Kuneš s Lupínkem chystají definitivní zúčtování se Željkem. Tentokrát má domácí výhodu, ale detektivové pomocí důmyslných převleků zcela splynou s černohorským prostředím. Kuneš bude mít znovu příležitost několikrát projevit svoje řidičské umění. Rohan je k dokonání svojí osobní pomsty svolný k jakékoliv oběti. Kuneš s Lupínkem se proto ocitají v akutním ohrožení života. Snad se mohou detektivové spolehnout na pomoc černohorské policie. Avšak konečnému zúčtování se nevyhne ani jeden z hlavních hrdinů. A Kuneš konečně najde svůj klid. (Česká televize)

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když už jsem si tedy zvykl, že Rapl S02 není Rapl S01 , tak jsem v posledním díle ocenil produkci, která celý díl točila u moře v Montenegru ( ikdyž mimo sezónu ) a líbil se mi odér kusturicovské komedie tak, že bych vystřelil i pět hvězd.... a pak přišlo posledních pět minut ( se světlou vyjímkou svatby Máchy a Marči o kterém jsem ale předem věděl z promo fotek ), které to dokonale zazdily. Takže pokud se po vzoru Dallasu neobjeví najednou Rohan s Kunešem ve sprše v dalšího dílu, tak Rapl S03 je bez šance. ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám se radovat, nebo brečet, že je konec? No konečně…Poslední díl měl být sice celý nabitý emocemi, ale ty se jaksi míjely účinkem. Postava Rohana se mi za celou druhou sérii totálně zhnusila, Mácha si tu svatbu snad i zasloužil – nicméně romskou??? Slepičkové to s Lupenem nevyšlo a ten se jen kvůli děckám vrátil ke staré, no a Kuneš – ten se rozhodl zcela správně. I tak se mi však jeho drsňácký styl líbil víc v první sérii – ostatně asi jako všem. Takže balkánská tečka žádný zázrak a zcela šedý průměr… ()

Crocuta

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mallinali shrnul víceméně všechna podstatná negativa (neřkuli píčoviny) obsažená v této epizodě, která dělá - bohužel - z dosud stravitelného, slušného krimi seriálu trapný blábol. Ovšem za tu snůšku nesmyslů nad kterými zůstává rozum stát pochopitelně nemohou tvůrci, ale, jak jinak, zlí, tupí, xenofobní a zoufale provinční čeští diváci, jak nám pan režisér promptně vysvětlil. Naštěstí těchto škarohlídů není mnoho - prý jen 89 ku 1,3 miliónu spokojených a "Rapla" bezvýhradně přijímajících milovníků televizní tvorby. Inu, i tak to lze vidět. Jen by mne zajímalo, kolik z těch hlupáků nevidoucích za vlastní plot by volilo tak jako Kuneš s Lupínkem zkratku z Černé hory do České republiky přes Ukrajinu?!?? Až pojedu v létě na dovolenou do Finska nechám si od pana Pachla poradit nějakou pěknou trasu - už se těším, co hezkého si cestou prohlédnu v Barceloně nebo třeba v Rotterdamu. ()

gonga odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díky uživateli Mallinali za to, že si dal práci se shrnutím největších debilit, které se v tomto díle vyskytly, sám jsem na to chuť neměl. Druhá řada byla seriálem na pomezí frašky, nechtěné komedie a krimi, kdy ke frašce sklouzávala asi nejčastěji. Celý tento zmar korunoval Pachl svým arogantním vyjádřením a poslední díl , který již byl parodií kdysi dobré kriminálky. ()

sharka.68

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

proč jen ten Lupen nevystřelil z té bazuky, to bych dala i tu pátou hvězdu!!!!! Vuk zastřelí šéfa policie zezadu, Anna odletí letadlem do Frankfurtu,Kuneš v base, Željko hibernovanej, Rohan mrtvej, Lupen s fousama vypadá jak Old Shatterhand, když se zotavoval u Apačů a Mácha se žení...škoda jen, že si Slepice nesedla ke Knechtovi.....hned by bylo o čem přemejšlet...... obraz na trezoru, hrdina o kterém hovořil Željko a říkal Vukovi,aby na něj nezapomněl: : Karadžordže-Černý Jiří, *14.11.1768 – †25.7.1817, vlastním jménem Petrovu Djordje. V letech 1804–1813 vůdce prvního srbského povstání proti osmanské říši. Zakladatel dynastie Karaďjordjevibů. Původně byl rolník a obchodník s dobytkem. V letech 1788–1790 velitel oddílu srbských dobrovolníků bojujících po boku rakouské armády proti Turkům. V roce 1804 se postavil do čela protitureckého povstání v Srbsku. V letech 1808–1813 faktický srb (oficiálně "vrchní vůdce"). V zahraniční politice se orientoval zejména na Rusko. Po porážce povstání v roce 1813 odešel do Rakouska, kde byl internován. V letech 1814–1817 žil pod ruskou ochranou v Besarábii. Zá druhého srbského povstání se v roce 1817 tajně vrátil do Srbska, ale na příkaz Miloše Obrenoviče byl zavražděn a jeho hlava poslána sultánovi. ()

• Při útěku před zatčením si polonazí Lupínek (Lukáš Příkazký) a Kuneš (Hynek Čermák) stáhnou ze šnůry teplákové fotbalové soupravy, do kterých se obléknou. Jedná se o narážku na obdobnou scénu z filmu Bony a klid (1987). (sator)
  • Točilo se v Černé hoře v přístavu Bar a okolí. (sator)