Poslední díl spessartské trilogie. Strašidla se vrací z vesmíru a přistávají u zámku, kde naleznou nešťastnou Anneliese (Liselette Pulver). Její snoubenec právě upřednostnil manévry před svazkem s ní. Strašidla nabídnou Anneliese svou raketu, aby ho mohla dohonit. Vinou nehody však putují časem, a ve všech dobách které navštíví, muži váhají mezi válkou a láskou k ženě. (Jezinka)

honz

Závěrečná část je pro mě slabší než předchozí díly spessartské trilogie, nicméně stále vkusná, úsměvná i zábavná sci-fi komedie. ()

Prochy38

Už to nebylo tak dobré, jako ty dva předchozí díly, ale stále to bylo fajné. Škoda ztráty herečky jednoho ze strašidel z minulého dílu, chápu kroky v dílu tomto. Veselé cestování časem. Opět krásná L. Pulver. Ale už to prostě nebylo ono. Vtipné ano, povedené, ale už hodně na hraně s trapností a opakováním vtipů. Za zmíňku jistě stojí krásná herečka hradní paní z nějakého toho 16. století. Ale nevím, která to byla... ()

Pauling

Tři body dávám za nostalgii, film jsem viděl jako desetiletý a byla to vlastně moje první sci-fi - cestování časem. S odstupem je to trochu děs, ale nepříjemný film to není. Příjemná, i když naivní nadsázka. ()

zdeny99

Třetí díl spessartské trilogie je obrovský propad oproti předchozím dvěma dílů. Obzvláště oproti tomu druhému, který dodnes považuji za naprostý filmový klenot. Tohle třetí pokračování je jen trapné natahování, které si v ničem s předchozími díly nezadá. Objeví se tu ještě pár stejných herců, v čele s komteskou. Ovšem i někteří představitelé strašidel jsou již vyměnění. To nejhorší je ale příběh sám o sobě. Zakomponování návratu z vesmíru a následný let do hodně vzdálené minulosti byl hlavní kámen úrazu. Raketou možná chtěli nalákat diváky, přiblížit jim to, čím zrovna svět žil, když se film natáčel. Tedy dobýváním vesmíru. Ale v takových béčkových podmínkách to bohužel nešlo dobře natočit. Ještě horší je ten pokus s atrapou stroje času, kdy strašidla proletí až někam k jeskynním lidem, se kterými si překvapivě povídají jako se svými vrstevníky. Tohle je snad ta nejhorší komedie o cestování časem a bohužel je to myšleno vše opravdivě... o žádnou parodii se nejedná. [955. hodnocení, 39. komentář, 65%] ()

Pavelpi

V posledním díle cestuje " komteska" časem a hledá svého ženicha.Ze všech tří dílů musím hodnotit nejvýše tenhle.Člověk se u něj docela pobaví,hlavně vizí budoucnosti,která se nám v roce 1967 nepřipadala tak strašná.Někdy je i docela pravdivá jako například mírový parlament je podobnost čistě náhodná. ()

brzozin

Když toto srovnám s předchozími díly trilogie zejména s podle mě nejlepším druhým dílem), připadá mi tento úlet jako variace na německé porno 70. let. ()

Gig

Třetí a závěrečný díl série. Ale už slabší. Ale co by byla trilogie bez třetího dílu. :) Ještě dodám k celé trilogii. Dabing se opravdu povedl a to se vším všudy a to myslím i s písněmi. To se málokdy umí. A tenkrát jsme to jako že vážně uměli. To byla doba, kdy strašidla byli Spessartu a dabing předčil originál: Mrazík ()

carl.oesch

Dost dobrý završení celé trilogie. Některá ta satira na soudobý militarismus (tehdy) mi sice trochu připomíná ony "užitečné idioty" (slovy V.I.Lenina), kteří bojovali za mír v jednotném šiku na čele se Sovětským Svazem, ale co....Je tam spousta vtípků a vtipných scén, ale co mně dneska v 21. století dostalo, byl onen odhad budoucnosti. Spousta věcí se splnila víc, jak v jiných "vážných a prvoplánových" sci-fi a ono ministerstvo pro úsporu ministerstev bohužel dneska žádné sci-fi není (byť se tak nejmenuje), stejně jako třeba reklamní nábor na státního úředníka, všudypřítomná reklama (Spratkoper...) či ona informační služba, kde ona pracovnice používá cosi jako internet. Když k tomu přidám vtipné a příjemné písničky (obdivuji toho, kdo to takhle dokázala přeložit) a přidám nádhernou hradní paní z třetího přistání v rytířském středověku (hlavní hrdinka je sice sympaťačka, ale Vivi Bach je někde jinde), tak mně vychází, že je to i dneska hodně příjemná zábava. Nic víc, ale to samo o sobě je strašně moc..... ()

martins

Důstojné zakončení trilogie, ikdyž pro mne mírné zklamání, jak píší kolegové jsou zde velké přehmaty, chybí vedoucí bandy Joeckel a také pes Pluto, strašidla jsou viditelná, zmizí jen když se nenapijí tvrdého alkoholu. Z původní sestavy zbyli jen Liselotte Pulver, Hubert von Meyerinck, Hans Richter(Toni) a též Paul Esser, který hraje ve všech třech dílech, ale namísto Joeckela hraje postavu mnicha. Ozdobou Vivi Bach nebo Gila von Weitershausen. V 60 letech bomba, v 90 letech pecka, v 21.století úsměvné. ()

harycek

Tyhle komedie byly skvělé a mě se třetí díl líbil nejvíce díky cestování časem vždy se stejným výsledkem!?!?! ()

zurivymlok

Jako hodně malému dítěti se mi to velmi líbilo. Z dnešního pohledu je to však hrozná ptákovina. Jednu hvězdu dávám za nostaligii a druhou za výborně natočenou scénu z mučírny. ()

slavikzbojni

Žiaľ na tretí diel Nemcom nestačil dych. Liselotte Pulverová je stále dobrá- ale ona sama to nemohla zachrániť. napriek tom,u aj tento diel je organicky spätý s predošlými- ale dávam o jednu hviezdičku menej... ()

Miroslav.Zac

Nejslabší díl celé série, i když i tady se člověk pobaví. Jen je to celé jakési překombinované a moc se tady tlačí na pilu. ()

JancakV

Pro mne je to díky ústřední melodii, písničkám, výpravě i hlavním hrdinům a zápletce cestování v čase vždy pohlazením, u kterého si odpočinu. Za pět. Za pět? No prostě za pět. ()

RADX1

Člověk by řekl, že třetí díl už bude bída a podle zdejšího hodnocení je trochu slabší. Ale já ho měl v dětství asi nejraději. Hold jsem od malička spíš ten technický typ. ()