Staršinovi Vaskovi, veliteli oddílu protiletadlové obrany v Karelijské pustině, je přidělena jednotka dobrovolníků skládající se z mladých žen. Když přijde zpráva, že v zázemí seskočili dva němečtí parašutisté, musí staršina reagovat. Vybere pět děvčat a s touto „jednotkou" se vydá Němce zajmout. Brzy však zjistí, že zde neseskočili dva parašutisté, ale šestnáct těžce vyzbrojených komandos... (Bohemia MP)

zigy

nemilujte film, ve kterém sovětský Rambo velí v lese partě modelek, protože už jiné bojovníky nemá, a střetávají se krutě s partou němčourů. Konec vás rozbrečí. ()

Ruslan

Je snad něco krásnějšího než Ruska ve vojenské uniformě? Já říkám že ne a tenhle film je toho důkazem! Kombinace krásy a dobré nepřehnané vojenské akce dělá z tohoto snímku vynikající mix který atakuje hranici 95%. ()

Snakefinger

Jedinou vadou na kráse, která mi zabránila dát plný počet byl ten rozplakaný holywůůůdský závěr. Tohle mi do toho ruského a velmi kvalitního filmu fakt nešlo. Psychologie postav, scény, napětí, tady dokázali prostě ruští borci vtěsnat úplně všechno. Paráda. Naprostá. ()

Motyuek

Film je krásný. Krásná příroda, krásné herečky, krásný příběh. Bylo by to perfektní kdyby..., kdyby si scénárista pár stran před dopsáním scénáře nešlehnul něco hodně silného. Nebezpeční Němci by tak zůstali u perfektního vzájemného krytí při střelbě a nezačali by se nesmyslně motat po bojišti a chytat kulky. Pragmatický a rozumný ruský velitel by nepodlehl patosu a nesnažil by se svým podřízeným vojačkám vysvětlovat že jsou teď jeho sestry a on jejich bratr a mnoho podobného. Škoda, skoro hodinu a půl to vypadalo na 5 hvězd, ale nakonec dávám jen tři. ()

joywork

Také jsem viděl poprvé původní film "A zori zděs tichije..." z roku 1972 asi před půl rokem, takže mohu celkem dobře porovnat original a remake z letošního roku. Mně se o kapánek líbila původní verze, ta práce s černobílým a barevným filmem, které odlišovala minulost od přítomnosti,postavy byly prokreslenější, atmosféra ponurejší a depresivnější, na čemž měla i podíl cca o hodinu delší stopáž filmu. Nové zpracování má pro mladší diváky svižnější tempo, dvakrát ruské lepé bojovnice spatříte i nahé, je tu opatrně zobrazeno zatýkání občanů ruskou NKVD. Pokud si dobře pamatuji, byl lehce změněn závěr filmu, v původní verzi (ač kýčovité a mnohokrát v různých snímcích spatřené scéně) se mi zamlžil zrak dojetím, což se mi u nové verze nestalo... . ()

Motherlovebone

Jedná se o dokument z volby MISS pravděpodobně severozápadního armádního svazu maršála Vorošilova. Děvčata jsou postupně eliminována německými porotci, kteří zodpovědně začínají vyřazovat od těch méně pohledných. Do finále se nám probojovaly dvě modelíny, které přes svoje bujné tvary milují nejvíce Sovětský Svaz. Vítězka pravděpodobně zaujala porotu svou kreací v jezeře a dožije se poprávu skoro až titulků. Příjemná podívaná, která ani neurazí ani příliš nezaujme ()

vito_s

Jak už to bývá, skutečné drámo přijde až od půlky filmu. Přes nezbytnou dávku patosu, která je ústřední pro sovětské vojnové filmy, to docela funguje. Navíc se tam podařilo vytvořit určité erotické dusno, které film určitým způsobem odlehčuje. Celkově ale dost depka se stále živým poselstvím, že válka je kurva. ()

Pan_Kachna

Prapodivná resurekce filmu z dob srpů a kladiv. Staršina a pět jeho dívenek po hrdinném souboji rozstřílí snad celou rotu německých paragánů. Ačkoli doba již minula, ten hrdinský patos, oslava nezlomného ruského člověka a lásky k matičce Rusi z toho je pořád cítit jako zkažený vejce. Jinak ale nadprůměrnej film, kde holky bijou nácky v neskutečně nádherný krajině. ()

Mates Hradecky

Ruský remake sovětské předlohy. Krásná příroda nasnímaná výbornou kamerou, vizuálně nabité scény, nahé ženy a hrdinný staršina...všechen potenciál využit. ()

Drussus

Jeden z nejlepších válečných ruských a světových filmů. A vůbec nevadí, že je to kopie originálu z roku 1972. Poutavý film, který ani není tolik o válce, jako spíš o ruském charakteru. Chce se mi pateticky zařvat - Běda nepřátelům širé Rusi! Krásná příroda, nádherná muzika jakoby z Pána prstenů. JA ty nádherný holky.... Zvláště ale Anastasie Mikulčena. Protože to je kost, kočka nádhera, není hezčí!! (Připomíná mi jednu bejvalku....) Měl jsem co vysvětlovat, proč mám erekci při válečným filmu.... ()

Wez

Musím říct,že film se mi velice líbil!!!Připadlo mi to jako vzpomínka a pocta ženám-vojačkám,kterých ve WW2 v Rudé armádě bojovalo bezpočet(což si myslím,že v jiných armádách nebylo)Ať už to byli sympatické postavy,které jsem si okamžitě oblíbil(sympatičtí mi byli všichni,ale nejvíc mě jako chlapa zaujala Anastasiya Mikulchina v roli Rity :-)),krásná příroda,hudba,podle mě výborné flashbacky do minulosti postav nebo děj,který mě opravdu ani chvíli nenudil-film je něco mezi dramatem,válečným nebo klasickou vyvražďovačkou.Rusové(nebo Sověti) válečné filmy vždycky uměli a ty z Velké vlastenecké války obvzlášť a tento snímek to jen dokazuje.Také se mi líbilo,že autoři nezapoměli uprostřed toho všeho na lidský rozměr-já hodnotím pěti hvězdami.Jen mě dost udivuje,že to u nás nejspíše nevyšlo na blu ray nebo aspoň na DVD-že by kvůli zemi původu????P.S-co nejdřív musím zkouknout i originál,který vůbec neznám ()

kodwin

Celkem vydařený remake trpící ruským pohledem na svět. Krásná příroda, pohledné Slovanky a vyvrcholení filmu jsou jeho klady. Jen ty řeči o vlasti byly trochu přeexponované. No ale třeba to tak opravdu cítili, nevím. Jinak příběh je to zajímavý a slušně natočený. Uvažoval jsem i o čtyřech hvězdách. ()

raru

Trochu mi príde divné,že staršina Vask si dokázal udržať odstup od ženských podriadených,ale inak je to vskutku podmanivý ľudský príbeh počas 2.sv.vojny. ()

frana3

No nevím, asi se budu muset znovu podívat na původní zpracování.Jestli šlo opravdu o remake se vším všudy.I s tím patosem a naivitou přesně podle předlohy.Takhle se přece filmy dnes už netočí.Ale jinak holky byly opravdu krásné, až se tam nehodily. ()

zekon

Úplně špatné to není, zpracování je velmi dobré. Nicméně proč neudělat z SS komanda blbce a bez nějaké taktiky s pár ženskýma nemehla z SS postupně nevystřílet. Nevěrohodnost a neskutečnost vlastní akce je tak nějak do kischtu bijící. No a to střílející Ju52, tak to vymyslel kerý ichtyl? Takový lépe zpracovaný sovětský motiv o hrdinech 2.sv.v. ()