Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • NinadeL
  *

  Jeden z nejfalešnějších protektorátních filmů. Podat ruku s Okouzlenoou a sbohem do kamen.(20.2.2009)

 • Marthos
  ****

  Hrabě Felix Achilles de la Cámara, potomek španělského šlechtického rodu, patří vskutku mezi pozoruhodné osobnosti (nejen) české kultury a přestože se během neslavných protektorátních let postavil na opačnou stranu barikády, zůstává jeho stopa na poli české kinematografie nesmazatelná. Postarala se o to především Vávrova více než úspěšná adaptace Cámarova románu Dívka v modrém, hravě zastiňující některé další filmy, Hašlerovu situační komedii nevyjímaje. Alternující premisou za poněkud slabší scénář je bezesporu moderní swingová hudba pod taktovkou Kamila Běhounka a orchestru Karla Vlacha, podnikajícího zde svá první umělecká vystoupení, za výrazného přispění populárních tváří soudobé ženské popmusic Zdeny Vincíkové i Inky Zemánkové. Otěže filmového humoru potom přebírá energická a temperamentní Nataša Gollová v jednom ze svých méně známých dívčích převleků a za neméně zdařilé asistence sympatické Boženy Šustrové, Peška, Dohnala, Pištěka, Nedošínské, Svozilové a dalších věrných souputníků. Onen neblahý stín, kterým je tento svěží snímek, vybavený adekvátní mírou vtipných bonmotů i dodnes nestárnoucími jazzovými melodiemi, obestřen, je jistě nespravedlivým a tak trochu macešským cejchem, zasluhujíc tím spíš diváckou pozornost.(3.10.2008)

 • blackrain
  ***

  To nedělá dobrotu, když jsou dva manželské páry v jednom bytě, i kdyby byl ten byt kdo ví jak obrovský. Pak stačí maličkost a všichni se můžou rozhádat do krve a potom může být konec s dlouholetým přátelstvím, ale jak už to v komediích bývá, tak se všechno v dobré obrátí. Herci v hlavních rolích byli opravdu dobří.(7.7.2011)

 • cariada
  ***

  Komedie o tom ,když se dva kamrádi skladatelé rozhodnou pomocí inzerátu seznámit a následně oženit. Ano na tom by nic nebylo ,jenže když se rozhodnou spolu žít oba páry v jednom bytě což už tak obvyklé není a že to nebude fungovat je víc než jisté. A začíná kolotoč schválností a malicherností. J.Dohnal a L.Pešek v titulních rolích jsou velice dobrý. Ps. Měli si vyměnit občas i ženy možná by jim to klapalo líp ,ale to už by z toho nebyla komedie ,ale červená hnihovna.(23.12.2007)

 • sator
  **

  Hm...(24.2.2015)

 • Přemek
  **

  Film je to bídný, ale je tu dost swingové hudby. Tak za to aspoň dvě hvězdičky.(26.2.2015)

 • rivah
  *

  NinandeL má naprostou pravdu, něco tak pitomého se hned tak nevidí. Hvězdička jen za hudbu a tanec.(10.9.2017)

 • IvonaK
  ****

  Naivní veselohra, ale s Peškem v hlavní úloze je samozdřejmě roztomilá. Ale tu hvězdičku navíc jsem dala protože zpěv Inky Zemánkové který doprovázel tento film je nebeským vánkem pro moje uši.(30.12.2018)