Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Ukrizku

Samotný příběh je povedený, herecky pestrý. Antiageistický pohled na seniorskou intimitu a posílený partnerský statut je zapotřebí náležitě ocenit. Proměna mateřského postoje vůči synům a vztahy se snachami se mi líbily moc. Nelíbil se mi ale náhlý zvrat Nového ve vztahu k opuštěné původní rodině a trpěla jsem u slepice. Zvířata a jejich nadstandardní protektivismus beru, ale nosit Adélu na úřad a na návštěvy považuji za ujeťárnu, která filmu ublížila. A Ivánek byl na svůj věk nereálně odolný vzhledem k rodičovské citové manipulaci. No, a ještě se pohorším nad názvem; ten je zbytečně pejorativní. Kdybych nečetla komentáře, ani bych na to nekoukla. Takže za mne jen cca 80%. ()

PAVLIS

30% Jestli je tohle film roku, tak mě děsí představa, jak dnes asi vypadá průměr. Tak otravné a vykonstruované postavy jsem už dlouho nezažil. Komedie to nebyla a když už, tak nechtěně. Kamera? Jako kdyby se vše natáčelo na jeden pokus. A děj? Chápu, co se snažili tvůrci říci, ale proč tak nudně a nezajímavě? ()

ostravak30

Nemůžu si pomoct, ale jestliže tenhle film získal Českého lva a jak už to tak bývá jako největší favorit i většinu lvů, pak s českou kinematografií není něco v pořádku, anebo ještě hůř nebylo pořádně z čeho vybírat. A to jsem se i dočetl, že byl doporučen na nejlepší zahraniční film na Oskary. Ne, nebyl to podprůměrný film, ale ani nadprůměrný. Na stejné úrovni bych pak hodnotil kupříkladu Po strništi bos, který ale neuspěl. Jistě, Zuzana Kronerová byla nadprůměrná, Pavel Nový byl také kvalitní, ale příběh sám stojí na dost vratkých základech. Seznámit se s otužilcem, ponořit se do hloubky ledové vody a změnit svůj život a přístup k synům, bylo sice nápadité, ale na celovečerák to jaksi nestačí, jak se v plné míře ukázalo. Bohdan Sláma točí takové filmy ze současnosti a bohužel jsou odrazem aktuální doby. Lidé mladí, co si neporadí sami se sebou si neporadí ani s citovými vztahy, ani s těmi rodičovskými, za to jsou ochotni neustále rodiče využívat a pokud si sami najdou nějakou zábavu a neotročí pro ně, je oheň na střeše. Mezitím si děti hrají s elektronickými přístroji a jaksi nevnímají okolní svět. Z tohoto pohledu je film kvalitní, nicméně nezobrazuje vlastně nic nového a spíše to, co již bylo zobrazeno mnohokrát a mnohokrát ještě asi bude, ovšem to odráží současnou filmografii nejen u nás, ale i ve světě. Z pohledu uměleckého film na tři hvězdy, který má pomalejší náběh a roztápí se ve vlastní průměrnosti. ()

mr.cartman

No, nevím co si o tomto filmu myslet... Určitě jsem rád, že jsem ho viděl, je to úplně něco jiného a možná bych řekl i nového... Jsem rád, že to není další trapná komedie s Mádlem a Kotkem a nejlépe od Trošky. Film rozhodně úroveň má, ale asi ještě nejsem tak náročný divák, abych to náležitě ocenil. Určitě se budu muset podívat ještě jednou, třeba to lépe pochopím. Ještě mě velmi překvapil Tonda Blaník :-), toho bych tu fakt nečekal! ()

boombang

Velmi příjemné překvapení po herecké a tematické stránce. Kronerová skvělá, Nový kupodivu taky (Lva pro něj jsem ale nečekal, spíš byla slabá konkurence - a Špalková za co???), Vízek výborný, Daniel a Neužil normál a Vilhelmka nesnesitelná víc než kdykoliv předtím. Slepice velmi zábavná, voda ledová až před televizi a sexuální scéna správně (ne)provokativní. Před Slámou a Kronerovou klobouk dolů. ()

Meeryan

Seniorský sex, jejich nahá těla a pak i olivový olej... To myslí vážně? Proč je aspoň nepřikryli? Češi se opičí po Američanech.... všude sex nebo ten náznak, i kecy se točí kolem sexu.... Já se radši vrátím k asijským filmům a seriálům.... Zjistila jsem, že hodně lidí nezná rozdíl mezi sexem a milováním, neznají milování, jen ten sex.... což je velká škoda.... Viděla jsem film na ČT1, protože mě zaujalo, že vyhrál českého lva, podle mě je film bída... 1/2 *pro vnuka báby a 1/2* za otužování. ()

Matt1223

Film mě nezaujal. Dalo by se říct, že příběh je o ničem. Kdyby ve filmu nehrál Marek Daniel a Václav Neužil, bylo by mé hodnocení mnohem horší. ()

iz67

Tak tohle je opravdu zklamání! Slátanina toho nejhrubsiho zrna: přeexponovaná prostředí (suchá rodina vs super vřelí otuzilci); vývoj postav bez vnitřní logiky, mnoho příběhů nakonec o hovnu, a hlavně spousta klišé (necitlivý podnikatel, ten pravý co není ten pravý, ...). A to jen pro pořádek dodávám, že Slámovy filmy považuju za filmy v českém prostředí silně nadprůměrné! ()

Gamekeeper77

Celkem obyčejný a nepříliš výrazný film s naopak dost vypjatým, dramatickým, posmutnělým příběhem o získávání nových nadějí, jejich ztrátách a naopak. Milostná scéna Kronerové a Nového mě na naše poměry a vzhledem k jejich věku docela ohromila, to teda klobouk dolu a zas až tolik očekávané zklamaní se nekonalo, takže za mě hodně dobré tři. 67%. ()

Fajt

Film vlastně zachránila paní Kronerová, která předvedla skvělý výkon, zvláště plavání v ledové vodě (snad bez následků a bez předchozí otužovací sezony) je obdivuhodné. Myslím, že filmu velice ublížila postelová scéna, která byla zcela zbytečně detailní a naturalistická. ()

Maniax

Ale jo, nebylo to špatný. Další z českých dramedy, ale z relativně neotřelého prostředí otužilců. Nový, Kronerová a Neužil hráli skvěle, ostatní se dali taky zkousnout, jen nechápu toho lva pro Špalkovou, ve filmu byla asi 4 minuty. Nepřijde mi to jako taková bomba, co jsem podle ohlasů čekal, ale je to příjemnej, lidskej film, ve kterým nikdo není dokonalej, stejně jako v reálnym světě. ()

Tominni

Proměna ovdovělé Hany (velmi dobrá Zuzana Kronerová) z role téměř služky svých synů až po silnou ženu a to díky setkání s otužilcem Broňou. Ale nic nakonec není, jak to vypadá. Sociální film Bohdana Slámy, výborná slepice Adéla a trochu deprese. Jak to u filmů Bohdana Slámy tak nějak je celou dobu. ()

niska98

Trošku jsem se bála, ale nakonec jsem celkem spokojená. S filmem jsem hezky šla, příběh šlapal, snad až moc rychle. ()

subic

No já jsem se na to bál jít do kina a vlastně přitom jít na to pak do letňáku je docela v poho. Začátek je takový vlažný, ale pak už se něco začne dít, rodině a minulosti člověk jakoby neuteče a ta druhá půlka je taková výraznější. ()

maoc

Proč koukat na všední život bez cíle a bez hřejivého dobra, když to nepřinese žádnou katarzi, jen další beznaděj? Proč se trápit nefunkčností rodin a jednotlivců a neřešit raději v tom čase svou vlastní? Je to natočené dobře a drží to pohromadě, ale nikdy jsem nepochopil tuto řekl bych typicky českou fascinaci malostí a sebemrskačství. To se raději pobavím nad superhrdinským spektáklem nebo hororem. Ale proti gustu ... ()

yntelygent odpad!

Vela kriku pre nic,najskor som cital odborne kritiky a hodnotenia,ake ten film ziskal ocenenenia,a vsetok ten humbuk okolo....prislo mi to ako nekrofilno geriatricka zlatanina neviem ani pomenovat coho.... ()

jfaba

Zřejmě jsem film nedocenil (u mě jen ***), ale třeba to časem změním. Skvělá paní Krónerová, ta žena umí hrát. Má po kom! Film mě utvrdil, že mladí a staří spolu nemůžou žít. Jsou to dva rozdílné světy. Nikdo nechápe nikoho. Ovšem v tomto filmu ani nikdo chápat nikoho nemůže a nechce. Každý je zahleděn do sebe, což je v dnešním světě normální. Pane jo, to jsem ale filozof. Raději toho nechám... Koukněte se na to. Zase takový 66% film to není. ()

pafka

Skvost. Panoptikum lidskych povah, ktere jsou naprosto skvele zahrany. Neuveritelne citlive vedeni herci vedly k jednomu poznani behem filmu - tohle mohl natocit jen Bohdan Slama. A taky ze jo (nevedel jsem nic - ctu si o filmech az po shlednuti - lety proverena zkusenost). Pro me jeden z nejlepsich ceskych filmu za posledni roky. Reziser si s vasimi pocity dela co chce. Obavy, romantika, stesti, bezvychodnost, rozpolcenost atd atd. To vse zazijete. Neskutecny! ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

10.03.2018

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST