Reklama

Reklama

Mark Felt: Muž, který zradil

  • USA Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House (více)
Trailer 2

Dlouholetý a oddaný agent. Zásadový člověk ve vedení FBI. Informátor tisku v době největšího politického skandálu USA... Americké drama vychází ze skutečných událostí kolem aféry Watergate, jejíž počátek a hlavní viníky se s obtížemi snažil v roce 1972 rozkrýt Federální úřad pro vyšetřování. Vůdčí postavou příběhu je Mark Felt, dlouholetý agent a náměstek ředitele FBI, který po dobu vyšetřování musel odrážet snahy Bílého domu, ministra spravedlnosti a dokonce i samotného ředitele FBI vedoucí k rychlému uzavření případu. Pokud by totiž Feltovi lidi získali dostatek času na sběr důkazů, před soudem by mohl stanout i nejvyšší ústavní činitel USA, prezident Richard Nixon. Felt se tak odhodlá k nepřímému napomáhání spravedlnosti: spojí se s reportérem Washington Post a postupně tisku vynáší klíčové důkazy o korupci Bílého domu. Otázkou ale je, jak dlouho se takový informátor dokáže udržet v úřadu známém svými sledovacími praktikami a neustálou nedůvěrou... Životopisný snímek vypráví o jednom z nejznámějších amerických whistleblowerů a vychází ze stejnojmenné autobiografické knihy. Ve filmové adaptaci se hlavní role zestárlého agenta chopil Liam Neeson, jeho manželku ztvárnila Diane Laneová a mezi jeho politickými protivníky lze rozeznat řadu známých herců: například Michaela C. Halla či Toma Sizemorea. Samotný Mark Felt snímek nikdy neviděl, zemřel o dekádu dříve v úctyhodném věku 95 let. (Česká televize)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (33)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Bílý dům, Spravedlnost a CIA budou chtít vědět všechno, co víme ... a my jim to neřekneme." Děsí mě tajný služby žijící si svůj tajnej život. A je mi jedno, jestli se jedná o americký nebo český čučkaře. Proto pro mě bylo poměrně těžký najít si cestu k morousovi, u něhož jsou ty nejtajnější tajnosti v bezpečí. Tedy ve složce, která už od doby Hoovera určitě neslouží k vydírání. Přesto mě nakonec Mark Felt dostal na svou stranu. Možná to bylo proto, že na to dostal mnohem víc času než prezident Nixon, ale to je jedno. Prostě jsem se podíval na Watergate z jinýho úhlu pohledu a zase jsem dospěl k závěru, že politika je svinstvo. No to je tedy objev. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

J. Edgar Hoover umírá a jeho nástupcem v pozici ředitele FBI by se měl stát Mark Felt (Liam Neeson), ale vše dopadne úplně jinak... Ten název nemusel být tak doslovný, protože prozrazuje příliš a na diváka tak nečeká nějaké větší překvapení. K plusům snímku patří herecký výkon Liama Neesona a k mínusům příliš poklidné tempo vyprávění. HODNOCENÍ 50% ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Pred pár dňami som videl All the President's Men, ktoré by som osobne doporučil pozrieť pred týmto filmom. I napriek jeho vysokému hodnoteniu sa mi Mark Felt páčil viac. Prezidentovi muži mi prišli dosť zmätení kvoli obrovskému množstvu neustále sa striedajúcich informácii. (Mien spomínaných vo filme je snád' vyše, ako štatistov v slávnom Gandhi s Benom Kingsleym!) Každopádne je to film výborný a dosť osvetlí situáciu okolo odpočúvania a celého škandálu Watergate, kde figuruje práve Mark Felt. P.S. Pravdepodobne by snímka bola hodnotnejšia, keby vznikla v sedemdesiatych rokoch. Tu sa tvorcom to retro doby bohvieako nepodarilo podľa mňa zachytiť. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím, asi jsem měl pocit, že když je ve filmu Liam Neeson, tak že mě to bavit bude. Takže jsem ignoroval téma filmu a pustil se do sledovačky. Téma je ale v rámci tajných amerických organizací čistě americky špionážní a tváří se víc jak komorní drama, než jako stylová záležitost. Nuda a po herecké stránce, ještě k tomu, klasická rutina. ()

Galerie (106)

Reklama

Reklama