poster

Mark Felt: Muž, který zradil

 • USA

  Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

 • USA

  Felt

  (pracovní název)
 • USA

  The Silent Man

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

 • Kanada

  Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Životopisný / Drama / Historický / Thriller

USA, 2017, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ****

  O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování.(31.8.2018)

 • Aljak
  ***

  Liama Neesona moc nemusím, ale v úlohe Marka Felta bol naozaj dobrý! Čo sa ale filmu týka, tak pre nezainteresovaného človeka je to dosť neprehľadné a hodnú chvíľu trvá, kým sa človek vôbec zorientuje, že kto je kto a o čo tam vlastne ide. Keď si predstavím, že ja som aspoň zhruba vedel, o čo išlo v afére Watergate, a mal som ťažkosti s pochopením deju a postáv, tak čo to musí byť pre toho, kto o tom nevie nič? Takže práve z tohto dôvodu bol môj celkový dojem z filmu trochu oslabený, ale rozhodne to nebolo na zahodenie. Práve naopak, politické thrillery majú takmer vždy riadne grády, a Felt nebol výnimkou. Teda až na ten počiatočný chaos...(7.4.2019)

 • MickeyStuma
  ***

  Aféra 'Watergate’ odvyprávěná zase z poněkud jiného úhlu. Jak praví Wikipedie: ‘Mark Felt byl hlavní poskytovatel informací v době aféry Watergate. Tehdy vykonával funkci náměstka ředitele FBI a bez přehánění je možno jej označit za nejúspěšnějšího ´whistleblowera´ všech dob, neboť si udržel svoji pozici v zaměstnání a přístup k informacím, aniž by jeho identita byla po celou dobu odhalena.’ A právě o tom tento snímek je. Veze se však na skromnosti takové obyčejné vyprávěnky. Co všechno bylo z historie použito a co, po pochopitelně hlavně kvůli stopáží, vynecháno, ví jen historikové. Liam Neeson si tedy po řadě drsných akčních snímků střihnul politický film, kde sice v má roli právě Marka Felta určité charisma, ale přesto jakoby k celkovému dojmu něco chybělo. Příběh je poskládaný z různých jednání a tak, jako celek, vyznívá spíše klipovým dojmem. To zapříčinilo, že příběhu chybí napětí a vůli diváka zaujmout. Co se týče aféry ‘Watergate’, je potřeba už o tom něco znát, jinak hrozí úniky o co vlastně konkrétně jde. Sice samozřejmě nechybí dobové záběry, ale na celkový dojem je to prostě málo. A tak snímek může posloužit snad jen jako malá připomínka něčeho, co Ameriku ve veřejném mínění ovlivnilo tak mohutně, že ji to v poklidu nenechává spát do dnešních dnů.(29.3.2019)

 • M.i.k.e
  **

  téma okolo Watergate tu bylo už několikrát a prakticky pokaždé to bylo lépe než v tomhle případě.Tady už samotný název filmu prozrazuje hlavní pointu,takže divák tak nějak doufá,že když už ví co se bude dít,bude to aspoň dobře natočené.Bohužel není.Samozřejmě technická stránka a herci jsou fajn a není moc co vytknout,ale jinak je to bohužel vzhledem k tématu docela nuda...40%(19.3.2018)

 • Morholt
  ***

  Aféra Watergate kráčející ruku v ruce se snahou Nixona a spol. ovládnout FBI je pro mě atraktivním tématem a film tehdejší spletité události podává dostatečně přehledným způsobem. Na druhou stranu je místy až příliš procesní, což se odráží na zábavnosti. A vzhledem k tomu, že tady člověk musí dávat pozor, je to občas k vzteku. Ale nutno dodat, že těch nestravitelných sekvencí je málo, takže se dají přivřít oči. Další věcí, ze které jsem trochu na rozpacích, je Feltova snaha najít dceru, která zmizela v nějaké hipísácké komunitě. Jestli měla tahle rodinná linka přiblížit hlavního hrdinu divákovi, tak to zrovna moc nevyšlo, protože Neeson zůstával téměř za všech okolností chladným zaměstnancem úřadu. Ale jinak se mi jeho výkon líbil, což se dá říct i o dalších přítomných, ačkoliv Csokas místy neadekvátně přehrával. Celkově se jedná o solidní záležitost, která se dá i přes mírné výhrady doporučit. 65%(20.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace