Epizoda 9 (E09) (epizoda)

Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 50 min

Velmi niterný, mystický díl o smrti, naději a lásce. Vrcholná Sorrentova práce, ve které se mu může málokdo v současnosti přiblížit. Papež je tu nazírán z jiného úhlu pohledu. Co bylo lehce naznačeno v minulých dílech se zde plně obnažilo...92%.(27.11.2016)

Ach panebože. Na pár minút som začal veriť na zázraky. Jedna z najsilnejších seriálových epizód roka. Vôbec. Začína sa to pomalšie, ale ku koncu už som to všetko nestíhal vstrebávať. Pomaranče, Cromwell, Billyho mama, pápežove milostné listy, pláž.(31.12.2018)

Pre mňa išlo o troška slabší diel keďže sa seriál vybral pri konci takou "Krstnootcovskou" cestou. Pápež a Americký pedofilno-homsexuálny kardinál sa doťahujú kto na koho vytiahne väčšiu špinu. Nakoniec keď kardinál vytiahne svoj tromf (nikdy neposlané ľúbostné listy Pápeža) Pápež z toho vyjde ako víťaz keďže ide o veľmi pekne písané myšlienky.(18.1.2017)

Trochu rozvláčný díl, který sleduje zejména Arcibiskupa podezřelého ze znásilňování dětí. Trochu se vytratila artový pohled i nadlehčené momenty. Tenhle díl je rozhodně z těch nejslabších.(2.2.2017)

Už úvodné nájazdy Lucovej kamery cez Sixtínsku kaplnku sú prísľubom najlepšieho dielu ale všetko to prevalcuje záverečná scéna pápežových listov, to je s prehľadom najromantickejšia scéna akú som kedy videl. Deviaty diel je vrchol seriálu a ďalší z existencialistických Sorrentinových masterpiecov.(4.2.2019)