Komentáře uživatelů k TV filmu (113)

Devalvace duše umělce i člověka v mrazivých padesátých letech. Jako by Otakar Švec při přijetí práce monstrózní sochy masového vraha zaprodal duši ďáblu. Nejednoznačné hodnocení je přímo úměrné pohledu každého diváka a jeho očekávání. Pro mne film bodoval jako krutě absurdní drama ze zkurvené doby, která likvidovala jeden život za druhým. Výborná Zuzana Stivínová.(29.5.2017)

Moji milí, mně se to líbilo! Nenastal moment, kdy bych se cítila trapně (a že se mi to u nových filmů v poslední době stávalo hodně často!). Líbily se mi dobové kolorované záběry, dobrý výběr herců, závěr taky super. Já jsem spokojená :)(29.5.2017)

Příběh tvůrců Stalinova pomníku si určitě zasloužil ztvárnění a hlavně zásluhou hlavních herců /Novotný, Kraus, Stivínová, či třeba i Wohanka/ vznikl slušný film. Ale také si myslím, že se tvůrci měli věnovat hlavní historii kolem pomníku a neodbíhat do dalších dobových příběhů, a že některé scény a vysvětlivky byly zbytečně polopatické /Horáková, vězni z Jáchymova atd./. Naopak možná, že některá dovysvětlení kolem pomníku se nabízela a chyběla. Ve filmu například padlo, že nákres pomníku napadl malíře A. Zábranského, a ten oproti sochaři Švecovi (pokud se nemýlím) byl velmi oddaný služebník soc.realismu a prorežimnímu umění po celý život, proto by jeho podíl a jeho názory nebylo nezajímavé ve srovnání se Švecem připomenout. Také neúplně jasné mi byly postoje Jana Laudy (M.Etzler), ten sám zasedal v různých komisích na komun. pomníky, takhle chytil ve filmu nálepku jen Karel Pokorný.(29.5.2017)

• ForFan

Slátanina, hrozný střih, hudba i herci... Velice zajímavý námět, avšak tak špatně zpracovaný. K pláči.(29.5.2017)

• alysek

Polesný režíruje jak ponocný. Plytký scénář a toporní herci tomu nepomáhají.(29.5.2017)

Tři hvězdy převážně za pro mě poutavé téma. Některé dialogy jsou však velmi zvláštní. Také mě dostala do očí bijící středočeská SPZ s vlajkou EU hned ze začátku u auta v 50. letech.(29.5.2017)

Jako hraný dokument výborné, jako drama o devastaci člověka režimem nedotažené a nepropracované.(30.5.2017)

zajímavé téma, výprava (líbil se mi interiér bytu sochaře, krásné retro) a vynikající J. Novotný coby hl. hrdina, podle mě jeden z nejzajímavějších současných herců a bohužel není moc obsazovaný).(30.5.2017)

Jan Novotný je skvělý herec(3.6.2017)

• bratr_jezek

Točit to HBO, máme tu několikadílný seriál plná intrik, drsných a akčních scén, nějaké té krvárny a samozřejmě krásné ženy pro obnažovačku. Téma je působivé a materiál by na to byl. Přestože české pojetí se o vše zmiňované výše otře, sonda je to bohužel povrchová. Nedozvíme se tedy mnoho ze zákulisních intrik výběrového řízení i celé stavby, to je spíš formou šotu, jak někdo někoho prudí nebo se něco nedaří. Akční scény jsou tu provedeny v podstatě bez krve (a to tu máme i jedno české boxerské plnou pěstí přes tlamu či střílečku na hranicích). A přestože sochaři jsou tu líčeni jako samci, kterým jejich modelky, mladé herečky či zapálené svazačky padají do postele, film je televizně přístupný již před desátou hodinou. Jediné, co si tedy odnesete, je úžas. kolik hrdinů a antikomunistů se kolem stavby největšího komunistického potentáta motalo. Každý, komu trochu film fandí, tam pronáší věty a chová se tak, jak by nikdo v době poprav Milady Horákové nečekal. Naopak komunisti jsou tu líčeni vždy až parodicky a směšně (byrokratický ministr, kariérní herec, naivní a hloupá svazačka). Díky tomu všemu film stěží dosahuje alespoň průměru běžně předváděných nedělních českých filmů a nechtěně se místo historického dramatu stává pouhou "historkou" o stavbě jednoho "lemroucha."(3.6.2017)

• Werewolf666

Byl to divný film, který se po prvních deseti minutách stává nudný a otravný. Film absolutně odsuzuji a nedoporučuji.(19.6.2017)

Velké téma, ohledně jako ohledně komunismu všechno, co se kolem něho točí, ale na mne trochu kýčové trojúhelníky, které KDOVÍ JESTLI takhle opravdu byly a není to krášlení... :-/(15.8.2017)

• Hanka_M

Skvělý námět zpracovaný někým, kdo to neumí. Má to daleko i k TV standardu.(19.11.2017)

1 2 3 4 5 6 následující >>