Active Raid: Kidó kjóšúšicu dai hači gakari (TV seriál)

• Japonsko

アクティヴレイド -機動強襲室第八係-

• Japonsko

Active Raid: Kidō kyōshūshitsu dai hachi gakari

Active Raid: Special Public Security Fifth Division Third Mobile Assault Eighth Unit

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2016, 12x24 min

• DaweForeman

Po třetím díle zahozeno. Nemůžu si pomoct, ale není v tom ani špetka napínavosti a jednotlivý díly jsou tak trochu přes kopírák. Nějaký postavy, kdy ani jedna z nich mě pořádně nechytla, které po zavolání poplachu nasednou do svého přívěso-vlaku (což má být strašně cool pravděpodobně) se nechají odtáhnout nějaký tím civilním vláčkem, protože zřejmě nechtějí platit ze drahou drážní elektřinu a pak si nasadí ještě opravdu více cool obleček plus nějakej ten robotí plech na sebe, který nemá pořádně dostatek šťávy na to, aby mohl vůbec někoho řádně zpacifikovat. Nemusím ani mluvit o onom kýčovitým vytahováním odznaku a přetvářce řídit se zákony, když se jimi vlastně vůbec neřídí. Animace normálních scén v poho, ale místy je vidět ona příšerná počítačová animace, takže další mínus. Navíc je tam ve všem takovej zmatek, že se v tom člověk jen velice obtížně orientuje.(24.1.2016)

• SonGokussj

First impressions: [2:0] infodump, nesympatická hlavní hrdinka, mecha na obzoru který tančí... [4:00] Po úvodní hektické znělce... [4:0] Evil zelenovlasý blbeček, který je zamilovaný do své 5 leté sestry? [4:30] Fakt ti mechové musí vypadat jako "zlí roboti"? [5:30] další "sympatická" holka. [6:00] OMG další KAWAI holka. Má tak 12 let a je to šéfka společnosti. co? Sakra, začíná mi to připomínat ten "stupidní" Psycho-pass... [6:40] "Dle velikosti tvého kotníku hádám, že jsi nováček".... De~[uck... [7:30] další infodump. [8:40] asi 30 slov na zmatení diváka. A hrozná hudba pokračuje. [9:40] 2 šestnáctiletí jsou ti, co ukradli -přesně- 250Kg zlata. [10:50] - musí být fakt v plavkách? To je jak magical shoujo transformace :-D :-D :-D [11:20] boha to je "vzhled"! :-D [16:30] Další magical "shounen".... Sakra, začíná to vypadat jako Tiger & Bunny .. Akorát že B&T je opravdová cool zábava. Dále nudný fajt... [20:48] - ha, došla baterka. V Neon Genesis Evangelion tam měli krásnej Battery Meter, takže věděli, kolik sekund jim ještě zbývá. Tady? Prostě jim to najednou řekne "Aaaaa, sorry. Vybil jsem se..." :-D LOL!!! [22:10] - Battery Out. Opět.... [22:30] - oni jsou zas nazí... A holce, která v životě neviděla nahého chlapa to viditelně vadí. No, ještě aby ne. Ještě nemá 18... [24:00] Next episode preview SRDÍČKO... Srdíčko? Proč srdíčko! ... Velká blbost, ztráta času, nemá to příběh, grafika je počítačová, nezajímavé postavy, dva gayové v plavkách, obrácený harém viditelně a to ani nezmiňuji tu tančící robotku, která dává srdíčka vlevo vpravo. Nudné "souboje". Dochází znenadání baterky. Divnej mechanik. Boha blbost. A ta hudba... 5%(7.1.2016)

• Jeoffrey

Sice mě Mecha nijak moc nebere, ale už jenom podle jmen pánů režisérů jsem se rozhodl na tohle dívat. První díl docela ušel. Animace i hudba nebyly špatné, charaktery i docela zajímavé, souboje měli i nějaký ten náboj. No nový Code Geas to rozhodně není, ale měl jsem od pánů režisérů jistá očekávání a po prvním díle jsem si říkal: "zatím to ještě jde...". U dalších dílů to na mě působilo jako taková rádoby mecha Kobra 11. Na jednu stranu se to snaží být "cool" a stejně jako v příbězích o německé dálniční policii i tady se věci až moč často a až moc efektivně demolují, na druhou stranu se nedostavuje příliš nic originálního a nějak to upadá do jistého stereotypu, který mě nakonec začal docela nudit. Navíc i to finále bylo takové nezajímavé a absolutně bez šťávy. Takže u mě velké zklamání a nuda. 3/10(7.1.2016)