Dobro došli! (S02E13) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2019, 1 h 10 min

• baddass01

Sebestředný "umělec" Pachl aktuálně připravuje minisérii Volha a když čtu, o čem to má být, je jasné, že to opět bude ideologická sračka, na kterou samozřejmě dostane peníze z veřejnoprávního eráru. Možná, že kdyby se Pachl více věnoval scénáři Rapla a méně se staral o Babiše, možná by to nebyla taková katastrofa, viz. : "... Babiš, ať už je, jaký je, má na rozdíl od nich aspoň podnikatelský drive. Svůj koncern neustále zvětšuje, aby si pak mohl koupit celou zemi. Potom koupí celou Evropu, a když ho nic nezastaví, tak skončí asi v Americe." - - - - - - Konečně někdo z havlistů přiznává, že v 89 žádná spontánní revoluce studentů nikdy neexistovala, viz. : ".. při práci na scénáři jsem nastudoval hromadu materiálů o ekonomickém přerodu v 90. letech. Celá ta ekonomická změna včetně kuponové privatizace byla naplánovaná už dva tři roky před revolucí v Rusku, takže se na ní velící důstojníci StB a KGB svezli." https://magazin.aktualne.cz/pachl-rapl-je-krok-od-sebevrazdy-a-to-lidi-bavi-v-podsveti-n/r~8f31493e18e611e9a67dac1f6b220ee8/?redirected=1554177950(3.4.2019)

• Crocuta

Mallinali shrnul víceméně všechna podstatná negativa (neřkuli píčoviny) obsažená v této epizodě, která dělá - bohužel - z dosud stravitelného, slušného krimi seriálu trapný blábol. Ovšem za tu snůšku nesmyslů nad kterými zůstává rozum stát pochopitelně nemohou tvůrci, ale, jak jinak, zlí, tupí, xenofobní a zoufale provinční čeští diváci, jak nám pan režisér promptně vysvětlil. Naštěstí těchto škarohlídů není mnoho - prý jen 89 ku 1,3 miliónu spokojených a "Rapla" bezvýhradně přijímajících milovníků televizní tvorby. Inu, i tak to lze vidět. Jen by mne zajímalo, kolik z těch hlupáků nevidoucích za vlastní plot by volilo tak jako Kuneš s Lupínkem zkratku z Černé hory do České republiky přes Ukrajinu?!?? Až pojedu v létě na dovolenou do Finska nechám si od pana Pachla poradit nějakou pěknou trasu - už se těším, co hezkého si cestou prohlédnu v Barceloně nebo třeba v Rotterdamu.(2.4.2019)

Když už jsem si tedy zvykl, že Rapl S02 není Rapl S01 , tak jsem v posledním díle ocenil produkci, která celý díl točila u moře v Montenegru ( ikdyž mimo sezónu ) a líbil se mi odér kusturicovské komedie tak, že bych vystřelil i pět hvězd.... a pak přišlo posledních pět minut ( se světlou vyjímkou svatby Máchy a Marči o kterém jsem ale předem věděl z promo fotek ), které to dokonale zazdily. Takže pokud se po vzoru Dallasu neobjeví najednou Rohan s Kunešem ve sprše v dalšího dílu, tak Rapl S03 je bez šance.(2.4.2019)

• kumite

Říká se, že o mrtvých jen dobře a protože Pachl tento seriál definitivně pohřbil, tak dávám z úcty k mrtvému celé dvě hvězdy. Jinak je to na odpad !! Většinu toho už popsal uživatel Mallinali. Takže po přečtení názorů Pachla mohu jen konstatovat, že Pachl je DEBIL !! https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/rapl-2-konec-serie-hynek-cermak.A190401_113157_filmvideo_ts?recommendationId=000000000016-0000-0000-000000000000(2.4.2019)

• MovieMan7

Jak dokonale zmrvit závěr seriálu, klidně se dala cesta do Černé Hory natáhnout na jednu celou sérii. Kuneš s Lupínkem nazí, neozbrojení ukradnou oblečení na šňůře, svezou se náklaďákem, na kterém vezmou klíč. Když nějakým záhadným způsobem dostanou Željka. Když se ale Kuneš dozví, že je Rohan mrtvý, Željka nechá umrznout. *střih* Mácha se žení a Kuneš je ve vězení, ani se neobtěžuje změnit výpověď, aby byl z lochu dřív venku. Scénář bizár, kdyby byla třetí série, ani bych si na ni neuplivl. Kvůli vědomí, že je to poslední díl dávám 2 hvězdy. 48%(6.4.2019)