Hon na pačlověky

Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

Dobrodružný / Komedie / Drama

Nový Zéland, 2016, 101 min

Taika Waititi si před třetím dílem Thora střihnul další parádní komedii! Hunt for the wilderpeople je skvěle natočený, napsaný, zábavný, ale i krutý a Novým Zélandem umocněný DOBRODRUŽSTVÍ plný výbornýho soundtracku a parádních hereckých výkonů, který za deštivýho dne pobaví jako máloco (odpad dá fakt jenom úplnej idiot)! I didn't choose the skuxx life, the skuxx life chose me.(19.9.2016)

Hon na pačlověky mi byl doporučen. Musím říct, byl jsem skeptický když jsem viděl tlustého, snědého kluka a v části na kterou jsem klikl hned mluvil o červech z básničky. Ale dal jsem tomu šanci a zjistil jsem, že je to vlastně počin, který se vyhýbá klasickým stereotypům. Je po svém šílený, trhlý, bláznivý, vtipný. Po zjištění, že malý Ricky hraje dobře a tak nějak si navzájem sekunduje s Neillem mi jen potvrdil, že jde i dobře odvedenou filmařinu. Potrefený a milý film, to se musí nechat.(20.11.2016)

• Bachy

O hloupých pro hloupé. Už jsme zase u toho, když se smějeme, že někdo upadl. Dokud se Waititi cachtal v indie vodách (Eagle vs Shark) dala se občasná superprimitivnost schovat pod romantickou podivnost nebo pocity melancholie a bizarnosti, jenže tady už je to jen a pouze na první signální. Chápu, že tady nemůžu hledat ani hloubku ani originální přístup k filmařině, ale asi by mi stačilo, kdyby Waititi nepsal postavy a jejich dialogy tak, že doslovné znění vtipu vytušíte 15 vteřin před jeho vyřknutím. Tak tudy ne, jdu si pustit Swiss Army Mana po sedmé #kviff2016.(4.7.2016)

Tam kde Co děláme v temnotách bylo geniální a neotřelé, Hon na pačlověky trochu ztrácí - příběh se trochu více táhne a některé scény vyzní prvoplánovitě, ale celkově pořád jde o nadstandardní komedii, která potěší trochu netradičním pojetím.(5.11.2016)

Na začátku jsem si říkal, ten kluk je hrozný, v polovině jsem si říkal, ten kluk je bezva. Tak nějak to mám i s celým filmem. Líbily se mi letecké záběry na krajinu, nelíblo se mi, že na to jak rozsáhlé to bylo, se očividně pohybovali pořád někde v okruhu, aby je jednou za čas mohli pronásledovatelé prohnat. Celý ten lov vypadal strašně nevěrohodně, naivně. Sociální pracovnice, to byl hrozný charakter a to jednání... Ale líbila se mi kamera a několik těch míst, kde se pěkně prolínaly záběry na postavy v rámci jednoho místa v různém čase. Zajímavá byla i prasata, vypadala tak trochu jinak. Hodně velký úlet byl tatík holčiny, co Rickyho vyzvedla v buši. Takže z toho sledování mám hodně smíšené dojmy. V prvé řadě mě to vyloženě nebavilo, kvůli tomu jak byl seskládán příbeh a jednání postav, některé ty dialogy, ale chápu že to bylo účelem, aby to byla komedie. Jen prostě ten styl humoru mi vůbec nesedl. Na druhou stranu se mi líbilo prostředí, kamera, vyvíjející se vztah mezi klukem a opatrovníkem a samotné představení Sama Neila.(3.10.2016)

• - Sam Neill už si roli uprchlíka v novozélandské divočině zahrál ve filmu Sleeping Dogs. (Hal_Moore)

• - Narozeninová scéna se zpěvem písně "Happy Birthday" se natáčela desetkrát, dokud tvůrci nezjistili, že na ni nemají práva. Tak na místě byla ihned vymyšlena píseň "Ricky Baker, It's Your Birthday". (Hal_Moore)

• - Všichni ze zpravodajských moderátorů byli skuteční moderátoři. (Hal_Moore)