Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo

• Jižní Korea 달의 연인 : 보보경심 려 (více)

Epizody(20)

Během záchrany topícího se malého chlapce dojde k zatmění slunce a dívka, která pro něj skočila do vody, se ocitne v minulosti. Nyní je z ní Hae Soo, sestřenice manželky osmého prince Wang Wooka. Přestože je Hae Soo nejprve zmatená z nastalé situace, snaží se zvyknout a přizpůsobit se novému prostředí a díky tomu má také možnost poznat i ostatní prince včetně obávaného čtvrtého prince Wang Soa. (andiek05)

Roby

Historické doramy mě dost vyčerpávají svým neustálým intrikařením, které mi dává pocit, že se tehdy jenom šikanovalo, vraždilo a mučilo a vlastně na nic jiného nebyl čas a to mě fakt nebaví sledovat. Seriál mě udržel asi, tak do toho dvanáctého dílu, ale pak jak se děj změnil jen na pletichaření o trůn, to už mě začalo nějak nudit a bylo mi v podstatě jedno, kdo z toho vyjde jako vítěz. Jediná postava, která mi přišla aspoň trochu sympatická byl Baek-Ah a zbytek ať se pro mě za mě posekají jak chtějí. Velmi špatnou vizitkou seriálu je fakt, že když si neoblíbím z početného souboru postav ani jednu, které bych výrazněji fandil, tak je něco hodně špatně. Zjistil jsem, že na historický seriál musím mít fakt náladu a před dalším si dát několika měsíční přestávku na zotavení. Tento seriál v žádném případě není špatný, ale ani nikterak dechberoucí mistrovské dílo. Zhodnotil bych to asi jako nadprůměrný seriál se slušnou výpravou, kostýmy a hereckým obsazením. ()

Mortemiss

Nesnáším a zároveň miluji tento seriál s překrásnou výpravou, excelentními hereckými výkony a úžasnou ústřední dvojicí, jejíž příběh pohne snad s každým. ()

Narciska

Mohlo v žánru rovnou být: telenovela. Laciné kulisy, místo hraní primitivní filmařské triky, kterak vyvolat u diváka ty správné pocity a ještě to bez námahy natáhnout. Má však jistou přitažlivost, jež vás nutí zkusit ještě o díl dál. ()

Georgiana

Nádherný herecký koncert Lee Joon-giho, jemuž historické postavy náramně sedí, a to nejenom pro jeho nevšední vzhled. Je to prostě korejský princ v jakékoli roli. Je vidět, že tvůrci měli na tento projekt dostatek času, jelikož seriál neztrácel tempo a byl poměrně vyvážený a konec naprosto báječný. Celá banda herců se mi vryla do paměti, bylo vidět, že si to každý naprosto užívá. Mám dojem, že Lee Joon-gi prohlásil, že si s kolegy velmi sedl, i když herci byli o dekádu i více mladší. LJG byl výborný ve všech bojových scénách, které dotáhl zkušenostmi k dokonalosti. Ano, u IU mohli ubrat na frekvenci vystrašených oči apod., ale to by nebyla Korea a já to beru, líbila se mi. Můžeme hledat nelogičnosti, ale já jsem byla v pohádce, která by bez nich nebyla vystavena. Nějaké scény by si zaslouzily větší kompars. Ačkoliv na začátku seriálu byla scéna krásně nadupaná, koncem se nejak šetřilo. Osmý princ byl chodící charisma. Dějová linka byla úžasná a vztahy nebyly přímočaré, ale plné planných slibů či změn v rozhodnutích. To se mi velmi libilo. Naprosto každá postava byla černo bílá a tvůrcům se povedlo uvádět diváka na rozcestí, kdy se sám těžce snaží hledat vhodné východisko. A nakonec o všem může dlouho přemýšlet. Skvělé. ()

kubka4

Ať nad tím přemýšlím sebevíc, nenapadá mě pořádně nic, co bych o tom napsal. Možná to bude tím, že mám hlavu stále přeplněnou pocity ze seriálu, které jsou nasáklé nadšením... Historické seriály zbožňuji a Scarlet Heart se dokonce povedlo držet se (víceméně) skutečných událostí. To je jen další přidaná hodnota k tomuhle už tak skvělému drama. To, že je v korejských seriálech povětšinou kvalitní a dobrá hudba, snad ani nemusím zmiňovat, ale tady je to dovedeno do naprosté dokonalosti. Herecké výkony všech představitelů byly skvělé, obzvlášť Lee Joon-gi a IU přímo zářili ve svých rolích. Charaktery všech postav jsou zajímavé, např. u princů se mi líbil jejich vzájemný kontrast, každý má rozdílnou povahu a to je činí unikátními. A děj? Ten byl napínavý a skvěle napsaný a přitom se mu stále dařilo držet se historických mantinelů. Konec také nezklamal a dokonce přichystal pár opravdu nečekaných událostí. Emoce z tohohle historického drama budu vstřebávat ještě opravdu dlouho... - 100 % ()

mrtvej pes

Sepsala jsem komentář-román, abych vyjádřila svůj vztek. (Superspoilery.) Proč time-travel? Aby hrdinka všechno zavinila, nikoliv aby tomu zabránila. Udělá z princů jejich nejhorší verze a zničí jednu celou generaci. Ze začátku jsem si říkala, že jde o dalšího adepta na čtyři hvězdy. Čekala jsem totiž, že se po slušném rozjezdu epizoda za epizodou zlepší. Nedočkala jsem se. Kromě prvního dílu děj výrazně zpomalil. Drama je o něco méně epické než jiná, víc zaplavené romantikou. Nepustil se mě pocit, že scénáristé věděli, jak napsat začátek a konec, ale uvnitř se ztráceli. Zápletky a motivace neměly logiku, vynořovaly se a zanořovaly, působily odloučeně. Chyběla provázanost. Seriál pak hodně trpí arbitrárností svého světa. Moc, pravomoc a pravidla tu nemají řád. Období letí, že jeden nestíhá zamést metaforický sníh. Hlavní hrdinka se zamilovává a odmilovává vždy někde za scénou, jinak si neumím vysvětlit, kdy se jí ty city povedlo vyvařit z vody. K vzteku je i to, jak se promění z někoho silného, statečného a samostatného do nejzmanipulovatelnějšího pěšáka v paláci. Ovlivní ji slova i domněnky. Proč se vrátila v čase? Nejprve všechny poblázní, pak všechny prakticky povraždí. Nakonec je tam jen proto, aby dělala kukadla. Princové hrají o sto šest. Z postaviček se promění v postavy. Obecně si ale něco neodpustím. Sice vidíme charaktery vyvíjet se, mnohdy je to ale ode zdi ke zdi - z dušína do podrazáka, z chudáčka do sadisty - a zas nazpátek. Nikdo se nedrží ve svém rámci. Nevěřím jim ty obraty a zpátečky. Až si říkám, kolik z toho je růst a kolik špatná tvorba. Nejsložitější je pak princ So. Uznávám, že je So rozvrstvený a skvěle zahraný. Že bych ale si ho oblíbila - jak, když mi byl nakonec odporný? Změnil se z necity do kopnutého štěněte do sadisty do tyrana do stalkera do objímače urn, který se ženou a svou i její rodinou zachází jako s majetkem a neštítí se bratrovražd a vůbec všech vražd, aby si zahojil ego. (A co je ještě v asijských dramatech nového?) Poslední díly byly vyloženě utrpení. Jediné, za co jsem ještě hrdince vděčná, je, že se sebrala a od toho "nepochopeného" psychouše odešla. Konec je kvůli té tíze realistický, pokud tedy stačí, že je jeho realističnost postavená na iracionalitě všech a všeho, co se mezitím událo. Kdo si zaslouží žít, zařve, kdo si zaslouží zařvat, dostane křeslo. To královské. (A co to bylo za pedofilní scény ve dvacátém díle?) ()

jarah

Jeden z mála seriálov, pri ktorých som si želala, aby ešte neskončil. Nesledovala som ho preto, aby som sa dozvedela čo sa stane s hlavnými postavami na konci, ale preto, aby som s nimi prežívala tajné radosti a bolesť, ktorou za ne museli zaplatiť. Vrcholné herecké výkony všetkých na pľaci, takže je ťažko vypichnúť iba niektorých. No nedá mi nezastaviť sa pri Joon Gim, ktorý je schopný zahrať aj pivnú tácku tak, že jej na druhý deň vznikne miliónový fan klub. Je v ňom niečo éterické aj elektricke. Faktom je, že si realizačný tím dal záležať na výbere tých najlepších a evidentne aj najkrajších hercov, takže sa postaral o pastvu pre oči, nie len pre dušu. O to, aby mohli zažiariť, sa samozrejme zaslúžil celý produkčný tím na základe kvalitnej predlohy. Neprestáva rezonovať ani celé mesiace po zhliadnutí. Dám mu ešte trocha času a potom si ho pozriem znova. ()

vodnicka

Seriál, který mě hned na začátku chytl a už nepustil. Netrpělivě jsem čekala každý týden na nové díly a rozhodně nelituji času, který jsem strávila sledováním.. Dorama je na mém seznamu nejoblíbenějších seriálů a zatím jsem ohodnotila pěti hvězdičkami a mám dojem, že se na tom do budoucna nic nezmění. Obsazení se moc povedlo, Lee Joon-Gi byl ve své roli skvělý, stejně jako další herci - např. Kang Ha-Neul nebo Hong Jong-Hyun a od prvních dílů jsem byla potěšena i výkonem IU a mile mě překvapil Baek-Hyun. V průběhu jsem si zamilovala postavy Bayek-Aha a Wang Junga. A soundtrack poslouchám dokola, hudba je dokonalost sama o sobě.. ()

Krysap

Tak nějak do poloviny jsem nechápala, proč to někdo tak dobře hodnotí, vždyť je to jenom obyčejná, byť kvalitně udělaná, červená knihovna. Ale pak to od půlky začalo nabírat poněkud jinou atmosféru a stalo se z toho přesně to, co miluju na korejských historických dramatech. A čím víc se blížil konec a atmosféra výrazně zhoustla, tím jsem byla nadšenější a nadšenější. Takže proto mi nakonec nezbylo než dát 4*, ačkoliv ještě v půlce bych dala tak maximálně 3, přičemž ta jedna by ještě byla čistě za vynikajícího LJK (pořád občas čumim s hubou otevřenou, co tenhle chlapík předvádí v emotivních scénách). IU mě upřímně překvapila, její hraní se mi hodně líbilo a její postavu jsem si opravdu oblíbila . Celkově hodně vysoko hodnotím celý obsazení, připadalo mi, že se všichni na svoje role hodili a v podstatě tam nebyl nikdo, kdo by mi vyloženě neseděl. Klika pro herce byla, že opravdu měli co hrát, což taky nebývá samozřejmostí. Tady mi přišlo, že se podstatně vyvíjejí snad všechny postavy, včetně těch méně podstatných pro děj. Vzhledem k názvu, kde dovětek ryeo odkazuje na historický zasazení, bych řekla, že je možná ve hře i pokračování ze současnosti.. Upřímně bych se bez něj klidně obešla, seriál a jeho závěr mi vyhovoval, i když ten poslední díl byl teda síla. ()

Denila

Jsem trošku paf.. Vůbec jsem nečekala, že budu hodnotit pěti hvězdami. Děj bych osobně rozdělila na čtyři části. Tu první roztomilou, poznávací, zábavnou a tak nádhernou. Poté trošku nudnější část kdy jsem si říkala že víc jak tři hvězdy nemohu přeci dát. Dále část plnou zvratů, kdy se postavy vyvíjely a měnily, a tvůrci si nebrali servítky. Změnili celý pohled na jednotlivé postavy a tehdy jsem začala vnímat, že tento kousek je v něčem jiný. Některé věci jsem čekala, ale ne tak jak se staly a co znamenaly. Aby bylo jasno, neměla jsem vyloženě postavu, které bych trůn přála a které bych fandila. Dokonce mě nepohltila ani romance. Neprožívala jsem tedy klasické pocity "ne, měla bys být s tím druhým". Doramu jsem dlouhou dobu sledovala velice klidně, ale přišla poslední část ve které se vše změnilo. Která roztrhala mé srdce.. Poslední díly byly tak bolestivé a změnily se v slzavé údolí.. Vcítila jsem se do Hae Soo, tento pocit nádherně popsala Zelilu007... znovuprocitnutí bylo velice intenzivní. Doramu jsem shlédla v kuse za dva dny, na jednu stranu jsem ráda protože jinak bych z toho takto silné pocity určitě neměla.. na druhou jsem nešťastná, protože to uteklo velmi rychle a hlavně konec zůstal bolestivý. Věřím, že kdyby to zakončili shledáním, mému srdci by se ulevilo a neměla bych teď takové pocity... Mám chuť to celé zkouknout ještě jednou, věřím, že bych nyní vnímala děj zase trošku jinak a v příběhu našla něco co jsem předtím neviděla a vidět nemohla. Jedním slovem báječné, hudba, herci, vše! ★★★★★ ()

CaladanChmur

O tomhle seriálu pořád nevím co si myslet, jestli se mi fakt líbil, a nebo mě děsně sr*l zejména v poslední třetině. Ale nedokážu mu upřít jeden fakt. Ty postavy se mi dostaly pod kůži. Mám ke všemu dost výhrad.  Vychcípala mi spousta opravdu top oblíbených postav ( Eun a jeho luxusně hezká žena)...žena Wooka a další ( nechci více spoilovat). Vadil mi fakt , že se dost často postavy chovaly nelogicky, vadil mi fakt zdůrazňování na začátku každého dílu o základu v historii. Vadila mi hlavní hrdinka (ohledně herečky), vadil mi fakt dost zvláštní závěr historické linie a další momenty.  "ALE" !! znovu opakuji dokázalo se mi to dostat pod kůži a to dost silně. Absolutně top byl casting princů a císaře a vykreslení jejich povah a vztahů. Tam smekám a nemám ani jedinou výtku. Váhal jsem mezi 3-5 hvězdami, ale po nějakém čase jsem si řekl, že ty plusy byly daleko více a rozhodně to silně doporučuji. A ten soundtrack? Četl jsem tu na něj hodně pochval...a přišlo mi, že byl vychvalován velmi málo...byl na celém filmu asi nejlepší...tam , kde to trochu hrozilo zdlouhavostí, to těžce zachraňoval a vystřeloval do výšin. takže za mě ve finále 85% ()

wege

Katarze pocházející z řeckého katharisis představuje vnitřní očistu. Někdo jí nepotřebuje vůbec, někdo jí potřebuje často, mě stačí jednou za půl roku. Katarzí pro mě představuje vždy korejský romantický seriál. Vše vychází z toho, že jsem za poslední dobu, kdy trávíte více času doma než dříve, docela propadl korejským filmům. Seriály, to je ještě jiný level, teď nemyslím oliheň, ale ty jejich většinou šestnáctidílné strašně natahované romantické seriály. Tentokrát jsem to vzal podle žebříčku hodnocení a byl lepší než ty dva předchozí. Oproti jednomu výrazně, oproti druhému o strašný parník. Kupodivu to má děj, který není vyhráblý, což je ovšem dáno těmi historickými souvislostmi, má to šílenou hudbu, ale když poprvé zahrála jedna melodie, co se pak často opakovala, měl jsem pocit, jako by hráli Daft Punk v Tronovi. Ok objektivně, jsem muž a hlavní hrdinka je neskutečná kost, která navíc umí krásně prodat svoji největší přednost, a to jsou oči, jak ona s nimi umí koulet. No nicméně, tentokrát jsem volil docela dobře, protože po konci jsem si ve dvě v noci četl o dynastii Goryeo. Koreu jsem doposud dával jen nejvýše ohledně korejské války, teď mám v knihovně zamluvené Dějiny Koreje. Ten seriál nestekl tentokrát jen po povrchu, vedle očisty a poznání, že největším projevem lásky může být i podání ruky o), mi zanechal také chuť se dovzdělat. Díky, zase za půl roku. ()

Meeryan

Scarlet Heart Ryeo je můj první korejský historický seriál, který jsem dokoukala až do konce. Krásné prostředí, historie Goryea a zajímavé postavy. Doporučuji sledovat zásadně na TV s vysokým rozlišením, je to zážitek. Od ženy z 21. století, jsem čekala víc... ale i tak Hae Soo byla skvělá! Hltala jsem netrpělivě každý díl... Gwangjong/Wang So/Vlčí pes v podání Joon Giho byl excelentní! Jsem si jistá, že do své role dal kousek sebe. Strhující herecký projev! Bude mi to chybět! Postavy, které jsem si oblíbila: Wang So, Ji Mong, Wang Yo, Wang Eun, Soon Duk, Wang Jung. Dávám maximální počet hvězdiček. ()

janovrom

Teda silné zklamání. Po těch superlativech, co tu všude létají, bych čekal pořádný nářez. Ale jsem u sedmého dílu, nic se neděje, postavy kolem sebe jenom vrkají jako holubi a nevidím žádnou zápletku. Když to porovnám s čínským seriálem Singing All Along, které jsem nedávno viděl, tak je tohle prostě nuda. Dropuji. Tři hvězdičky si to zaslouží podle mě za dobrý soundtrack a za čtvrtého prince a Hae Soo. Opravdu se mi líbí, jak podávají emoce. Celkově se mi líbí herecké výkony. EDIT: Tak jsem to po nějaké době dokoukal takovým rychlo-stylem 15 min na episodu. Pár posledních dílů jsem shlédl celé a jo, byly fakt dobrý. Někde kolem 12. dílu už ten děj dostal nějaký smysl a začal se posouvat. Ale stále je problém, že polovina dílů stojí za prd. ()

MeGab

Do poloviny velmi dobré, ale pak to několik dílů přepomínalo frašku typu Krále Leara, kdy jsem okolo 15.-17. dílu všem postavám začal přát rychlou bezbolestnou smrt, která by je zbavila utrpení a mně přinesla vykoupení v podobě konce. ()

Lex.San

Na Scarlet Heart jsem se odhodlával podívat už od října minulého roku. Seriál ale vyvolal takové ohlasy, že jsem radši pokaždé hodil zpátečku. Rád k příběhu přistupuji nezaujat a bez jakýchkoliv očekávání, která mohou sledování jen a pouze pokazit. Příliš pochvalné recenze mě spíš odrazují ;) Nakonec jsem ale na youtubu narazil na OST k seriálu a bylo vymalováno. A že bylo na co koukat! Úchvatné scenérie, krásné kostýmy, již zmiňovaný soundtrack a samozřejmě herecké výkony. Nadšení seriálem je lehce pochopitelné. Jenže já se budu držet nohama na zemi. Tragika v příbězích není zrovna mým šálkem kávy. Snesu jen určité množství. A Scarlet Heart mi ji na můj vkus naservírovalo až moc. Jak příběh přecházel na vážnější notu, tak jsem se začal trochu cukat a sledování již nebylo tak plynulé jako na začátku. Když pak dozněla závěrečná hudba, tak jsem se nemohl ubránit myšlence, že bych snesl jiný konec – 3* (7/10) ()

Soupalka

Historická kostýmní telenovela.... Chvíli jsem váhala, jestli dát nejvyšší hodnocení. Nakonec ale ano. Především krásná výprava a skvělý Joon-gi Lee hravě pomáhají překlenou místy pokulhávající scénář a uvědomila jsem si, že je to jeden z mála seriálů, které si možná někdy pustím ráda znovu. Vlastně ani nevím proč, asi kvůli těm skvěle napsaným i zahraným mužským postavám a emocím které mi zde přišly přesně tak akorát . ()

Gada

Viděla jsem tento seriál 3x a již můžu s čistým svědomím říci, že asi žádný jiný na mne tak nezapůsobí. Chci ho vidět znovu, ale zároveň nechci. Výborný námět, natočené v krásném prostředí, kostýmy a hudba naprosto famózní. Joon-gi Lee  se stal pro mne TOP hercem. Jeho hraní mne vzalo u srdce. Snažila jsem se nezamilovat, ale nebyla jsem úspěšná. Po každém zhlédnutí vstřebávám ještě několik dnů. Emočně mne tento seriál naprosto odrovnal. I přesto, že nemám ráda špatné konce, zařazuji  do mých TOP TOPŮ. Myslím, že ho již nic nepřekoná, možná jen něco podobného s dobrým koncem ..... Prosím, prosím, něco natočte. Pokud nemohu více, tak dávám jen 5*. ()

Kreptry

Hlavní hrdinka mi byla sympatická od samého začátku, stejně tak jako 10. a 13. princ. Vlastně kvůli 13. princi jsem se na to začala koukat. Taky jsem náležitě ráda, že to s ním dopadlo tak, jak to dopadlo. Děkuju, alespoň někdo! Kdybych tady měla napsat všechny moje dojmy a poznatky, tak bych spoilerovala až hrůza... Prostě krásný, i když možná náročný, seriál. ()

Bumkybunny

Hodně pěkný, pocitově nemůžu jinak, než dát plný počet. Bylo to dojemné a smutné, jako už dlouho nic, co jsem viděla, a někdy jsem ani v danou chvíli nevěděla, proč vlastně brečím. Musím říct, že jsem si nijak zvlášť neoblíbila ani jednoho z těch jejích dvou 'hlavnějších' nápadníků, ale naopak Baek-aha, Euna a Junga. Ty si budu ještě nějakou dobu pamatovat...\^o^/ ()