Reklama

Reklama

Pod elektrickými mračny

(festivalový název)
  • Rusko Pod elektricheskimi oblakami (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sourozenci se po letech v zahraničí vracejí do Ruska, kde je čeká dědictví v podobě nedostavěného mrakodrapu ladných tvarů a nejisté budoucnosti. Magické místo přitahuje protagonisty sedmi novel, kteří stojí před zásadní etickou volbou. Výsostně alegorický snímek s elektrizující obrazivostí. (Letní filmová škola)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

Othello 

všechny recenze uživatele

Syn Alexeje Germana záslužně navazuje na filmařské metody svého otce, takže scény jsou obvykle chaotické, mnoho slov je řečeno do větru a spousta postav se po mizanscéně jen tak prochází a povídá si, aniž bychom zpočátku věděli, zdali jim máme věnovat pozornost. Nicméně tentokrát je forma daleko scéničtější, postavy se většinou pohybují horizontálně a pozadí působí většinou jako neurčitá divadelní kulisa. Ono pozadí ale ve skutečnosti je to, o čem celý film vypráví i když se tváří, že nám předkládá nějaký koherentní příběh. Skupina lidí odvržená na okraj společnosti či zájmu sledující jak se jim před očima přestavuje země a přichází o svoji duši. Zatímco v Chrustlajov, mašinu! Germana staršího byly leitmotivem anonymní projíždějící černá auta KGB, zde to jsou všudypřítomní kyrgyžští stavební dělníci, kterým nikdo nerozumí. ()

evil_ryu 

všechny recenze uživatele

Náročná, existenciálna, pomaly plynúca freska ruskej spoločnosti s ťaživou atmosférou. Nádherne komponovaná kamera. Silný zážitok. ()

Reklama

r_t_fish 

všechny recenze uživatele

Obrazově krásné kompozice, zamlžená atmosféra zmaru a vyprázdněnost, které je naneštěstí až moc. Několikrát jsem si vzpomněl na vizuálně podobně působivého Papírového vojáka, kterému chybělo něco v příběhu - a on ho natočil také German mladší, vida. Dobrý kameraman na Tarkovského či Żuławského nestačí. ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama