Po tom, čo bezprecedentná globálna pandémia premení väčšinu ľudstva na násilných infikovaných tvorov, muž nadaný schopnosťou hovoriť novým jazykom nakazených vedie posledných preživších pri pátraní po pacientovi nula a lieku. (TV Markíza)

Lacike

Zo zaciatku to zaujme originalnym pojatim zombie epidemie, ale nasledne nasleduju nekonecne rozhovory s nakazenymi, ktore nikam poriadne nevedu. Po hodine sa objavi charizmaticky zombie Stanley Tucci, ktory prednesie nejake zaujimave filozoficke myslienky a potom sa uz rozputa tuctova vyvrazdovacka, ktora zaujme len nejakou tou stavnatou gore scenou. Hlavne postavy su celkom sympaticke, ale po chvili zacnu byt tie ich kecy strasne ubijajuce. Technicka stranka je v pohode. Skoda, ze ten netradicny pohlad na zombie zaner nepriniesol nic skutocne zaujimave. 4/10. ()

SaNcHeZ_cz

Jedna hvězdička za Stanleyho Tucciho, který si účast v téhle vyplovačce očividně užíval, protože mu došlo o co tady jde. Výplach všeho možné bez sebemenšího náznaku jakéhokoliv nového nápadu nebo dejme tomu vůbec řemeslného umu. Do nebe volající stupidita scénáře a postav nutí k zamyšlení, zda-li někdo vůbec námět filmu pročítal předtím, než se začalo natáčet. Tohle se zkrátka hodně nepovedlo. ()

bourec

Asi hodinu to nebylo úplně debilní.Úznávám,že kdo má rád vykosovačky vo ruznejch mutantech,nakaženejch a zombíkách,tak z toho je na větvi,Livingvřede.Ale protože těch filmů,kde se tyhle hordy infikovanejch jen zmateně kroutěj,prskaj a vokusujou všechno živý,je stašná spousta,a taky sem jich spoustu viděl,bylo to pro mě sledovatelný celkem v poklidu,možná i tři hvězdy bych tomu nadhodnoceně napral.Ale těch posledních dvacet minut už jelo ve starejch kolejích,a hlavně uspěchaný finále,který nic nevyřešilo.A tak nakonec za ušmudlaný dvě.Už je to vo hovně.Ty nový horory,co teď vycházej ,budu muset asi přehodnotit.30%. ()

StanislachKo

Nasraný som! Tak asi zaSPOILujem. Oveľa viac ako by som bol keby to bolo celé kktina. Ale ono to vyzeralo ako fakt super komorná filozofická dráma. Hlavne keď nastúpila vychutnávková postava S.Tucci, dala do pléna milión otázok, ale čo sa stalo... nula odpovedí, na kolene zbúchané (a hodně zle natočené digi) survival finále, z Tucciho postavy sa stala jednorozmerná vypatlanina a posolstvo, že ako ľudia budeme v každej bezvýchodiskovej bojovať do posledného dychu. Ťap...ťap... ťap... ()

Packal13

Margaery Tyrell, Samwell Tarly z GoT, Rollo z Vikings a Matt Smith coby bejvalej doctor who se sešli, aby nám ukázali, že být seriálovou hvězdou nestačí a je docela žádoucí, aby scénář, režie, rozpočet, kamera...no vlastně všechno nestálo za hovno, pokud si máte film užít. ()

Forsberg11

Veľmi slušné hororové béčko, ktoré vôbec netrpí nedostatkom akcie, gore či nekompromisných vrážd. Dalo sa na to v pohode pozerať, aj keď úvodné minúty môžu byť trochu rozpačité. S pribúdajúcim časom sa však dej zrýchľuje a nakazení dostanú dostatočný priestor aby uspokojili svoje zvrátené chúťky. Jednoznačne treba dodať, že tu sa vôbec nejedná o klasickú zombie nákazu. Títo nemŕtvi totiž dokážu so živými normálne komunikovať, reagujú na otázky, pamätajú si svoju minulosť a svoje činy robia vedome. Na to aby ste ich zabili ich nemusíte streliť do hlavy, ale stačí akékoľvek iné vážne zranenie. Sú veľmi rýchli, mimoriadne agresívni a svoje činy dokonca koordinujú a majú ich dopredu premyslené. Veľmi zaujímavý a pomerne neokukaný pohľad na tento prefláknutý žáner. Chválim aj výber hercov a skvelý soundtrack. Netreba sa báť niektorých až zbytočne negatívnych hodnotení. Toto je hororové jednohubka, ktorá fanúšika žánru určite neurazí. Samozrejme to nie žiadny zázrak, ale raz sa to pozrieť určite dá. 60 %!! ()

cingi.t

"And that´s what we‘ve been doing. We‘ve been talking and talking and talking. We‘ve been going around and around in circles not talking about anything specific. No! No! No! Just a random bullshit. You are wasting my goddamn time. Time that you claim I don‘t have.“ Asi týmto Morganovým monológom by som charakterizovala tento film. Naozaj sa tam skoro nič nestalo a stále sa len snažili vyriešiť niečo, o čom očividne nevedeli ani prd. Fascinovalo by ma to, keby spravia minisériu o "nakazených" a toto by mohla byť taká časť v druhej polovici, keď sa problémy začínajú hrotiť. Tak prečo to bol celovečerný film? Každý má raz za čas božské nápady, ale oni sú málokedy kompletné a bez zapracovania stoja za hovno, rovnako ako toto. A nebol to ani Rollo ani Samwell Tarly ani Margary Tyrell dokonca ani Dr. Who, kto ma donútil pozrieť si Patient Zero. Bol to božský Stanley Tucci, ktorý samozrejme nesklamal, takže aspoň tento hviezdičkový aspekt to pre mňa malo. 1* ()

Flopik

Je mi záhadou prečo sa pomerne známe mená rozhodli hrať v tomto béčkovom filme.Ja som si to pustil len kvôli Natálke ale ani tá nezabránila tomu aby som sa nenudil. Nápad , že hl hrdina sa bude vedieť rozprávať so zombíkmi sa mi páčil a keď prišiel na scénu výborný Stanley tak ma to troška aj bavilo.Inak to však bolo nudné, nezaujímavé a prišlo mi to ako pilot k seriálu.Koniec akčný ale ani ten nebol zrovna výhrou. Pre mňa medzi 1 a 2* . ()

Hernycztek

Tak tu máme přírůstek do pomalu uvadajícího zombie žánru. Letos tu bylo zatím jen pokračování Day of the Dead, které moc dobře nedopadlo a Patient Zero neskončí o moc lépe, ačkoli má na low budget horor nezvykle ,,hvězdné'' herecké obsazení. Stejně jako v DotD vsadili tvůrci na přemýšlející zombie, tak se jen bojím, aby se z toho nestala rutina, protože potom tyto bestie ztrácí na významu. Amputace ruky mi dala velkou naději, že tu budou kvalitní gore hody, no na nic jiného nedojde, takže v tomhle ohledu jsem velice zklamán. Dějová linka je pořád to samé dokola, a téměř vše se odehrává v jedné místnosti se stejnými postavami, takže nic pro vyznavače konverzačních hororů. Na akci a zombie dojde pořádně až v poslední dvacetiminutovce, což je poněkud málo. Patient Zero tak není nic, co by vneslo tomuto subžánru něco nového, ale své kvality má, a průměr si rozhodně zaslouží. ()

warrenur

Po uspechu, ktoremu sa Natalka mohla tesit z Game of Thrones, neviem preco kyvla na tento blivajz. Ale zrejme si povedala, ze ak pojde i Sam, Jon-ov otyly kamarat, nejak to pri nakrucani preziju. Strasna filmarcina, esteze maskeri vedia svoju robotu a mame kontaktne sosovky. Bez posuvania by to bol odpad ako vysity. Neodporucam. ()

pilarius

Kvalitní CGI, dva herci z GoT, zbytek ansámblu taky dobrý, dobré vyprávění děje, na druhou stranu bohužel tuna nelogičností (taky si nosíte těžkou sekeru proto, abyste ji nechali v prvním zombíkovi, i když máte dost času vytáhnout ji a ještě ji i naleštit?). Z průměru se to nevymaní. Filmu nehodlám odpustit patetický ne-závěr - tvůrci sami si to na sebe ušili, protože z toho nešlo už nijak vybruslit. P.S.: Vzhledem k tomu, jak moc byl ten svět v p******, v něm měl Morgan (i vzhledem k obsazení ženských rolí) dost fajn pozici. :) ()

anatheman

Nezdálo se mi to ze začátku tak hrozné, jak napovídá zdejší hodnocení. Pouze nudné. Nicméně na konci to bylo nejen nudné, ale i skutečně hodně hrozné. :-) Zkrátka klišé nad klišé. Vše působí velmi lacině, přičemž je to zalito do ještě stravitelného zeleného blivajzu. A i když je stopáž relativně krátká, film se opravdu neskutečně táhne - jak jsem již tedy nastínil. Za klad je možné považovat akorát Natálku a Matta. Jinak to je... no zkrátka za dvě hvězdy a delete. ()

BOURQUE

Ďalší pokus o nadpriemerný film v sub-žánru „na netvory sa meniace ľudia / na vine je vírus“. Z tohto hľadiska asi viac informácii nie je potrebné pridať. Vďaka N. Dormer a S. Tucii (ktorý nakoniec dokázal, že bol správnou voľbou) sa to drží na priemernej úrovni. Musím sa však priznať, že ako sa blížil koniec filmu, tak som mal moment, keď som chcel dať tri hviezdy (hlavne kvôli S. Tucci). Avšak vďaka (veľmi) otvorenému a narýchlo ukončeného záveru zostávam „pri dvoch“ . (Je otázne, či sa dočkáme pokračovania.) Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

kkarx

Do jisté chvíle je to totální béčko, které zaujme jen překrásnou Natali Dormer. Pak se na scéně ale objeví skvělý Stanley Tucci a jeho minipříběh značně dojem vylepší a i díky inteligentnímu zvratu film najednou kvalitativně o třídu stoupne. Plazení ventilací připomnělo Resident Evil, ale úplný konec se zase převrátí do laciného béčka. ()

Stíba

Taková dobře stravitelná blbůstka se seriálovou sešlostí z Hry o trůny (Dormer, Bradley) a Vikingů (Standen). Koncept infektovaných, kteří mají přebrat navládu nad světem jakožto pokročilejší vývojová fáze člověka je něčím zajímavým a neotrkaným, tudíž tuhle nápaditost oceňuju, byť celkové zpracování nijak neoslňuje ať už po stránce příběhové či vizuální. ()

Likan7

V prvních 30 minutách se nestane vůbec nic. Potom se rozjede, neřekl bych zajímavá zápletka, ale nápad s trochu chytřejšími zombie mi přišel celkem fajn. Máme tady milión filmů s hloupýma, proč to jednou nezkusit jinak a nedat jim do vínku trochu inteligence. Po 45 minutách dorazí i Stanley Tucci a těch následujících 10 minut, kdy se jen debatuje je s přehledem nejzajímavější část filmu. Tucci sice nikdy nebyl bůh ví jaký herec,ale tady svý kolegy převyšuje o kilometry. Je vidět, že má s áčkovými projekty nějakou zkušenost. O to smutnější je, že se v poslední půl hodině film zase dostane do nudný, generický a tupý naháněčky, která nikoho nebaví. K filmu jsem se dostal "jen" protože jsem znal obličeje Natalie Dormer (panďulka s Hunger Games), Matta Smitha (panďulák s posledního Terminátora) a samozřejmě Tucciho. A ve výsledku jsem dostal jeden solidní nápad, který nebyl vůbec rozehraný a totálně zabité finále, které divákovi připomene, že to nejzajímavější se už dávno stalo. V prvních dvou minutách nám je totiž vysvětleno jak byl svět skoro zničený. Chceme film z TÉHLE doby, ne z doby, kdy už skoro není CO a KOHO zachraňovat. ()

vox_populi odpad!

takú nudu nezažiješ ani v Brne...keby tých zombíkov miesto hudby trápili premietaním tohto filmu, určite by priznali aj to, čo nevedia...film, ktorý sa nedá dopozerať, horúci kandidát na Hororový prepadák roku 2018 ()

faraoon odpad!

................no a když jsem rozpoznal, již zmučený, běsnícího býka Tucciho, vyváděného dosud a téměř vždy nasládlým brkosajským cukroušem, definitivně jsem zavěsil........ ()