Mark Felt: Muž, který zradil

(pracovní název)

• Kanada

Životopisný / Drama / Historický / Thriller

USA, 2017, 103 min

Aféra Watergate z pohledu FBI. Škoda, že tvůrci zamíchali do filmu víc zápletek a na samotnou aféru Watergate neměli už tolik prostoru. Osobně si myslím, že tohle byl jen vzorek toho, co Felt vynesl ven a určitě by neuškodila delší stopáž, která by se zavrtala do detailů. Škoda, každopádně je to výborný film a to hlavně díky Neesonovi.(1.4.2018)

• M.i.k.e

téma okolo Watergate tu bylo už několikrát a prakticky pokaždé to bylo lépe než v tomhle případě.Tady už samotný název filmu prozrazuje hlavní pointu,takže divák tak nějak doufá,že když už ví co se bude dít,bude to aspoň dobře natočené.Bohužel není.Samozřejmě technická stránka a herci jsou fajn a není moc co vytknout,ale jinak je to bohužel vzhledem k tématu docela nuda...40%(19.3.2018)

J. Edgar Hoover umírá a jeho nástupcem v pozici ředitele FBI by se měl stát Mark Felt (Liam Neeson), ale vše dopadne úplně jinak... Ten název nemusel být tak doslovný, protože prozrazuje příliš a na diváka tak nečeká nějaké větší překvapení. K plusům snímku patří herecký výkon Liama Neesona a k mínusům příliš poklidné tempo vyprávění. HODNOCENÍ 50%(29.12.2017)

O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování.(31.8.2018)

• Johnny.ARN

Boha ale ten Landesman točí tak zaujímavé filmy, že pri každom sa mám chuť dopichať nejakým tupým predmetom. Zas proste temná minulosť nejakého amerického prezidenta, obrovská kauza a nahliadnutie za oponu, ako to bolo. Dobre, tie infošky tam berem, to je všetko v pohode, Neeson skvelý, ale to podanie, to tempo, ten vyprávačský štýl mi už pije krv. 2 z 5(20.4.2019)