Matt se vyžral, znechutněl a předvedl další herecký gala v jinak slušný, ale ničím jiným vynikající honbě za zlatem. Jeho verze svým způsobem kouzelnýho shady hustle snílkovskýho archetypa, což je zároveň pocta jeho otci i dělo nudný kravaťácký uprděnosti, tu je sice jedinou peckou, ale ono to bohatě stačí. Mám pro tyhle starosvětský střelce slabost. O chlup lepší na podobnou notu teď ale Keatonův mekáčový FOUNDER.(19.4.2017)

Neuveriteľný námet (zvlášť, keď si o tom človek niečo viac "naštuduje"). Matthew je tak angažovaný herec, že hranica medzi zžitím sa s postavou a prehávaním je veľmi tenká, tu niekoľko krát možno aj prekročená. Film možno nemá dynamiku, ale jeho devíza je práve v detailoch a jednotlivých scénach... a ako inak v Matthewovi:) Soundtrack parádny!!! 3,5*/5(18.4.2017)

Tyhle napůl životopisná dramata mám hodně rád, obzvláště s takto sympatickým obsazením. Tlouštík McConaughey opět prošel naprosto neuvěřitelnou proměnou (Christian Bale approves) a dublérka Jessicy Chastain je jako vždy prostě neuvěřitelná. O příběhu jsem vůbec nic nevěděl, Zlato celkově prošumělo neuvěřitelným způsobem a hodně doufám, že oscarový Matthew s těmihle rolemi ještě neskončil. Spíš bych sice raději viděl v nějaké akčnější roli na způsob Sahary, ovšem filmy jako Free State of Jones nebo právě Gold mu po zrestartování kariéry herecky taky neuvěřitelně svědčí. Skvělá jednohubka, o které jsem za těch 120 minut ani chvilku nenudil a poslední půlhodina mě odrovnala úplně...8/10(22.4.2017)

S ohledem na reálná fakta morálně dost pochybný film, který podvodníky zaměňuje za snílky a proměňuje jejich motivace pro účely příběhu. I bez toho ale dost rutinně natočené, navíc ta hra s vyprávěním je dost nesystematická, do závěrečného rozuzlení působí nahodile; a ani onen zvrat tomu nedává nějaký zřejmý smysl, jde pouze o fádně užitý prostředek za účelem vyvolání napětí/zvědavosti. McConaughey je dobrý, přál bych mu konečně další trefu, jenom už mě tolik nebaví ta úporná snaha "vyhrát" se z každé scény. Velmi průměrný počin, který se v červených číslech udrží především díky atraktivitě příběhu, nikoli jeho samotnému zpracování.(24.5.2017)

Gold: Tak to je podle mého skvělá podívaná.A docela mě udivuje že je tento film tak slabě hodnocený. Film podle skutečné události,který je opravdu dobře napsaný a velmi dobře natočený by měl mít mnohem lepší hodnocení. Já se tedy rozhodně nenudil. Hlavní hrdina mistr McConaughey to zahrál prostě dokonale. A můžu jen doporučit tuto podívanou. :) 80%(9.6.2017)