Tým majora Remeše (J. Langmajer) posílen o nového člena Richarda Fraňka (H. Hájek) vyšetřuje vraždu mladé dívky Moniky. Tu někdo znásilnil, zabil a její tělo hodil do řeky. Možných pachatelů se nabízí hned několik. Počínaje Moničiným přítelem Robertem Lešetínským (J. Meduna) a manželkou (B. Munzarová) jejího ilegálního milence (M. Myšička) konče. Stopy ale přivedou policisty také na již zkušeného násilníka Pavla Osvalda (A. Vacula). Díky Osvaldovi se do Remešova týmu dostane také policistka Martina Tesařová (T. Vilhelmová), která se Osvaldovými násilnými činy v minulosti zabývala na mravnostním oddělení. Policisté pokračující v prověřování možných pachatelů z Moničina okolí v té chvíli ještě netuší, že jejich případ zřejmě souvisí i s osobou Karla Kříže (J. Dvořák). Schopný lobbista se z exponovaného výsluní svého tajného byznysu dostává na příliš tenký led a jeho poslední záchranou může být zřejmě jen advokát Kobza (P. Kříž), který má v té době ale zcela jiné starosti. (Česká televize)

sharka.68

To, že jste Jirkův záměr hned v prvním díle nepochopili,neznamená, že to bude špatnej seriál....zase budu přilepená k obrazovce očima a budu tiše jako myška,aby mi nic neuteklo.......to rozehrání několika dějových linek je dobrý..baví mě ta archeologická s prsteny a ta se skorodoktorem Zachariášem.n A sorry, nějak mě tý kadeřnický rajdy líto nebylo.... ()

Nonna

Pevně věřím, že se seriál rozpohybuje a ucelí, zatím je zde rozehráno X zdánlivě nesouvisejících epizod, v postavách se ztrácím a celkově je to nesrozumitelně rozervané. Herecké výkony to zachraňují. ()

Dosou

Může mi někdo vysvětlit proč je Tatiana Vilhelmová při zásahu "jednotky prvního nasazení" jedinná prostovlasá ? Snad měl Strach strach, že mu roli v přilbě nepřijme. Jenže ta bere vše. Takže jaképak obavy. Může mi někdo vysvětlit proč se v každé minutě textu objevuje tolik vulgarismů ? Má snad Strach strach,že bez nich by byly dialogy ploché a neautentické? Může mi vysvětlit režisér proč nevyužívá jazykového poradce? Neboť v Brněnských reáliích hovoří všichni herci "pražsky". Můžu vědět proč text písně v tomto díle je zpíván anglicky a ne v Češtině? Měl snad Strach strach,že se pak seriál neprodá do Rumunska ? Který architekt vybavil všechny interiery nábytkem z firmy IKEA ? Má snad Strach strach, že Severské země budou Český seriál bojkotovat ? Těch otázek by mohlo být mnohev více. Důležité je, že zatím seriál nemá spád, rytmus a napětí. Motivační roztříštěnost a absence jednotící liky je pro takovýto projekt zabíjející. Dvě hvězdy za kameru . To je vše. ()

zvolsi

Oproti první sérii je to až šokující sračka, hlavně režie, což vůbec nechápu. Kameramana snad vzali z Blaníka nebo co. Pokus o úvodní akční scénu dopadl katastrofálně, prakticky jako vždy v českých vodách. prostě hrůza. ()

PSyk

No, dobrý zmatek, zatím! ale já se zmatku a Strachu nebojím, ještě nějaké motivy přibudou, ale zároveň se to začne nejpozději ve 4. dílu vyjasňovat, abychom v pátém dílu, zjistili, že to je jinak. Šestý díl nás uzemní, protože to bude úplně jinak a v sedmém dílu se jen ti nejotrlejší prodýchají ke konci :-) Aneb pondělí - nejočekávanější den v týdnu - dlouhodobě! ()

Mistr119

Pěkná epická hudba O. Brzobohatého, ale jinak bych v tomhle díle až na podivné vykrádání hrobek nepoznal režii Stracha a díl se jeví jako takřka průměrná detektivka. A pak bych ještě vytkl strašně moc rozehraných postav a míst, až se v tom na první díl člověk začíná mírně ztrácet.. ()

Keti

Je pravda, že jsem rozmlsaná ze Světa pod hlavou. První díl mě ale příliš neoslnil. Postavy mi přišly nějak schematické, nenápadité, dialogy prvoplánové. Mám ráda Táňu Vilhelmovou, ale při scéně zádahu v bordelu, kde jsou všichni po zuby ozbrojení a v kuklách a ona tam poskakuje s culíčkem jako velikonoční zajíček jsem se musela smát a zkazilo mi to asi dojem z celého jejího entré a potažmo i dílu. Líbil se mi tradičně Jirka Dvořák a Langmajer. Zbytek se uvidí v dalších dílech... ()