Americký inženýr Peter Bowman pomáhá se stavbou přehrady v jihoamerické Tecale, kde žije s manželkou Alicí, poznamenanou potratem, který prodělala v Africe. Po jedné z četných hádek se Peter stane obětí únosu. Vyjednáváním o jeho propuštění je pověřen zkušený vyjednávač Terry Thorne. Vysvětlí Alici a její švagrové Janis, že za únosem stojí osvobozenecká armáda, které jde jen o peníze. Šokovaná Alice zjistí, že společnost Quad Carbon, pro niž manžel pracuje, je před krachem a neplatila za své zaměstnance pojištění. Protože si služby Terryho agentury nemůže dovolit, je muž odvolán a případ převezme místní vyjednávač Fernandez. Zatímco Peter je s několika dalšími zajatci hnán do hor, snaží se Alice s pomocí Janis sehnat peníze na výkupné. Terry je znechucen přístupem nadřízených, a tak se nakonec vrátí. S pomocí bývalého kolegy Dina se zbaví Fernandeze a znovu se pustí do namáhavého vyjednávání. Peter se v jednom z partyzánských táborů spojí s Němcem Kesslerem a společně plánují útěk. Dino začne Terryho přemlouvat k radikální osvobozovací akci, protože podle něj už ví Peter o partyzánech příliš mnoho, aby ho nechali žít. Terry se musí rozhodnout, zda pokračovat ve vyjednávání, nebo se pokusit o riskantní osvobozovací akci. (TV Nova)

Don Carlos

Jedna hvězdička pro Russela Crowíčka, dvě hvězdičky za jihoamerický kopečky. Aneb ani oskarový herec či krásná příroda nemohou udělat z průměrného příběhu napínavý film a už vůbec ne psychologické drama. ()

Barak

Meg Ryan v roli manželky, které unesou manžela Davida Morse a požadují výkupné. Na pomoc přijíždí Russel Crowe, aby vyjednal nějakou rozumnou částku a přivedl manžela zpátky domů. Meg Ryan to hodně sluší a Russell Crowe se k ní skvěle hodí (rozhodně víc než David Morse - sorry "Dejve"). Bohužel se však nějakého většího románku nedočkáme, protože mezi ním a ní to nijak zvlášť nejiskří. David Morse za tu dobu prochází opravdu velkou proměnou (vzhledově hlavně) a sledovat, jak se vyjednávání vyvijí, je přecejen napínavé. Celé se to odehrává většinou buď v džungli nebo v domě manželského páru a děj neprobíhá den po dni, ale skáčeme o.. řekl bych hodně dlouhé úseky - zajímalo by mě, co dělají v těch dnech, kdy je kamera zrovna nezabírá, protože to je opravdu o hodně velké představivosti. Celé to končí hodně dobrým závěrem - ne zrovna úplně podle mých představ, ale přesto jsem spokojen.... 7.5/10 ()

Skleni odpad!

Nudné, nelogické so zvráteným koncom. Najhoršia rola čo sa týka Russella. U meg Ryan som zvyknutý. 12% ()

mupimup

Příběh s působivou gradací zakončený výbornou akční scénou, kde mi snad chyběl jen Crowe nadzvedávající zadek tatrovky a následně jí kopancem posílající mezi nic netušící ozbrojence. Obsazení hlavních rolí tu funguje na jedničku – Russel Crowe mimoně umí, Meg Ryan hrát nemusí a David Morse je zde výborný. Stejně tak je znát, že i výběr představitelů pro vedlejší role zjevně neprobíhal jen podle toho, kdo z obyvatel Bogoty má doma největší prase (zde není řeč o obsazování ženských rolí) nebo snad dokonce lamu. Můj výborný dojem ze ztvárnění jednotlivých postav, a tím celého příběhu, tak kalí jen představitel onoho vychrtlého, nějakým omylem rovněž uneseného, misionáře. Jeho přehrávání jsem se snažil omluvit záměrem scénáristy zvýraznit duševní trauma způsobené dlouhým zajetím, nicméně vskrytu jsem se nemohl zbavit dojmu, že tomuto umělci zřejmě hrabe i v civilu. Film není vytvořen s cílem ovlivnit dějiny kinematografie, není postaven na velkolepých scénách ani světburcujícím apelu. Je to „pouze“ dobré drama se slušnou emocionální hloubkou, ztotožnitelnými postavami a fungujícím napětím. Pro mě 75 % ()

tranquill

Russel Crowe jako ten nejkladnější hrdina... Ale spolu s Davidem Morsem herecky výborný, Meg v tomto filmu nezářila. Jinak ale hodně dlouhé, kamera až dokumentaristicky zachytávající přírodní panoramata byla skvělá, avšak v samotném ději to bylo mínus a místy na mě působila poněkud televizně. ()

dakarin

Velmi živě působící film z prostředí Jižní Ameriky nedokázala zlikvidovat ani antiherečka Meg Ryan ;-) Vcelku zajímavý napínavý příběh na jedno zkouknutí :-) ()

Zombo

Popravdě řečeno, jsem dost zklamán. Nečekal jsem žádnou větší akci, ačkoliv to malinko mohla vynahradit ta kvalitní na konci, ale více toho, co chceme od thrilleru - napětí. Každý musel vědět, že rukojmí přežije a že to nepůjde po "dobrém". Naštěstí Životní zkoušku (pěkný překlad "Proof of Life") udržovala při životě dvojice Ryan a Crowe (zvlášť když hrál bývalého příslušníka SAS) spolu s Morsem a překvapivě velice dobrým Carusem, ale ruku na srdce, herecké zázraky se také nekonaly. Co mě vadilo nejvíc, tak trapná romantická zápletka, bez které by se film klidně obešel (já tedy určitě). PoF je zkrátka lehký nadprůměr, ze kterého si máloco odnesete. ()

Acrobat

Ale no. Film si zasluzi vacsiu pozornost aj hodnotenie. Malo kvoli comu? Hercom? Vyborni, uveritelni, citovi. Pribehu? Originalny, napäty, vpred smerujuci. Akcii? Priamociara, realna, formalne (hlavne zaver) vynikajuco zvladnuta. Happyend? Konal sa tak 50:50. Este dobre ze sa neskoncil tak ako Amici chceli povodne. Fall in love. Nie – nie. Back to reality and fight again in other place. ()

Mocoft

Scénář byl nadprůměrný, ale režie to zkazila. Celkově film, jehož zkouknutí není určitě ztrátou času. ()

Tiiso

Film vyniká velmi slušně vytvořenou atmosférou a až na pár malých výjimek smysluplným dějem, což jsou dva základní atributy, které v poledních letech často tvůrcům hollywoodských filmů někam unikají z pod ruk. Často tyto dva aspekty stačí aby se snímek dařil s uspokojením dohlédnout do konce. Ztvárnění se podařilo vytvořit velmi dobře. Crowe svým výkonem žene celý příběh zdárně kupředu a zdatně mu k tomu sekunduje unesený filmový manžel Rayenové. Reálie z džungle a závěrečná bojová akce nepostrádají napětí a uvěřitelnost. Děj nikde nevybočuje ze standartů filmové školy státu Californie a závěr samotný už pak pevně drží v ruce samotní producenti. ()

HanSolo

Film, který doplatil na průměrný scénář a průměrnou režii jinak nadprůměrného Taylora Hackforda potěší především hereckými výkony Meg Ryan, Russella Crowea a především Davida Morsea. ()

subic

Zajímavý příběh, leč udělaný takovou zvláště nudnou formou, že vlastně stojí hlavně na hereckém obsazení. Nemám zrovna na mysli Meg, tady je to hlavně o Russellovi a jemu dobře sekunduje David Caruso. Z podobného námětu jistě čerpali i autoři Arnoldova Protiúderu (2001). ()

Petule3

A mně se to líbilo! Je to první film, ve kterém je mi Russell Crowe sympatický a dokonce mi přijde i sexy. Jiskřilo to jak sviňa, kdo to nevidí, je slepej. Ještě, aby ne, když si to pak opravdu rozdali a rozvrátili tak své vztahy. Meg Ryan je nádherná, teda teď už ne, co je z ní plastiková královna, ale na svém vrcholu to byla fakt kočka, jiná než ostatní a to se cení. Příběh klasika, bylo to průhledný od začátku do konce, ale přesto, líbilo se mi to. ()

ratje

Od zacatku do konce predvidatelny dej a absolutnim happyendem, kde opet vsechny klicove postavy preziji akcni scenu v dzungli. O hvezdicku se u me zaslouzil akorat standardne nadprumerny Russel Crowe a dobry soundtrack. A zase tu jednou budu za jazykobijce, ale cesky preklad ‘Proof of Life’ jako ‘Zivotni zkouska’? Fujtajbl ! Pred tim, nez se zacne vyjednavat o vykupnem, tak vyjednavac po unosci vyzaduje predlozit “proof of life”, tedy dukaz, ze je uneseny jeste nazivu ( a ma tedy smysl domlouvat cenu). Takze vic by sedel Dukaz nebo Znamka zivota. ()

route60

David Morse je jediný co zahral uvěřitelně a ostatní nestojí za řeč , Životní zkouška je čirá nuda a hloupost navch. 20% ()