Hon na pačlověky

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Drama

Nový Zéland, 2016, 101 min

Sam Neill je vyloženě výborný herec a jelikož se teď delší dobu ve filmech moc neobjevuje, byl jsem o to radši, že jsem si ho mohl zde patřičně užít. V kombinaci s Waititiho zvráceným humorem a z počátku záměrně nesympatickým Julianem Dennisonem (teď už jej znáte z Deadpoola) se jedná o vynikající feel-good film na propršené sobotní odpoledne. Nejsem fanoušek Waititiho režie, ale Honem na pačlověky mě vážně uchvátil a silně přemýšlím, že si v budoucnu doženu i nějaké jeho starší kousky.(7.7.2018)

....to bola konejšivá pesnička a konejšivá klobáska....TO BOLO TEDA NIEČO....naivné, kvázi prvoplánové umenie, ktoré buď dáte absolútne alebo ani trocha....ja som sa zabával....paradoxne, akonáhle začal "hon", trošku sa stratilo tempo...každopádne, neodolateľné obsadenie, Ricky a Rima Te Wiata čoby Bella !! A geniálny koment JFL !!(12.7.2016)

Aby bylo jasno s těma zvířátkama (kvůli kterejm dávaj nejspíš nějaký "sluníčkáři" odpad), tak prase se na zélandu loví ze všech zvířat nejvíc hned po tom "roztomilým" possumovi, kterej páchá největší škody na místní endemické floře...ve filmu je během leteckých záběrů krajiny několikrát vidět obří souška uprostřed nádherné divočiny: tak to je jeho práce! Nikdo, a tím myslím NIKDO, tam tuhle vačici nemá rád, nejhezčí je přejetá na silnici a v zimě krásně hřeje (alternativa vlny). Jak se říká: jiný kraj, jiný mrav a v zemi Pána prstenů moc dobře vědí, že je to prostě škodná a do roku 2050 hodlá veškerý přivlečený predátory eliminovat...jinak budou muset všechny mince s kiwim stáhnout z oběhu. Tak to jen tak pro informaci, aby to zase někoho nekonfrontovalo.(9.10.2016)

Baví mě Waititiho verva, se kterou oživuje existující koncepty. Nebojí se nařčení z neoriginality, nesnaží se dokázat divákovi, že nabízí "víc". Místo toho takřka k dokonalosti dovádí něco, co k ní doposud nebylo přivedeno právě proto, že se filmaři báli takové čistoty provedení. K tomu mě navíc baví Waititiho budování filmového světa, která zjevně není zcela realistický, ale není ani přímo nadrealistický - zkrátka cosi mezi, co překvapivě funguje. Plus sympatické postavy. Plus dokonalý timing.(7.2.2018)

IFFKV 51´, 65% ‖ Co děláme v temnotách je pecka, Hon na pačlověky už tolike ne. I když jde o to v jaké náladě se na tento bezesporu zajímavý snímek koukáte. Pokud chcete řešit důležité životní otázky a doufat v nějaký povznášející zážitek tak to jste dost vedle, ale pokud se chcete dobře bavit, vypněte mozek, vracíme se totiž do dob, kdy idiotský humor vládl světu. Film je to strhující, vtipný, trapný, vizuálně povedený a hlavně skvěle zahraný. Plně chápu místní odpady!, ale já se fakt bavil.(9.7.2016)

• - Režisér Taika Waititi si zahrál menší roli faráře. (mrborn2lose)

• - Narozeninová scéna se zpěvem písně "Happy Birthday" se natáčela desetkrát, dokud tvůrci nezjistili, že na ni nemají práva. Tak na místě byla ihned vymyšlena píseň "Ricky Baker, It's Your Birthday". (Hal_Moore)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)