Velmi dobré obsazení stejně tak scénář. Občas fajn trefné hlášky i místy k zamyšlení. Aktuální zajímavá detektivka. Jen pozor na nepřesvědčivé epizodky!(28.4.2020)

Nebylo to špatné, a to jsem se nechtěl dívat.... Vzhledem k šíleným počinům na jiných stanicích a pro celkové podhodnocení přidávám nestorovi české kinematografie čtyři banány (také i za kameru).(13.9.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Ta Růžičkova sběrna je dost vyhlášená. Tam by na váhu vykoupili i korunovační klenoty." Avie byla vždy nebezpečné vozidlo a to pro řidiče i pro jeho okolí. Užít ji k vraždě je tedy logickou volbou. Plzeňští kapitáni se proto opět vydali po stopách zločinu a jedné zapomnětlivé matky. Tentokrát to nebylo tak zlé, dokonce to bylo i trochu zamotané, ale kpt. Ondrová se opět vytasila se svou debilitou a to mi brání přiklonit se k alespoň průměrnému hodnocení.(19.12.2016)

• otík

Paní učitelka si vyjede po setmění ze školy po milostném aktu a tak jaksi "náhodou" ji sejme Avia. To vše rozběhne poměrně bizarní příběh o touze po penězích a taky o lidské namyšlenosti, že se mu za vraždy nemůže nic stát. Díl slabší než předchozí, zase takové suchopádné pátrání, jedna scéna s Knapem a Karasem však přeci jen potěší.(16.9.2017)

• - Ve scéně na začátku rozhovoru na schodišti (cca 41.–42. minuta), jde policista nahoru rychle, při oslovení se zastaví cca 4 schody před mezanínem, po zjištění, že nejde o něj, se opět rychle rozejde, avšak v dalším záběru (cca za 8 sekund) teprve vchází na mezanin. (PMUL)

• - Když při vyšetřování sebevraždy doktora Kaliny (Ivan G'Vera) vyšetřovatelé prohlížejí a fotí lékařský pokoj. Na zdi je vedle diplomů též fotografie Ivana G'Very s Danielem Craigem, s nímž Ivan G'Vera doopravdy hrál ve snímku Casino Royale (2006). (kutavi)

• - Ve scéně rozhovoru na schodišti (cca 41.-42. minuta) se všichni koukají dolů do kamery, ačkoliv by oba pánové měli koukat nahoru, protože rozhovor vedou se slečnou v patře nad nimi. (PMUL)