Šikanovaná a odstrkovaná Yennefer náhodou objeví způsob, jak utéct. Geraltovo pátrání po takzvaném ďáblovi skončí pořádným malérem. Ciri najde bezpečí mezi svými. (Netflix)

Melios

Oproti minulej epizóde nie je moc viditeľné zlepšenie. Stále je tu Geralt taký aký je ,ale začínajú sa sem motať rôzne časové "tajmlajny" ,čo pôsobí ešte viac chaotickejšie ako predtým. Inak netušil som ,že Yennefer bola hrbáčka :D ()

kenkaku

Bezva... takže další postavy a zmatek pokračuje. Schopnost zaujmout neznalého zoufale selhává. Místo odpovedí na otázky z minula, další otázky. A nahrdit akci tlacháním o ničem srazilo epizodu razantně dolů. ()

WathanajX

Za mě po slušném začátku obrovský propad. Jako někdo, kdo nečetl knížky jsem zatím absolutně mimo o co tu vlastně jde. Co jsme v druhém díle dostali? Pokřivenou sviňku se zatím absolutně nezáživnou dějovou linkou a opravdu příšernou parodii na elfy. Jako vážně takhle si tvůrci představují elfy? Jako nějakou trapnou kříženinu se skřety a jedním skřetem dost tmavého odstínu. Fakt nechápu tu snahu mnoha tvůrců v poslední době prostě vecpat černochy všude kam se podívám i když tam vůbec nepatří, nezapadají a akorát to celý vypadá dost divně. Jo vážně děkuju je to sice hezké takové rasově neutrální, ale prostě ne tohle ne. Zaklínačova linka taky nic moc i když musím přiznat, že jsem se spojením postavy Marigolda a Geralta docela bavila teda až do chvíle, než oba narazili na mluvící kozu. Bohužel musím říct hodně špatný díl. Snad tahle nudná část znamená, že třetí se už alespoň trochu rozpohybuje a také doufám alespoň v nějaké vysvětlení děje. Hodnocení: (slabší 2*) ()

Elerrina

Kterak hrbatá čarodějka do čarodějnické školy přišla aneb origin story Yennefer, který by mohl být zajímavý, kdyby scénáristka dokázala vyprávět souvisle. Toto umění je jí ovšem odepřeno, takže jednu chvíli je Yennefer nejhorší ze všech a soustavně urážená, a v další scéně už postoupila mezi ty nejlepší, zřejmě jen proto, že dokázala prásknout svého milence. Zbylé dvě příběhové linky působí jako protiválečná agitka - Ciri potkává další uprchlíky z Cintry, a ze zlodějů obilí, kteří Geralta a jeho nového přítele Marigolda zajmou, se rovněž vyklubou váleční vyhnanci. A ve chvíli, kdy jsou jejich existenční problémy dostatečně objasněny, tak je střih a konec. Fakt díky! ()

SpaceOdyseus

Takze Marigold tu je od bourani ctvrte steny a zpivani popickovych sragor jak od Sheerana? V druhem dile doslo na adaptaci me snad nejoblibenejsi zaklinacske povidky a ja nebyl nadseny. Certovi z pole je venovana jen mala cast epizody. Zbytek se venuje originu Yenefer a me to vubec nezajima a hlavne me to vubec nebavi. ()

Landauer

Humáč! Krásná ukázka, jak se nemá dělat adaptace. Výborná a skvěle vygradovaná povídka Konec světa tu byla ohlodána snad ani ne na kost, ale na úplný morek a v téhle podobě působí neskutečně hloupě a nesmyslně. Krom toho je umístěna do lokace, která je úplně mimo. Tam nemá být westernová krajina, ale úrodné lány jak na jihu Čech, což v tomhle příběhu hraje velkou roli. Ale na to tvůrci z vysoka hážou bobek. Jako ostatně na všechno. Děj téhle seriálové epizody je v podstatě o tom, že elfové chytili zaklínače při chytání čerta, zaklínač pronesl dojemnou řeč a oni ho pustili. Tvl! To je tak stupidní! A přitom samotná povídka je skvělá, dějově by vydala na celou epizodu a ten příběh má daleko epičtější pointu, než todle odfláknutý něco. Smekám před uměním seriálových tvůrců dokonale podělat výbornou a vcelku snadno adaptovatelnou předlohu. To se opravdu jen tak nevidí. ()

LachtanShows

Právě proto, že vůbec nemám sebemenší ponětí o celé mytologii kolem Witchera jsem v tomto díle trochu tápal, takže si budu muset leccos dohledat. Také se zde oproti pilotu dost šetří bojovými sekvencemi a ty si mě pro svou preciznost natolik získaly, že chci hned další. ()

waits

Neuvěřitelná nuda s maskami jak z televizní inscenace, s nepřehledným dějem (na obrazovce je jen asi deset postav) Cavill hraje Geralta jako parodii na Arnolda Schwarzeneggera, Marigold, který má skvěle zpívat (uf) a být sympatickým proutníkem je prostě opruz a scénář...Jezdći (hledající Cyri): 'Princezno Cyri. Princezno Cyri. Někde tu musí být. Princezno Cyri.' Cyri, sedící po chvíli u ohne s někým, koho před minutou potkala, filosofuje:Když jsi na útěku, tak přece musíš někam mířit, ne, ale já spíš utíkám od něčeho.' Každá věta v knize je radost, každá věta v seriálu je WTF. Pro mě s velkou pravděpodobností seriál končí, takhle zprasenou adaptaci jsem teda nečekal. ()

warrenur

Charakter Marigolda celkom usiel. Linia Yennefer bola akasi zvlastna, akoby sa z nej tak polovica niekde stratila a zhustila. Vobec cely pobyt "vo vezi" tak posobi. Este lacnejsie mi prislo kratke dejove zastavenie u elfov. Tato cast posobila ako nedorobena a dost lacno - ano i maskami. Sklamanie. ()

sirien

WTF? To bylo tak rozvleklý, že bych brečel. Jako nic proti Yennefeřině backgroundu, ale takhle koncentrovaně naráz když to zabere půlku dílu to je fakt nuda - zvlášť když z druhý půlky epizody padne většina na Ciri co v mnoha scénách nic nedělá. ()

Untentrauer

Druhý díl je naprosto příšerný. Já, jako člověk, který zná dokonale knižní předlohu se prostě od toho nedokážu odprostit. Je úplně jedno, jestli vidíte první nebo druhý díl, protože je to jeden velký bordel o ničem nevypovídající. Nechápu, proč to nevzali pěkně popořadě. A ten zprzněný příběh o čertovi co krade obilí? PŘÍŠERNÝ HANBA! Marigold bez čepičky?.....NE tak tohle NE. Podělali ste to. ()

molcan2

Ach bože to je zlé... dúfam, že to bol pilot k celej sérii Dialógy boli nudné Príbeh bol nezmysel, celá časť s elfmi... bard.... omg horšiu epizódu z dobrého seriálu som ešte nevidel Romantika s yennefer bola neuveriteľne hlúpa, strih mi pripadal ako na úrovni samovražedného oddielu... A je neuveriteľné ako len Harry Potter dokáže zvládnuť školu mágie, prišlo mi to rovnako zlé ako seriál kúzelníci A Geralt bol proste hlúpy a absolútne opačný ako bol predstavený počas prvej epizódy Človeku veľmi chýba hra o tróny pre vytváranie atmosféry okolo postáv, fantázie a nových miest Ale prvá epizóda bola dobrá a tretia je opäť na dobrej ceste ()

Azurovydrak

Závěrečná písnička byla jediná dobrá věc na tomhle díle. Povídka s Geraltem neskutečně osekaná, v podstatě všechny zajímavé faktory skončily na podlaze střižny a zůstalo jen suchá kostra, která prakticky nemá čím zaujmout. Ke zlosti je i obsazení Yennefer, kdy herečka absolutně nezvládá prodat charisma a identitu své postavy. Celá aféra s brečící ohyzdnou děvečkou přímo evokuje pocit plytkého originu feministické ikony, "speciálně vytvořeného" pro seriál. Z Aretury, univerzity magie pro mladé studentky, je levná kopie Bradavic. A z černého elfa jsem šel do kolen. 25% ()