Planeta single (festivalový název)

• Polsko

Planeta singli

Komedie / Romantický

Polsko, 2016, 135 min

Zábavné a oddychové. Takto sa dá hodnotiť táto komédia a čo viac od komédie čakať. Nie je to špička vo svojom odbore, ani nemáte kŕče v bránici, ale naozaj sa často zasmejete bez toho, aby bol použitý vulgárny humor. A nechýba i trochu romantiky. Poliaci ma v poslednom čase svojími filmami tešia čoraz viac a svojími herečkami ešte viac.(19.3.2018)

Přiznávám na celé čáře, že mě Poláci se svým rom-komem dostali. A to jsem k celé Planetě singli přistupovala obezřetně jako k dvakrát zlevněnému sýru z Kaufu... Celou noc jsem přemýšlela, že tomu BUDU MUSET dát plný počet bodů, protože- ano, najdou se nějaké chybičky a občasné tlačení na pilu romantiky přes hranu mého vkusu, ale- ten konec, vážení, ten prostě nemá chybu. Tryskal ze mě smích ve všech jeho podobách (ano, doufám, že sousedi někam odjeli na wellness víkend) a Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha si mě získali.(11.3.2017)

Polskou komedii jsem neviděl již delší dobu, narozdíl od jiných žánrů. Čekal jsem zda dostanu podobnou kvalitu jako v kdysi shlédnutých Chłopaki Niepłaczom, Testosteron, Dzień Świra aj. A dočkal jsem se. Film byl velice zábavný a několikrát během sledování jsem se od srdce zasmál, až jsem se za břicho popadal. Maciej Stuhr, známý i z fimů v české koprodukci, pro mě osobně jeden z nejlepších polských herců a krásná Agnieszka Więdłocha, mě známá z válečného seriálu Czas Honoru, své role zvládli výborně. Opravdu mě překvapuje to, jak je polská kinematografie popředu před tou naší, která kdysi byla světová. Od dob vynikajících Pelíšků, snad nepřišla opravdu povedená komedie, možná ano ale marně teď vzpomínám. Těch od sousedů z Polska si, od té doby, vybavím okamžitě několik.(26.3.2020)

Jo tohle mi sedlo. Zvlášť po té nekonečné šňůře hororů a temnejch filmů, co furt teď sleduju (protože furt a furt vychází další) mi tu udělalo dobře. Sice to není kdo ví jak dobře zahraný, scénář je vlastně taky dost jednoduchej, ale i tak...je to milý, citový, docela vtipný. A jsou tam krásný baby, to hlavně...(26.12.2019)

Film má sice něco přes dvě hodiny, ale díky zajímavému námětu se nestihnete nudit (a to i přesto, že podobu konce pravděpodobně odhadnete už v první čtvrthodince). Celé je to milé, pěkné, místy lehce vtipné, herci sympatičtí, Weronika Książkiewicz jako by z oka vypadla Třináctce, hlavní hrdinka zase byla celá upjatá fakjů pančelka. Znovu se na to nepodívám, konec byl sladký až moc, ale pro dobrou náladu nebo holčičí večer s vínem doporučuji.(11.12.2016)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)