Hon na pačlověky

Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

Dobrodružný / Komedie / Drama

Nový Zéland, 2016, 101 min

Po excelentním hororovém pseudo-dokumentu "Co děláme v temnotách" jsem se na komedii "Hon na pačlověky" velmi těšila.. Rozhodně jsem z filmu měla dobré pocity, ale mé nadšení bylo poměrně vlažnější.. Kostra příběhu, kdy adoptovaný problémový chlapec má po smrti pěstounky být vrácen do ústavu a tak utíká z domova společně s pěstounek, který ho mít rád nikdy nezačal, a postupně spolu navazují hlubší vztah je výborná.. Bohužel ta omáčka okolo složená ze slabších dialogů, hodně vyhrocených až nebezpečných nelogických situací a na komedii to tu je s humorem poněkud slabší.. Originalitu "Hon na pačlověky" nezapře, ale zmatená stylizace, která skákala z jednoho žánru na druhý mne spíše odrazovala (od naprosto střelené komedie, přes dramatickou linku po zachycení světa dětskýma očima).. Vždycky jsem se naladila na jedu strunu a v zápětí jsem byla nucena se přeladit a zase naopak.. Chápu, že to mělo být neotřelé, ale méně je někdy více.. Taika Waititi se vydal dobrým směrem a vykročil jako režisér a scénárista správnou nohou.. Trošku se obávám, co z jeho pěkně nastartované kariéry udělá příští rok plánovaný "Thor: Ragnarok", kde pro originalitu a kreativitu není dle mého prostor..(18.11.2016)

Fenomenální komedie, která si na nic nehraje. Vtipnost pramení hlavně z dialogů starého bručouna, kterému se začíná otevírat srdce, a mladíka, co zažil krutý život (ale on si kruťácký život nevybral, to kruťácky život si vybral jeho), ale pomalu nachází rodinu uprostřed drsné Novo Zélandské krajiny. Situační humor nadupaný hláškami. //// Mimochodem vidím převzatou roli z Jurského Parku u Sama Neila.(8.7.2017)

....to bola konejšivá pesnička a konejšivá klobáska....TO BOLO TEDA NIEČO....naivné, kvázi prvoplánové umenie, ktoré buď dáte absolútne alebo ani trocha....ja som sa zabával....paradoxne, akonáhle začal "hon", trošku sa stratilo tempo...každopádne, neodolateľné obsadenie, Ricky a Rima Te Wiata čoby Bella !! A geniálny koment JFL !!(12.7.2016)

Nevrlý, postarší vidlák z novozélanské buše a problémový kluk bez rodičů jsou na útěku před zákonem tak dlouho, až k sobě najdou cestu. Velice "low key", jednoduchý příběh, který je ale vyprávěný velmi obratně a se srdcem na správném místě. Tenhle příběh o dvou sympatických loserech, je odlehčený trochu ujetým (novozélanským) humorem, který mi trochu připomněl starší dílka Petera Jacksona. Příroda je nádherná a oba hlavní protagonisté své role zvládají s přehledem - mladý Julian Dennison má přirozený talent a Sam Neill je zkušený veterán, který má i ve svém věku obrovské charisma. Příjemné je, že tenhle film patří do kategorie "zahřeje u srdíčka" bez toho, aby byl patetický. 70 %(28.2.2017)

Tenhle zatraceně talentovaný režisér má opravdu bujný smysl pro humor a naprostou nesmyslnost, ale dokonale mu funguje i další dobrodružství, jen upíry vystřídal malej špekoun v rukou nevrlého pěstouna a jejich mediální útěk buší. Odlehčená akce a povedené vtipné momenty, ruku v ruce s krásnou přírodou a hereckou legendou Samem Neillem vytvořily jednu z nejlepších letošních oddechovek. Čtyři a půl hvězdičky....(2.10.2016)

• - Režisér Taika Waititi si zahrál menší roli faráře. (mrborn2lose)

• - Spoiler: Jedna část honičky z červenou Toyotou Hilux kopíruje reklamu na Toyotu Hilux z osmdesátých let, která běžela na Novém Zélandu. A to přesně záběr po záběru. (Hal_Moore)

• - Hlavní hrdina během filmu prohlásí, že jejich situace připomíná Pána prstenů. Ten se také celý natáčel v novozélandské divočině. (Hal_Moore)