Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

ghatos

Celkem známý koncept "bumerangu minulosti" se J. Edgerton pokusil převést do své řeči. Podařilo se mu to slušně. Minimalistické drama o tom, kdo je šmejd a jaký trest si zaslouží. 70% ()

Guzo

Trošku nečekaný (v dobrém slova smyslu) vývoj pro někoho, kdo si vůbec nepřečetl obsah filmu. Bál jsem se toho, kam se v průběhu film posune, ale naštěstí to scénáristé zvládli dobře a nepřišel nějaký zbytečný twist, ani děj nevyzněl do prázdna. Obsazení je fajn, atmosféra funguje a film víceméně nemá slabá místa. 7/10 ()

jefff

Nepříjemný film. Od začátku má takovou lehce mrazivou atmosféru, ale bohužel mu chybí lepší tempo a svižnější režie. Má to alespoň dobrý konec, ale žádný majstrštyk to není. ()

P1tr

Joel Edgerton rozšiřuje svůj talent a vedle herectví a psaní scénářů dokazuje, že zvládá také solidně režírovat. Dárek je tak jeho plně autorským projektem, který z celkem jednoduché premisy těží intenzivní příběh nabízející a postupně odkrývající zajímavá tajemství a přitom psychicky týrá své postavy a divák se u toho v napětí z rozuzlení baví. Edgerton své charaktery nešetří a vše dovrší koncem, který je velmi nečekaný a psychicky drsný. Dárek je tedy velmi povedeným, malým filmem s dobrým obsazením, jehož příběh vám bude v hlavě doznívat ještě nějakou dobu po skončení závěrečných titulků. ()

netahlo

Hodne povedeny psycho thriller. Rezijni debut? To teda kloboucek dolu. Batemana mam rad a potesilo me, ze umi zahrat i neco jineho nez trotly. Hral presne takovyho arogantniho karieristu, ktery nesnasim, takze jsem postupne zacal fandit Gordovi. ()

sedm.1

Dárek na mě především kvůli v podstatě celé první polovině zapůsobil jako nezáživná a nevýrazná podívaná, která sice postupem času začala díky nečekaným situacím a zvratům nabírat na intenzitě a zábavnosti, nicméně můj výsledný dojem to už stejně nedokázalo nějak zvlášť ovlivnit. Jsou sice thrillery, kde postupné, pomalé dějové a atmosférické zhutňování funguje, to ovšem není případ tohoto snímku, neboť to tempo zde je skutečně až moc pozvolné a nepůsobivé, a ani atmosféra nedosahuje bůhvíjaké přesvědčivosti a vlivu na konečné pocity. Samotná zápletka jinak není nikterak objevná, zvraty nebyly příliš zajímavé a efektní a i závěrečná pointa mě nechala až nepříjemně chladným, ovšem za vyloženě nudnou podívanou Dárek považovat též nelze, neboť na to se tam vyskytovalo dostatek napínavých a fungujících scén a momentů, takže se divák může bez problémů důstojně bavit a celkově jde v tomto směru o lehce snesitelný průměr. V obsazení pak nejvíce dominuje, k mému velkému překvapení, jednoznačně Jason Bateman, kterého jsem měl až doposud spojeného čistě jen s komediálními rolemi, ovšem i v této ryze vážné roli podal opravdu přesvědčivý výkon a bavil mě. Horší je to ovšem už s Rebeccou Hall a především Joelem Edgertonem, kteří mě naopak svou nevýrazností a mdlými výstupy doslova otravovali a laťku kvality snímku tedy určitě nepozvedli. Joel Edgerton zkrátka sice nenapsal a nenatočil nějak vyloženě průserový film, k vyložené zábavnosti má ale dost daleko a za nějakou větší pozornost tak bohužel nestojí. ()

Sdoom

Zpočátku docela dobrý thriller, ve kterém je poměrně chytře a efektně budováno napětí. Chvílemi se to může zdát zdlouhavé a zbytečné, ale divák pořád čeká na TU pointu, která všechno vysvětlí a ospravedlní. U mě se však na konci dostavilo z pointy spíše zklamání, přišlo mi to jako dost promarněný potenciál. Proto jen lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Firebug

Mám takový osobní problém s tímto snímkem a sice, že všechno, co se tam děje, jsem už viděl někde jinde a pravděpodobně lépe. Pokud jste nováčkem v tomto subžánru thrillerů, tak asi OK. Pro mě horko těžko vydřený průměr za 2,5*______p.p.č.: Doporučuji o něco drsnější (a o moc lepší): Mientras Duermes ()

herr_carter

Jak se říká, pod svícnem je největší tma a z profláklé držky komikovy, patřící J.Batemanovi, stal se vyspělý hajzl, který tahá za nitky ku prospěchu sebe sama. Finální pointa, dá-li se tomu tak říkat, nestojí za nic, ale pokud člověk hodnotí celý film, pak se jedná o lehký nadprůměr. ..........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Indy

Spokojnosť a príjemné prekvapenie ... prvá polovica sa nesie v tradičnejšom duchu, ale napätie je solídne ... tá druhá polovica, ktorá odkrýva tajomstvá minulosti a charakter postavy Jasona Batemana, robí z filmu nadpriemerný zážitok. Všetci 3 titulní herci výborní, plus body navyše pre Joela Edgertona, ktorý úspešne zvládol aj scenár a réžiu a zaknihoval veľmi podarený režisérsky debut. 8/10 ()

Lukoboss

Je to celkem okoukanej model, po skončení mě např. hned napadl film Old Boy, a proto si neodpustím určitý srovnání (s tou originální asijskou verzí). Téma odplaty je ústředním motivem obou, nicméně po skončení Old Boye jsem si řekl:" Týýý voleeeee..." a nechápavě jsem zíral na obrazovku. Byl to takovej ten závěrečnej moment, kterej diváka absolutně sejme. Tady se to neděje. Sice se chvílema daří diváka napínat, ale není to nic zásadního a ten výsledek fakt (pro mě) není odzbrojující, a to rozhodlo, proč to nechám v průměrných vodách. P.S.: Mimořádnej klobou dolů ovšem patří J. Edgertonovi, kterej to napsal, natočil a ještě si v tom zahrál výraznou roli. To se dneska málo vidí! ()

666Carnage

Tak to klobouk. Joel Edgerton nám navařil psychologické drama s trochou thrilleru a špetky hororu. A vznikla z toho parádní podívaná. Dobré herecké výkony a výborná atmosféra. První celovečerní, režisérský počin Edgertona se povedl na jedničku. Já jsem spokojen. 80% ()

Michelle75

Dárek, no co dodat, pozornému divákovi souvislosti docházejí,ale jestli je nakonec všechno tak, jak vypadá, ví jenom jeden a tak si konec může každý domyslet jak chce. A tohle mám ráda. Navíc režisér a herec v jednom-John Edgerton překvapuje film od filmu, hlavně tím, jak je tvárný a všestranný. Výborné psycholodické drama s ponurým nádechem. ()

Evonichna

Po delší době film, který mne překvapil. Vůbec to není takové, jaké se to na první pohled zdá. Podobné psychačiny mám ráda, ale musím uznat, že vždy je dost podobná zápletka. Zde je to trochu jinak. Vřele doporučuji. ()

Wally

Co se filmu nedá odepřít je dobrý a zajímavý příběh, dobré herecké obsazení a celkové provedení. Tak proč jen tři hvězdy? Vyloženě mne to nevtáhlo, chyběl mi tam nějaký vyloženě adrenalinový moment, napětí, které by se dalo krájet....ono to bylo dobré, ale... ()

MareT.

Priklanim se k tomu prumernejsimu hodnoceni. Neznamena to , ze je to prumerny film. Hra na kocku a na mys funguje moc dobre a divak netusi do posledni minuty, konu ma fandit. Ale tempo by opravdu mohlo trochu pridat. Bateman a Hall super. ()

jakeer

Perfektné. Trikrát bravo Edgerton. Viac písať nebudem, lebo by som len spoilermi ublížil diváckemu zážitku niekoho iného. ()