Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál)

Trabantom z Austrálie do Ázie

Dokumentární / Road movie

Česko, 2016, 5 h 36 min (Minutáž: 12x28 min)

Přijde mi, že vždycky, když jde o Trabanty, tak jsem ve svém živlu. Kluci odvádí perfektní práci na poli zábavy a toho, jak to podat do televize. Filmy jsou o něco slabší, hlavně protože se do nich nevejde všechno a přijde vám, že jste ochuzení. Proto seriály i v případě s Jižní Amerikou jsou topovka. Pro mne bez konkurenčně plnohodnotná zábava, na kterou se vždycky vyplatí kouknout.(31.12.2016)

Pokud se Žlutému cirkusu povedlo něco opravdu dokonale, tak přiblížit zážitek z jízdy v trabantu, protože tak jako se oni protrápili Austrálií a Asií, tak jsem se já protrápil seriálem. Nebylo říct co a postupem času už ani jak, konec bez konce jenom potvrdil hořký fakt, že ne vždy se daří těm, kterým fandíte. Pár epizod, ze kterých dýchal stejný život jako z čundru Latinskou Amerikou se sice našlo, ale to byly spíš výjimky potvrzující pravidlo, že dobrodružství a snaha udělat dvanáct dílů za každou cenu pro mě není ta pravá symbióza. Ve finále tak u mě určitě vyhrává na koleni uplácaný sestřih z jízdy Hedvábnou stezkou, kde jsem cítil ryzí cestovatelskou radost, a ne touhu svézt se na zavedené značce a nepřidat nic svého, jako v případě tohoto technicky vymazleného seriálu. Ale mluvím za sebe, jak to vnímám já. Pořád je to o lidech, kteří se nebojí zvednout prdel a dělat co je baví a kterým nakonec může být nějaký Pepincův komentář volný jako kolo u Malucha.(6.12.2016)

Zatím po prvním díle - tudíž hvězdy dodám později. Bude-li to mít grády jako předchozí dobrodružné cesty, jako že nejspíš ano, tak to bude hodnotná podívaná za všechny hvězdy. edit (po 5.díle): No nevím, zda se díly z nekonečných rovných cest po Austrálii neměly víc sestříhat. Jsou nekonečný... /Na samostatný film se podívám až po seriálu. Ono opět jistě nebude možné v relativně krátkém celovečeráku zobrazit všechny ty peripetie a patálie. Seriál vtáhne do děje nepochybně víc./ edit (po 8.díle): Přesun do rozmaitější Jihovýhodní Asie dodává větší punc zajímavější exotiky. komplet: 90%(8.9.2016)

První polovina série mě tolik nebavila - Austrálie holt není tou zemí, která by nabízela neustále se měnící a zajímavé prostředí, jako tomu bylo v případě Jižní Ameriky. Pořád šlo o celkem zábavnou jízdu plnou neustálých poruch a svízelných situací. Ale chybělo mi tam to, co bylo v již zmíněné předchozí sérii téměř neustále. Nicméně od 8. epizody a příjezdu do Indonésie začali ti staří známí „trabanti“ se vším, co k nim patří. Parta se tentokrát trochu rozšířila a nejvýraznějším příspěvkem byli dva invalidi. Ale pozor! Neskuteční frajeři do nepohody. Jak Kuba, tak i Kika, která by mohla nejen svou půvabností směle konkurovat kterékoliv jiné holce s plně funkčními končetinami. Dan byl tentokrát poněkud neurotičtější, Radek nedostával tolik prostoru (pas ztracen jen jednou!) a Vojta mi svými improvizovanými hudebními výstupy ze začátku dost lezl na nervy. Ale jinak jsem nad míru spokojen - valná většina epizod mě bavila a i když si myslím, že na bezkonkurenční Jižní Ameriku to nemělo, stále jde o těžce nadprůměrný, profi, zábavný a zkrátka skvělý cestopis, za který se naše země rozhodně nemusí stydět! Už se těším na další jízdu, která se v době psaní tohoto komentáře (31.7.2018) chýlí ke konci. 85%(31.7.2018)

Opět veliká paráda, která si automaticky říká o plné hodnocení. Dan a jeho parta jsou velicí frajeři a já jim prostě ohromně fandím. A tohle vypadá na tu vůbec nejzajímavější a nejnáročnější cestu nejen trasou, ale hlavně složením týmu (Danova holka Dominika je fajn). Já se opět královsky bavím a to nadšení se opět přenáší i na mě. A pokud jde o technickou stránku, vše zůstalo při starém - skvělá hudba, skvělý střih, kamera... Tohle je prostě filmová dokonalost s tou nejlepší a nejsympatičtější partou na světě. 100%.(17.9.2016)