Dračí srdce 3: Čarodějova kletba

• USA Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse (více)

Mladý ctižádostivý rytíř se vydává hledat padlou kometu, která podle pověsti obsahuje zlato, ale ke svému nemilému překvapení nalezne místo komety draka jménem Drago. Když ale Drago zachrání Garethovi život, vzniká mezi nimi pevné pouto, které jim může pomoci porazit zlého čaroděje a zastavit jeho hrůzovládu. Během velkolepé fantastické výpravy Gareth ve filmu pro všechny věkové kategorie pozná, jaký je skutečný úděl rytíře! (Bontonfilm)

Terva

CITÁT - Ta padající hvězda možná Keltům nese lepší zítřky.............. Věnováno památce Ricka Finkelsteina, výkonného producenta, který zemřel 2.10.2013. Je to mizerně natočené, špatné triky, nevěrohodné prostředí a nevýrazné herecké obsazení. Filmu by slušelo víc vtipných pasáží. CITÁT - To je ten pach chudých.......... ()

pakobylka

Vyprávění, které se prodává pod cenou. Třebaže dosti bezostyšně (a dle mého názoru zcela zbytečně) parazituje na prvním z příběhů o dračích srdcích (ten v pořadí druhý jsem prozatím neviděla), má k ruce docela zajímavou dobrodružnou zápletku, správně rozpolceného hlavního hrdinu, bojovně naladěnou krásku i nebezpečně vyhlížející záporáky. Nicméně ve výsledku se podobá pouhému stínu draka, ochromeného kletbou, když se nechává formovat ne zcela kompetentní režií, aniž by se pokusilo děj nějak aktivně ovlivnit a alespoň drobně přizpůsobit k obrazu svému ... aniž by jakkoli využilo nabízenou příležitost. SVOU příležitost. A tak zůstává jen podprůměrnou pohádkou s nezvládnutou koncepcí a neoslnivými triky, která dosti lehkovážně zachází s dračími vejci. ()

kaylin

Trikově je tohle paráda na to, že to není až tak finančně náročné - myslím že to nestojí desítky miliónů. Ten drak prostě vypadá dobře a celkem se tam hodí. Navíc Ben Kingsley má výtečný hlas. Dvojka byla taková levná blbina, která se snažila spíš o humor, tohle je akční jízda, která má sem tam nějaký vtípek, ale je to laděno spíše do vážné roviny, no alespoň dospělejší, a je to celkem dobré. ()

JohnCZ

Jako jednoduché televizní dobrodružství s nadstandardními efekty to funguje dobře. Oproti infantilní slaboduché dvojce se tvůrci trojky rozhodli udělat naprosto ideální věc: udělali z toho úplně něco jiného. Pokračování to je spíš jenom názvem a některými motivy a neslyšet povědomou hudbu a nějaké to kecání o kodexu cti, tak si na původní Dragonheart ani nevzpomenu. A to je dobře! Originál je stejně jenom jeden. ()

Jezinka.Jezinka

Jediné opravdové dračí srdce s tím správným filmovým drakem mám ráda. Dvojka byla slátanina, že než to vidět znovu, raději bych si víčkem od konzervy sardinek vyřízla ledviny a udělala si z nich svačinu (tu jednu hvězdu to ode mě má jen proto, že pohádkám odpady z principu nedávám). Na trojku jsem se chystala, odhodlávala se, přešlapovala, až jsem do toho nohou roztřesenou šlápla. Už po pár minutách jsem vylezla z pod stolu, kam jsem se preventivně před drtivým dopadem tohoto mastryštyku ukryla. Po další čtvrthodince jsem otevřela oči naplno, po první půlhodině jsem z pokleku - klasická pozice "připravit ke startu" - usedla do křesla a dokoukala zbytek. Vykradlo to kdo ví jak kde co. Nejen, očekávatelně, jedničku, na kterou se to odkazuje názvem, jedním ze základních motivů, charaktery ústředních postav a barvou vlasů hlavní hrdinky, ale od Hry o trůny, Eragona, Noční hlídku a Asterixe to přes dokument o transplantaci srdce jde až k Babicovým dobrotám. Možná proto, že dvojka mě zklamala tak, že jsem vzteky málem začala chrlit oheň nebo brečet (nebo obojí najedou a tím se stala pouťovou atrakcí), při váhání mezi dva a tři se, když nemáme půlhvězdy, přikláním k vyššímu hodnocení. Kdo měl dost rozumu, aby se vyhnul dvojce, rozum ho pak opustil a podíval se na tohle, asi tak benevolentní nebude. ()

• Natáčelo se v Rumunsku. (Terva)