Proč zabili Ježíše (TV film)

Killing Jesus

Život a smrť Ježiša Krista

Drama / Historický / Životopisný

USA, 2015, 131 min

Já jsem tedy ten údajný bestseller nečetl, ale jestli je tohle natočeno podle něj, tak nechápu, co na něm bylo bestsellerovatého. Killing Jesus je jen xté zpracování Ježíšových trampot a ač oceňuji celkem věrné prostředí a výborné obsazení v čele se Sewellem coby Kaifášem, nejedná se o nic vybočujícího z normálu a průměru. Snad jediné, v čem se od jiných verzí film liší, je podání Máří Magdaleny, která zde není ztvárněna jako prostitutka či cizoložnice, ale tak, jak je podána v Bibli. A to je tak všechno. Řemeslně dobře natočená, ale zcela zbytečná záležitost. 50%(18.7.2015)

• Arsenal83

Tento príbeh bol nakrútený podľa Biblie. Veľká odvaha tvrdiť a ešte väčšia vtesnať Život a smrť Ježiša Krista do dvoch hodín. V podstate v prvej časti, prvej hodine, je to o ničom, zopár výrokov Ježiša je totálne prekonaných Jánom Krstiteľom, ktorý tu vystupuje do popredia. Jeho smrť je tu znázornená ale len režisérskym výmyslom, Salome si vyžiadala jeho hlavu po svojom tanci (ak to bol teda len tanec) a nie ešte počas, kedy jeho hlavu v tomto filme doniesli. Ďalej ukazovať Ježiša váhajúceho, kto vlastne on je, to tiež v Biblii nejak uvedené nie je. Jeho krst sa opisuje v Novom Zákone tak, že k Jánovi Krstiteľovi chodili zástupy na krst a potom prišiel i Ježiš. Vo filme ho Ján niekde na súkromnej prechádzke hodí do potoka. Skutočne podivná predstavivosť tvorcov filmu. Vo filme sú určite aj vďaka stopaži veľké medzery, otázka je, na čo ho takto vytvárali, akoby narýchlo, či to bolo len na objednávku? Zbytočne sa u dáva priestor vedľajších postavám ako napr. Herodes a jeho okolie. Pozitívom je výborný Kajfáš zahraný Rufusom Sewellom, ktorému dané roly svedčia. Celkovo je to ale Ježiš z rýchlika a ako sa hovorí, práca chvatná, málo platná. Inak distribútor si v popise mohol dať záležať viac a nenapísať anglický bilión ako náš bilión, pretože je to miliarda. U nás je bilión 1000 miliárd, toľko ľudí asi na Zemi ani nežilo...(3.3.2016)

• kaylin

Mezinárodní obsazení klasického příběhu o Ježíšovi, který skutečně nenabízí nic nového, ale jen klasické pojetí s mezinárodním obsazením v čele s libanonským Ježíšem a českou Máří Magdalenou (Klára Issová). Není v tom naprosto nic, co by bylo až tak zajímavé, ale násilnými scénami se tvůrci očividně inspirovali u Mela Gibsona.(29.5.2015)

Zcela standartní zpracování biblického příběhu, jak ho zná každý. Nic nového či něco výjimečného jsem nenašel. Režisér se drží zaběhlých postupů, snímat se snaží spíše tradičně a klasicky, ničím nenarušovat hladké plynutí příběhu. Film tak postrádá jistou dynamiku, divák přesně ví, co ho čeká, jaká slova kdo pronese.(9.4.2015)

• LordSnape

Velmi krásné dobové kostýmy i výprava. To je nicméně vše pozitivní na celém filmu, který je příběhově skokový (Ježíš si najednou uvědomí, že je syn boží) a kde jsou vynechány i důležité scény jako volba mezi Ježíšem a Barabášem atd. Na co koukat na tenhle zbytečný film, když tu máme The Bible anebo dodnes aktuální Gibsonovo Umučení Krista?(13.9.2015)