• Terva

40%(8.7.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(20.5.2004)

• Malarkey

Už od začátku nám film představí ústrední postavy, které jedou do války, a kde je každá postava naprosto jiná. Intoš v brejličkách, co čte nějakou tlustou bychli. Správnýho Amíka, co je borec jako sviňa, chudýho kluka, co je snad ještě větší borec s kapkou skromnosti a indiána, ze kterýho si dělaj prdel. Pak naběhne příběh z války s velkou dávkou milostných příběhů, které vyplní asi 125 minut filmovýho času a já je po chvíli popřepínal, protože se to vydržet nedalo. No a nakonec proběhne hodně masivní závěrečná válečná scéna, která je masivní hlavně v počtu herců a komparzistů a na rok 1955 to v ní docela slušně bouchá. Pak si ale vzpomenu na 70 minut dlouhý Kubrickovi Stezky Slávy, kde to válkou sršelo, natočilo se to ve skoro stejném roce a bylo to nabušený napětím jako svině a prostě nemůžu jinak, než dát dvě hvězdy.(16.7.2012)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(10.7.2010)

Vojnový-nevojnový film, ku ktorému som sa dostal vďaka 12 Kč a Tescu.(29.9.2011)