Hon na pačlověky (festivalový název)

• Nový Zéland

Taika Waititi

Taika Waititi

Lachlan Milne

Yana Gorskaya

Kdyby neexistovala současná filmová přesycenost, tak tenhle film by po uzrání získal štempl kultu. Má humor - hodně, má dobrodužství - nemálo, má dojemné chvlilky - nemnoho, ale o to jsou efektivnější a co ještě má tenhle film ? No přece mejch pět hvězdic ! Pořadetelé Aussie Film Festu mají na startovací filmy frňáček, loni skvělej Taxik do Darwinu a letos tahle novozelándská prdel. Dobře Vy !(18.11.2016)

IFFKV 51´, 65% ‖ Co děláme v temnotách je pecka, Hon na pačlověky už tolike ne. I když jde o to v jaké náladě se na tento bezesporu zajímavý snímek koukáte. Pokud chcete řešit důležité životní otázky a doufat v nějaký povznášející zážitek tak to jste dost vedle, ale pokud se chcete dobře bavit, vypněte mozek, vracíme se totiž do dob, kdy idiotský humor vládl světu. Film je to strhující, vtipný, trapný, vizuálně povedený a hlavně skvěle zahraný. Plně chápu místní odpady!, ale já se fakt bavil.(9.7.2016)

Úvodní půlhodina je bez nadsázky geniální: Malý maorský raubíř močí na novostavby ve Wellingtonu, což má za následek přesun do divočiny na převýchovu. Po aklimatizaci je přešťasten z lovu vepřů, což však má pouze krátkého trvání, jelikož jeho nová matka skoná na srdeční příhodu. Aby se náš maorský chlapec nevrátil do víru velkoměsta, tak zapálí slaměného panáka se svojí fotkou a prchá do divočiny. V té chvíli se snímek stává k uzoufání nudným. 51%(31.10.2016)

• verbal

Po fenomenálním Co děláme v temnotách nám Oscarka Navaltiti evidentně řádně zpychnul a přihakoval si to tentokráte s povrchní, tupou, trapnou a nudnou bushoidní koljovinou, kterou tu může přebushit jen těch pár obvyklých, tolik citlivých karlovarských homoklád nebo obstarožní otylá maorská chovatelka wombatů, a za níž by zasloužil akorát tak hlavu do Svěráku. Když už, kurva, nemám na originální poetiku, humor ani solidní historku a vypomáhám si otravným vykalkulovaným mletím kýčovitých hoven, měl by být aspoň ten „ubohý“ odvrhnutý chlapeček buď rektorvoucně lostomiloušký nebo sympatický, a ne odporný neherecký domorodý prasnic, odkojený Tupákem, jehož máte od první minuty neodolatelnou chuť lhostejně zaříznout a předhodit vakovlkům. Příjemně nevrlý Zdeněk to sice kapku vytrhnul, ale kde nic není, ani zmrd nebere, a já se jen tak tak udržel, abych to neposlal rovnou do Te Whanganui-a-Tara-le.(9.10.2016)

Tam kde Co děláme v temnotách bylo geniální a neotřelé, Hon na pačlověky trochu ztrácí - příběh se trochu více táhne a některé scény vyzní prvoplánovitě, ale celkově pořád jde o nadstandardní komedii, která potěší trochu netradičním pojetím.(5.11.2016)

• - Jde o první novozélandský film, který během otevíracího víkendu v novozélandských kinech vydělal více než milion novozélandských dolarů. (Hal_Moore)

• - Hlavní hrdina během filmu prohlásí, že jejich situace připomíná Pána prstenů. Ten se také celý natáčel v novozélandské divočině. (Hal_Moore)

• - Postava, kterou hraje Sam Neill, je negramotná. Ve skutečnosti má herec bakalářský titul z anglického jazyka. (Hal_Moore)