Trabantem z Austrálie do Asie

• Slovensko Trabantom z Austrálie do Ázie
TV spot

VOD (1)

Epizody(12)

Dvanáctidílný seriál Dana Přibáně popisuje doposud nejnáročnější půlroční expedici tohoto cestovatele. Vzdálenost z australského Perthu přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko překonal devítičlenný tým ve dvou žlutých trabantech, polském fiatu, neboli maluchovi, na staré čezetě, jawě a dvou invalidních vozících. Přibáňův tým na své zatím poslední filmové cestě urazil během půl roku 15 291 kilometrů. (Česká televize)

TV spot

owwidius

U mna zas a opat parada. Serial je dlhsia verzia filmu, ale stale nemam pocit ze by to bola nuda a privela. Dokonca som mal pocit ze daktorych cestovatelov este aj malo ukazovali po zostrihani. Ale cele je to fakt hrozna sranda pozerat, mrte odporucam, je to dostupne na strankach ceskej televize. ()

JohnCZ

O trošičku horší jak Trabantem Jižní Amerikou, za což může především méně záživné prostředí v první polovině a snaha vzít to co možná nejextrémnější cestou. Často mi totiž přišlo, že si to partička víc protrpí (Dominika obzvlášť) než užije. Cesta v prvních šesti dílech to byla mírně monotónní, i když rozhodně ne nezajímavá. Ovšem s přesunem z australské pustiny do tropické Indonésie je to již za plný počet a tady bych naopak pár dílů přidal. Je to technicky zatraceně dobré, vizuálně je pořád na co koukat a neúnavná neustálá honba kupředu fascinuje. Občas jsem si říkal, že by kluci mohli ubrat na nadávkách, nicméně jsem si po čase uvědomil, že je to vlastně strašně fajn. Je to takové česky bezprostřední. Sálá z toho pohodová atmosféra na všechny strany a to i přes to, že je ze seriálu cítit, že to občas vlastně pěkně skřípe a nic nejde tak, jak by si všichni přáli. Jenže za ty zážitky jim to stojí a divák dostane perfektní pořad. Co víc si přát. ()

nonick1 odpad!

Jednoznačně nejslabší záležitost z celé série, slepenec poskládaný z nesourodých "zážitků" nemající začátek ani konec – divák se nedozví nic ani o navštívených zemích a jejich obyvatelích ani o členech výpravy ani o motivech jejich činů ani o příčinách či následcích přestálých karambolů. Nudně natočený a špatné sestříhaný dokument, kde se po každých 50 kilometrech donekonečna opravují kouřící a vzduch otravující přestárlé samohyby východoněmecké a polské provenience, držící pohromadě jen silou vůle...kde se ve snaze co nejvíce ušetřit pojídají ocasy z klokanů... a kde pod pokličkou doutná (ve filmu nijak neukázaná – pouze konstatovaná) „ponorka“... Po zhlédnutí seriálu nelze nemít dojem, že při doslova amatérsky nepřipravených účastnících této taškařice museli stát všichni svatí – jinak by se již minimálně o polovině účastníků hovořilo pouze v minulém čase. Škoda, Jižní Amerika - to bylo jiné kafe, zřejmě i díky jiné, kompaktnější, sestavě. Dan Přibáň se svou neuvěřitelně otravnou dikcí asi nic neudělá, ale s výslednou filmovou podobou své potenciální budoucí výpravy by rozhodně něco udělat měl. ()

filmmovier

Opět veliká paráda, která si automaticky říká o plné hodnocení. Dan a jeho parta jsou velicí frajeři a já jim prostě ohromně fandím. A tohle vypadá na tu vůbec nejzajímavější a nejnáročnější cestu nejen trasou, ale hlavně složením týmu (Danova holka Dominika je fajn). Já se opět královsky bavím a to nadšení se opět přenáší i na mě. A pokud jde o technickou stránku, vše zůstalo při starém - skvělá hudba, skvělý střih, kamera... Tohle je prostě filmová dokonalost s tou nejlepší a nejsympatičtější partou na světě. 100%. ()

Simomon

Predchozi serial Trabantem Jizni Amerikou povazuju za naprosto dokonaly dokumentarne cestopisny pocin, ktery me bavi i po nekolikate reprize. Kazdy dil se odehraval v trosku jinych kulisach, mel svoji zapletku a rozuzleni, fungoval samostatne a pri tom zapadal do celku. A to je presne to, co serial z Australie postrada. Jednotlive epizody jsou strasne stereotypni (zvlastne cast z australie), absolutne nedramaticke, a zmatene sestrihane. Jelikoz australie je proste nekonecna cervena placka, v kazde epizode se do nekonecna resi opravy trabantu. A nasleduje milionkrat videna situace: poroucha se auto, despoticky Dan Priban nadava, jak nemaji sanci auto v pustine opravit a ze jsou v prdeli> auta sami, nebo s pomoci opravi> po par kilometrech se auto poroucha> despoticky Dan Priban nadava, ze jsou v prdeli... Chapu, ze trabant neni auto urcene pro takto extremni vypravy, nicmene to je preci prave ten duvod proc si trabanty vybrali, ne? Dramaturgicky to v serialu proste nefunguje- ta snaha budovat napeti, ze se auta mozna porouchaji na dobro a nedojedou, zkusenejsi divak odhali od druhe epizody a pak to zacne bejt dost otravny. Serial se take zameruje vice na jednotlive ucastniky vyravy, kteri podle me nemaji dostatecne charisma (az na vyjimky) na to, aby divaka bavili celou epizodu. Na ukor tomu je upozadena cestopisna cast, tudiz divak, ktery nezna mapu australie+ okoli, vetsinou vubec netusi, kde se vyprava prave nachazi a kam smeruje. Navic v serialu toho strasne moc chybi- cely ten humbuk okolo rekordniho vyberu od lidi na crowdfoundingu, poslani soucastky z ceska pres cely svet, konkurz na noveho pasazera posadky- to vse je v serialu odbyto jednou vetou, jestli vubec. A argument, ze se pulrocni vyprava nevejde do tak kratke stopaze neeobstoji- stacilo vystrihat vetsinu oprav. POSLEDNI SLOVO: Epizody z Australie (1-7) nejsou nicim zajimave. Trabanti zacnou bavit az epizodami z Indonesie, ale to uz je prilis pozde. Zklamani 3/5* ()