poster

Láska a přátelství

 • Francie

  Love & Friendship

 • USA

  Love and Friendship

 • Nový Zéland

  Love and Friendship

 • Austrálie

  Love and Friendship

Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Francie / Nizozemsko, 2016, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (30)

 • Malarkey
  *

  Angličani (potažmo v tomto případě Irové) nikdy kvalitně nezfilmují jakýkoliv příběh Jane Austen. Možná to bude i tím, že její knížky se za normálních okolností nedají ani číst.(9.10.2017)

 • Fretakata
  ***

  Na tento zľahka úsmevný rýchlokurz manipulácie treba mať čas a odhodlanie nenechať sa odradiť nekonečnými dialógmi tam, kde by stačila jedna veta. Páčili sa mi náznaky, zašitý humor a neskutočné potvorstvo Susan. Len neverím, že to mala také ľahké - že by všetci nechali sebou tak neuveriteľne húpať. Jasné, že chlapi zoči-voči krásnej žene a roztomilej žene zniesli veľa. Ale baby ... .. to sa mi nezdá. Keby to malo lepšie tempo, bolo by to na 4 hviezdy.(21.3.2018)

 • HoneyBunny
  **

  O tom, jak manipulativní potvory vždycky dosáhnou svého. No, vlastně je to nadčasová story, protože takhle to chodí i dnes. Popravdě se ale na to nemusím dívat v televizi. Chybou tu je, že lady Susan vlastně po celou dobu filmu nenarazí na výraznější zádrhel. Chlapy jsou idioti, které si omotá kolem prstu, a ženské jsou neschopné nebo hloupé. Vždycky, když to lady Susan potřebuje. Ona je skoro jako takový ten všemocný záporák, kterému všechno vyjde - jenže i takového záporáka pak Arnie nebo Sly skope do kuličky a my mu k tomu vítězně zamáváme pěstí. V tomhle filmu ale (!spoiler!) vypočítavá potvora dostane bohátého hloupého manžela, kterému nasazuje parohy s milencem. Bravo, tleskám. Jane Austen se ale obrací v hrobě. Název filmu nechápu - o lásku či romantiku tu nejde a přátelství vidíte jen mezi lady Susan a její americkou spikleneckou kamarádkou.(28.12.2016)

 • misterz
  ***

  Obsažne a tematicky je to síce typická Jane Austenová - všetko sa točí okolo sobáša, ženichov a ženského emocionálneho dozrievania - ale dramaticko-romantickým poňatím to nebola tak celkom ona. Bol tu akýsi pokus o odľahčenie témy formou vtipu, no podľa môjho názoru to urobilo viac škody ako úžitku. Snímok ma preto nijak zvláštne neupútal, po obsahovej ani pocitovej stránke. Taká šedivá myška to je. Kostýmy a výprava však boli už štandardne výborné. 55/100(27.11.2016)

 • TedGeorge
  ****

  Vyloženě půvabná jednohubka, která sice ze začátku působí jaksi bez tváře a chuti, ale časem se rozjede do skoro až screwballovských rozměrů ze světa Jane Austenové. Nejenom díky kongeniálnímu volovi, siru Martinovi. Ten film samozřejmě stojí a padá na Lady Susan v podání Kate Beckinsale. Ta je tu tak neskutečně zlá, že jí budete chtít přehnout přes koleno a naplácat pořádně na holou. Velká škoda slabšího závěru, jinak bych šel ještě o stupínek výš. P.S Nádherná angličtina. Nutno slyšet na vlastní uši. P.P.S Chloe Sevigny překvapivě nevýrazná a vlastně zbytečná.(27.6.2016)

 • Vančura
  *

  Defilé příšerných herců, navlečených do směšných kostýmů, odříkává idiotské repliky v dokonale zbytečné a lacině působící (pseudo)adaptaci knihy dávno mrtvé ženské, která se čte dodnes, protože lidstvo postrádá literární vkus. Naprosto nesnesitelný film.(27.3.2017)

 • Jinny
  *

  Uh, tak tohle vůbec nebylo dobré. Film vypráví o pohledné manipulativní sebestředné vdově a její snaze zajistit si budoucnost (a budoucnost své dcery, i když i tady je její motivace velmi sebestředná). Ano, tohle zní jako Austenová. A ano, i dobově je to správně zasazené. Máme tu ovšem jeden... hmmm... drobný problém. Nic z toho, co uvidíte, Austenová nenapsala a film si jenom vypůjčil název a jméno lady Susan. Ty, co Austenovou četli nebo aspoň viděli nějaké dvě adaptace, to nejspíš nepřekvapí. Hlavní "hrdinka" a její americká kamarádka jsou postavy, které mužští diváci budou nesnášet a pohrdat jimi, a Susan Vernonová je přesně ten typ postavy, ze které by si Jane Austenová utahovala (kdyby ji dopřála happy end, byl by zatraceně ironický). Právě za tu drzost, s jakou tvůrci dali na vlastní story razítko známé spisovatelky, jejíž pravidla vypravování nerespektují, srážím filmu ještě jednu hvězdu.(28.12.2016)

 • Thomick
  ****

  Decidedly entertaining. Vážně nechápu, jak si Kate Beckinsale zvládla po celou dobu udržet vážnou tvář.(4.8.2016)

 • sidonka
  **

  Austenová je moje gusto. Ale tato dosti volná adaptace novely Lady Susan, nad níž jsem původně zajásala ("Sláva! Stylová romantika! Kostýmní drama! A vtip k tomu! To musím zaručeně vidět a doporučit všem ostatním romantičkám!") se bohužel úplně nezdařila.:) Citově se mě toto dílko příliš nedotklo a chvilkami působilo až únavně. Připadala jsem si "nezúčastněně." Řadí se to k hůře zfilmovaným adaptacím.(5.7.2017)

 • silentname
  ***

  Myslím si, že na jedno pozretie film pohodlne stačil. Neviem či mal od tohto filmu niekto vysoké očakávania, no môžem povedať, že minimálne to nijako moc nesklamalo. Pochválim veľmi dobrú výpravu, vynikajúce kostýmy, skvelá práca na účesoch herečiek. Okrem toho musím pochváliť aj hudbu a ani príbeh nie je najhorší. Rozhodne to funguje lepšie ako sme mali ešte v prvom štvrťroku film Pride & Prejudice & Zombies. Fanúšikovia Jane Austenovej budú podľa mňa spokojní a rovnako aj všetci, ktorí majú radi romantické alebo dramatické filmy zo 17-teho alebo 18-teho storočia. Herci sú podľa mňa okey, no nikto ma skutočne nijako nezasiahol ani nič. Film je proste len pekný na pozeranie, no nič z neho pre mňa moc nekričí ako super. Proste je to okey film s veľmi dobrými kostýmami a výpravou, ktorá človeka presviedča a relatívne zaujímavým príbehom. Nič viac, nič menej. Hodnotenie: C+(6.7.2016)

 • Marze
  **

  Film je hodně divadelně konverzační a chybí humor. Dobové kostýmy jsou hezké.(11.9.2017)

 • kaylin
  **

  Zjišťuji, že historická dramata prostě nejsou pro mě a nebaví mě. Je jen pár výjimek, které se mi zamlouvají, ale "Love & Friendship" mezi ně patřit nebude. Herecky to není špatné, i když Beckinsale není moje oblíbenkyně, jenže ta strojenost mě prostě nedovede nadchnout, nedovede mě zaujmout.(16.8.2016)

 • Elyssea
  *

  Utahané a únavné.(8.2.2017)

 • vesper001
  **

  Esence nudy, zapříčiněné několika realizačními přešlapy. Mělo se to jmenovat Plytké známosti a neměl to být film, ale uspávanka pro holčičky pod deset let.(21.6.2017)

 • ecceHOMMO
  **

  Krásne manipulativné a neskonale vycibrené....ale akokoľvek to bolo v princípe a vo výsledku vymyslené umne, v jeho priebehu to vyznievalo nehorázne nudne a lacno.(18.5.2017)

 • hanagi
  **

  Jane Austenová bez vtipu a lehkosti. Utahané a nudné. Výprava a hudba nádherné.(21.11.2016)

 • Jezinka
  ****

  Příjemná konverzačka s intrikářkou mrchou, které jdou všichni na ruku (tedy aspoň muži).(4.1.2018)

 • cherita
  ***

  Kate Beckinsale si svou roli očividně užívá. Ani se jí nedivím. Lady Susan je opravdu neodolatelná mrcha, kterou by si s chutí střihla každá herečka. Jako hlavní postava filmu má ale ten problém, že za celou dobu neprojde žádným vývojem a ani na okamžik nezapochybuje o správnosti svého jednání. Divák se tak může jejími intrikami povrchně bavit, ale ne se s ní sžít, což činí celý film poněkud chladným. Obzvlášť když není kolem žádná jiná postava, se kterou by se dalo sympatizovat (všichni z toho nakonec vyjdou jako naprostí hlupáci). Dovedu si představit, že v předloze to mohlo fungovat lépe (nečetla jsem), ale film vyžaduje trochu odlišný přístup. Kostýmy a výprava jsou samozřejmě skvělé.(3.2.2017)

 • Greg25
  ***

  Lady Susan je rané dílo Jane Austen psané v dopisech z různých úhlů pohledu. V době raného mládí Jane Austen to byla velice populární forma psaní románů (jen o pár let dříve vyšli například Nebezpečné známosti Choderlose de Laclose - dodnes patrně nejpopulárnější román napsaný touto formou). Zfilmování takového díla s sebou však nese jistá rizika. Jednak se v dialozích tak úplně nemůžete opřít o původní dílo a jednak různé úhly pohledu na děj od různých postav si taky úplně nemůžete ve filmu dovolit. Rovněž děj musíte přeskládat do plynulejšího a přirozenějšího rytmu a někde musíte scény, které se odehrávají "mimo dopisy" přidávat. Výsledkem v tomto případě je spíš natočení frašky připomínající neobratnou salónní komedii uváděnou v zapadlém divadle. Bohužel dialogy nejsou moc vybroušené (psal si je režisér sám) a postavy jsou sledovány jaksi zpovzdálí a nezúčastněně. Nejsou tady úplně dobře vysvětleny pohnutky hlavních protagonistů a to občas dokonce i u hlavní postavy lady Susan (kniha ve svém závěru navíc nekončí zcela jako film, který si hodně domýšlí). Je to škoda, protože Kate Backinsale by tady herecky měla nakročeno ke Glenn Close a Anette Bening coby představitelkám manipulativní markýzy de Merteuil připomínající svým naturelem i lady Susan. 50%(2.5.2019)

 • Hpatrik
  ***

  Je osvěžující vidět zase po čase dobový snímek, který není nudný, bere se s nadhledem, má zajímavou kameru a parádní výpravu... no a samozřejmě božsky, nebo chcete-li ďábelsky, krásnou Kate.(14.5.2017)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace