Trabantem z Austrálie do Asie

• Slovensko Trabantom z Austrálie do Ázie
TV spot

Epizody(12)

Dvanáctidílný seriál Dana Přibáně popisuje doposud nejnáročnější půlroční expedici tohoto cestovatele. Vzdálenost z australského Perthu přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko překonal devítičlenný tým ve dvou žlutých trabantech, polském fiatu, neboli maluchovi, na staré čezetě, jawě a dvou invalidních vozících. Přibáňův tým na své zatím poslední filmové cestě urazil během půl roku 15 291 kilometrů. (Česká televize)

PoprockCZ

Opět musím pochválit kameru. Oproti jiným moto-cestopisům vypadají záběry profesionálně a většinou nic podstatného z cesty nechybí. Na druhou stranu sestřih této výpravy byl oproti Jižní Americe či Africe více rozvleklý. Chápu, že nelze porovnávat australskou poušť s neustále se měnící např. Afrikou, ale i tak. Zejména v první třetině seriálu chybí více zajímavých situací. Naopak přebývají opravy. Možná bych dala i více prostoru vozíčkářům, u kterých mi chvílemi přišlo, že na cestě ani nejsou a také více představila Marka D., který se přidal později. ()

Angus250

Podla mna to uz nie je ono. Vidno, ze Priban uz toho ma plne zuby a velmi sa ovlada, aby nevypenil (zrejme zabudol na pravidlo, ze zober priatelku so sebou na vypravu a budu same hadky, prip. rozchod a na tej jeho sliepke je vidno, ze je urazena a najradsej by hned odisla - nespravaju sa k nej ako ku kralovnej, priatelke Big Bossa, co dosla do pol Azie, ale na upravenej moto, na aj tak upravenej CZ stale a nedostojne pada a este to tocia!. Ako dokument to nema hodnotu, Hanzelka sa v hrobe obracia...Este sa divim, ze Dan sa divi, ze karoseria na trabante praska...Zrejme si neuvedomil, ze Trabant bol urceny na socialisticke cesty a nie na cestu okolo sveta po takych cestach, ake absolvuje jeho partia "skusenych vodicov ", z ktorych poniektori za volantom (a toboz trabantu) nikdy nesedeli...Preco asi praskaju stlpiky? Zeby aj preto, ze poniektori sa vozia na streche aj s batozinou a Trabant je permanentne pretazovany? Takisto JAWA...Ked sa zadrela po cca 250km(!!!), vsimol som si, ze na rame bol napis "rekonstrukci udelali v r.2015 nejaky niekto (mena nie su podstatne-hlavne, ze to boli zlate ceske rucicky)...Tak takym nasrat do ruk a nepustit aspon tyzden k vode...Celkovo vyprchalo nadsenie, pribudli invalidi. Som zvedavy, kto by ich pri pripadnom poziari Trabanta zachranoval a akym prinosom pre vypravu budu. A Slovak Marek Slobodnik sa poriadne strapnil "krasnym" spevom Zony A - vsetko je na kokot, vsetko je na picu...Alebo to malo byt vtipne? Ach - ved to malo vyjadrovat momentalnu situaciu! Urcite mu za to tlieska cela jeho rodina, Banska Bystrica a cela plejada fanusikov Zony A! Slovensky Truhlik, co vsade bol, vsetko videl a kde nebol, tam sa chysta...A vsade je horsie ako v Bystrici...Tak naco tam isiel? Aby to zistil? Ist po opakovanych luxaciach na taku cestu moze len debil. Sam som ich mal vela, este ked som robil motocross, viem, co je to za bolest - bez operacie (u mna dve) neriesitelne. Ale kto chce kam...Tra-tra-tra-tra-tra-tra-TRABANTEM...za cudzie peniaze si mladi urobili vylet...Po poslednej casti: MohameDan, co som pisal uz 16.9.2016? Ze manzelky, priatelky a partnerky na taketo cesty nebrat? Dosiahol si rozchod, tvoja mila Dominika ta bez najmensich vycitiek svedomia opustila...No, ty mas 40 a ona 24...Zachcelo sa ti mladeho maska, ale ona si chce este uzivat...Ale nic sa neboj...Pojde ona SAMA v Juznej Amerike do pici...Radsej sa postaraj o svoju dceru...Nasrat na taku caju...Pevne dufam, ze na dalsi vylet sa vam (hlavne Banskobystrickemu truhlikovi) uz ludia neposkladaju...STACILO! ()

Katgatoo

Zatím teda spíš zklamání. Nevidíme skoro nic z místní přírody, téměř nulová interakce s domorodci. Pořád se akorát někdo hrabe v motoru a sledujeme dokola drama o tom, jestli trabant projede bahnem, nebo ne. Je z toho cítit, že je tlačí čas a já nemám pocit, že bych koukala na "svobodu za volantem" ale spíš na "lidi, co to musí chca nechca dojet, protože vybrali peníze a musí se revanšovat". Aut, motorek a lidí je tam víc než jindy, takže pravděpoobnost, že bude někdo něco opravovat rapidně stoupla. Líto je mi Dominiky, která si to mohla úplně normálně odjet na svém japonci, jenže by to zřejmě nezapadlo do konceptu pojízdného šroťáku. Takže jí dali stroj na kterém se evidentně trápí. Nechápu pak o čem je to cestování, když radost z jízdy nahradí strach z toho, že spadne. Tlak skupiny na to aby se jelo i v naprosto nesmyslných podmínkách schytávají právě motorkáři, kteří musí držet krok, i když by normálně měli třeba úplně jiné tempo aby se nevymlátili. Je to skoro smutný sledovat. Jsme zatím ještě v Austrálii, tak uvidíme, co dál... Po dokoukání: Jak vyjeli za Austrálie, začalo to být mírně lepší, ale zase mě na konci dostali, když si nutně museli koupit skůtry, aby to dojeli. Takže teď už to není o tom, jak levně cestovat, tak aby si to užili,ale je to o tom utratit prachy za úplně nesmyslný přepravy, koupě a opravy. Většinu trasy se mi zdáli všichni nějakým způsobem zpruzelý, nevim no, už to nemá kouzlo prvních cest. ()

Lazy87

Jo tak tady jsem se bavil trochu víc než v Americe. Celkově i posádka byla zajímavější a konečně se tam objevila i Dominika. Má cenu se po tom dívat na film? ()

Mike_Doe

Cesty Trabantem sú už v podstate legenda, ktorá spustila ošiaľ cestovania a predbiehania sa v celom Česko-Slovensku, že kto prejde najnezjazdnejší offroad na najhoršej bučore. Vzniklo tak niekoľko takových-makových kópií. No Trabi je len 1. Všetky cesty sú výborne spracované, no táto Australsko-Ázijska bola zatiaľ najsympatickejšia, hlavne kvôli obsadeniu posádky. ()