Planeta single (festivalový název)

• Polsko

Planeta singli

Komedie / Romantický

Polsko, 2016, 135 min

Bomba komedie dnešních dní. Toto se Polákům hodně povedlo. Humorně řeší problémy dnešní doby co se týče vztahů. Internetové seznamky, cynismus, zákeřnost, chtíč po slávě za každou cenu, neumění komunikace mezi lidmi. Vše to parádně zkloubili do romance dvou nesnášejících s lidí. Samozřejmě už na začátku víte jak to dopadne, ale to je úplně jedno.(31.3.2018)

Zábavné a oddychové. Takto sa dá hodnotiť táto komédia a čo viac od komédie čakať. Nie je to špička vo svojom odbore, ani nemáte kŕče v bránici, ale naozaj sa často zasmejete bez toho, aby bol použitý vulgárny humor. A nechýba i trochu romantiky. Poliaci ma v poslednom čase svojími filmami tešia čoraz viac a svojími herečkami ešte viac.(19.3.2018)

Možno sa na mojom hodnotení podpísala momentálna nálada, ale pobavilo ma to, aj dojalo, čo viac od rom-kom chcieť... Navyše herci, teda hlavne herečky sú veľmi sympatické a je to aj celkom originálne, čo v rámci romantického žánru je niečo nevídané. Tvorcovia sa ešte snažili do záveru vniesť trošku napätia, kto bude tým vyvoleným, ale zbehlejší divák v tom bude mať jasno už dávno predtým. Pre mňa rovnako príjemný film ako Love Actually.(15.10.2017)

• Lacike

Vzdialene mi to pripomenulo osklivku Betty. Jeden namysleny kurevnik vs. puťka, ktorej sa neari v laske. Nakoniec ona opeknie a z neho sa stane mensi blbec, takze im uz nic nebude branit v ultimativnom happyende. Namet obohraty ale aj tak som dufal, ze uvidim vkusnu romanticku komediu v britskom style. Namiesto toho som dostal vidlacku primitivnu komediu v americkom style s prepalenou stopazou. Jednu hviezdicku davam za pekne zenske ktorych je tu dost a druhu za dvoch hercov znamych z pecky Listy do M. Ale na dobry film to nestaci. 4/10.(12.5.2017)

Předchozí film Mitji Okorna Listy do M. (typicky podbízivě do češtiny Noc plná zázraků) byl prostě svěží a technicky naprosto čistý, patos a kýč tak akorát k zvolenému tématu, Planeta singlů už je za hranou, byť primární linie filmu i roubované vedlejší linie filmu jsou ucházející, ale už se to moc táhne a chybí tomu ten drive předchozího filmu, romantiky, pathosu, slzí už je moc a moc, ale i tak je to furt lepčí, než kterákoliv romantická komedie vzniknuvší v našich luzích a hájích.(15.2.2016)