Americký inženýr Peter Bowman pomáhá se stavbou přehrady v jihoamerické Tecale, kde žije s manželkou Alicí, poznamenanou potratem, který prodělala v Africe. Po jedné z četných hádek se Peter stane obětí únosu. Vyjednáváním o jeho propuštění je pověřen zkušený vyjednávač Terry Thorne. Vysvětlí Alici a její švagrové Janis, že za únosem stojí osvobozenecká armáda, které jde jen o peníze. Šokovaná Alice zjistí, že společnost Quad Carbon, pro niž manžel pracuje, je před krachem a neplatila za své zaměstnance pojištění. Protože si služby Terryho agentury nemůže dovolit, je muž odvolán a případ převezme místní vyjednávač Fernandez. Zatímco Peter je s několika dalšími zajatci hnán do hor, snaží se Alice s pomocí Janis sehnat peníze na výkupné. Terry je znechucen přístupem nadřízených, a tak se nakonec vrátí. S pomocí bývalého kolegy Dina se zbaví Fernandeze a znovu se pustí do namáhavého vyjednávání. Peter se v jednom z partyzánských táborů spojí s Němcem Kesslerem a společně plánují útěk. Dino začne Terryho přemlouvat k radikální osvobozovací akci, protože podle něj už ví Peter o partyzánech příliš mnoho, aby ho nechali žít. Terry se musí rozhodnout, zda pokračovat ve vyjednávání, nebo se pokusit o riskantní osvobozovací akci. (TV Nova)

Paity

Takový stockholmský syndrom naruby, chtělo by se říci. Manžela unesou a tak se do jeho ženy zamiluje ten, který po něm pátrá. Zpracování ale slabé a nezachrnují to ani herecké hvězdy. ()

Perry-

Dobrý začátek, spací prostředek a dobrý konec. Proč tohle mělo 130minut, nepochopím. Zbavit se 45 minut, bylo by to daleko lepší. ()

Haymar

"Otíku! Výbornej film - trochu cestopisnej... trochu erotickej... trochu drama... trochu thriller... trochu dobrodružný... trochu akční... Ale hlavně tam buď tam až do konce - konec je nejlepší!"... Hm, chudák Otík!... Na můj vkus příliš dlouhý, moc ukecaný, strašně nezáživně natočený a neustále jakoby uměle natahovaný (výsledkem nejspíš mělo být stále stupňující napětí, ale tady to prostě vůbec nefunguje)! Hlavně jsem se, Otíku - nemohl zbavit pocitu, že rejža neměl vůbec jasno v tom, co chce vlastně točit. Ještě že je tam dvojka Russell s Meggie, která zvedá kredit filmu o 100% (a nebýt těch dvou, dal bych bez pardonu jedinou *)! ()

prezdivaka

Není smutné, že úplně plytký film, bez jakéhokoliv poselství či nadstavby, plní sály kin a nakonec i hodnocení nemá tak špatné jak by zasloužil? Je to smutné. Stačí film obsadit nějakým hereckým esem, dodat filmové řemeslo, přidat pár výbuchů, nalomené srdce hlavní hrdinky, která se zamiluje do zachránce manžela, ale abychom to nekomplikovali a zachovali happy end, nakonec odchází s manželem a charismatický záchranář s úsměvem Boggarta odchází na další misi. Co na tom, že to byl vyjednávač. Uměl i skvěle střílet a vyznal se téměř ve všem. Hotový J. Bond. Přesto byl ochoten vsadit vše - i svůj život, aby velkoryse na konci prohlásil, že to byla jeho povinnost a že ničeho nežádá. Tak jak to chtějí divačky amerických kin. Přece se nepošpiní nějakým honorářem, byť dělal svou práci. Ten film je tak špatný, že mi ani nevadilo, že jedna z postav donese (protože si to scénář žádá) do bezpečí Bibli s mapou, pžestože utíkal, klouzal v kotrmelcích ze svahu a letěl z 50 m vodopádu, kde pak plaval o život divokou řekou. Stále nepoužíval jednu ruku, ve které měl bibli. Jedna z hvězd jde na Crowea, který hraje tak úsporně, až máte pocit, že se nenaučil text. ()

Matros

Tak tady byla jedna velká chyba, a tou byla délka celého filmu. První polovinu se prakticky nic moc neděje a věřím, že se dost lidí nudilo, dokonce možná usínali. Takže celý film zachraňuje druhá polovina a zvláště závěrečná záchranná operace (dost se střílí). A plus nějaké body za Russella, Meg a za sympatické prostředí. ()

Dallas

Pridlhé, zbytočne moc rozťahované, no skrátka to chcelo ešte zopár cvaknutí nožnicami. Plusom sú herci. Crowe klasicky výborný a Morse tiež nezaostáva. Dobrý vedlajšák pre Carusa. Mínusom okrem dĺžky sú vzťahy medzi hercami navzájom a medzi hercami a divákom. Bolo mi celkom jedno či toho chlapíka zachránia a rovnako mi bolo jedno či sa Ryan a Crowe dajú dokopy. Aspoň, že si svoje role zajatcu (Morse) a vyjednávača/vojaka (Crowe) vystrihli jak sa patrí. No a záverečná záchranná akcia je jednou z tých najlepších čo som videl. Tak si predstavujem profesionálne naplánovanú a prevedenú akciu. Ten záver to ťahá k 4* , ale dám velice dobré 3*. 65% ()

Cement73

zle dobrany herci, ale dobry pribeh. No a Meg Ryan v inom zanry ako romanticka komedia :) a ani kamera Kaminskeho to nezachranila... este asi nebol vo forme ako ked tocil Black hawk down... ()

mira007

Meg Ryan jako manželka jejíhož muže unesli kdesi v Jižní Americe jacísi revolucionáři, která si najme profesionálního vyjednavače Russella Crowea s kterým tak nějak přeskočí jiskra. Námět jako hrom, ale to provedení je nakonec nějak americky laciné. ()

krusty2 odpad!

Meg ti to ale poslednu dobu valis.Russell tvoja osudova chyba.Zato Gottfried tam vali o triedu viac ako ostatny.Inac film des. ()

RomeroIsGod

Trošku delší, lehce natahovaný, ale přesto milý překvapení. Crowe je perfektní, Morse jako unesenec taky a Ryan je prostě Ryan. Já byl spokojenej. 70% ()

Antaeus

Či som bol jednoducho správne naladený, alebo ide proste o podhodnocovaný film, neviem. Ja som si ho užil. Crow jednoznačne zachraňuje nie len rukojemníkov, ale v konečnom dôsledku aj celý film. Veril som mu jeho kľud, vyrovnanosť a profesionálny prístup ku klientom. Ono to na konci síce.. Ale to memôžem prezradiť. Takže to dopadlo napokon tak, že.. Kruci! Ani toto nemôžem spojliť.. No vlastne to je aj všetko, čo som chcel. Príbeh príjemne odsýpa, dĺžku som si vôbec neuvedomil a aj keď rozbeh má pomalší, vcelku zaujímavé zvraty na konci to vyvážia. ()

Erik7595

Priemerný, možno ľahko nadpriemerný akčný thriller. Nič prevratné, síce som som veľmi nenudil, že by som bol nadšený a chcel film vidieť znovu, to nie. Meg Ryan nemusím ako herečku, čo sa potvrdilo aj v tomto filme, kde mi pripadala otravná. Naopak spoľahlivo dobrý Russell Crowe je tu sympaťák a David Morse tiež zaujal. Ide o akčný thriller, ktorý ak zaujme počas daného pozerania, výrazný pozitívny dojem som z neho ale nemal. Dej klasický, akcia relatívne slušná, film samotný OK, taký slušný priemer. 6/10 ()

Gerrard8

Miestami nuda miestami to zachraňoval skvelým výkonom ako vždy Russell ... ale ako hovorím bez russella uplne oničom film... ()

Dement

Absolutně bez atmosféry, nevěrohodný, nudný. Viděl jsem pouze verzi s českým dabingem, ten tomu taky asi nepomohl. Trochu to zachraňuje Meg Ryan jinak fakticky nuda a zbytečně zdlouhavý. ()

burton

Zajímavý a napínavý příběh. Crow a Ryan jsou oba výborní a úžasní. David Morse - role mu sedla jak ulitá, jsem zvyklá spíše na jeho "zlé" chlapy a moc se mi tu líbí tato jeho postava. Je to příběh o lidské hlouposti, krutosti, chtivosti, bezohlednosti, bolesti, lásce, těžkém rozhodování, nebezpečí a lidské pomoci. ()