Assured Destruction (S03E03) (epizoda)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2018, 43 min

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Lewin Webb

Kostýmy:

Joanne Hansen

Konečně dochází k prolínání dějových linek, které jsme sledovali předchozí dvě série. Mám z těchto setkávání radost, protože v Expanse je spousta silných charakterů a v každé linii si člověk našel svého favorita, takže jejich vzájemná interakce přináší zhutnění děje. Navíc je jasné, že zájmy jednotlivců jsou protichůdné, takže třecí plochy rozhodně zaskřípají. Fackovaná v podání Amose a Bobby už byla na spadnutí, tak snad se příště bude míň intrikařit a příjde i nějaké to poplácání někoho po hubě.(28.4.2018)

The Expanse si občas zaslúži aj plný počet a tak budem konečne aj ja štedrý. Ono sa v podstate prvý krát udeje niečo, na čo sa tešíme, respektíve čoho sa bojíme od prvej epizódy celého seriálu. Máme to teda tu, neprebehlo to bez komplikácií a každý sa môže postaviť na koho stranu len chce, podľa sympatií. Vymyslieť dejovú líniu na Io bol myslím super nápad a začíname prehodnocovať aj samotného "diabla č.1", Jeana Pierra, ale vlastne už dlhšie vieme, že ním je niekto iný. Politikárčenie tu dosiahlo asi svoj seriálový vrchol a je tak realisticky stvárnené, až z tých paralel so skutočným svetom mrazí.(1.10.2018)