Skryté zlo

• USA The Bye Bye Man (více)

Když tři kamarádi z vysoké školy narazí na hrůzný původ skrytého zla, zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě: nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do vaší hlavy, je to právě to, co všechno řídí. Existuje způsob, jak se vymanit z této posedlosti a přežít? (Freeman Ent.)

Hanys_

Takový remix starého dobrého Candymana a současných teenege bubákovin (It Follows), který ale nabízí pár dost hutných scén (úvod!), schopné herce a docela zajímavou mystiku příběhu. Škoda jenom, že i tady se postavy chovají dost klišovitě a nevěrohodně, navíc u záběru na digipsa jsem prskal smíchy. ()

Pat.Ko

Tento film na mňa veľmi zapôsobil, aj napriek zlým recenziám. Bye Bye Man - entita, stvorenie, duch alebo čokoľvek, nie je to úplne definované, ale je ton desivá vec. Ako film pokročil, bol som z toho úprimne uchvátený a celkový dojem z filmu je úžasný. Jednou z najkrajších častí filmu je to, ako muž Bye Bye Man ovplyvňuje v mnohých ohľadoch nielen postavy, ale aj diváka. Áno tento film môže byť úplné klišé, ale podľa mňa to klišé dobre zapadlo do dejovej línie. A som veľmi sklamaný, že je tu toľko zlých recenzií. ()

t.mon

Jedna hvězda za slušnou atmošku v první půlce, druhá za Trinity, jinak slabší průměr, netřeba více slov. ()

Magika82 odpad!

Pane Bože, do čeho jsi to zase duši dal?... Já vám dám předlohu R.D. Schnecka! Ten svou povídkou vytrhal kusy z jiných děl, a jako špatnou koláž je slepil dohromady. Částečně by ho snad bylo možno zažalovat za plagiátorství... A tento nezvedený výtvor uchopí scénárista, zmrší tuto mršinu ještě více, aby nám ji ve výsledku představil režisér snad v blaženém domnění nebo pomatení smyslů, že s tímto snímkem zaboduje... Kde kdo a kdy viděl nějaké "lekací" scény, netuším. Ve stejném pořadí opět netuším, kde by se měla nacházet nějaká psychologická hra mezi dějovou linií snímku a divákem. "Pa pa muž" jest sám o sobě podoben více Frankesteinovu výtvoru, ovšem bez Frankensteina... A ten animačně směšně uboze provedený "pekelný pes", byl pokusem o co?... Ne, takto pánové rozhodně ne! Jest svatým poselstvím: Miluj bližního svého! ... Nicméně zde je nutno dodat: "Ale pitomce z diváků dělat nebudete!" ... Váš výtvor s čistým svědomím, z objektivního i subjektivního pohledu a dojmu, vhazuji do Odpadkového koše! ()

BlackHood

Skvělý horor. Na první půlhodinu jsem se díval pozdě večer, když jsem byl sám doma, a hodně mě bavila. Ze začátku poměrně strašidelné, horory, kdy jsem se bál, bych napočítal na jedné ruce.  Pořád jsem si myslel, že další hodina filmu bude o ničem a zkazí dojem z první části filmu, když to má tak malé hodnocení. Ale ne. I druhá část mě zabavila. Nízké hodnocení nechápu. Nesouhlasím s uživateli, co tady píšou, že film je neoriginální. Někteří si taky stěžují, že tam hrajou teenageři... někdy to je problém, jindy ne, nechápu. ()

Flopik

Najprv som si myslel že to bude typický vyvraždovák kde nejaký teen vyvolajú ducha a on ich bude zabíjať.Nakoniec to však bolo troška iné a zabíjanie prišlo až na konci, aj to však nie také ako som čakal.Celkovo vo filme nie je skoro žiadna lakačka, duch sa ukáže až na konci aj to za veľa nestojí no počas filmu sa nejako extra nenudíte.Je to proste čistý priemer, na upršaný večer. ()

Extrakritik

Celkem sračka dobrá akorát tak pro třináctileté obecenstvo.Začátek byl celkem slibný,žádné laciné lekačky,žádná krvavá prasečina,prostě jenom dobrá atmosféra.Druhá polovina byla typický "mainstreamový" horůrek pro děcka. ()

Ivua

Veľmi slabé.. až prílišné budovanie zbytočného napätia a v konečnom dôsledku kvôli ničomu. Jedna veľká nuda. ()

MickeyStuma

Hororový snímek trpí značnou neoriginalitou a jednoduchostí, takže se z výsledku naprosto vytrácí alespoň náznak strašidelnosti a napětí. Jediné co se daří je udržení tajemna. Kupodivu je to až zázrak. Scénář na základě povídky? Těžko tedy říct, který autor se inspiroval, ale znalci starších hororů poznají v ději velice známé motivy. Jsou tu podivnosti, při kterých umírají teenageři a hlavní postava příběhu pátrá po příčině a snaží se tomu zabránit. Nepřipomíná to takhle náhodou sérii ´Nezvratný osud´? Záhadná postava, kterému se říká Bye Bye Man, na kterého když dotyčný pomyslí... No jasně, komu by to nepřipomnělo sérii ´Candyman´, kde pro změnu stačí několikrát nahlas říci jeho jméno. Výsledek je zhola stejný. A dalo by se pokračovat dál. Děj má velmi pomalý rozjezd a do poloviny stopáže se toho i drží. Takže nuda cloumá divákem až k zoufalství. V druhé polovině se to přeci jen krapet rozjede, ale uchvátit to přesto stále nedokáže. Snímek tedy vypadá jako snaha o něco, co ve výsledku zůstalo někde na pozadí čehosi, co velice rychle upadne v zapomnění. ()

Rathalos

Skryte zlo je zaujimavy horor s dobrym nametom,opat nieco nove,atmosfera,napatie,herci ok a Bey Bey Man a jeho vycinanie sa mi pacilo...:-) ()

helloween93

Dlouho jsme si s kamarádem dělali z Bye Bye Mana srandu, že to bude bye bye živote. No, nebyli jsme daleko od pravdy, bolelo to, příběh nedává smysl, nudné lekačky, CGI pes i Bye Bye Man, hloupé chování postav. Černocha holka pobodá nůžkami do obličeje, ještě stihne být popálen ohněm, ale sílu na vyslovení Bye Bye Man má. Film distribuovalo studio STX, takže jim děkuju za tilt. * ()

Faila

Podobný typ hororů mám sice ráda, ale tohle mi dost často přišlo úplně mimo. Škoda, ale v porovnání s většinou současných hororů jde spíše o průměr. ()

Rockerman

Na jedno postrašení stačí, ale je to variace na stokrát přežvýkané téma. Ty představy jsou zajímavé a například scéna, kdy divák neví jestli John vraždí Sashu nebo naopak a Elliot střílí na Johna nebo ne, je povedená? Skutečnost je předvídatelná, ale i překvapivá zároveň. Přesto to nestačí na vyšší hodnocení a už vůbec ne na pokračování, ikdyž vrátka k němu byla v závěru otevřena. ()

bararich8

Na jednu stranu skvělý úvod, ne tak úplně blbá zápletka (na horory), ale pak tu máme stupidní chování všech a všeho, herecké výkoné hodné maliny, klišé vrstvené na klišé, takže ve výsledku promarněný potenciál a podprůměr, 2,5*. ()

Katcat

Docela fajn natočený hororový snímek. Hodně jsem srazila svoje nároky na horory, protože dnešní doba plná marvelu a DC a debilních hororu bez děje mě nedokáže dostatečně uspokojit. Taky jsem v poslední době viděla nespočet absolutních sraček, takže mě tenhle film mile překvapil. Není to obstojné béčko, ale blbě uchopene áčko. Takže pár chyb by se našlo. Ale napětí bylo, Bye Bye Voldemort byl sexy, nemám s tím v podstatě žádný větší problém. ()

RypavaDvojka

Na začátek řeknu, že jsem Čau Čau muže viděl předpokládám 4x. Poprvé v kině, poté v rozptylu tří měsíců doma a napočtvrté opět dome s přítelkyní. A musím říct, že tenhle film mě prostě baví. Nevím, jestli jsem si to nakoukal, sedí mi herci (na které se tu tak mocně nadává... Nejsou až tak špatní...) nebo se mi prostě líbí děj. 47%? Pfff… Původně jsem dal hvězdičky tři, nyní si je dovolím vyextendovat na 4 jen kvůli tomu, že si tu někdo musí léčit komplexy. Milý příběh, fajn zahrané, atmoška funguje, těším se na pokračování. Čau Čau muž je jeden z těch hororů, které rád doporučím. ()