Poslední den školy se uhlazený učitel Andy Campbell nechtěně zasadí o vyhazov svého obávaného kolegy Rona Stricklanda. Když ho pak Strickland vyzve na pěstní souboj, Campbell musí najít způsob, jak se vyhnout krutému výprasku. Ice Cube a Charlie Day hrají v komedii "Na férovku, pane učiteli" dva středoškolské učitele, kteří se chystají vyřešit své rozpory pěkně po „drsňácku.“ Poslední den školy se uhlazený učitel angličtiny Andy Campbell (Day) ze všech sil snaží udržet věci pod kontrolou, a to i navzdory nejapným vtípkům maturantů, špatnému vedení a rozpočtovým škrtům, které ohrožují pracovní místa. Všechno ale začne jít od desíti k pěti poté, co se nechtěně dostane do křížku se svým mnohem drsnějším a obávanějším kolegou Ronem Stricklandem (Ice Cube), který Campbella vyzve na staromódní pěstní souboj za školou. Zpráva o potyčce se šíří rychlostí blesku a stane se přesně tím, co tahle škola – i Campbell - potřebují. (HBO Europe)

Hanys_

Český název spíš odrazoval, naštěstí to obsazení nezklamalo. Dost šáhlá komedie s nasraným Ice Cubem a vystrašeným Dayem. Vysloveně na potěchu jsou parádní postavičky ve vedlejších rolích. ()

Asmodin

Jediný co je na této komedii dobrého je Ice Cube a jeho morální poučení: vyzvat nejslabšího kolegu na souboj vedlo k jeho posílení a vzchopení se + moderní sdílení a všeobecný rozruch přispěl k poukázání na školní rozpočet. To ostatní bylo jen trapné. Ještě někoho baví sexistické poznámky? ()

petrskoc

Výplach a oddechovka s Ice Cubem, kterého mám rád už od dob NWA. Nečekejte žádnou světovou filmařinu, vizuál je podobný jako u většiny různých amerických sitcomů a dalších pitominek, herci tam jsou jen v podstatě jakožto vata kromě dvou hlavních hrdinů (potěšily menší role Deana Norrise a Dennise Haysberta), kteří nejsou úplně stupidně napsáni a funguje mezi nimi vcelku jiskřivá energie, a i přesto že je to hloupost, na nic si to nehraje a těch 90 minut uteklo celkem rychle a bylo zde dokonce i pár okamžiků, kdy jsem se pobavil. Film není jen intelektuální, artová či festivalová záležitost, a proto mě jeho různorodost tolik baví a nemám problém i s podobnými "béčky". Je třeba vidět věci hlavně s nadhledem. ()

Bezda202

Škoda. že je Charlie Day takovej otravnej idiot :D jinak by se to možná na ty slabší 3* vyhouplo. Takhle jen za 2*. ()

Wancohoff

Vzdy ked sa ladova kocka tvari drsne, je mi z neho smiesne. (narazam na XXX 2) Nastastie toto bola komedia tak to ze vyzeral smiesne bolo ok. Je to velmi slaby film ale naslo sa tam dost momentov kde som sa fakt zasmial, takze na jeden nudny vecer je to OK. 40% ()

Rehooo

Sem tam se nějaká ta vtipná scéna objevila. Nicméně celkový pokus o vytvoření filmu je... no řekněme velmi netradiční (ať nepoužívám stejné výrazy jako ve filmu). ()

BOURQUE

Veľmi ma mrzí, keď vidím komédiu, ktorá má potenciál na dobré scény a super dialógy. Aktuálny film „Fist Fight“, ktorý spomenuté prostriedky mal, však z toho takmer nič nevyužil. Film v prezentovanom kontexte je v podstate zbytočná záležitosť. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Hapretor

Hrozně trapné. Dokoukal jsem jen se sebezapřením všech hodnot ohledně dobrého filmu a ze zvědavosti, jak to zakončí ... no, blbě ... trpěl jsem ... odkdy může být zaprcatělá kulička jménem Ice Cube borec, alfa samec a totální mlátička ... humus a trapnost kam se podíváš ... Tímto posunují Amíci hranice filmového nevkusu o notný kus dále ... ()

Rathalos

Ku*va,to bola pecka,perfektna komedia,vulgarna,ale vtipna,uz dlho som sa tolko nenasmial,dvojica Ice Cube a Charlie Day to zahrala super,celkovo vyber hercov chvalim i hudbu,lebo aj ta bola mega,pat hviezdiciek bez rozmyslania...:-) ()

helloween93

Cube hraje nasranýho černocha jako vždycky, ale Charlieho Daye nemám rád už od dob Horrible Bosses, není vtipný a vždycky hraje blboně. Fist Fight je místy vtipná, ale jinak hrozně dementní komedie plná vulgarismů, někdy až samoúčelných. Do trapnosti to nejde, ale je to místy sušší. V kinech to žádný zázrak pro WB nebyl, dokonce ani Ice Cube to nedokázal potahat do ziskových vod. 2* ()

bararich8

Za 3* s odřenýma ušima. První půlka dost o ničem, pak už tam byl občas aspoň nějaký povedený vtip. Charlie Day mi do hlavní příliš nesedl, ale Ice Cuba toho já můžu. Kdo má rád jednodušší humor, něco si tam najde. Konec byl ale vcelku fajn. ()

Cinematrix

Ice Cube je borec, kterej se jako jedinej dokáže tvářit hrůzostrašnějc, než moje přítelkyně, když si dám o jedno pivo navíc; ovšem s tim rozdílem, že u něj mi to přijde k smíchu a chci takových komedií víc, kdežto v případě hereckého výkonu mé přítelkyně přemýšlím o detoxu. Je tu samozřejmě spousta laciného humoru, který pracuje se synonymy vagín, penisů a onanie, ale je to komedie také pro mladé, kteří si své reprodukční orgány teprve ošahávají, takže takovej humor považují za maximálně epickej. Každopádně v záplavě novodobých komedií se jedná o poměrně slušnej nadprůměr, kdy se nezaujatej člověk, kterej neni kovanej sociálníma dramatama východního bloku, docela slušně zasměje. ()

HappyDeath

Taková průměrná komedie, která pro sprosté slovo opravdu nechodí daleko! Celé se to odehrává v jedné střední škole a z toho se těžilo prostě maximum. Občas až trochu nedobrým způsobem, ale jako komplet to ujde.... Jeden se zasměje a upřímně nic víc jiného od toho nelze čekat. ()

dalziel

Prežil som to a tu i tam som sa aj zasmial.Skôr gagová komedia ako dejová. Šprímy študákov v posledný deň školy boli zábavne avšak nereálne.Možno keby sa to držalo viac pri zemi bola by to väčšia zábava. ()

misar3

Otravný Charlie Day, ale luxusní (jako vždy) Ice Cube. Nabyto solidním hudebním doprovodem. Vulgarní, místý velmi trefné a úderné a když se hodně snažíte, najdete si v tom i hlubší smysl. "Nebuďte děvky společnosti a bojujte za sebe." Ale to asi nebyl úplně autorský záměr... ()