Poslední den školy se uhlazený učitel Andy Campbell nechtěně zasadí o vyhazov svého obávaného kolegy Rona Stricklanda. Když ho pak Strickland vyzve na pěstní souboj, Campbell musí najít způsob, jak se vyhnout krutému výprasku. Ice Cube a Charlie Day hrají v komedii "Na férovku, pane učiteli" dva středoškolské učitele, kteří se chystají vyřešit své rozpory pěkně po „drsňácku.“ Poslední den školy se uhlazený učitel angličtiny Andy Campbell (Day) ze všech sil snaží udržet věci pod kontrolou, a to i navzdory nejapným vtípkům maturantů, špatnému vedení a rozpočtovým škrtům, které ohrožují pracovní místa. Všechno ale začne jít od desíti k pěti poté, co se nechtěně dostane do křížku se svým mnohem drsnějším a obávanějším kolegou Ronem Stricklandem (Ice Cube), který Campbella vyzve na staromódní pěstní souboj za školou. Zpráva o potyčce se šíří rychlostí blesku a stane se přesně tím, co tahle škola – i Campbell - potřebují. (HBO Europe)

kaylin

Další z amerických komedií, která se snaží sázet na postavičky a na absurdity. Absurdity jsou fajn, ale film se bere moc vážně na to, aby tam mohly fungovat. Postavy jsou nudné, hlavně proto, že titulní hrdinové jsou na první pohled tak průhlední, že vás nudí, jen se na ně podíváte. A ne, vtipné to prostě není ani chvíli. ()

jhr

Film jsem si pustil jen díky tomu, že jsem viděl dvě scény z něj na youtube. První je ta z hodiny dějepisu učitele Stricklanda a ta druhá hudební vystoupení dcery učitele Campbella. Obě mě moc pobavili, ale ta druhá je prostě boží. Samotný film není špatný, ale některé momenty by to chtělo doladit. Řada vtipů nemá chybu a hlavně závěr vážně stojí za to. ()

Aljak odpad!

No teda, tak toto bola kolosálna stupidita, akú som už dlho, fakt dlho, nevidel. A to mám Charlieho Daya fakt rád, takže som tak akosi dúfal, že to bude aspoň ako tak obstojná komédia. Ale toto je vážne čistý odpad! Zopár dobrých hlášok, ale ani tie nezachránili ten film pred totálnym fiaskom, keďže už samotný scenár a zápletka je maximálne priblblá a plná trápnosti. A pritom to mohlo byť s tým hereckým obsadením a školským prostredím vcelku vydarený film. Nuž, toto si nič iné ako hodnotenie Odpad! nezaslúži. Hrôza! ()

PROCESOR

Asi už sem na takový „komedie“ starej. Kromě jedné povedený scény s rozbitým videem sem se celej film nudil a místy mi přišel dokonce trapný. Když budu mluvit sprostě tak budu děsně cool a drsoň a navíc vtipný? Tohle si mají z toho odnést děti. Vulgární slova mi nevaděj, sám mluvím někdy pěkně sprostě a kleju, ale musí být k tomu důvod. Když k tomu není situace, tak je to jen trapný. ()

URBAN

Já tyhlety komedie prostě miluju. Není to nic co by jsme už neviděli, ale je tu se čemu zasmát. Herci jsou charismatičtí. Nejsou takřka žádná hluchá místa a hlavně baví a to je hlavní úkol komedie. ( 12.7.17/PC ) ()

HorrFi

Moderně pojatá komedie ze školního prostředí, kde spolu musí učit v jednej škole dva zcela odlišný učitelé.. nebylo tam nic zas tak vtipnýho co by mi utkvělo v paměti.. dalo se to v pohodě dokoukat až do konce, ale za 10let už si nejspíš ani nevzpomenu, že se v roce 2017 něco takovýho vůbec natočilo.. ()

Deyw

klasicka blbovina..charlie day je strasnej kreten! ice cube vklidu..par dzojku dobrych smal sem se..ale jinak pruser.. :( ()

Johnny.ARN

Ľutujem slovenských dabérov pri tomto filme, keď to kúpi nejaká telka a budu to chcieť nasadiť v piatok večer o dva roky. Češkovia sa toho nebáli a každé štvrté slovo nadávka. Inak infantilný výplach bez hlbšieho zmyslu, ale ako oddychovka a vyplnenie času pri žehlení super. Nafetový kôň to vyhral. A nikdy neserte dejepisára. 1 z 5 ()

Phietros

Na sprostych slovech se tu nesetrilo a diky tomu se clovek i zasmal. Prvni pulka nic moc, ale pak se to vyostrilo a zacala bejt ta prava vostra americka prdel! Charlie Day roli jak na miru, Ice Kube nic svetobornyho, ale jako zaporak dobry. Finalni souboj dle ocekavani, ale nastesti se nas priposrany ucitel schopil a stal se z nej ke konci i chlap. 60% ()

Yoshimitsu

Ice Cube se nesral to je prostě týpek, který si uměl sjednat pořádek a respekt ve škole. Škoda, že tam žákům na videu spíše nepustil Straight Outta Compton. Dávám 70% ()

JohnSmith

No tak tohle byla pěkná blbost. Trochu mi to připomnělo Bláznivou školu, ale v horším. Vtipy slabý a Ice Cube trapný. ()

herr_carter

Při momentálním využití asi zhruba 15% kapacity dutiny mozkové můžu s klidem v duši říct, že mě tahla sprostota vlastně bavila. Jednohubka bez hlubšího významu, ovšem s množstvím povedených hlášek a situací..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

V podstatě jediné, co se dá této komedii vyloženě vytknout, je vážně až nesoudná a naivní zápletka, čímž mám na mysli především to, že na amerických školách se sice můžou dít vážně divočiny, ale zdejší chování a činy jak žáků, tak učitelů měli spíš blíž ke klasickým parodiím, než seriózním filmům, takže se prostě jedná v tomto ohledu o pořádný úlet. Pokud ovšem bude případný divák právě nad tímto faktem ochoten přimhouřit oči, tak poté dostane opravdu svižnou a místy poměrně vtipnou komedii, plnou fuckování, slušně nabroušených a nekorektních hlášek a sympatických postav, obsazených zábavnými herci. Celé se to jinak odehrává během jediného dne, takže spád filmu je opravdu zběsilý, což navíc pomohlo i k zakrytí několika trapnějších momentů, důležité ale je, že těch zábavnějších je tu mnohem víc. A jelikož jsem se u těchto typů filmů postupem času naučil smířit se i s těmi jejich klasickými kýčovitými závěry, tak výsledný dojem z této ptákoviny je nakonec poměrně až nečekaně pozitivní, jen opakuji, divák do toho musí jít skutečně jako do pořádného úletu, a ne jako do normální komedie. P.S. Nedávno jsem viděl skvělý film Straight Outta Compton, který jen tak mimochodem pojednává i o drsné minulosti Ice Cuba a zmiňuji to kvůli tomu, že ani trochu nechápu, co nyní tohoto chlápka vede k účasti v takovýchto filmech, jako je právě Fist Fight. Tím ovšem nenarážím na tento film samotný, spíš jen tak uvažuji, že právě s ohledem na jeho minulost bych ho typoval spíš do drsných, nekompromisních dramat a thrillerů, ale on se převážně věnuje takovýmto šaškárnám, kde sice také hází po celou dobu drsný, nasraný ksichty, ale dělá je spíš jen pro pobavení, než vystrašení. Fakt zvláštní. ()

iXtr3m3

Slušná drsňácka komédia s perfektným a uleteným castingom počnúc ako vždy perfektným Ice Cubom a Charliem Dayom a v tesnom závese každým ďalším zúčastneným ako Tracy "Benga" Morgan, Jillian "mrdačka" Bell, Dean "Under the Dome" Norris, Christina "Megakozy" Hendricks a ďalší. Potešilo aj cameo veterána Dennisa "24 hodín" Haysberta a Kumaila "Silicon Valley" Nanjianiho. Nekorektné, odvážne, provokatívne, vtipné tak akurát na hrane. ()