Dobro došli! (S02E13) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2019, 1 h 10 min

Škoda...s tim obsazením se dalo udělat jiné dílo. Na to jaká byla první serie fajn...taková trochu tajemná s bubákem ve skříni. Tohle se jim nepovedlo...je to škoda, těśil jsem se na každý díl. Nejvíc se mi líbila Sázava....to byl jedinej díl první řady v té druhé. Nejhorší je však zjištění, že Kuneš přestával být Kuneš(3.4.2019)

• Mallinali

Popravdě, celá druhá série Rapla mi přišla, jako kdyby se pan Pachl stylizoval do Belmondovy role spisovatele Francoise Merlina, který v Muži z Acapulca začal postupně likvidovat svého hrdinu Boba Saint-Clare. Dost tomu pomáhá i vyjadřování pana režiséra a scénáristy v jedné osobě, který kritiku druhé řady svádí na hloupého českého diváka, který "nedohlédne dál než za hranici svého plotu". No, podle mého ještě pár takových arogantních vyjádření a možná nezničí jenom Kuneše a spol., ale také svou dosud poměrně dobře rozjetou kariéru. Jinak k samotnému poslednímu dílu - po třech průměrných (Útulek doktora Knechta, Cvokhaus, Ryba smrdí od hlavy), jednom nadprůměrném (Ahoy Sázavo), sedmi silně podprůměrných a jednom vyloženě odpadovém (Kebab Aleppo) díle, přišel dle mého další díl spíše průměrný. Lupínek ve slipech na střeše, rychlá záchranná akce až po kvalitním spánku na pláži, jediný strážce v sídle mafie, vyslání zkorumpovaných policistů na letiště předtím, než tam hrdinové dojedou, které nemá z neznámého důvodu žádný efekt, Rohanovy nevyplacené diety (???), cesta z Černé Hory do ČR přes Ukrajinu (???), nevysvětlený návrat Lupínka k ženě, Kuneš si chce odsedět těžko odhalitelnou vraždu mafiána někde na Ukrajině v plné sazbě (???), sledovaný střelec zvládne (asi sonarem) najít Rohana uprostřed lesa a sejmout ho, než mu v tom někdo zabrání, poloromská svatba Máchy (který k nim měl z celého týmu asi nejdál) a řada dalších bizarností a nelogičností na tak malém prostoru. Ale dobrodružné to bylo a některé scény byly zajímavé. Suma sumárum, asi začnu hledat, jestli ještě nějaký tvůrce udělal v tak krátké době ze svého úspěšného seriálu v druhé řadě skoro úplně jiný seriál, v jiném žánru, s obrácenými charaktery...a přinejlepším poloviční kvalitou. Možná je to světový unikát a pan Pachl za to dostane nějakou cenu...(1.4.2019)

• Crocuta

Mallinali shrnul víceméně všechna podstatná negativa (neřkuli píčoviny) obsažená v této epizodě, která dělá - bohužel - z dosud stravitelného, slušného krimi seriálu trapný blábol. Ovšem za tu snůšku nesmyslů nad kterými zůstává rozum stát pochopitelně nemohou tvůrci, ale, jak jinak, zlí, tupí, xenofobní a zoufale provinční čeští diváci, jak nám pan režisér promptně vysvětlil. Naštěstí těchto škarohlídů není mnoho - prý jen 89 ku 1,3 miliónu spokojených a "Rapla" bezvýhradně přijímajících milovníků televizní tvorby. Inu, i tak to lze vidět. Jen by mne zajímalo, kolik z těch hlupáků nevidoucích za vlastní plot by volilo tak jako Kuneš s Lupínkem zkratku z Černé hory do České republiky přes Ukrajinu?!?? Až pojedu v létě na dovolenou do Finska nechám si od pana Pachla poradit nějakou pěknou trasu - už se těším, co hezkého si cestou prohlédnu v Barceloně nebo třeba v Rotterdamu.(2.4.2019)

Když už jsem si tedy zvykl, že Rapl S02 není Rapl S01 , tak jsem v posledním díle ocenil produkci, která celý díl točila u moře v Montenegru ( ikdyž mimo sezónu ) a líbil se mi odér kusturicovské komedie tak, že bych vystřelil i pět hvězd.... a pak přišlo posledních pět minut ( se světlou vyjímkou svatby Máchy a Marči o kterém jsem ale předem věděl z promo fotek ), které to dokonale zazdily. Takže pokud se po vzoru Dallasu neobjeví najednou Rohan s Kunešem ve sprše v dalšího dílu, tak Rapl S03 je bez šance.(2.4.2019)

• Karell840

Tímhle dílem dostává nějaká základní motivace postav na frak. Kuneš který v díle “cvokhaus” nechá pachatelku jít protože je to správné, si naopak v tomto díle chce odsedět trest za vraždu Želka, protože to je také správné. Asi tedy ale úplně nějak jinak...Myslím, že jsou dvě možnosti. Buď je to tak, že Kuneš je narcisistní pozér a dělá vše jenom proto, aby to bylo cool. Možná je trochu i hysterický...Nebo je ten scénář psaný amatérsky a stejně na háku to mají i všichni ostatní.(2.4.2019)