Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

ArsenalEagle

Ano, uznávám, že v něčem se třetí série oproti druhé zlepšila a musím uznat, že se i snažili zachránit, co se dá. Jenže něco je už tak moc daleko od předlohy (nebo alespoň smysluplných změn), že záchrana není možná. Přestože se z knih čerpá více, nepřijde mi, že se Krev elfů využívá správně. Kostra je sice (s obměnami) podobná, malé detaily byly zahozeny. Inteligentní dialogy, zajímavě zpracované politikaření, nápadité postavy? Generické B fantasy plné amerikanismu a woke je lepší. Že tam z té hromady vědem je jedna jediná, která na mě působí jako čarodějka z Kontinentu (Tissaia) je nehoráznost. Představitelky Triss a Yen se mi sice do rolí vůbec nehodily, ale alespoň to jsou hezký ženský. Margarita, Keira, Fringilla - no to si z diváka snad už doopravdy dělá někdo prdel, tlustý, v obličeji nehezký, škoda mluvit. Proč z nejvíc straight postavy udělat bi, když doslova v další sérii bude bisexuální ještě hlavnější postava? Bál na Thannedu má k nějaké adaptační kvalitě asi nejblíže, byť hodně pozavírám oči, naopak to co následuje je nepřehledný mišmaš všeho, jen né dobrého zpracování. Nejhorší je, že seriál nabízí dobré scény. Vilgefortz s holí, Potkani například. Jenže v zápětí je to dobré zcela upozaděno naprostou sračkou, která rozesírá charaktery nebo je prostě jen úplně stupidní. Takže za mě je to na podobné úrovni jako řada druhá (kde jsem stále doufal ve zlepšení) a ano, z velké části za to může fakt, že druhá řada rozesrala svět natolik, že jen těžko budeme dostávat kvalitu, ale také se mohlo začít odznova, pořádně. Blood origin udělal jediné dobré a to, že ukázal, že The Witcher by mohl být mnohem horší. Já mu ale jen kvůli tomu neodpustím, že není mnohem lepší - mohl by být, ale není. Holt si budu must počkat na Warhammer, nebo si počtvrté rozečtu Ságu o zaklínači a nebo jí za 10 let kvalitně zadaptuje - to by bylo krásné. Netflixovská verze mě ale nechává "chladným", už jsem rezignoval. PS: Geralt by kurva NIKDY nenechal Ciri fightit na život a na smrt s kýmkoli, zatímco by koukal z povzdálí. NIKDY! Jen tahle série přesně opačnou situaci nabídla 3x. Děkuji pěkně. ()

Helo

Ač castingově čímdál debilnější, až se za hlavu člověk musí chytat (v doprovodu debilních vysvětlovacích, de facto rasitických, smysl nedávajících keců od Lauren Schmidt v médiích a na sockách si tu hlavu rovnou urvat), tak kolem a kolem přece jen lepší než 2. série. Je tu míň nudných epizod, drží se to víc knížky (třebaže se kdo ví proč rozhodli nejvěrnějc adaptovat zrovna tu nejnudnější část předlohy), důraz je tu konečně kladenej vesměs převážně na ty zajímavý postavy... přesto si ale 3. série z tý předchozí spoustu neduhů přenesla - kupříkladu nesmyslný odskoky z akčních a napínavých částí do částí, kde se nic děje, což naprosto zabíjí jakýkoli pokusy o budování atmosféry a... inu... napětí. Celý to pak často působí jako rutinní pásová výroba bez pokusu o nějaký slušnější řemeslo. Což ještě notně doplňujou nesmysly ve scénářích, jako třeba Geraltovo (ne)vypořádání se s Riencem v první epizodě, kde jsem měl už doopravdický nutkání kousnout se do zadku, jak to nedávalo smysl. Nicméně je třeba ještě pochválit hudbu - aby ne, když se tentokrát přidal i Percival (toliko ke kecům, jak chtěj bejt odlišný od herní adaptace). ()

M.i.k.e

sem asi jedním z mála, nicméně třetí série mi přišla lepší než druhá. Na rozdíl od dvojky se alespoń zhruba snaží držet knížek (alespoň co si pamatuji) a nesnaží se už tak v knížkách komplikovaný děj vylepšovat přidanými linkami (nemluvím o drobných změnách, ale celých částech) tak jako v předchozí řadě.  Akce je stále slušná a i když jí občas podrazí nohy slabší CGI, rozhodně patří k pozitivům. Co už moc nefunguje jsou politické a zákulisní tahanice. V knížkách jsou podstatnou součástí děje, ovšem seriál na ně ve větší čí menší míře kašlal a teď když je chtěl rozjet ve větším to nepřekvapivě nefunguje a upřímně bych se nedivil kdyby spoustě lidí vůbec nedávaly smysl a neorientovali se v nich. Čtvrtá řada (pokud tedy vůbec vznikne podle posledních informací) by měla přijít s tím nejlepším z knížek, ale i tak to bude mít i vzhledem k přeobsazení Geralta extrémně těžké. Pokud nevznikne - ať už kvůli stávkám, nebo mizerné sledovanosti - bude to jeden z největších průšvihů Netlfixu. Mít takhle silnou značku a stejně se s její pomocí střelit do obou nohou je fakt kumšt...65% ()

LasT_Olt

Je nutno podotknout, že po kulturním šoku, jakého se nám dostalo po druhé řadě, nejsem z nové série nějak nervózní nebo znechucený. Jsem čistě fascinován. Začněme tím, co bych na nové sérii pochválil. Nic. A ted tím co bych nepochválil. Ve vztahu k předloze je to čisté šílenství co se tady odehrává. Považuji se za docela obstojného znalce knih a s rukou na srdci můžu prohlásit, že jsem neměl nejmenší tušení co se děje. Tvůrci na to serou až do takové míry, že si říkám proč na to vůbec kupovali za nějaké nekřesťanské peníze práva a nenatočili si nějakou sračku, dle vlastního uvážení? Zajímavé věci jsou vypouštěny, Geraltovi vymýšlejí nové ploty, např. ten s naklonovanou Ciri to je pěkně hard úlet. Je tady hrozně moc postav, ale jsou napsané tak špatně a dělají si co chtějí, že se v tom svépravný člověk absolutně nemůže vyznat, nebo to snad dokonce chápat. Ciri už se taky začíná chovat jak fracek, kterého je potřeba spíš probudit než konejšit. S Yennefer jsem spokojený, v knihách jsem ji ze srdce nenáviděl, je to podle mě nejmín sympatická postava fantasy literatury, prostě píča všech píč (třeba u Cersei zhruba víš proč je mrdka, ale u Yennefer máš vždy pocit že taková je jenom protože může a chce), takže ti gratuluju Anyo Chalotro, v tvém podání je ještě víc nesnesitelná než dřív, skvělá práce děvče, palec nahoru. Ke směšnému obsazování postav z knih už snad ani není co dodat, dostává se to už do parodických rovin. Ještě něco dodám a pro nečtenáře napíšu SPOILER: Ciri později v knihách zjistí že je na holky a najde si přítelkyni. Ještě o něco pozdějí chrápe i s chlapama, takže je nejspíš bisexuálka (nebo jak by řekl Butters Stotch; je zmatená). Tvůrci měli přímo ve zdroji onu LGBT+ postavu, kterou potřebují pro svou agendu, ale oni pro jistotu udělají geje i z Marigolda, nejvíc promiskuitního a ženami posedlého muže v sérii. Řekni mi, jak udělají po tomhle ten plot s kněžnou v Touissantu?? KONEC SPOILERU. Technická stránka je taktéž příšerná. Úplně mě bolí oči z těch hnusnejch digitálních monster, které vypadají jak z nějakého generického scifi od Netflixu, já projel hry třikrát a ani nedokážu rozpoznat jestli se jedná o kuroliška nebo šarleje. Režie má často ve zvyku udělat dlouhý záběr na nějaký digitální hrad a opět, ani nedokážeš rozpoznat jestli jde o Tretogor,Wyzimu nebo Cintru. Pamatuju si, že když tvůrci GoT vizualizovali pro seriál hrady, udělali Zimohrad uprostřed úplné prdele, aby si i neznalý divák mohl říct, hele to je ten hrad který stojí v prdeli uprostřed ničeho to je Zimohrad, to samé s KP, taky stojí u moře žejo. Poté se nám dostane pohled na interiéry a je to podobná bolest jako v Prstenech moči, vypadá to jako ve středověkém týdnu v Lidlu. Nechápu kam tečou ty prachy, ti lidi je tam asi fakt někde profetují, když píšou scénář a pak jim nezbyde na výpravu a tak musí krást z nějaké zrušené indické telenovely. Teď když odejde Henry Cavill, nezůstane tomu seriálu už vůbec nic :D jo zbyde tam hurikán z Hunger Games. Game over, žádný západ slunce ke kterému bychom se společně vydali. A jaké je moje poselství na závěr? Sledování tohohle seriálu není pro slabší povahy. Zkus se podívat třeba na tohle, porovnej to a uznej že je tenhle seriál hloupost psaná abnormálně neschopnými kretény. Dobrovolně bych se přidal do Řádu planoucí růže, jen abych mohl tu krávu co to sepisuje postavit a veřejně upálit na náměstí v Novigradu. Na další sérii už se nebudu dívat. Ty ale víš že se podívám. Tak ahoj u komentáře k ní za dva roky. () (méně) (více)

fantassia

Ono je to spíš na dva a kousek, ale poslední dobou jsou všechny ty nové filmy i seriály  tak gender švihnuté, že není pomalu na co koukat, takže aspoň tak no ()

majo0007

A ktorýže to bol ten Zaklínač...? Ten drsoň v kvádre, čo tancoval na tom plese...? Kebyže Marigold na záver prihodí baladu: "šuby-duby, šústajú ma do prdely", prihodím ★! ()

bartias

Nevyrovnaná a na dvě poloviny rozdělená třetí série vygraduje zajímavě pojatou pátou epizodou. Hned do té následující šesté je nacpané fakt všechno, co člověka napadne - kromě jednorožce, ten se objevuje až v sedmém dílu, který ale naopak působí dojmem, že v něm není vůbec nic. Slibně rozjetý příběh se postupně propadá do hlubokého maglajzu a začíná působit podobně „brakově” jako pozdější knížky. 7/10 ()

Motinski

Špeciálny vzťah k Zaklínačovi nezničila ani táto séria, dokonca sa držíme predlohy oveľa viac ako minule a ajkeď množstvo veci nefunguje, nebol som sklamaný až tak ako väčšina divákov. Z ôsmych epizód sú tak 2 výborne, 2 dobré a zvyšok je vata. Prázdne dialógy, scenáristické vsuvky čo brzdia príbeh, nijak ho neozvlastnuju a ako labuťia pieseň pre Cavilla je koniec smutný keďže sa všetko poriadne rozbehlo až teraz. Vzťah Yennefer a Ciri sa zlepšil (oveľa), akčné súboje sú opäť bezchybné ale čo sa čudujem, Marigolt už má nebaví tak moc ako doteraz. Cahirove motivácie podľa mňa nechápe nikto a Istreddova linka je omyl čo mali dávno stopnuť. Na čarodejnícký snem na Thanedde som sa tešil najviac za celý seriál a zvládli ho podľa mňa obstojne. Vedel by som písať litánie o tom čo všetko sa mi páčilo (Potkani) a čo nie (Redania). 3. séria mi sadla viac ako druhá a som zvedavý ako dopadne preobsadenie Geralta. Keďže väčšia časť epizód je ale horších, lepšie hodnotenie nemôžem dať. 6/10 ()

ing.Frosty

Jakožto fanoušek knih a her jsem jen kroutil očima jak se snaží slepit tu hrůzu, co spáchali v minulé sérii. Což se jim samozřejmě nedaří, protože dvě papírem šustící věty to prostě nespraví. Polovička jakožto nečtěnářka a nehráčka zase nechápala, co se děje. Souboje se snaží být efektní, ale po půl minutě začínají nudit, jelikož jsou naroubovány tak příšerně na sílu. Ústřední trio se snaží a jejich charisma to posouvá na hranici koukatelnosti, ale jakmile se střihne jinam, mozek odpluje do Země Nezemě. Nějaká snaha tam je vidět, ale základy světa ani postav nefungují a to už prostě slepit nepůjde. Nejsem tak pohoršen jako před dvěma lety, jen je to prostě nuda k posrání. ()

UhLee

Třetí série - (5,5/10). Tak už jsem u třetí série a tvůrci Zaklínače opět nezklamali a drží se trendu, který si nastavili. Sestupného trendu, který je s každou sérii krásně konzistentní. Takže první série 5 * - velká spokojenost, která dokázala i neznalému divákovi ukázat nádherný svět Kontinentu. Hráči a čtenáři prskali, ale s tím už tak trochu všichni počítali. Druhá série  4 * - tady už začínali i lidé nepolíbení cítit, že tady něco smrdí. Seriál představil hlavní dějovou linii, která vůbec nefungovala. Hráči a čtenáři si stihli okousat všechny nehty až na masíčko. Nejnovější třetí série 3 * -  posouvá tuto kakofonii zase o stupínek výše a já ubírám zase o hvězdu méně na hodnocení. Jako milovník her jsem u toho opravdu trpěl a věřím, že u toho trpěli i čtenáři knih. Ti už se s tímto úpadkem možná smířili, ale já jsem doufal že se Henry Cavill rozloučí se svou rolí se ctí a zanechá za sebou alespoň trochu nějakou naději. Ovšem teď už se na to nebude chtít nikdo koukat, protože Liam Hemsworth může jedině překvapit. Nikdo si však nemůže myslet, že by tento umírající a tlející seriál spasil. Rve mi to srdce, ale na čtvrtou sérii se s největší pravděpodobností podívám jen ze zvědavosti, jestli se náhodou něco nezměnilo a potom už za tímto neúspěchem nadobro zavřu dveře. Bylo tady pár nadějných epizod, které na malou chvíli vykřesaly v našich fanouškovských srdcích jiskřičku naděje, ale ta poté opět zhasla. Tvůrci si s předlohou totálně vytírají prdel a mění postavám vzhled, ale i jejich motivace. Od kdy je Radovid mírumilovné štěně? Marigold, který je dekadentní milovník žen je tady pro změnu gay. Nevadí mi když je to změna, která dává nějaký smysl, ale tady to je zbytečně na sílu. Obrovské tempo a skoky v jednotlivých scénách zapříčilo to, že se každý v seriálu vůbec neorientuje a postavy jsou mu poté úplně lhostejné. Jednak je jich tam hrozně moc a taky nejsou nijak uvedeny, takže působí jenom jako figurky na šachovnici. Tvůrci si chtějí hrát na Game of Thrones, ale vůbec jim to nejde. Měli by se držet toho, o čem vlastně celý Zaklínač je. Nesnažit se z toho dělat politikaření, ale zamšřit se na monstra. Místo toho dostaneme odporné digitální monstra, která ani nadšenci nemůžou poznat. Každý hráč se vždycky těší na to, jak bude moct poznat nějaké monstrum na obrazovce. Místo toho je zklamaný, protože tvůrci si zase vymýšlejí svá monstra, místo toho aby sáhli do překypujícího katalogu. Nechápu proč NETFLIX kupuje práva za nekřesťanské peníze a potom se jim to celé kvůli neschopnosti tvůrců rozpadne pod rukami. Kdyby to dali šikovným tvůrcům, kteří jsou zároveň fanoušky předlohy, tak věřím, že by to dopadlo jinak. "Never lost. Always found." 🔝Nejlepší epizoda: Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face (S03E06)🔝 ()

DragonnCZ

7/10. - Upřímně čekal jsem od této série leccos. Co, ale musím uznat, nebylo to špatný. Sbohem Henry, nedivím se, že jsi to opustil. Tento seriál mám nesmírně rád, tedy spíše první sérii. 2. série byla opravdu na nic a katastrofální prequel ne třeba komentovat a další prznění super značky Netflixovským stylem je opravdu smutné a je mi líto co nám fanouškům s tím provádí. I tak, tahle série nebyla katastrofa a opravdu se dala. Dialogy mají nějakou váhu narozdíl od té 2 série. Příběh je stravitelný. Skvělé zakončení a však ta hořká pachuť Netflixovskýho prznění napříč sérii a těch meh epizod tu stále je. Jako důstojná rozlučka s Geraltem lomeno Henry Cavillem si nemohu stěžovat. Sedm, ale přece jen s odřenými uši. ()

VanTom

Ne, bohužel žádné zlepšení, naopak. Svět Zaklínače definitivně přišel o jakoukoliv unikátnost a stalo se z něj generické fantasy do tuctu, ve třetí sezóně s jediným motivem – ochrana pronásledované Ciri, který hraničil s umanutou posedlostí a ztrácel se v nepřehledných politických zájmech celého kontinentu se snad desítkou zainteresovaných stran. Akce bylo málo (ještě méně té dobré, až ve 2. půlce snesla nějaká měřítka) a Geralt se dávno smířil s rolí pohůnka, jelikož zde všechno řídí rozhodné ženy. Seriál dobře vypadá, přes ucházející finále však tápání a arogance tvůrkyň pokračují v sestupné tendenci. ()

Všivák

Bohužel, jediný zábavný díl, z celé série, byla bitka v Arethuse. Zbytek byl nuda a nuda. Čím dál tím levnější výprava. Občas jsem měl pocit, že se dívám na televizní seriálové drama plné dialogů o ničem. V celé sérii není pořádná příšera. Absolutně chápu, že z tohoto marasmu Cavill vycouval. Pěkné soubojové choreografie to nezachrání. Do univerza Zaklínače se vůbec nehodí netflixovské vyvážení ras a sexuálních orientací. Zaklínač je fantasy ze severského prostředí Evropy. Je nutné obsazovat rovným dílem i černochy, asiaty a bělochy? Sapkowski své hlavní postavy detailně popsal. Marigold a Radovid nejsou bisexuálové a rozhodně spolu nikdy nespali. Odklon od předlohy je očividný a dosti vyblitý. První dvě série se o věrnost snažili. Třetí už úplně rezignovala. Budu si ještě dost rozmýšlet, jestli dám i čtvrtou. Nějak se mi to už nechce podporovat. ()

pavcas

Málem jsem tu třetí řadu nedokoukala. V tom je asi vše. Sbohem Henry, budeš nám chybět. ❤️Ten seriál nikoli. 🙄 ()

psychoJoa

Fňuk - to vystihuje snahu vrátit se k předloze po tom, co z původního příběhu nic nezbylo. Nerozumím tomu, proč si tvůrci hráli na vypravěče nových (a mnohdy fakt plytkých, trapných a amatérských) příběhů, když se teď vrátili k tomu již vyprávěnému. Výsledkem je chaos. Ten, kdo zaklínače zná, je zmatený z toho pokrouceného světa, několikrát přepsaných charakterů postav a jejich motivů. Ten, kdo ho nezná, musí být zase zmatený z toho, že se nic nevysvětlí, nic nemá hranice ani pravidla. Scénář je nenápaditý, snaží se působit rafinovaně, ale přitom postrádá jakoukoliv návaznost a logiku. Chybí jasné směřování od A do B, nemáme totiž ani A ani B, žádný hlavní příběh, motiv, vývoj postav… nic. Je to prázdné a návrat k předloze už to nezachrání. Je mi líto Cavilla, měl to pro něj (a nás) být splněný sen, místo toho je to noční můra. A to si nikdo z nás nezasloužil. Jediné pozitivum je v tom, že mě tvůrci namotivovali k opětovnému přečtení knih… potřebuju si spravit chuť. ()

3 AM Code

Třetí řada je jasné zlepšení od dvojky, protože se věci konečně začali hýbat dopředu a kupodivu často v souladu s předlohou. Také tu více funguje chemie postav a to i těch vedlejších (Vilgefortz/Tissaia, Dijsktra/Filipa). Zároveň je ale vidět, že už nebylo tolik peněz - některé triky jsou viditelně horší než dříve a pár vedlejších soubojů je odfláknuých - na druhou stranu je tu ale pár soubojů hodně dobrých. Hlavním problémem možného pokračování tak je odchod Henryho Cavila. Je sice pravda, že děj předlohy teď směřuje hlavně na Ciri, ale i tak to bude těžké zkousnout. ()

Soweek

Se Zaklínačem jsem bohužel skončil. U dvou dílů jsem regulérně usnul a poslední díl ani nedokoukal. Je mi upřímně zcela jedno, jestli to je neschopností Netflixu navázat na skvělou první sérii nebo obecně vývojem příběhu v knihách. Možná jsem si celou dobu nalhával, že mám rád Zaklínače, přitom jsem měl rád jen jeho herní podobu a Netflixu se náhodně povedla první série, možná to Netflix skutečně jen dojebal. Teď už je to jedno. ()

Maynard.

JAk by řekl můj zesnulý děda - "No do prdele chlapi!". Tohle je strašnej šajlak, tím se rozumí, že je to sračka jako řemen. Vůbec nechápu tolik povyku pro takovouhle sračku. Chápu, že pro fanoušky knížky tohle musí bejt naprostý šílenství. Já to teda nečetl, ale Kéla tvrdí, že je to ok a když to tvrdí Kéla, tak to tak musí bejt. POstavy zmateny, mezi nima nic nefunguje, pořád se tady jen kecá a kecá. Mrtě postav, zmatek. Strašný, poslední díl když skončil, tak sem nahlas zařval - Taková píčovina! ()