Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kuneš s Lupínkem chystají definitivní zúčtování se Željkem. Tentokrát má domácí výhodu, ale detektivové pomocí důmyslných převleků zcela splynou s černohorským prostředím. Kuneš bude mít znovu příležitost několikrát projevit svoje řidičské umění. Rohan je k dokonání svojí osobní pomsty svolný k jakékoliv oběti. Kuneš s Lupínkem se proto ocitají v akutním ohrožení života. Snad se mohou detektivové spolehnout na pomoc černohorské policie. Avšak konečnému zúčtování se nevyhne ani jeden z hlavních hrdinů. A Kuneš konečně najde svůj klid. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mallinali shrnul víceméně všechna podstatná negativa (neřkuli píčoviny) obsažená v této epizodě, která dělá - bohužel - z dosud stravitelného, slušného krimi seriálu trapný blábol. Ovšem za tu snůšku nesmyslů nad kterými zůstává rozum stát pochopitelně nemohou tvůrci, ale, jak jinak, zlí, tupí, xenofobní a zoufale provinční čeští diváci, jak nám pan režisér promptně vysvětlil. Naštěstí těchto škarohlídů není mnoho - prý jen 89 ku 1,3 miliónu spokojených a "Rapla" bezvýhradně přijímajících milovníků televizní tvorby. Inu, i tak to lze vidět. Jen by mne zajímalo, kolik z těch hlupáků nevidoucích za vlastní plot by volilo tak jako Kuneš s Lupínkem zkratku z Černé hory do České republiky přes Ukrajinu?!?? Až pojedu v létě na dovolenou do Finska nechám si od pana Pachla poradit nějakou pěknou trasu - už se těším, co hezkého si cestou prohlédnu v Barceloně nebo třeba v Rotterdamu. ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Popravdě, celá druhá série Rapla mi přišla, jako kdyby se pan Pachl stylizoval do Belmondovy role spisovatele Francoise Merlina, který v Muži z Acapulca začal postupně likvidovat svého hrdinu Boba Saint-Clare. Dost tomu pomáhá i vyjadřování pana režiséra a scénáristy v jedné osobě, který kritiku druhé řady svádí na hloupého českého diváka, který "nedohlédne dál než za hranici svého plotu". No, podle mého ještě pár takových arogantních vyjádření a možná nezničí jenom Kuneše a spol., ale také svou dosud poměrně dobře rozjetou kariéru. Jinak k samotnému poslednímu dílu - po třech průměrných (Útulek doktora Knechta, Cvokhaus, Ryba smrdí od hlavy), jednom nadprůměrném (Ahoy Sázavo), sedmi silně podprůměrných a jednom vyloženě odpadovém (Kebab Aleppo) díle, přišel dle mého další díl spíše průměrný. Lupínek ve slipech na střeše, rychlá záchranná akce až po kvalitním spánku na pláži, jediný strážce v sídle mafie, vyslání zkorumpovaných policistů na letiště předtím, než tam hrdinové dojedou, které nemá z neznámého důvodu žádný efekt, Rohanovy nevyplacené diety (???), cesta z Černé Hory do ČR přes Ukrajinu (???), nevysvětlený návrat Lupínka k ženě, Kuneš si chce odsedět těžko odhalitelnou vraždu mafiána někde na Ukrajině v plné sazbě (???), sledovaný střelec zvládne (asi sonarem) najít Rohana uprostřed lesa a sejmout ho, než mu v tom někdo zabrání, poloromská svatba Máchy (který k nim měl z celého týmu asi nejdál) a řada dalších bizarností a nelogičností na tak malém prostoru. Ale dobrodružné to bylo a některé scény byly zajímavé. Suma sumárum, asi začnu hledat, jestli ještě nějaký tvůrce udělal v tak krátké době ze svého úspěšného seriálu v druhé řadě skoro úplně jiný seriál, v jiném žánru, s obrácenými charaktery...a přinejlepším poloviční kvalitou. Možná je to světový unikát a pan Pachl za to dostane nějakou cenu... ()

Reklama

salahadin odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak milé děti, 13 dílná pohádka na dobrou skončila a hajdy trajdy do hajan. A jestli zlý Čubkovič nezmrzl, mrzne dodnes. A jestli dutý Kuneš neumřel, ryje statusy na facebook, teda pardon, wallbook, dodnes. A jestli nebyli tvůrci hospitalizováni, určitě nás v budoucnu opět něčím oblaží. DOBRO POŠLI - OBIDVAJA. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám se radovat, nebo brečet, že je konec? No konečně…Poslední díl měl být sice celý nabitý emocemi, ale ty se jaksi míjely účinkem. Postava Rohana se mi za celou druhou sérii totálně zhnusila, Mácha si tu svatbu snad i zasloužil – nicméně romskou??? Slepičkové to s Lupenem nevyšlo a ten se jen kvůli děckám vrátil ke staré, no a Kuneš – ten se rozhodl zcela správně. I tak se mi však jeho drsňácký styl líbil víc v první sérii – ostatně asi jako všem. Takže balkánská tečka žádný zázrak a zcela šedý průměr… ()

LexBarker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V posledním díle jsem se už konečně oprostil od srovnávání s jedničkou a jal jsem se na to dívat jako na lehce absurdní grotesku. Ani bych se nedivil, kdyby se dodatečně zjistilo, že to kluci točili pod vlivem nějakých speciálních drog, které odbourávají pud sebezáchovy a výrazně posilují sebevědomí... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Točilo se v Černé hoře v přístavu Bar a okolí. (sator)

Reklama

Reklama