Prožít si své peklo

• Francie À chacun son enfer (více)

André Cayatte natočil tento film s vědomím, že hlavní role, postava matky, které unesou dítě, je hratelná. Ale jen jednou herečkou. Nikdo, zdá se, neumí beze slov zahrát pohled plný poznání, žalu a hrůzy tak, jak to předvádí Annie Girardot ve své vrcholné formě. (moudnik)

Kimon

Velmi strhující psychologické drama v téměř thrillerovém podání. Drama jedné pařížské rodiny, kde hlavní roli hraje nepochopení, rivalita a nesnášenlivost, které vyvrcholí úžasným dramatem a kriminálním činem. Pro tento vynikající film a bravurně profesionálně herecky zvládnutou roli Annie Girardotovou mám tuto herečku tak moc rád. Nemá smysl tento snímek ověnčovat superlativy, tohle se prostě musí vidět na vlastní oči, aby člověk pochopil, jaký filmový šperk se ukrývá pod názvem "Prožít si své peklo". Bohužel u nás nevyšlo prozatím na DVD, byť by si to v plné míře zasloužilo. ()

argenson

Annie Girardot byla v sedmdesátých letech jedinou francouzskou herečkou, která hrála jenom a výhradně hlavní role. Prožít si své peklo je jedním z vysvětlení, proč to tak bylo a že je to naprosto v pořádku, na prahu padesátky byla ve vrcholné herecké formě. I když i tady jí sekundovala řada dalších velmi dobrých herců, ona celý prostor naprosto bravurně ovládá. Scéna s pytlem je viditelná v každým béčkovým seriálu s tématem únosu, ovšem tady je to povýšeno na maximální prožitek, excelentní výkon a pro diváka neskutečné napětí. ()

Marek1991

Niekedy ozaj druhých nechápem. Videl som matku, ktorá predstierala, že hľadá svoje dieťa, pritom ho zabila, videl som ľudí, ktorí stratili svojich blízkych, najmä deti ako sa správali, no nikdy by som si nepomyslel, že to niekto v tak ťažkom príbehu môže zahrať takto chladne ako Annie Girardot. Neveril som jej plač, neveril som jej žiadne emócie, vlastne ona ich zo seba vydávala minimum a občas som mal pocit, že nikoho nestratila. Chápem, že niektoré veci dokážu ľudí ako sa vraví vykoľajiť, najmä keby našla tú svoju dcéru mŕtvu, ale ani to hľadanie nebolo uveriteľné, aspoň keby ju ten jej chlap odviezol aspoň do tej televízie, ale vyzerala byť fajn a nie zrútená, proste mi to pokazilo film a ono to na tom vlastne stálo, na tých nekonečných minútach, strese, strachu, smútku. Američania občas preháňajú, chápem, že tu Francúzi asi chceli istú chladnú atmosféru navodiť, no na mňa slabé, bez precítenia. Záver je možno v niečom ohromujúci, no aj ten záujem ľudí a médií vo filme je podľa mňa prehnaný. ()

NinonL

Co k tomuto filmu napsat. Snad jen to, že doufám, že si nic podobného nikdy nebudu muset prožít. Tenhle film je o pekle, o skutečně prožitém pekle jedné ženy. Bez triků a efektů, všechno natvrdo a realistické. Napětí se neustále stupňuje a závěr je jediný možný. I pro tak křehkou ženu a matku, jakou Annie Girardot ve filmu je. Vynikající film. ()

TomX2

Miestami (prevažne v prvej polovici) to bolo slabšie, najmä kvôli formátu, ktorý ma vôbec nechytil (žiadna silnejšia melódia v pozadí, žiadne kreatívne triky s kamerou či strihom, proste len také mdlé/neambiciózne technické spracovanie) a občas nadobúdal dojem, že sa pozerám na štandardný film o únose, ktorý od priemeru drží snáď len dobrá Annie Girardot. Na pozadí však prebieha silný a inteligentne vyrozprávaný príbeh so skvelým záverečným rozuzlením, vďaka čomu mu môžem prihodiť štvrtú hviezdu a povedať, že nie, to nie je štandardný film, je to pekelne dobrý film s naozaj silnou ženskou hrdinkou. ()

Pierre

Strhující francouzské drama které ve vás zanechá velmi silný dojem. Anne Girardot předvadí neúvěřitelný výkon, do role zoufalé matky se opravdu vžila a na jejím místě si nedovedu nikoho jiného představit něž jí. Kdo film viděl ví o čem mluvím a já raději končím abych nevyzradil závěrečnou pointu. Mohu snad jenom dodat poslední 5 slov: TENHLE FILM SE MUSÍ VIDĚT!!! ()

Orlau32

Tento film na mě strašně psychicky zapůsobil. Milovala jsem Annie GIRARDOTOVOU a vidět ji jak hraje naprosto zdecimovanou matku, které někdo unesl její malou dcerušku, to chtělo naprosto silné nervy. Nemohu zde popisovat jak to dopadlo, protože tato téměř vynikající kriminálka byla tak překvapující a zároneň tak příšerná !! Nemohu zde prozradit pointu, to už raději napíšu, že vrah byl zahradník. ()

blackrain

Skutečně. Annie Girardot dokázala hrát i beze slov a to způsobem, který je téměř ohromující. Takhle se nehraje, takhle se totiž žije. Nenapadá mě nikdo, kdo by se s takovou rolí porval právě jako ona. Bylo moc příjemné sledovat Mistra při jeho práci, i když samozřejmě to není zrovna příjemný film. Takový konec jsem přesně chtěla. Jiný by se ani nehodil, protože by to pak všechno nemělo žádný smysl. ()

kaylin

Skvěle natočený film o tom, jak jedné rodině unesou malou dcerku. V podstatě celou dobu se soustředíme na Annie Girardot, která tak může dokázat, jak je skvělou herečkou. Do toho ale ještě vyniká dobře napsaný příběh, který vás dovede hodně ranit. A nakonec finále, které se dá trochu očekávat, ale nic mu neubírá na síle. ()

Martin741

Jo, viem, kto bol Andre Kajat a tento film bol vyborny v tom, ako matke /Annie Girardot/ unesu dceru a nasledne si prejde peklom. Girardot bola skvela a Kajat sa tymto filmom ukazal ako schopny filmar : 92 % ()

C0r0ner

Jestli už má někdo dost plytkých, prázdných a ohraných filmů, tak rozhodně musí sáhnout po tomhle kousku. Chvíli bohužel trvá, než se to rozjede, ale pak už je to jenom zvýšený tep, slušná atmosféra a k tomu kurevský konec, který se jen tak nevidí. Škoda, že se o tomhle snímku tak málo ví. 90% ()

zette

Velmi dobre kriminalni drama s Annie Girardot v hlavni roli. Opravdu nezavidenihodna situace, ktera je nocni murou kazdeho rodice. Libil se mi i minimalisticky zaver, ktery vsak byl asi nejlepsim resenim. Jedine, co mi trochu chybelo, byl pocit, ze rodina onu katastrofu zvladala nejak moc "dobre"... ()

majo25

Alfou i omegou filmu je jeho silný námet. Neštíti sa zábran (aspoň teda dejových), má pár veľmi slušných dejových zvratov a až na začiatok má aj slušné tempo. Samotné spracovanie je už iba priemerné a hoc neurazí, bol by som veľmi zvedavý, ako by si s ním poradil niekto iný, kvalitnejší. Myslím, že sa to dalo spraviť celé oveľa atmosférickejšie. Veľkú výtku mám iba v prípade obsadenia hl. herečky, ktorá na mňa nepôsobila dosť uveriteľne. A na záver - názov veru neklame. ()

vesper001

Peklo na zemi může mít mnoho podob, a to, kde jsou ve hře děti, bezpochyby patří k těm nejhorším. Cayatte prý chtěl maximálně šokovat, protože se domníval, že jen ta největší hrůza s diváky pohne. Nechci si raději ani představovat, co by vzhledem ke stále vyšší míře lidské otrlosti točil dnes. Annie Girardot předvádí vrcholný výkon, ale není divu, že si při natáčení sáhla na dno sil. Jako většina jsem i já odhadla pachatele přibližně v polovině, ale tento zdánlivý nedostatek podle mého dopad filmu ještě násobí. Místo, aby člověk zažil pár minut hrůzy na konci, prožívá to peklo celou hodinu. ()

dr.fish

Ten film je špatně natočený. Dalo se z toho udělat velké téma, ale zbyl jen efektní závěr. Ten jsem musel opravdu ocenit, ale co z toho, když mne celou tu dobu předtím film bytostně otravoval. Je to nezvládnuté, příliš hysterické a přitažené za vlasy. 60% ()

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger