Hrdinou filmu je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do dospělého světa. Prochází životem jako náměsíčný, jeho všední dny ovládá rutina. Když do jeho světa nečekaně vtrhnou temperamentní žena a osmileté děvčátko, je donucen to risknout... Snímek natočený v nejlepším stylu severských černých komediálních dramat se vyznačuje svébytným humorem a zdařile se vyhýbá nabízejícím se žánrovým klišé. (Artcam Films)

De Large

Od prvého momentu je ten chlapík sympatický :) Nenútene, prirodzene zahrané, happyend sa nekonal, keďže to bola verná kópia bežného života... skvelé. ()

tuntik

pomalé filmy mi v podstate nevadia, ale tento... nemal čím zaujať. Inak u severských filmov zaradenie do komédie absolútne ignorujem. ()

thorax65

Jak mám tyhle filmy o vyděděncích společnosti rád, tak tohle mi nějak nesedlo. Fúsi je sice výbornej a srší z něj naivní dobrota na všechny strany, ale celkově mi to přišlo malinko kostrbatý. Kam se to tlačí na Kaurismakkiho. 50/100 ()

frenkie

Ty severské filmy prostě nedovedou zklamat. Zavalitý starý mládenec a panic Fúsi, který je smířen se svým stereotypním, nudou prosáklým životem, je skvěle podán. G. Jonsson je ve své postavě tak přesvědčivý, že bych skoro řekl, že tak žije i v reálu(doufám tedy, že ne). Líbilo se mi to vykreslení všech těch jeho rutin, vztah s matkou a jejím přítelem a neochota hlavní postavy něco na svém životě měnit. Film je obtížné nějak jednoznačně zaškatulkovat, ale asi stačí říci, že se jedná o film k divákovi velmi sdělný, vstřícný a schopný vyvolávat emoce. A to mě osobně úplně stačí. 4*. ()

Accuphose

Co na to říct, ten film má vše, co byste dali k přívlastku "artový", výbornou dramaturgii a scénář, bez klišé, s lehkou poetikou. Velmi dobře se ztotožníte s postavami, určitě se podívám i na další počiny tohoto režiséra... ()

robbez

Citlivě natočený film o divnosti a jinakosti a o tom, že to nejlepší často najdeme v lidech, u kterých to vůbec nečekáme. ()

90125

Virgin Mountain, panenská hora. Veľký človek s veľkou dušou. Fusi nie je chudák, to mnohí okolo neho, tí čo sa považujú za normálnych, sú. Detská naivita Fusimu bráni kontaktu s ľuďmi a prináša väčšinou len nepochopenie okolia. Osemročné dievča správne vytuší, že toto by mohol byť jej kamarát. Hoci je so svojím samotárstvom vyrovnaný, snaží sa nájst si spriaznenú dušu. Zistuje, že nielen on je "zvláštny". Ale nie je to len smutné. "Depresia je len momentálne moderná sebaľútosť zmiešaná s lenivosťou". Malý a pomalý filmík, ktorý chytí za srdiečko, ktorému ale možno chýba udalosť, ktorá by viac strhla, ktorá by posunula dej zľahka dramatickejším spôsobom. 70 % ()

stuj

Nevím proč se často píše o úsměvném filmu. Mně to přišlo jako klasické drama o mezilidských vztazích a životě jednoho otloukánka. Bohužel, moc mne to ale nevtáhlo. Slabé 3 hvězdy. ()

Fill98

Před předáváním vysvědčení (ano, jsem ještě študák) velitelství našeho ústavu zorganizovalo kulturní zážitek v podobě kina. Do poslední chvíle jsem nevěděl, na co vlastně jdu, jen jsem zaslechl něco jako fúzy, což mi přišlo poněkud divné pro název filmu. Proč bychom se k čertu měli dívat na nějaké vousy? Pohodlně jsem se usadil vedle dalšího relativně filmy vzdělaného individua a představení mohlo začít. Musím konstatovat, že nečíst si o tomto filmu nic do předu byl výborný tah. Tady se opět ukazuje, jak severské země dokáží vyprodukovat tak silné snímky. Hlavní hrdina byl zkrátka řečeno naprostý chudák. Vyjebali s ním, kde se dalo. I když světlou nadějí pro něj byla nová žena-femme fatale, skončilo to opět špatně. Naštěstí. Po zhlédnutí, když jsme se o tom ve škole bavili, byli všichni až na mě a profesorku nasraní, protože to skončilo špatně a s otevřeným koncem. Můj komentář pro ostatní: "A co byste čekali od severského dramatu? Happy end?" Asi jsem jim tím zavřel hubu. Ono se totiž opravdu schylovalo na šťastný konec, ale já předpokládal, že je to léčka. A právě ona předvídavost trošku tomuto filmu ubírá. Přesto se jedná o nadprůměrný snímek. Docela chápu zbytek třídy. Pokud totiž neholdujete skandinávské kinematografii, která vám podkládá snímky syrové, s nádechem černého humoru, pak ruce pryč. Velmi silný zážitek, který druhý den dozrál jak víno. (80%) ()

Brain32

Milý chlapík Fúsi. Při scéně, kdy se Fúsi měl stěhovat, jsem se musel hluboce smát. Viděl jsem totiž obraz sebe samého cca 6-7 let zpět, kdy mě kamarád s kompletně naloženou feldou plnou krámů pomáhal stěhovat k mé tehdejší přítelkyni a druhý den mě zase stěhoval zpět k rodičům :D důvod byl stejný jako u Fúsiho, tenkrát mi ale do smíchu rozhodně nebylo :D ()