Jónsson hraje Fúsiho velice dobře, navíc často pouze mimikou, protože slovy Fúsi šetří. Přesto je to právě on, kdo dělá tento film zajímavým, příběh je totiž jednoduší a vlastně ne zrovna originální, ono se toho o outsiderech doby příliš originálního natočit nedá. Dagur Kári do jinak dramatického děje vhodně zakomponoval i několik komediálních prvků, které příběh občas trochu odlehčí... občas. Jinak je Fúsi jedna velká deprese, i když ne na každého musí film takto působit. Já už při sledování hodně přemýšlel a po skončení snad ještě víc... 80% ()

bobstock

Malý film s velkým hrdinou dnešní, patologické společnosti. Tolik chutě do života, ale proč ho nežije tak jako jiní muži jeho věku? Film se mě dotýká především tím, že shodou okolností mám dobrého kamaráda, který je Fúsimu velmi podobný, téměř totožný, akorát nežije s matkou, ale s otcem. S veselou, srdečnou duší prochází světem pronásledovaný potlačeným trápením, starostmi a touhami. Touhami, kterých nelze dosáhnout. 80% ()

loliti

Iba upozorňujem, že spoilerujem. To iba severania dokážu chladný príbeh podať citlivo a smutnú atmosféru prebiť láskavosťou jedného (ne)obyčajného muža. Moment, ked' sa Fúsi prišiel postarať o dievča, ktoré sa pred depresiou nedokázalo schovať inam, ako do svojho šatníka, bol pre mňa ten najdojímavejší, aký som kedy videla. Definitívne som sa rozplynula v momente, ked' zaspal s mačkou v náručí. Maličkosti, ktoré sú významovo tak velké, až si na chvílu poviete - pre všetky tie okamihy empatie sa oplatí zažiť aj niečo zlé. Film bolestne krásny. Jeden z tých, na ktoré nikdy nezabudnem. ()

Brylin

Tak to je náš Fúsi, prostě Fúsiman! Film o jednom neuvěřitelně hodném a pohodovém chlapíkovi, který má v životě 20 let zpozdění. Ale nikdy není pozdě. Hořkosladkou komedii natočil i napsal Dagur Kári a zazářil v ní Gunnar Jónsson, kterému je role ostýchavého hromotluka šita na tělo. Optimistický zážitek a čtyři hvězdičky. ()

Pawlisman

První třetina velice chytlavá a krásně natočená, pětihvězdičková. Pak už to přechází do toho realistického (což oceňuji) a trochu dekadentního romanťáku, který je někdy trošku moc zdlouhavý. Celkový finální dojem za 4. ()

Vesecký

Komediální drama? Možná pro někoho, kdo si tím neprošel, ale Fúsi mi byl neobyčejně blízký. Muž zafixovaný na matku, která by sice chtěla, aby její syn v pětačtyřiceti dospěl, ale zároveň ho nechce ztratil, chce ho dál ovládat, aniž si uvědomuje, že to byla právě ona, která nesmělého a nerozhodného syna do této situace, kdy se mu každý vysmívá nebo ho považuje za magora, dostala. Je to vlastně moc smutný příběh o osamocené lidské duši... Výborné herecké výkony. ()

piranha

Jako člověk bych si přála trochu optimističtější konec. Jako divák jsem na vážkách, jestli to nakonec takto nebylo realističtější. Každopádně tam byli vyobrazení lidé se všemi svými rozličnými divnostmi, a to tak samozřejmě a přirozeně, že to prostě musím vyzdvihnout. ()

THE_Joko

Viete hovno. Cely život čakáte na duchovného partnera a keď konečne pride, hneď viete že je to cvok. Spravíte čokolvek pre jej zmenu, aby ste to popreli vnímanie okolia,ze ste jednoducho magor. Ale len oddalujete nevyhnutne. Ta ženská je proste cvok... Jedine riešenie je ísť každý vlastnou cestou. Inak minimálne jedna duša ukončí svoju púť... ()

jochanan

50th IFFKV Miluju severské a obzvlášť islandské filmy. A dvakrát ty o looserech. Fúsi je pro mě to, čím před dvěma lety Henrik nebo Mazel. Něžné, roztomilé a rozhodně ne s tím super happyendem, který by člověk možná čekal - a který by ve finále trochu zklamal a sundával body dolů. ()