Assured Destruction (S03E03) (epizoda)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2018, 43 min

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Lewin Webb

Kostýmy:

Joanne Hansen

Nebudu lhát, našel jsem si ve třetí epizodě záležitosti, které nebyly úplně dokonalé, do toho už byla Bobbina zase namachrovaná tak, že se jí ramena téměř nevešla do futer, jenže to všechno byly jen nepodstatné malichernosti. Důležité bylo, že mě děj bavil, příběh měl vnitřní logiku a nepostrádal ani kvalitní atmosféru a napětí.(9.1.2019)

Konečně dochází k prolínání dějových linek, které jsme sledovali předchozí dvě série. Mám z těchto setkávání radost, protože v Expanse je spousta silných charakterů a v každé linii si člověk našel svého favorita, takže jejich vzájemná interakce přináší zhutnění děje. Navíc je jasné, že zájmy jednotlivců jsou protichůdné, takže třecí plochy rozhodně zaskřípají. Fackovaná v podání Amose a Bobby už byla na spadnutí, tak snad se příště bude míň intrikařit a příjde i nějaké to poplácání někoho po hubě.(28.4.2018)

The Expanse si občas zaslúži aj plný počet a tak budem konečne aj ja štedrý. Ono sa v podstate prvý krát udeje niečo, na čo sa tešíme, respektíve čoho sa bojíme od prvej epizódy celého seriálu. Máme to teda tu, neprebehlo to bez komplikácií a každý sa môže postaviť na koho stranu len chce, podľa sympatií. Vymyslieť dejovú líniu na Io bol myslím super nápad a začíname prehodnocovať aj samotného "diabla č.1", Jeana Pierra, ale vlastne už dlhšie vieme, že ním je niekto iný. Politikárčenie tu dosiahlo asi svoj seriálový vrchol a je tak realisticky stvárnené, až z tých paralel so skutočným svetom mrazí.(1.10.2018)